Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 9    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Mogul píše:
b1: netahejme to do extrému. Samozřejmě, že může nastat tvoje modelová situace, ale většina těch, co kupují lístky u řidiče se ani neobtěžují sehnat si je jinak..

Nastala. A já se upřímně ptám, jaké je řešení takové situace.

A to video snad není extrém? To je běžné takové jednání? Pokud ne, tak proč řešíme tu situaci z videa, která zřejmě taky byla jen extrém? Nebo předpokládáš, že takto probíhá většina rozhovorů mezi řidiči a lidmi, co si nedokážou sehnat lístky?


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
b1: netahejme to do extrému. Samozřejmě, že může nastat tvoje modelová situace, ale většina těch, co kupují lístky u řidiče se ani neobtěžují sehnat si je jinak..
K řidičce: Neřeším adekvátnost jejího "zákroku", to musí posoudit někdo jiný. Ale pokud se mi nelíbí chování řidiče, tak to nahlásím na příslušné oddělení DP (klidně i s tím, že to mám natočeno). Oni se k tomu postaví jako ke stížnosti a dají mi vědět, jak to vyřešili. "Vyřešit" to pověšením videa na FB (a ještě navíc jen pod přezdívkou) je neskutečná prasárna. Zvlášť, když tam ta situace není celá. Teď je hodně moderní soudit lidi a situace podle videí a fotek vytržených z kontextu..
Eda: Je rozdíl mezi "upozornit" a udělat z někoho p...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Je skutečně zarážející, že se tady neřeší podstata věci ale to, kdo to zveřejnil a kdo na to jak upozornil.

To je, jak když zloději žalují okradeného, že je natočil při činu a zveřejnil záznam. Fakt padlé na hlavu.

Je úplně jedno, kdo na to jak upozornil, podstatné je, že to řidička přehnala a měla by nést následky svých činů. A ne celý problém házet na někoho, kdo s tím nemá v podstatě nic společného, akorát to natočil.

To mi připomíná některé řidiče z různých vidlákovů, kteří nenávidí šotouše kvůli tomu, že je fotí, protože pořád dělají něco nelegálního a nebo zakázaného. To ale prostě není problém toho šotouše, ale toho řidiče. A upozornit na to může kdokoliv...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Uznávám, že byť jsem nefunkční automat zažil již vícekrát, je to stále spíše vzácná situace. Ale i v takových situacích se potřebuju přepravit.

A taky jsem místo té dvoutisícovky nemusel mít u sebe už vůbec žádný peníze (jel jsem za kámošem, který mi dlužil za lístky na hokej, já měl ty lístky, on peníze, takže jsem měl celkem jistotu, že v cíli své cesty od něj dostanu dost peněz na útratu).


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
b1 píše:
za 5 minut jízdy jsem platil 55 korun - 20 do automatu a 35 řidičce, protože levný lístky už měla vyprodaný. Kde jsem prosím udělal chybu?)

Ideální způsob jak zatraktivnit veřejnou dopravu. Uznávám, že to je ale poněkud nevšední situace.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
A ještě jednu pro Rema (původně jsem si to chtěl nechat pro sebe, stejně jako předchozí příspěvek, ale když už jsem se rozjel):
Píšeš, že nechceš u sebe nosit zbytečný drobný. Fajn, já taky ne. Mám u sebe jen 25 korun v drobných, hodil jesm je do automatu na lístky, lístek nevypadl. U řidiče platím dvoutisícouvkou, protože bankomat mi menší nevydal, a navíc přece kromě těch 25 u sebe nechci nosit zbytčený drobný (tvůj argument přece). Vystoupit nehodlám, protože za službu už jsem jednou zaplatil (a vinou tvé firmy mi nebyla umožněna, a extra drobný pro nestandardní případy s sebou přece nenosím). Šáhneš na mě, a máš na krku trestní oznámení. Tak prosím, jaké je řešení?

(Reálná situace. S tou řidičkou se to tehdy dalo řešit, asi po 4 zastávkách byla transakce u konce, na páté jsem vystupoval, za 5 minut jízdy jsem platil 55 korun - 20 do automatu a 35 řidičce, protože levný lístky už měla vyprodaný. Kde jsem prosím udělal chybu?)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
mceza píše:
A zejmena u profese, kde jou vyzadovany psychotesty a dobre dusevni zdravi by proste clovek nemel ztratit nervy v zadnem pripade!


Kéž by. Ale bohužel to tak zdaleka neplatí. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
pepola píše:
Ty paragrafy zákona platí pro všechny
Totéž se dá říct i o paragrafech zákona o provozu na pozemních komunikacích... platí i pro řidiče MHD, což mi v poslední době přijde, že spousta z nich neví.

