Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 5    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
ReZ píše:
..Co na to Janatak?...

Janatak je Cyklista, ne "cyklista". Ten jezdí na kole za MHD a ne s kolem v MHD. Nebo se pletu?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
ReZ píše:
Ukřižovat můžete i mne, Duš má pravdu. Co na to Janatak?
Za mých mladých let mně ani ve snu nenapadlo se z Židenic z Táborské dovézt busem do Mariánskýho a tam se prsit, jaký jsem cyklista. Jezili jsme hezky po svých od Dělňáku po Došlíkově, přes Malou Klajdovku, kolem Zetoru a pak kolem světa (bývalé kino Svět na Holzově) a po Kučerově dolů zadem za Belcrediho zámkem.
Jediný, kdy jsem použil MHD bylo, když jsem v Řečkách píchl a pěšky jsem to už nedával...

Takžes najezdil zbytečně moc kilometrů, který bys jinak mohl najet v přírodě místo ve městě...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
On vůbec není problém vozit "cyklisty" v úseku Novolíšeňská - Kotlanova či Mifkova a nebo naopak Mifkova - Jírova či Novolíšňská... Řekl bych, že při součtu času čekání na šalinu + cesty by tam na kole byli rychleji, to jim asi taky nedochází. Skoro jako by to dělali tací jedinci schválně.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Ukřižovat můžete i mne, Duš má pravdu. Co na to Janatak?
Za mých mladých let mně ani ve snu nenapadlo se z Židenic z Táborské dovézt busem do Mariánskýho a tam se prsit, jaký jsem cyklista. Jezili jsme hezky po svých od Dělňáku po Došlíkově, přes Malou Klajdovku, kolem Zetoru a pak kolem světa (bývalé kino Svět na Holzově) a po Kučerově dolů zadem za Belcrediho zámkem.
Jediný, kdy jsem použil MHD bylo, když jsem v Řečkách píchl a pěšky jsem to už nedával...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Jasně. Normální stojící cestující se udrží za běžného a většinou i za nouzového brzdění. Inteligentní mamina s kočárkem se zapře o prkno a vozíčkář by měl být minimálně zabrzděný (a snad i nějakým způsobem "přicvaknutý"???). Ale rozhodně nejsem přesvědčen o tom, že při nouzovém brzdění udrží stojící cyklista (nebo osoba přepravující kolo) sebe i kolo. Málokdo ho totiž postaví tak, aby se v případě brzdění opřelo třeba o tyč. Navíc kolo na rozdíl od kočárku nebo vozíku není při přepravě zabrzděno.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Co se týče bezpečnosti samotných cestujících, tak ta je postavená na tom, že úroveň zpomalení je nastavená tak, aby stojící držící se cestující byl schopen se v běžných situacích bezpečně udržet. V podstatě jediná situace kdy toto splněno není je nouzové brzdění.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ono je otázkou, jak lze v MHD obecně mluvit o bezpečné přepravě čehokoliv. Když máš vozidlo schopné jet 80 km/h, ve kterém je stovka sedadel bez pásů, další lidé stojí (byť ti se alespoň něčeho drží) a všichni mohou mít spoustu zavazadel, která nejsou žádným způsobem ukotvená či zachycená... Nepřijde mi, že by umístěné kolo z tohoto konceptu jakkoliv vybočovalo.
Celá bezpečnost totiž beztak závisí na umění řidiče a jeho schopnosti předejít krizové situaci, uvnitř vozu již žádné další zabezpečení není.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Ondra K. píše:
Ono, kdyby město přistupovalo k cyklistické dopravě odpovědně a existovala by smysluplná a v rámci možností provozu bezpečná síť cyklostezek, přeprav kol v MHD by určitě taky ubylo.

S tím nelze než souhlasit. Město radši "vybuduje" nesmyslný, ale levný cyklopruh, který vede odnikud nikam a pak se s ním dalších několik let chlubí místo toho, aby konečně propojili stezku kolem Svitavy...
Ale bohužel přesně tímhle názorem se ohání většina těch, kteří obhajují chování a přestupky cykloteroristů.
"Protože nejsou cyklostezky, tak jak my chceme, budeme jezdit kde se nám zlíbí..."
"Protože si zrovna chceme zajezdit na druhé straně Brna a nevede tam cyklostezka, budeme zabírat místo v MHD...

