Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 5    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Díky. Právě jsem si nebyl jist, jak přesně to je formulováno. Pamatuju totiž na plakátky, kde se psalo, že kočárků se do vozu vejde hodně, ale dva jsou obvykle víc než dost. To dle mého názoru přímo svádělo k tomu se tam cpát i s dalšími povozy.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Robert píše:
Možná se ptám blbě, ale ta čísla uváděná u dveří každého vozu znamenají maximum přepravovatelných kočárků, nebo naopak minimum, které řidič musí bez držkování akceptovat?


Jedná se o maximální počet kočárků (vozíků), ale řidič může (ovšem na svou pojistku) umožnit přepravu většího počtu kočárků (vozíků)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Možná se ptám blbě, ale ta čísla uváděná u dveří každého vozu znamenají maximum přepravovatelných kočárků, nebo naopak minimum, které řidič musí bez držkování akceptovat?


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
IvanM píše:
Problém je jinde. A sice v tom, že si v tomto krásném státečku většina lidí dělá, co chce. A nikdo to neřeší. Prostě pokud je na voze uvedeno, že je možno přepravit maximálně 2 kočárky, vždy by tak tomu mělo být. A né to, že těch kočárků tam je třeba 6. Ono jde i o hledisko bezpečnostní, například zablokování únikových východů, nebezpečí při nouzovém brzdění atd... Takže asi tak, kdyby se dodržovaly přespisy, vůz by nikdy ucpaný kočárky nebyl. A je jedno, jestli jde o 22Tr nebo třeba ciťák....


Ale tohle je hodně i o řidiči. Pokud mám obsazenou kapacitu tedy nejsem schopný zajistit bezpečnost mám právo - ba dokonce povinnost nepokračovat v jízdě. To že na to většina řidičů kašle je věc druhá ....


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
IvanM: Je to marné, je to marné, je to marné. Přesně na toto jsem tu upozorňoval několikrát a vždy jsem byl poslán ke všem čertům. Jednou jsem byl dokonce upozorněn, že DPMB automaticky přesunuje stížnosti na velké množství kočárků ve vozech do spamu (což doufám není pravda). Navíc, někdy si nabíhají na hrobníkovu lopatu i sami řidiči. Asi čtvrt roku zpět jsem na a-50 v kloubovém Citelisu zažil, že řidič seřval maminu s kočárkem, která šla na plošinu za kloubem, a poslal ji na přední plošinu, i když tam už byl vozík a jeden kočárek a ona tak musela stát nebezpečně v uličce. Ač to není hezké, vlastně doufám, že se v Brně stane nějaký podobný případ, jako nedávno v Praze a DPMB konečně začne dodržovat kapacitu kočárků ve vozech.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Pokračování diskuze z tématu 31Tr

Problém je jinde. A sice v tom, že si v tomto krásném státečku většina lidí dělá, co chce. A nikdo to neřeší. Prostě pokud je na voze uvedeno, že je možno přepravit maximálně 2 kočárky, vždy by tak tomu mělo být. A né to, že těch kočárků tam je třeba 6. Ono jde i o hledisko bezpečnostní, například zablokování únikových východů, nebezpečí při nouzovém brzdění atd... Takže asi tak, kdyby se dodržovaly přespisy, vůz by nikdy ucpaný kočárky nebyl. A je jedno, jestli jde o 22Tr nebo třeba ciťák....

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]