Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 8 z 9    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jezour: určitě to udělali pro řidiče (3 prodané jízdenky). :D


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
manil píše:
Jezour: Potvrzuji slova Rema, fakt jsem zíral, že tata se dvěma školačkama nastoupil na Slovaňáku do 32 a kupoval tři 25 Kč jízdenky na Srbskou(!!!)... Kdybych neviděl na vlastní oči, fakt bych nikdy tomu neuvěřil.
Nějak nemůžu přijít na to, co je na tom špatného nebo co je na tom tak udivujícího, že to stojí za napsání na fórum...

Dovysvětlení - 2 zastávky a šest a půl minuty pohodové chůze za 75 Kč ...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Rem píše:
Manil: Z nedávného školení si pamatuji výroky... vracíte pokud máte nazpět, pokud nemáte, nebo vám platí velkou částkou má smůlu. Takže logicky pokud mám na vrácení, vrátím. Pokud nemám, nemůžu být donucen vracet, neb není z čeho. Když tu zmiňujes povinnost řidiče, zmíním povinnost cestujícího danou SPP článek 8 bod (7) c: V případě, že si cestující hodlá zakoupit jízdenku u řidiče vozidla, použít k nástupu dveří u řidiče, za jízdenku platit odpocitanou částku a neprodleně si označit v nejbližším oznacovaci. Tímto mohu zas já, jako řidič argumentovat.
Takže jsme v začarovaný kruhu?
P.S. říkat kafi z automatu "kafe" je taky dost odvážný. :D

Nelze argumentovat něčím, co je v rozporu se zákonem a tento konkrétní článek SPP je v rozporu se zákonem o oběhu bankovek a mincí č. 136/2011 Sb., ve kterém žádná výjimka pro tyto případy není a zákon je SPP nadřazen. To není začarovaný kruh, pokud jsou předpisy v rozporu se zákonem, je směrodatný zákon, ne předpis. Ostatně, prodejce elektroniky si také může dát do kupní smlouvy, že záruka je jen půl roku, ale u soudu by mu to neprošlo, protože je to v rozporu se zákonem. To je stejný případ.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
JJA: přesně tak, řidička byla první, kdo přešel ze slovní přestřelky na ostřejší kalibr. Je ale těžké tuto situaci nějak vyřešit jen slovně, zvlášť když žádná strana nechce "slevit ze svých požadavků" a cestující se nepřikloní na žádnou stranu. Každopádně možných řešení tu bylo napsáno už víc než dost, ale ex post se situace vždy hodnotí lépe.


Offline
439
16 led 2015 11:18
prototyp401 píše:
Tak mi pověz - jaký jiný prostředek měla použít? Zkusila mu několikrát říct, aby vystoupil, ale on stál a odmítal odejít. Měla mu to znovu říct třeba s drsým výrazem ve tváři? Nebo zkusit metodu hodné a zlé řidičky? :D nějak mě nenapadá, co může následovat po několika žádostech před vystčím ho ze dvěří.


Rozhodne ho nemuze vykopat jak psa, zvlast kdyz on nijak agresivni nebyl. Mela by ho diskretne vyprovodit z vozidla a kdyz nebude chtit, tak ho chytnout a vyvest ho ven (nevim ale, jak se k tomu stavi zakon, jestli se ho vubec smi dotknout). Kdyz ho ale vykopla jak psa a jeste u toho dost sproste nadavala, tak to na nekterych nezucastnenych lidech muze nechat nasledky (hlavne deti apod.).


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
prototyp401: přesně tak, viudeo není od začátku a nikdo neví co se tam událo než to bylo natočené, znám v podniku hodně lidí které jen tak něco nevytočí jak jsou klidni a pak potkaji jednoho vola a ten je dokáže vytočit během pár sekund, ono je to těžké, jsme jenlidi


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
marecek.00: Aplikovatelnej těžko/lehko je/není. Každopadně zmíněn tam je. Tak bych to víc nerozebíral.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
JJA píše:
... nicméně tady použila nepřiměřené násilí vzhledem k tomu, že dotyčný zřejmě akorát stál a odmítal odejít.

