Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 5    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Řekl bych, že Manilův přístup je naprosto nejrozumnější. S klidem upozornit na důsledky (klidně je trochu nafouknout) a nechat to být v zájmu rychlosti přepravy; samozřejmě pokud nejde o nějakou šílenost. Osobně mám rád, když platí nějaká pravidla, ale všeho s mírou.

Ostatně, onehdá jsem taky potkal jednoho příliš snaživého řidiče zbytečně lpějícího na SPP. Prošel jsem prakticky prázdným vozem (obsazenost tak do deseti lidí) s batohem na zádech (podotýkám, že jde o plochý batůžek na notebook a tři papíry, žádná krosna), na což bylo reagováno nemilým řevem z kabiny. Chápu, že takové chování řidiče pak ledaskoho popudí ke stížnostem..


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
busák: plně s Vámi souhlasím. Kolegu L.S. sice taky chápu, že důsledně uplatňoval SPP IDS, ale popravdě si odpovědět na otázku "co má větší význam - důsledně vynucovat dodržování SPP nebo dopravit zbývajících třicet lidí ve voze včas" nedokázal a bylo mu to (podle mě právem ("rozumovým", nikoli papírovým)) vytýkáno. Jeho odchodem z dekády DPmB ztratil zkušeného (jinak naprosto bezproblémového a vysokoškolsky vzdělaného(!!!)) řidiče, což je - zvláště v dnešní době naprostého nedostatku řidičů - obrovský průšvih.
Důslednost při vynucování dodržování SPP je záležitostí nikoli řidiče, ale těch složek, které k tomu mají dostatek kompetencí. Vykáže-li řidič kohokoli z přepravy a ten řekne zůstávám, pak jsme bez těchto složek ve slepé uličce...


Offline
78
20 led 2014 11:05
Nadruhou stranu jsme řidiči a ne nějací vychovatele pořád někoho umravňovat,myslím,že svých starostí a povinnosti kolem řízení máme dost.Tady pomůže jen tvrdá prevence a důsledné dodržování SPP,žádný napůl v dnešní arogantní době není možný pač se pak dobra snaha míjí účinkem


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
jj toto a podobne nedodržování SPP je mnohokrát řešeno i na školeních a výsledek nula. Pro podnik je jednodušší postihnout řidiče když se něco stane, než řešit všechny neukázněné cestující, všechny zdržení dopravy, výjezdy dispečinku a podobně, řidičů je méně a je to levnější a rychlejší a hlavně ve výsledku špatný je ten řidič.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
busák píše:
Včera mě jedna "inteligentní" rodinka nacpala kočárek do posledních dveří poloprázdné kloubové 961,i přesto,že už jsem se zařekl,že už cestujicí nebudu vychovávat,at se tam třeba .........,opet jsem šel a už to nikdy neudělám.na moji výzvu zda by se mohli přemístit do správných dveří mi bylo odpovězeno at se starám o svý,že je to jejich věc jsem rezignoval,a jak říkám,už z kabiny nevylezu.ja vím,tento přístup není správný,ale cestující to stejne ignorují,ještě vám vám nadají a to nemám za potřebí.a od dalších přísedících je jen slyšet ježiš jeď a neřeš kraviny už tak jedem pozdě.dokud nebudou ve velké míře s námi jezdit revizori,preventisté a napomínat a pokutovat porušování SPP bude si vždy část cestujících dělat co chce

Já toto řeším tak, že jim řeknu, že v této části vozidla nejsou pojištěni a že když se jim něco stane, tak nic nedostanou. Zabere vždy.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Pokud bude mít svědky, že zakročil, ale nebyl vyslyšen, nemuselo by to mít takové následky. Ale zase na druhou stranu pokud by se to opravdu stalo, třeba by se někdo nahoře chytl za nos a začal to důsledně kontrolovat a trestat (ne řidiče, ale ty ignoranty).


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Takovou nehodu by pak částečně, nebo i komplet mohl obsrat řidič, protože si nevšiml, nezakročil, nepoučil, nevykázal, nezakázal... Chce to fakt, preventisty a revizory, kteří po všem nedovoleném pujdou. Jak píše busák, jakmile řidič vyleze z kabiny kvůli poučení člověka, co něco porušuje, buď je poslán do řiti, nebo je na něj poslána stížnost, že si řidič dovoloval. Oni totiž nevědí, že řidič má oprávnění dávat cestujícím pokyny a ti je mají povinnost dodržet.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Je to hnusný, ale možná by tento neuspokojivý stav jednou provždy změnila nějaká vážnější nehoda...


