Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 17 z 254    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 254  Další

Co bude dřív ?
kloubové šráky 45%  45%  [ 81 ]
tramvajová trať ke kampusu 34%  34%  [ 62 ]
metro 17%  17%  [ 30 ]
odsunuté nádraží 4%  4%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 180
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nevím, kam to přesně dát: v říjnové šalině je reklama na nový merch DP. Zajímavé mi tam přijde triko se schématem tramvajové sítě.
Že by nějaký náznak linkového vedení po otevření tunelu na Žabovřeské?


Offline
2793
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Někde je tam třeba 9 minut, někde i plnohodnotná pauza. Je to různé.


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
Tak záleží, jaké tam budou pauzy. Pokud tam bude třeba 2minutová vyrovnávačka, tak bych jel od zastávky U Tunýlku rovně na TGP a na Halasák přijel už otočenej pro cestu k TP. No a pokud tam bude třeba 40 minut, tak si zajedu na Haškovu, protože kam jinam, že jo... Ale uvidíme, jak to na 53/72 bude s pauzama...


Offline
2793
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
MartinV píše:
A víme, kam se bude jezdit 53 otáčet? Proč ji třeba výlukově neprotáhnout na Haškovu?


Otáčet se bude na kruháči a na vyrovnávačky bude jezdit na Haškovu, samozřejmě režijně, to dá rozum. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
P. Haluza píše:
Jsem si tak říkal, že by bylo krásné retro tu 72 trasovat tak jako kdysi, tzn. ze Štefánikovy čtvrti přes Jugoslávskou, Vojenskou nemocnici na Starou osadu a na Vinohrady. Možná lepší než ta 57, která bude poskakovat celý den v zácpě.

Možná to nebude tak hrozné. V článku na iDNES u této stavbě se píše:
iDNES píše:
Od soboty na následující týden se musí řidiči také připravit, že bude doprava zúžena do jednoho pruhu každým směrem. Od 7. května se pak provoz vrátí do režimu 2+2.

Čili to zpoždění očekávám jen první týden.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
A víme, kam se bude jezdit 53 otáčet? Proč ji třeba výlukově neprotáhnout na Haškovu?

I když to by ji pak Maleček požadoval zachovat :mrgreen:

Ale tak vlastně, kdyby v úseku Halasák - Haškova jezdila místo spojů linky 57, které končí už na Haškově, tak proč ne, že...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
A víme, kam se bude jezdit 53 otáčet? Proč ji třeba výlukově neprotáhnout na Haškovu?

I když to by ji pak Maleček požadoval zachovat :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
b1 píše:
Pokud by jela 72 od U Tunýlku přímo na Štefánikovu čtvrť s vynecháním Halasova náměstí, polikliniky a nádraží, pak by odlišné číslo dávalo smysl. Akorát teda od zastávky U Tunýlku se na Porgesovu musí najet přes třídu Generála Píky, takže to zas taková úspora nebude, aby to ospravedlnilo vynechání nádraží, polikliniky a přestupu na tramvaj.

A ta 53 se nejspíš bude stejně točit na pseudokruháči, tak by mohla být ukončena až na zastávce Poliklinika Lesná.

Anebo by ta 53 mohla mít Halasák jako blokovou smyčku. Ale to by se muselo vyřešit odstavení autobusu, ideálně asi na nějakém posunutém místě směrem na Lesnou.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Řekl bych, že Kuba S. reaguje na něco jiného, než o čem je příspěvek Miropira. Myslím si, že časem k nějakým změnám dojde během těch dvou let, které nás čekají na výluce Tomkáče.
Kdybych ty změny dělal já, tak pošlu 57 na Jugoslávskou po Merhautce a pak na Starku a do Vinohrad po současné trase 78, aby ta nemusela dělat ten šílenej závlek od Dělnického domu na Pálavák.
A 72 bych nechal, jak je navržená, i když poslat ji po estakádě okolo Červeného mlýna a ne po Křižíkové, by se mi líbilo mnohem víc, část těch změn by pak mohla zůstat zachovaná po výluce.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
To se obávám, že nedojde. Vždyť provozní parametry obou linek jsou odlišné.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
P. Haluza píše:
Jsem si tak říkal, že by bylo krásné retro tu 72 trasovat tak jako kdysi, tzn. ze Štefánikovy čtvrti přes Jugoslávskou, Vojenskou nemocnici na Starou osadu a na Vinohrady. Možná lepší než ta 57, která bude poskakovat celý den v zácpě.