Tak mi pověz - jaký jiný prostředek měla použít? Zkusila mu několikrát říct, aby vystoupil, ale on stál a odmítal odejít. Měla mu to znovu říct třeba s drsým výrazem ve tváři? Nebo zkusit metodu hodné a zlé řidičky? :D nějak mě nenapadá, co může následovat po několika žádostech před vystčím ho ze dvěří.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
MartinV píše:
Mohla jen říct, že na rozměnění nemá, tak mu v té chvíli jízdenku mu neprodá. Ať si cestou do další zastávky zkusí rozměnit ve voze, že pak mu jízdenku ráda vydá. To by byl lidský přístup.

Ale to by zase řidička porušila pracovní povinoost - vědomě by někoho nechala jet bez jízdenky.
Zažil jsem situaci ve Zlíně - řidička nechala jet cca 15 lidí zadarmo, protože na zastávce nefungoval automat na jízdenky, trafika v tu chvíli byla zavřená a současně ona už všechny vyprodala (a sms jízdenky v tu dobu ve Zlíně ještě nebyly). Je to hezké, je to lidský přístup. Ale to je něco jiného - v tu chvíli bylo cestujícímu v podstatě znemožněno si jakkoliv jinak jízdenku koupit...
Šalina není vlak. Další mu jela za 15 minut (pokud nutně potřeboval d-1), krásný čas na obstárání si jízdenky.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Manil: Zapomínáš, že daň se platí ze superhrubé mzdy, ne z hrubé. Tedy, nedá se počítat s 15 procenty, ale s téměř dvaceti, protože se daní hrubá mzda navýšená o 31 % (15*1,31 je nějakých 19,65 - to je reálné zdanění hrubé mzdy)
Tj. celkové zdanění hrubé mzdy a odvody placené zaměstnancem daní fous přes 30 %. Tedy, z 35korunové jízdenky ušetříš čistě na daních a odvodech 10,88 koruny. Z 25korunové je to 7,78 koruny. Plus nějaký ten váš bonus - jestli jsou to 2 koruny, tak to v čistém vyjde na 1,37 koruny.
Ve finále, z prodeje jednoho 35korunového lístku by měl mít řidič 12,25 koruny čistého.

Jen bych to moc netroubil do světa...

Rem: problém je, že tenhle odstavec je velmi těžko aplikovatelný jako povinnost. Proti tomu stojí zákonná povinnost řidiče (prodejce) přijmout zákonné platidlo bez omezení. Pak je jediná možnost zrušit obchod, ale to lze jen vzájemnou dohodou. Jo, je to trochu kvadratura kruhu.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Manil: Z nedávného školení si pamatuji výroky... vracíte pokud máte nazpět, pokud nemáte, nebo vám platí velkou částkou má smůlu. Takže logicky pokud mám na vrácení, vrátím. Pokud nemám, nemůžu být donucen vracet, neb není z čeho. Když tu zmiňujes povinnost řidiče, zmíním povinnost cestujícího danou SPP článek 8 bod (7) c: V případě, že si cestující hodlá zakoupit jízdenku u řidiče vozidla, použít k nástupu dveří u řidiče, za jízdenku platit odpocitanou částku a neprodleně si označit v nejbližším oznacovaci. Tímto mohu zas já, jako řidič argumentovat.
Takže jsme v začarovaný kruhu?
P.S. říkat kafi z automatu "kafe" je taky dost odvážný. :D

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Velký problém je, že je tu jakési dogma, že ta druhá skupina (cestující vs. řidiči) je automaticka ta špatná. Všichni jsme lidi, bohužel si to málokdo v dané situaci uvědomí a jedná tak, jak si myslí, že je to psrávné. Není.
Ale musí k tomu obě strany přistupovat stejně. :-?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Jezour píše:
Potvrzuji slova Rema, fakt jsem zíral, že tata se dvěma školačkama nastoupil na Slovaňáku do 32 a kupoval tři 25 Kč jízdenky na Srbskou(!!!)... Kdybych neviděl na vlastní oči, fakt bych nikdy tomu neuvěřil.