Offline
78
20 led 2014 11:05
P. Haluza píše:
Právě že by to bylo občas potřeba zablokovat. Výjezd dispečinku, MP, zdržení, náklady => všechno zacvakat.

to by bylo uplně nejlepsi,jenže k tomu asi nikdy nedojde,většinou to dopadne tak,že je řidič předvolán na kobereček proč,co,jak a nešlo to vyřešit jinak a at už se to neopakuje.zářný příklad byl jeden náš kolega,striktní dodržování SPP možná řešil až moc,ale měl na to právo.pokaždé když ho cestující neposlechl,odstavil vuz a volal dispečink.za každé odstavení k technikovi na kobereček,vždy z toho vyvázl nevinně,ale zarověn byl upozorněn at se to neopakuje.přišli na něj i stovky stížností za vyloučení z přepravy,ale všechny stížnosti byly vyhodnocené jako neoprávněné.kolega po dvaceti letech u podniku nakonec dal výpověd,znechucen neustálým ignorováním porušování SPP jak ze strany cestujicich tak zavirani oci ze strany podniku.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Busák: Máš na výběr, buď si nebrat osobně blbé kecy a nebo riskovat, že se ti ve voze převrátí nevhodně umístěný kočárek. Stojí ti to za to?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Právě že by to bylo občas potřeba zablokovat. Výjezd dispečinku, MP, zdržení, náklady => všechno zacvakat.


Offline
78
20 led 2014 11:05
Mogul:Skoro jo,ale skoro nikdy,vetsinou se se otaci kolem sebe a divaji se na koho to hlaseni asi tak muze byt,malo kdo uposlechne.nikam nejedem?no nevim jestli je rozumné zablokovat českou.a jak říkám,vždycky se tam najde někdo kdo začne vykřikovat" ježiš jeď atd........"


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Busák: A proč nutně vylézat z kabiny? Stačí přece oznámit přes repráky výzvu k přemístění kočárku a v případě neuposlechnutí zopakovat s tím, že dokud se nepřesunou, nikam se nepojede. Tohle funguje (skoro) vždycky..


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Kdyby v těch dveřích bylo uprostřed madlo, problém by se vyřešil sám. biggrin


Offline
78
20 led 2014 11:05
Včera mě jedna "inteligentní" rodinka nacpala kočárek do posledních dveří poloprázdné kloubové 961,i přesto,že už jsem se zařekl,že už cestujicí nebudu vychovávat,at se tam třeba .........,opet jsem šel a už to nikdy neudělám.na moji výzvu zda by se mohli přemístit do správných dveří mi bylo odpovězeno at se starám o svý,že je to jejich věc jsem rezignoval,a jak říkám,už z kabiny nevylezu.ja vím,tento přístup není správný,ale cestující to stejne ignorují,ještě vám vám nadají a to nemám za potřebí.a od dalších přísedících je jen slyšet ježiš jeď a neřeš kraviny už tak jedem pozdě.dokud nebudou ve velké míře s námi jezdit revizori,preventisté a napomínat a pokutovat porušování SPP bude si vždy část cestujících dělat co chce


Offline
143
10 lis 2012 09:29
xcav8 píše:
Problém je v tom, že v centru Brna na to není místo.
V centru Kodaně toho místa určitě není víc, ale stejně se tam jezdí na kole všude. A je to bezpečné. A je to, jak jinak, především o lidech.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Teď jsem jel nočkou, kloubovým Ciťákem, a jeden inteligent narval kolo do zadních dveří, že nešly zavřít. Tak letěl i bez nouzového brždění!


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Kolo nepoletí, ale pojede, stejně jako nezabrzděný kočárek.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
b1 píše:
Kolo má menší tření než zavazdla a lidé. Narozdíl od kočárku nebo vozíku se kolo nedá zabrzdit.


