Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 9    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Rem píše:
Jak můžu vrátit 35 ks za 25 Kč a 25 Ks za 35 Kč, když se maximální zásoba u řidiče snížila, překvapivě díky zavedení SMS jízdenek a kdybych si chtěl toto nafasovat, tak mi to nedají protože je to nepustí přes systémovej limit? Minimálně těch 35 kousků malých mi rozhodně nevydají.

V Září jsem normálně fasoval 35 malých (30 a pak ještě 5), páč jsem jich prodal 42 kousků (ne jiným šofcům !)... Aktuální maximální zásoba je tak, jak jsem napsal. Viz aktuální směrnice.
Citace:
Základní provozní zásoba jízdenek řidiče
25ks jízdenek základních na 90 minut, určených pro prodej u řidiče
35ks jízdenek zlevněných na 90 minut, určených pro prodej u řidiče
Minimální zásobou jízdenek řidiče se rozumí polovina z každého druhu jízdenek. Při snížení zásoby, byť jen jednoho druhu,
pod stanovené minimum, je povinností řidiče doplnit stav na zásobu předepsanou, tj. na celkový objem ve výši hodnoty základní provozní zásoby.
Maximální denní limit hodnoty doplňovaných jízdenek je stanoven na hodnotu základní provozní zásoby. Maximální měsíční limit hodnoty doplňovaných jízdenek je stanoven na dvojnásobek základní provozní zásoby.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ona ta medializace celé kauzy je taky trest jako kráva...

Řidička jednoznačně udělala chybu, to se nedá popřít, ale tohle veřejné lynčování je prostě špatně...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Naprosto souhlasim. Na FB a v jinych diskuzich se ridici ridicky zastavaji, protoze podle nich byla v pravu. Jenze tady nejde o to kdo je v pravu ale o to, ze toto si prece nemuze nikdo k nikomu dovolit. Ten cestujici byl slusny a ridicka se mela zachovat jako profesional.

Myslim si, ze vyhazov neni nutny, ale trest by mel byt citelny.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
manil píše:
...Sleduji komentáře i v řidičské skupině na fb. Dost mne zaráží, jak drtivá většina kolegů obhajuje chování řidičky a naopak z cestujícího, který si chtěl řádně a slušně koupit jízdenku, dělají nepřítele státu...

Diskuze v jiných skupinách na FB, případně na káčku bohužel vypadají stejně. Běda někomu, kdo by se chtěl zastat toho cestujícího.

Podle mého názoru je podobné chování ze strany zaměstnance dopravce neakceptovatelné a měl by následovat trest, ne-li rovnou ve formě ukončení pracovního poměru. Ať se to někomu líbí, či ne část výkonu povolání řidiče zahrnuje i jednání se zákazníky, takže řidič podobné situace musí být schopen zvládat, protože v opačném případě dělá negativní reklamu, nejen zaměstnavateli, ale i řidičům obecně. Soudě podle reakcí většiny ostatních řidičů si minimálně poslední věc většina z nich neuvědomuje.

Při studiu jsem se něco přes 3 roky živil jako prodavač, takže dobře vím, čeho jsou někteří zákazníci schopni. Nicméně, za podobné jednání by následoval okamžitý vyhazov v lepším případě na dohodu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
občas některé televizní stanice ve zprávách místo záběrů ze zápasu ukazují záběr na televizi, ve které zrovna ten zápas běží?

Protože práva na přenos má jiná televize. Ale to jsou placená práva na vysílání té které soutěže, ne zápas Horní Lhoty s Novou Vsí.


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
Robert: Zrovna to fotbalové utkání není vhodné přirovnání. Aneb proč si myslíš, že občas některé televizní stanice ve zprávách místo záběrů ze zápasu ukazují záběr na televizi, ve které zrovna ten zápas běží?
I když obvykle, jak u fotbalu, tak u MHD, nebývá problém s pořizováním záznamu, ale se zveřejňováním záznamu.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
TMB: Nejsem interní, ale pokud je to tak jak jsem pochopil (tj. podnik lístky prodá řidiči strhnutím ze mzdy a ten už dál inkasuje), pak by ty výpočty sedět měly. Jen bych to tady moc netahal, nebo si toho ještě všimne berňák.

Pepola: viz občanský zákoník:
Kód:
§ 84
Zachytit jakýmkoli způsobem podobu člověka tak, aby podle zobrazení bylo možné určit jeho totožnost, je možné jen s jeho svolením.
§ 85
(1) Rozšiřovat podobu člověka je možné jen s jeho svolením.

versus
Kód:
§ 88
(1) Svolení není třeba, pokud se podobizna nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí k výkonu nebo ochraně jiných práv nebo právem chráněných zájmů jiných osob.
(2) Svolení není třeba ani v případě, když se podobizna, písemnost osobní povahy nebo zvukový či obrazový záznam pořídí nebo použijí na základě zákona k úřednímu účelu nebo v případě, že někdo veřejně vystoupí v záležitosti veřejného zájmu.
(...)
§ 90
Zákonný důvod k zásahu do soukromí jiného nebo k použití jeho podobizny, písemnosti osobní povahy nebo zvukového či obrazového záznamu nesmí být využit nepřiměřeným způsobem v rozporu s oprávněnými zájmy člověka.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Průmyslová kamera napevno uchycená ve vozidle, na domě apod. má jiná pravidla než platí pro foťák, mobil apod.
Nebo se pletu?