A vůbec, jak jsou plošiny v MHD (myšleno v nových vozech, ne T3 nebo 14Tr) uzpůsobeny pro BEZPEČNOU přepravu jízdního kola? Pro doprovod kočárku je tam prkno, pro vozíčkáře nějaké pásy, ale pro kolo...?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ono, kdyby město přistupovalo k cyklistické dopravě odpovědně a existovala by smysluplná a v rámci možností provozu bezpečná síť cyklostezek, přeprav kol v MHD by určitě taky ubylo.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Duš: za tento názor tady budeš ukřižován...


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
marecek.00 píše:
Pokud někdo řekne, že ho podmínky nezajímají, je to jen a jeho problém - vstupem do vozidla je uzavřena smlouva mezi provozovatelem (DPMB) a cestujícím. Jde o tzv. konkludentní úkon, kdy dochází k právnímu jednání (tedy v tomto případě uzavření smlouvy stanovící práva a povinnosti) jiným projevem než ústním či písemným souhlasem. Může to být třeba kývnutí hlavy, ale taky právě nastoupení do vozu. No a jenom blbec souhlasí se smlouvou, které si nepřečte, že...


No ale to právě takové jedince nezajímá, že si mají něco o tom jak cestovat vědět, řídit se tím, řídit se tím co řekne řidič, a vůbec něco dodržovat :)

Duš: Bohužel "dnes je móda podporovat cyklistiku a cyklisty" A tak se děje i tímto způsobem ač to většině lidí příjde na palicu.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
439
16 led 2015 11:18
O tom to není, je to o tom, že třeba Kohoutovičák chce na výlet do Mariánského údolí a nechce se mu jet v nebezpečném městském provozu. Takže se busem dopraví do Mariánského údolí a dál jede na kole.


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
Rem
a proč si ty kola kupují?? Aby je vozili MHD ?? Já osobně jsem zastánce názoru, koupil sis kolo, šlapej! Akceptuji nějakou poruchu, ale ne to, že to vyvezou na kopec a pak ze sebe dělají hrdiny! Bohužel vedení firmy jim jde na ruku, takže řidičům zbývá jen držet hubu a krok!


Offline
80
05 dub 2015 09:45
A to je chyba vedení. Prostě by se měli za řidiče postavit. Neříkám najdou se arogantní řidiči, ale v těch případech by se měli za něj postavit. Pravda jak to dokázat, že to bylo tak a ne jinak. Nikdo dnes nebude nic nikomu dosvědčovat
Hele bohužel, ale
1. cyklisti jsou dnes považováni pomalu za bohy
2. nevidím, nekecám do toho
3. ano proti tomu bych nebyl. Pamatuju si jako kluk když jsem jel z Olympie (nějakou zastávku za kvůli zóně) do Slatiny busem s kolem a šofér čuměl, že jsem k němu šel a kupoval si jízdenku na kolo a já že mám šalinkartu.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Pokud někdo řekne, že ho podmínky nezajímají, je to jen a jeho problém - vstupem do vozidla je uzavřena smlouva mezi provozovatelem (DPMB) a cestujícím. Jde o tzv. konkludentní úkon, kdy dochází k právnímu jednání (tedy v tomto případě uzavření smlouvy stanovící práva a povinnosti) jiným projevem než ústním či písemným souhlasem. Může to být třeba kývnutí hlavy, ale taky právě nastoupení do vozu. No a jenom blbec souhlasí se smlouvou, které si nepřečte, že...