MartinV: Fotit můžeš prakticky vše, jen nesmíš určité věci zveřejnit.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
pepola píše:
Tak ať dotyčná "vevenia" zkusí natočit i jiné profese při práci, ale na to nemá "koule", že? Jak jsem tady psal - romskou partu kopáčů nebo zedníky z Ukrajiny...
Tak co, třeba je někdo i natáčí, ale nedopouštějí se takových excesů. Konec konců u profesí, které mají prakticky nulový kontakt s veřejností, to ani moc nejde. A že řidič MHD je zaměstnání, při kterém dochází ke styku s veřejností, jste snad při nástupu vědět museli.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pepola: ale tohle není o zviditelňování, byť tomu soc.sítě značně nahrávají. Přece je jasné, že tady je zachycené nepřístojné chování řidičky a dotyčná to nahrála na stránku DP, aby se situace vyřešila. Mohla postupovat jinak, ale tohle mi přijde docela v pohodě. Až na ten závěr, jak se toho chytla média.

Jo, ta pseudoochrana soukromí mi trochu vadí -> např. by člověk neměl vyfotit zloděje, který ho okrádá. Co včil?


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
mceza: Mně zas ta Tvá reakce nepřijde jako normální!
A klidně mi den BAN třeba na rok!

Prostě jako správný šotouš - jede krásná šalina a řídí ji škaredý řidič!

Nějaká puberťačka chce být zajímavá před spolužáky... Ty paragrafy zákona platí pro všechny, i při natáčení nepřístojností!
No, asi jsi ten můj příspěvek vynechal...no nic, admin má vždycky pravdu...

Já to přežiju i bez www.bmhd.cz, TO MI VĚŘ!!!


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
MartinV píše:
Doufám ale, že většina lidí nebude takové chování generalizovat na všechny řidiče.

...si piš, že bude!


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
pepola píše:
Tak ať dotyčná "vevenia" zkusí natočit i jiné profese při práci, ale na to nemá "koule", že? Jak jsem tady psal - romskou partu kopáčů nebo zedníky z Ukrajiny...


A jak ty vis, ze je netoci!? Tvoje reakce mi prijde absolutne nenormalni. "Natocil jsi nekoho, kdo dela neco spatne? Tak jsi blbec, mel jsi tocit nekoho jineho, kdo taky dela neco spatne!"


pepola píše:
Netvrdím, že chování řidičky bylo košer, ale nevíme, co předcházelo, než se to vyhrotilo. A pokud dotyčný mlel stále to samé a ona kvůli němu nemohla zavřít dveře a odjet - jak to z videa vypadá - tak to dopadlo, jak to dopadlo...


Tvrdit, ze bylo koser totiz taky nemuzes. Bylo hodne pres caru. Bez ohledu toho, co tomu predchazelo. Kazdy by se ve sve profesi mel chovat jako naprosty profesional. A zejmena u profese, kde jou vyzadovany psychotesty a dobre dusevni zdravi by proste clovek nemel ztratit nervy v zadnem pripade!


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Ondra K. píše:
Mimochodem, nějak nechápu co jiného, než chování řidičky by se na tom mělo řešit. A už vůbec mi není jasné jak někdo může z celé kauzy vinit člověka, co to natočil a zveřejnil. U lidí s tímto názorem na věc bych dost pochyboval o jejich duševním zdraví.


Tak ať dotyčná "vevenia" zkusí natočit i jiné profese při práci, ale na to nemá "koule", že? Jak jsem tady psal - romskou partu kopáčů nebo zedníky z Ukrajiny...
Netvrdím, že chování řidičky bylo košer, ale nevíme, co předcházelo, než se to vyhrotilo. A pokud dotyčný mlel stále to samé a ona kvůli němu nemohla zavřít dveře a odjet - jak to z videa vypadá - tak to dopadlo, jak to dopadlo...

NOZ - :
§ 84

Zachytit jakýmkoli způsobem podobu člověka tak, aby podle zobrazení bylo možné určit jeho totožnost, je možné jen s jeho svolením.
§ 85

(1) Rozšiřovat podobu člověka je možné jen s jeho svolením.
Což veřejným umíštěním na FB jistě porušeno bylo!


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mogul: řidička očividně přestřelila. A kdyby ji někdo nenatočil na video, zcela jistě by byla snaha několika stran (řidička, ostatní řidiči, DP) tuto skutečnost bagatelizovat ve smyslu "tohle by si určitě nedovolila" - video je ale jasným důkazem. Doufám ale, že většina lidí nebude takové chování generalizovat na všechny řidiče.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Fafner píše:
Mostecký systém celý je takový strašný paskvil, že doufám, že ho v Brně nikdo zavádět nebude...


Nejlepší jsou stejně automaty v autobusech, které jsou trvale vypnuté, jelikož jízdenky prodává řidič, nastupuje se výhradně předními dveřmi. #-o


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Mogul píše:
Ohledně řidičky: Kdyby si na ni stěžoval ten, kterého vyprovodila z vozu nebo by se někdo oficiálně přihlásil jako svědek nevhodného chování, tak budiž. Ale, že to nějaká anonymní drůbež natočí na mobil a v rámci zvyšování své popularity to umístí na nějakou pochybnou sociální síť, beru jako lynčování. Za tohoto stavu totiž dopravce nemá moc možností, jak se s tím vypořádat neboť by byl popotahován stejným způsobem. Teď už nikdo z DP nebude řešit, jak situace probíhala, teď už se řeší jen video a to, že řidička kazí reputaci DP.