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Opravdu potřebuji při natáčení na veřejném místě povolení? Když si budu natáčet fotbalové utkání, tak potřebuju nějaké povolení? Nevím, ptám se.


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
Tady nikdo neřeší, že autorka nemá povolení k natáčení videozáznamů uvnitř vozidel DPmB od ÚOOÚ a není podle zákona poučena o nakládání, uchovávání a následné likvidaci záznamů!


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Jak můžu vrátit 35 ks za 25 Kč a 25 Ks za 35 Kč, když se maximální zásoba u řidiče snížila, překvapivě díky zavedení SMS jízdenek a kdybych si chtěl toto nafasovat, tak mi to nedají protože je to nepustí přes systémovej limit? Minimálně těch 35 kousků malých mi rozhodně nevydají.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Zdeněk: Souhlasím, vlastně nám DP svěřil hodnotu 1750 Kč. Takže, když to řeknu jednoduše, pokud budu mít polovinu jízdenek prodanou a hotovost 875 Kč, tak tu hotovost mám vlastně půjčenou od podniku. V případě ukončení pracovního poměru, musím stejně vrátit 35 ks 25Kč a 25 ks 35 Kč jízdenek.


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Já nevím. Dostali jsme základní sadu jízdenek, kterou nám z platu nestrhli, co prodám, dám do peněženky co jsme dostali, mám tam drobný z prodeje jízdenek, beru z toho pak na jídlo a tak, držím tam asi tři stovky a na běžný vracení z toho je bez problému... Samozřejmě, přijde někdo s pětikilem a na vrácení nemám.
Na druhou stranu, co prodaná jízdenka, to minuta zpoždění, nejčastěji prodávám před nějakým semaforem, jež pak nestačím projet, že... To vidím jako větší problém.
Asi jdu proti většině, ale já vidím opravdu větší problém ve zdržování dopravy tím prodejem, než zadržovat nějaký drobný...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Třeba by se tvářil chapaveji, kdyby jsi řekl. "Potřebuju peníze na 5 lístků na 20 minut. Tady nic jako automat nemáme a řidič ma jen na 15 minut nebo hodinu a půl. Takže budu muset koupit ty na hodinu a půl za 35 Kč. Dej mi teda 175 Kč na lístky. Nebo si je mám koupit smskama za 20 Kč jednu a ty mi pak dáš o stovku víc na kredit?"

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
mceza píše:
SMS jizdenka totiz vyzaduje:
- vlastnit mobilni telefon (prosim neargumentovat, ze telefon ma dnes kazdy, to ja muzu rict, ze 25 Kc v penezence taky)
- vlastnit SIM kartu s CESKYM telefonnim cislem
- mit aktivovany Premium SMS
- moci si dovolit navysit utratu za telefon
- udržovat mobil stále nabitý


Offline
439
16 led 2015 11:18
M píše:

Asi jsi mě nepochopil. Někteří cestující jsou takoví, že vytočí i toho nejklidnějšího člověka, chápeš?


Tenhle to rozhodně nebyl. A druhak, to už by musel být tak otravnej, že by předtím vytočil některého z cestujících, který by ho vykopal místo řidiče. :D

mceza: Tak to je problém spíš účetnictví, asi jako když se řidičům nafasované lístky strhnou ze mzdy, místo aby třeba utržené peníze odevzdávali DP. Taťka by ti o 100 Kč zkrouhnul to kapesné, když chceš lístky platit z mobilu místo z něj. Spíš by ti ale vysvětlil, že se to nevyplatí, možná vyčinil, žes mu o tom dopředu neřekl, že faktura bude tento měsíc vyšší. Já mám premium SMS taky neaktivované, páč na SIMce byl bonus kredit. Jednou jsem to snad i zkoušel aktivovat, ale myslím, že to nevyšlo.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jeste k tem SMS jizdenkam - ty jsou asi nejvic doplnkovy prodej ze vsech.

SMS jizdenka totiz vyzaduje:
- vlastnit mobilni telefon (prosim neargumentovat, ze telefon ma dnes kazdy, to ja muzu rict, ze 25 Kc v penezence taky)
- vlastnit SIM kartu s CESKYM telefonnim cislem
- mit aktivovany Premium SMS
- moci si dovolit navysit utratu za telefon

Tim chci rict - cizinci si jizdenku nekoupi, lidi bez telefonu take ne, lidi bez kreditu uz vybec ne. Pak jsou lidi, co maji zablokovany Premium SMS. To by byla napriklad prvni vec, co bych osobne zabokoval jako prvni, kdybych memu diteti poridit telefon.

Ja mam ted sluzebni telefon. Premium SMS mam povoleny, ale platit tim nemohu. Proc taky? Zamestnavateli by se to asi prilis nelibilo, ze mi dotuje jizdenky...