Řekl bych, že při nehodě nebo nouzovém brzdění (na což odkazuji) je zabrzdění kočárku docela k ničemu, letí dopředu stejně jako kolo, kufr nebo ještě před chvílí sedící cestující.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Jezdím do Německa často a prakticky všude tam mají krásné a oddělené cyklostezky.
Problém je v tom, že v centru Brna na to není místo.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Přesně tak. Na kole jezdím hodně a zvlášť přes město je to někdy fakt o život, nebo alespoň o zdraví. Chápu, že někteří to nechtějí riskovat a radši se svezou MHD. Pokud má člověk menší děcka, pak je to jasná volba.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Přesně tak, dnes je provoz uplně jiný a proto si myslím, že kola nepatří do středu měst, aspoň do rušných ulic plných aut rozhodně ne, cyklostezky typu Brno to znamená natlačit za každou cenu kam to jen jde cyklopruh byť jen pár metrů aby si radní řekli jak jsou dobří a kolik cykloztezek tu udělali, byť jsou nebezpečné jak pro automobily tak pro cyklisty, ať už povede od nikud nikam, či společně s trolejbusem či autobusem kde cyklisti jen zdržují MHD, nezlobte se ale to sem opravdu nepatří, já jsem pro cykloztesky,ale ne to co se tu dělá, navíc opravdu nevím, co z toho cyklisti mají když jedou mezi auty v kolonách ve smradu a prachu, to musí být skutečně zážitek.
V Rakousku a Německu vídám cyklostezky uplně oddělené od automobilů a to často travnatým pásem, tak by to mělo být, aby cyklisti neohrožovali auta a ani chodce, pkud ale se to do našeho města prostorově nevejde, je lepší když tu cyklostezka není.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Mladá léta... to není argument, dneska je ten provoz poněkud jinej..


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
M píše:
Nyní bydlím v bohunicích a zde žádné lesy nejsou ani nic kam by se dalo na kole jezdit, tak nejezdím.
S tím nesouhlasím. Mně se z Bohunic vždy jezdilo nejlíp. Stačí vyjet jihozápadním směrem. A ke Svratce je to taky kousek.

JJA píše:
O tom to není, je to o tom, že třeba Kohoutovičák chce na výlet do Mariánského údolí a nechce se mu jet v nebezpečném městském provozu. Takže se busem dopraví do Mariánského údolí a dál jede na kole.
To je ale jeho problém. I v okolí Kohoutovic jsou stejně dobré trasy na kolo. A ke Svratce je to taky kousek.


marecek.00 píše:
Ono je otázkou, jak lze v MHD obecně mluvit o bezpečné přepravě čehokoliv. Když máš vozidlo schopné jet 80 km/h, ve kterém je stovka sedadel bez pásů, další lidé stojí (byť ti se alespoň něčeho drží) a všichni mohou mít spoustu zavazadel, která nejsou žádným způsobem ukotvená či zachycená... Nepřijde mi, že by umístěné kolo z tohoto konceptu jakkoliv vybočovalo.
Kolo má menší tření než zavazdla a lidé. Narozdíl od kočárku nebo vozíku se kolo nedá zabrzdit.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Já za mladých let najezdil mnoho a mnoho stovek km na kole, v lesích. Když jsem jel do Mariánského tak jsem i zpět jel na kole a kopec jsem vyjel bez problémů. Nikdy jsem nejel autobusem.Bydlel jsem na Jírove. Běžně jsem na kole jezdil do Ochoza nebo do Hostenic, kde to šlo tak lesem, ne po silnici. Po okreskách jsem taky absolvoval cestu do Vyškova, Oslavan či Rosic a bez problémů, jezdil jsem i do Slavkova za babičkou a to pravidelně, jednou jsem udělal cestu až do Janovic u Rýmařova, to byla má nejdelší štreka ( okres Bruntál ) Dnes bych po silnicích nejel nikam, bál bych se, že mě něco převálcuje, nikdy jsem ale na kole nejel autobusem, trolejbusem nebo tramvají. Také jsem nejezdil do centra města, když vidím ty dnešní cyklisty jak se cpou kolonama a myslí si, že dělají něco pro své zdraví, musím se smát, protože tolik prachu a smogu a špinavého vzduchu a zplodin oravdu jinde nadýchat nemohou. Nyní bydlím v bohunicích a zde žádné lesy nejsou ani nic kam by se dalo na kole jezdit, tak nejezdím. Nikdy by mě nenapdalo sednout na šalinu a jet s kolem až na Mifkovu, tam sednout na 55 a svézt se do Mariánského, abych se mohl povozit na kole.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]