No uvidíme, třeba k tomu dojde, až se zjistí, že ta 57 stojí v koloně a totálně tím narušuje obslužnost Lesné.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
Pavel píše:
nemělo by smysl lidi v Obřanech naučit na 53 a za chvilku jim to měnit.

Místo toho je naučíme na 72 a za chvilku jim to změníme...

Ta chvilka bude mimochodem trvat dva roky


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To mě napadlo kdysi taky, když jsem si myslel, že Tomkáč bude totálně zavřenej bez provizoria, myslím, že jsem to někde v tomhle vlákně i navrhoval, tak dva roky zpět. Jen jsem tomu nedal číslo 72, ale ponechal čísla okružek. Bude to ještě vtipný, až se na Tomkáči objeví vláček tří cyklospojů za sebou, protože se zasekly ve frontě.
Tuším jsem se o takovémhle linkovém vedení bavil v době zavření Zábrdovického mostu, jak jsme tu probírali i jiné věci z dané oblasti.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2793
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jsem si tak říkal, že by bylo krásné retro tu 72 trasovat tak jako kdysi, tzn. ze Štefánikovy čtvrti přes Jugoslávskou, Vojenskou nemocnici na Starou osadu a na Vinohrady. Možná lepší než ta 57, která bude poskakovat celý den v zácpě.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
V Technoparku by zmatek být neměl. Pokud nepotřebuju do Majlontu nebo Obřan, tak mi je jedno, do čeho vlezu. Když to teda nebude 65. :-)


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
Třeba je v tom nějaký důvod, který nevidíme. Například, že se v dohledné době chystá další změna a nemělo by smysl lidi v Obřanech naučit na 53 a za chvilku jim to měnit. Na druhou stranu zmatek bude zas na druhé straně (u TP).


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
Konec konců i ta samotná linka 53 už má několik variant.
Navrhnul bych spoje jedoucí jen TP-KPN označit jako 63 a spoje se závlekem přes Palackého vrch jako 62, ať v tom slovy Zdeňka uděláme lidem menší guláš


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
Zdeněk píše:
...mnohem menší guláš lidem uděláme když bude více linek ideálně s pevnou trasou, než jedna linka s pěti variantana.
Ale pak to dopadne tak, jak píše xxx, budeme mít dvacet tramvajových linek, dvacet trolejbusových a asi stovku autobusových, a dojdou nám dvouciferná čísla. K tomu ještě teda místo jedenácti nočních linek jich bude taky asi přes dvacet.


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
Právě. Proto třeba rozlišujeme 34 a 36. A dle mého názoru by se číslem 72 měly označovat spoje linky 41, které jedou až do Lelekovic nebo do Vranova, protože mají na rozdíl od spojů ke Globusu odlišnou trasu. Ale u zkrácených spojů mi značení linky jiným číslem nedává smysl. Od 96. se to tak nedělá.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Ta smyčka je něco trochu jiného, tam si nepočkáš na další spoj, abys jel dál.


Offline
Uživatelský avatar

1625
10 čer 2006 20:45
Brno
...mnohem menší guláš lidem uděláme když bude více linek ideálně s pevnou trasou, než jedna linka s pěti variantana. Ona úplně stačí dvojka. Přijedeš na hřbitov smyčku a neustále se někdo diví, proč to nejede do Modřic

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
Tak to abychom zkrácené spoje linky 37 začali značit 142, zkrácené spoje linky 302 jako 3000002, zkrácené spoje linky 67 jako 7654321, zkrácené spoje linky 68 jako 68965098377 atd. atd. atd. Aneb proč pokračovat ve stávající logice, když v tom těm lidem můžeme udělat guláš, ne?


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
miropiro píše:
Nakonec ta linka 72 obslouží všechny zastávky pod Lesnou. U linky 57 očekávám vzhledem k trase pravidelná zpoždění a nepravidelnou jízdní dobu.

Takže linka 53 je zkrácenou verzí linky 72.


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Nakonec ta linka 72 obslouží všechny zastávky pod Lesnou. U linky 57 očekávám vzhledem k trase pravidelná zpoždění a nepravidelnou jízdní dobu.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Co mi v tom návrhu připadá jako blbost, je vedení některé z linek jednosměrným okruhem, přináší to nerovnoměrné ojíždění kolejnic a kdo se v tom má vyznat z běžných cestujících.
Průjezd devítky ve stávajícím směrování a pětky taky ve stávajícím by měl být v pohodě, sedmičku bych do Rokle vedl jen ráno a večer tak, jak to funguje už dneska.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6326 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 254  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 12:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]