Drive jsem mival pausal a jako mlademu studentovi mi platili telefon rodice. Zaroven jsem dostaval kapesne na veskere nutne veci (jidlo, obleceni, zabava, MHD). Jak bych to s rodici asi resil, kdybych zacal platit mobilem? Jako ze bych jim cast kapesneho zase vracel? A jak by se tata tvaril, kdyby mu misto faktury na 300 prisla treba na 400?


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
A někteří řidiči jsou takoví, že je vytočí i ten nejklidnější cestující. A že jich je.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Manil: ...aneb jak si protiřečit v jedné větě...[/quote]

Asi jsi mě nepochopil. Někteří cestující jsou takoví, že vytočí i toho nejklidnějšího člověka, chápeš?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Své tvrzení jsem teď konzultoval s výplatní páskou. Ač je to možná nelogické, tržba za jízdenky mi vyšla jako částka stržená hrubé mzdy, která byla ponížena pouze o sociální pojištění a bez započítaného příspěvku na čistění stejnokroje.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Ještě se vrátím k tomu "zdanění" jízdenek. První z možností by byla teoreticky ta, že by DPMB "prodal" řidiči jízdenky za sníženou cenu o ty dvě koruny. Řidič by tak část mzdy dostal v "naturáliích", jízdenky by prodával se ziskem těch dvou Kč / ks a nic by nemusel vyúčtovávat. Pak by bylo na místě zaplatit daň i odvody i z těch jízdenek (tedy z hrubé mzdy v plné výši), akorát ten zisk by zdaněn nebyl. Tak to, tuším, fungovalo v počátcích prodeje u řidiče, a právě z tohoto důvodu od toho bylo upuštěno.
Pokud tedy dnes se o hodnotu nafasovaných jízdenek snižuje hrubá mzda (jako základ pro výpočet zdravotního a sociálního pojištění), tak jde vlastně nejspíš o jakousi půjčku zaměstnavateli. To bych se taky mohl radovat, co na pojištění ušetřím, když mi zaměstnavatel sníží mzdu. A tak nějak předpokládám, že po vyúčtování jízdenek mi zaměstnavatel tu zálohu vrátí, čímž se mi navýší hrubá mzda a taky následně odvedu to vyšší pojištění. Ono se to asi blbě sleduje, když průběžně fasuji i vyúčtovávám prodané jízdenky. Chtělo by to jeden měsíc jizdenky jen nafasovat a druhý měsíc jen vyúčtovat, a pak výši odvodů na pojistné porovnat.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
mechoš píše:
Jakube přečti si přepravní řád ....

Přepravní řád je nadřazen zákonům?

Podle informací od vedoucího TKC (tarifního a kontaktního centra) Dopravní podnik žádal o vyjádření Centrální banku ohledně přijímání přesné částky při doplňkovém prodeji jízdenek. Odpovědí bylo zjednodušeně: "přijímejte a vracejte na přiměřenou částku".


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
M píše:
...znám v podniku hodně lidí které jen tak něco nevytočí jak jsou klidni a pak potkaji jednoho vola a ten je dokáže vytočit během pár sekund, ono je to těžké, jsme jenlidi

...aneb jak si protiřečit v jedné větě...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Jezour píše:
Dovysvětlení - 2 zastávky a šest a půl minuty pohodové chůze za 75 Kč ...

Já vím, kde je Slovaňák a kde je Srbská. Asi chtěl z nějakého důvodu ušetřit čas. Bylo by tedy legitimnější jet na černo a neobtěžovat chudáka řidiče s koupí jízdenek?


Offline
790
25 led 2006 09:46
Tak ty Manilovy výpočty se mi zdají poněkud zvláštní. To by totiž znamenalo, že řidičům dotuje získ z prodaných jízdenek státní rozpočet, resp. zdravotní pojišťovny. A to je opravdu elementární (a nezákonný) nesmysl. Možná by stálo za to přepočítat na výplatní pásce, z jakého základu se to zdravotní a sociální pojištění počítá. Nic jiného než hrubá mzda bez ohledu na strženou hodnotu nafasovaných jízdenek to fakt být nemůže.
Proti tomu je pak porušení povinnosti o vracení na jakoukoliv bankovku zcela marginální problém.
A jinak si laskavě uvědomte, že v zónách 100 + 101 je prodej u řidiče doplňkový, mimo ostatních možností, vč. SMS jízdenky, a že řidič opravdu není prodavač u kasy, aby měl vždy na vracení. Jistě, mohla by všechna vozidla DPMB být vybavena pokladnou, ale to by byl drahý špás. Navic by v DP musel vzniknout systém pro každodenní odevzdávaní tržeb. Tak dlouho do toho budete rýt, až se DP naštve a prodej jízdenek u řidiče zruší úplně. Což, pokud je dnešní stav protizákonný, je jediné možné řešení.
A jinak v minulosti se platilo do pokladny u řidiče PŘESNĚ ODPOČÍTANÝM jízdným, což znamenalo pro všechny a vždy si drobné připravit před nástupem do vozu. A dost pochybuji, že i v době průvodčich tito přijímali nějaké větší bankovky.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 dub 2024 10:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]