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Možná by stačilo zavést "pražský" styl možnosti cestovaní s koly. Tuším, že v pracovní dny je to možné v dopoledním sedle a pak nějak po šesté večer. O víkendu snad celodenně? To přesně netuším. Osobně vám to řeknu asi takto. Nedivte se, že někteří řidiči to přehlíží, neb není výjimkou, kdy vám kolista rozrazí dveře, protože vám před nástupem nedal žádné znamení, vy ho jdete umravnit, vysvětlit mu, že má povinnost něco dodržovat a pokud se tak nemíní chovat, tak ať si vystoupí (na to všechno má řidič právo) a nakonec ještě na řidiče dojde stížnost, že řidič byl arogantní, dovolil si ho umravňovat, nebo nedejbože ho vykazovat z vozu, protože přece ON mistr kolista měl ŠALINKARTU a chtěl jet. Nebo vám řekne, že jeho žádný předpisy dopravního podniku nezajímají! Ano i tohle mi bylo řečeno při kontrole či umravňování kolisty, při nástupu tam, kde kolo nepatří. A takhle to bude do doby, než se s tím začne konečně něco dělat!
1. "cyklistům" dopřeje nějaká jasná osvěta jak se mají chovat!
2. seškrtají se spoje či doba, kdy budou moci cestovat s kolem.
3. nebo ještě líp, zavede se speciální jízdné na kolo, nebál bych se 30 Kč na 30 minut.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
97
07 srp 2013 14:49
Mogul píše:
Za současných SPP to asi nijak řešit nejde, ale někdo nahoře by se mohl zamyslet nad tím, jestli je priorita vozit cyklisty nebo kočárky (invalidní vozíky). Tyto dvě skupiny lidí přece jenom nemají stejné možnosti přepravy...

Podobne nemá stejnú možnosť prepravy zdravý mladý človek a o palici chodiaci dôchodca. Ak sa ti zdá, že by malo byť správnejšie vyhodiť cyklistu v prospech kočárku/invalida, museli by sme sa zamýšľať nad tým, čo v prípade, že z hlavasu vyrazí po strop plný trajf a na ďalšej zastávke chce nastúpiť banda babičiek s taškami na kolečkách, ktoré sa nevlezú ani tak, aby stáli, nie ešte sedeli-- pre tie tiež nie je ľahké stáť na štaci a čakať na prázdnejší spoj. Nemyslím, že by bolo v tomto prípade rozumné vylosovať piatich ľudí a vyhodiť ich. Rovnako ako v tebou spomínanom prípade by si nevyriešil situáciu, keď máš vnútri dvoch cyklistov a stačí ti vyhodiť jedného, aby si dnu pustil kočárek, koho vyberieš?


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Možnost vyhodit cyklistu z vozidla mají v "civilizovaném" světě snad jen v Košicích. Tam umožňují přepravu kol pouze na jedná lince (která jede někam do toho lesa k pionýrské železnici), a to pouze 3 měsíce v létě a jen v určitém úseku. Každopádně dle jejich SPP může řidič cestujícího s kolem s platnou jízdenkou při nástupu kočárku, vozíku nebo i psa vykázat z vozu.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Mám obavu, že vyhodit cyklistu by bylo přímo protizákonné. Ve chvíli, kdy je přeprava jízdních kol umožněna, není možné z cyklistu (resp. přepravujícího jízdní kolo - nemusí to být cyklista) udělat cestujícího druhé kategorie, kterého lze z vozu jen tak vyhodit.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Za současných SPP to asi nijak řešit nejde, ale někdo nahoře by se mohl zamyslet nad tím, jestli je priorita vozit cyklisty nebo kočárky (invalidní vozíky). Tyto dvě skupiny lidí přece jenom nemají stejné možnosti přepravy...


Offline
80
05 dub 2015 09:45
A jak bys to chtěl řešit? Sice kolaře nemám rád, ale pokud už v tom spoji jede tedy zaplatil si jízdné tak to mu to jízdné chceš vracet?


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
To je dobře postavený na hlavu...


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ano, kdo dřív přijde, ten jede. Jen při současném nástupu mají invalidi a kočárky přednost.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Takže pokud se to dotáhne k "dokonalosti", tak se cyklisti vezou v MHD a mamina s kočárkem nebo vozíčkář jdou/jedou po svých?


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Pokud už tam jednou je a řádně zaplatil, tak není možné ho vyhodit. Nemluvím vůbec o tom, že by mu propadla jízdenka a musel by znovu platit.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 14:36
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]