Nějak nemůžu přijít na to, co je na tom špatného nebo co je na tom tak udivujícího, že to stojí za napsání na fórum...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Eda píše:
Na Facebooku se čile řeší následující video:
https://www.facebook.com/vevenie/videos ... permPage=1

Co si o tom myslíte?

Já si myslím, že chování řidičky bylo zcela neadekvátní.

Reakce řidičky byla naprosto neadekvátní a měla by být potrestána. Nevíme sice, co se dělo před tím, než bylo nahráno video, ale vzhledem k tomu, že se vůbec někomu chtělo video nahrávat, zřejmě tam musela být mela nějakou chvíli i před tím. A ten kluk, co si chtěl koupit jízdenu vypadá úplně v klidu.

Sleduji komentáře i v řidičské skupině na fb. Dost mne zaráží, jak drtivá většina kolegů obhajuje chování řidičky a naopak z cestujícího, který si chtěl řádně a slušně koupit jízdenku, dělají nepřítele státu.

Neuvědomují si dvě zásadní věci:
- řidiči jsou povinni vracet i při doplňkovém prodeji jízdenek. To, že je na dveřích napsáno "...plaťte prosím přesně odpočítanou částkou..." neznamená, že řidiči nemají vracet. Každoročně jim to je i zdůrazňováno na školení. Pokud náhodou nemám jako řidič nazpět, což se samozřejmě stát může, moji povinností je se omluvit a doporučit cestujícímu jiný způsob zakoupení jízdenky (např. sms). Jsme tady sakra pro lidi, MHD je služba cestujícímu a měli bychom se podle toho chovat! Tržby z jízdenek jsou i naše peníze!!!
- toto, co se stalo, teď oběhne celý internet a všem kolegům to udělá obrovskou negativní reklamu. Teď se velká část lidí bude na řidiče dívat ještě s větším despektem, než dosud a bude mnohem bedlivěji vnímat veškeré naše chyby.

Já osobně jsem chováním kolegyně řidičky zhnusen. Rád bych toto napsal i na řidičskou skupinu, ale raději si to nechám pro sebe, protože bych nerad, aby mne pak kolegové na trati místo zamáváním zdravili zdviženým prostředníčkem.

A mimochodem:
Velká většina řidičů nadává na nulové zisky z prodeje jízdenek. Ona to není tak úplně pravda. Kromě toho, že dostanu 2 kč odměnu za prodaný kus, což mi jde do hrubé mzdy (čistý zisk tedy cca 1,50 kč), vlastní cena jízdenky se mi strhává z hrubé mzdy. Já ale inkasuji od cestujícího celou hodnotu jízdenky, tímto se tedy de faco snížím základ daně + SP a ZP (cca 25%). Z jedné 25 kč jízdenky tedy ve výsledku dostanu cca 6,25 kč + 1,50 kč = 7,75 kč (a to už je kafe z automatu na konečné). Proto já jídenky prodávám rád.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Líbí se mi jak všici remcáte co měla či neměla řidička dělat, co měla říkat a jak se chovat, moc rád bych Vás viděl na místě řidičky jak byste to řešili, to co píšete by neudělal ani jeden z vás. 1, opilec nemá co dělat v MHD, ( že se na to kašle je jiná věc, on se na to totiž každej řidič po pár incidentů kdy mu nepomůže ani policie která většinou ani nedorazi, ani dispečink který taky většinou nedorazí a řekne vám tak jeďte dál a tím vás před všemi ožralci a ostatními cestujícími jen shodí a koneckonců vám většinou nepomohou ani cestující 2, řidič nemá povinnost vracet drobné, je to tam i napsané, pokud neumí číst, nerozumí tomu, když mu to řidič řekne a vysvětlí tak má prostě smůlu Bohužel za řidiče se nikdo nepostaví každý jen remcá co má a nemá dělat, pak se všici diví že 90% řidičů na dodržování přepravních podmínek kašle a ti co ne, tak to většinou odnesou, někteří kvůli tomu i odešli z DP a to je to, co je tu pořád dokola. QA nejde jen o lístky, ožralce atd atd. Za těch pár kaček se na to může každý tak akorát zvysoka vysr..