Občas by to chtělo víc myslet a ověřovat fakta, než psát. Dotyčná to video nasdílela na FB profil DPMB pod svým jménem. Takže o anonymitě nemůže být řeč, a oficiální je to taky dostatečně.

Mimochodem, nějak nechápu co jiného, než chování řidičky by se na tom mělo řešit. A už vůbec mi není jasné jak někdo může z celé kauzy vinit člověka, co to natočil a zveřejnil. U lidí s tímto názorem na věc bych dost pochyboval o jejich duševním zdraví.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Včera na mně dědek na Mácově somroval rozměnění tisícikorunové bankovky a to mám v kase drobné za pětikilo. Nějdřív jsem to pochopil, že dědek jde jen tak po ulici a dluží sousedovi za jablka a náhodou jsem se k tomu nachomýtl...
Pak se mnou jel = načerno do Kuřimi - na Mácově se jízdenky nekontrolují.
A zpátky zase zkoušel v Kuřimi mi dát o dvě koruny míň: "A není to správně?" Doplatila to za něj dcera a bylo z toho zpoždění 3 minuty...
Není možné, abych dotoval každého důchodce jen proto, že je "starej"...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Mouka píše:
V tramvajích v Mostě je automat na jízdenky.
- jen v A vozech
- na veškerý prodej jízdenek (pokud nemáš tamní kartu)
- u řidiče si koupíš lístek za stejnou cenu

Mostecký systém celý je takový strašný paskvil, že doufám, že ho v Brně nikdo zavádět nebude...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Podle mě hlavně tenhle problém co se tady řeší je úplně minimální oproti problému nákupu jízdenek cestujícími v regionálních autobusech - tam díky nim vznikají šílený zpoždění... Tohle by se podle mě hlavně mělo nějak řešit.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
V tramvajích v Mostě je automat na jízdenky. Totéž u tramvají na lince 11 Liberec - Jablonec. Dále pak v Ostravě na lince 5 do Zátiší. Toto je taky rozumná cesta. Ale uznávám, že to něco stojí.
V některých městech mají prakticky na každé zastávce automaty. Berou třeba i karty. Tohle je ale u v Brně naprosto nepředstavitelné.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Ohledně řidičky: Kdyby si na ni stěžoval ten, kterého vyprovodila z vozu nebo by se někdo oficiálně přihlásil jako svědek nevhodného chování, tak budiž. Ale, že to nějaká anonymní drůbež natočí na mobil a v rámci zvyšování své popularity to umístí na nějakou pochybnou sociální síť, beru jako lynčování. Za tohoto stavu totiž dopravce nemá moc možností, jak se s tím vypořádat neboť by byl popotahován stejným způsobem. Teď už nikdo z DP nebude řešit, jak situace probíhala, teď už se řeší jen video a to, že řidička kazí reputaci DP.

Ohledně prodeje jízdenek ve vozidle: Bylo to zavedeno jako "poslední možnost jak si obstarat jízdenku a nejet načerno". Myšlenka byla dobrá, ale praxe se docela zásadně zvrhla. Rozdíl v ceně oproti jízdenkám prodávaných v předprodeji (automat, trafiky, nádraží,...) není dost motivační na to, aby si ji cestující koupil někde jinde. Vidím skoro denně, že si jízdenku u řidiče kupují cestující i v zastávkách, kde je fungující automat a otevřená trafika. Jenže to by buď museli mít právě ty drobné nebo by jim ujel spoj, který nákupem u řidiče sice zpozdí, ale neujede jim. A nebo se jim prostě jen nechce shánět jízdenku jinde. To samé jsou dobíhači. Řidič na ně počká a oni po něm pak somrují jízdenku. A zase se zdržuje doprava... Myslím, že možností, jak si obstarat jízdenku před nástupem do vozidla je víc než dost, takže důvody k nákupu u řidiče jsou z 99% jen výmluvy...
Rem to možná napsal trošku svérázně a kostrbatě, ale má naprostou pravdu.
Pokud má doplňkový prodej u řidiče sloužit svému původnímu účelu (a ne jako běžný prodej pro líné cestující), měly by se ceny takto prodávaných jízdenek pořádně zvednout.


Offline
34
16 úno 2008 01:45
marecek.00: pochopeno správně, srážka za lístky z hrubé mzdy je nesmysl.

Eda: postup výpočtu v mém příspěvku z 10.11. v 19,05 (srandy jako superhrubá mzda a jak se k ní dopočítat, zaokrouhlení základu daně na stovky nahoru, výpočet daně ze SHM a slevu na poplatníka do toho raději nepletu)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Pokud to chápu dobře, tak v tom, že nedochází ke strhávání z hrubé mzdy (pak by člověk měl onu úsporu na daních), ale z čisté, tj. až po zdanění a k žádné úspoře v tomto smyslu nedochází. Výpočet by asi byl správně, ale dochází k tomu jiným mechanismem než jsem to od Manila pochopil :)
Takto je to samozřejmě správně, protože strhávání z hrubé mzdy by zavánělo nějakým obcházením daňových zákonů. Ale je to škoda :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
TMB, lopata: Kde je teda v manilových a marečkových výpočtech chyba?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:42
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]