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Potvrzuji slova Rema, fakt jsem zíral, že tata se dvěma školačkama nastoupil na Slovaňáku do 32 a kupoval tři 25 Kč jízdenky na Srbskou(!!!)... Kdybych neviděl na vlastní oči, fakt bych nikdy tomu neuvěřil. Bohužel se o zrušení doplňkového prodeje neuvažuje. Dokonce pokud řidič nemá jízdenky, může volat RDST tak, aby mu na nejbližší konečné byly doplněny chybějící jízdenky, takže (prokázaná) výmluva nemám, neprodám končí vždy v kartě řidiče i minus body pro daný měsíc i následující pololetí. V tomto videu je vše špatně na straně řidičky, i když ji dost chápu...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mohla jen říct, že na rozměnění nemá, tak mu v té chvíli jízdenku mu neprodá. Ať si cestou do další zastávky zkusí rozměnit ve voze, že pak mu jízdenku ráda vydá. To by byl lidský přístup.
Každopádně nevíme, co bylo spouštěčem na straně řidičky, můžou to být i byť jen problémy v rodině.

Z pohledu cestujícího - je 100% jednodušší nahrát video, než pomoci tomu cestujícímu (např. já vám rozměním). Ale my Češi už zkrátka jsme takoví.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Alamos: Stále je to rentabilní, stále to lidi kupují. A co vydělává, to se nezruší... Tak je nám to na školení vždy vysvětleno.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
marecek.00 píše:
No, z toho videa se zdá, že ten kluk byl v zásadě v právu. Nicméně je evidentní, že tady je problém v systému a tak trochu doufám, že by ta "kauza" mohla trošku rozhýbat ledy.

Mně to připadá stejně, proto jsem se kolegy ptal.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Doplňkový prodej jízdenek u řidičů už měl být dávno zrušený, nevím na co se ještě čeká.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Zolex - mám za to, že 3239 tuto noc nevyjela, nebylo na to počasí.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
No, z toho videa se zdá, že ten kluk byl v zásadě v právu. Nicméně je evidentní, že tady je problém v systému a tak trochu doufám, že by ta "kauza" mohla trošku rozhýbat ledy.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
JJA: Opět opakuji že to není povinností řidiče, dohledávat člověku s velkou hotovostí někoho na rozmeneni, je to maximálně na dobré vůli řidiče, pokud má čas, protože i tím se zdržuje. Povinnost cestujícího jsem napsal, svesprávný člověk si snad poradí sám jak se dál zachovat... A osobně ja jet v šalině jako pacos a zeptat se mne někdo jestli nemám drobný, řeknu že ne a to i kdybych měl. Nemám potřebu manipulovat srajtofli natesnanej mezi lidma.
Každopádně jak jsem psal, tohle nebylo dobře zvládnuté.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
ale pokud mu minimálně 5x relativně slušně řekne, že mu jízdenku neprodá (na což měla právo)

Z čeho to právo podle tebe plyne, prosím?


Offline
439
16 led 2015 11:18
agent_s_teplou_vodou píše:
Nerozumím tomu, proč šalinářka pána vytlačila ze dveří ven, proč šla do fyzického kontaktu? Pán mohl mít zbraň/nůž/injekční stříkačku/HIV/žloutenku, atd. A co teprve, kdyby pán upadl a něco se mu stalo? A před tolika svědky.


Tak HIV při tomto typu fyzického kontaktu problém není, ostatní ano, ale to může mít kdokoli (žloutenku, zbraně) a taky nechodíme v protichemických oblecích s pancířem. :D Jestliže bylo nutné pána vyloučit z přepravy (a dotyčný to odmítal), tak s ním paní musela přijít do kontaktu, nicméně tady použila nepřiměřené násilí vzhledem k tomu, že dotyčný zřejmě akorát stál a odmítal odejít.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 00:11
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]