Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 253    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 253  Další

Co bude dřív ?
kloubové šráky 45%  45%  [ 81 ]
tramvajová trať ke kampusu 34%  34%  [ 62 ]
metro 17%  17%  [ 30 ]
odsunuté nádraží 4%  4%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 180
Autor Zpráva
Offline
586
25 říj 2019 10:12
Podle mě reálně není potřeba, aby si někdo na něco zvykal... Mávat netřeba a při výstupu stejně většina na každé zastávce mačká úplně všechny tlačítka, který vidí...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Karosa B732 píše:
No defacto se do té situace posouváme, jen je to strašně komplikované, nepřehledné a zbytečně ruší věci 20 let zažité. Navíc mám pocit, že ty zastávky pro změnu režimu vybírali naprosto náhodně, protože si jinak opravdu neumím vysvětlit, jak se dostala jakákoliv zastávka na Lesné do režimu (z).

Tak Lesná není oproti jiným MČ ničím výjimečná, no offence. A pokud čekám na zastávce, není problém mávnout, případně řidič by měl zastavit, pokud někoho vidí na zastávce.
A ze 4 režimů jsou 3, to je podle mě v prospěch věci. Samozřejmě bude trvat, než si na změnu lidé zvyknou, standardní věc.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak jsem měl dneska příležitost prošmejdit nový terminál Nemocnice, Bohunice a 51 mají odjezdové nástupiště směr Ostopovice s regionálkama 401/402 společně, což je na jednu stranu fajn, ale trochu blbé je, že směrem do špitálu a na šalinu musí člověk vždycky použít přechod (u regionálek i pro směr do města).
Celkově se mi terminál líbí, ale kdyby trajfly byly všechny bokem a ne na rušné silnici, líbil by se mi terminál ještě víc, totéž platí i o regionálkách, i když nevím, kam jinam je umístit.
No a bizár jsou dvě věci, postavený odpadkový koš na vodicí čáře u cyklostezky na stání pro regionálky, signální čára na šalině ukončená sloupem zastřešení, což je vážná chyba značení pro nevidomé a ppak ten šílený rámus uvnitř Západní brány při jízdě úplně čehokoli.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Karosa B732 píše:
No defacto se do té situace posouváme, jen je to strašně komplikované, nepřehledné a zbytečně ruší věci 20 let zažité. Navíc mám pocit, že ty zastávky pro změnu režimu vybírali naprosto náhodně, protože si jinak opravdu neumím vysvětlit, jak se dostala jakákoliv zastávka na Lesné do režimu (z).

Fillova asi není tak vytížená jako Loosova či Slavíčkova, tak proč ne. A Brechtova a Arbesova taky o něco méně jak Blažkova.
Axer píše:
Proč blbost? Prostě se zrušilo "o" a o hodinu posunulo "w". Ale za mě bych dal na znamení plošně všechno

Dává to smysl. Pokud noční rozjezdy jezdí o víkendu i po páté hodině, je lepší, aby v té době měly zastávky na znamení. Útěchov na znamení možná působí úsměvně v noci, ale zase proč ne. Když pojede n93 z Vranova a nikdo nebude stát v Útěchově směr centrum (vůbec není vyloučeno, občas sám taky jedu večer z Útěchova a jsem jediný přistupující do busu v Útěchově), tak to ušetří něco málo.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
No defacto se do té situace posouváme, jen je to strašně komplikované, nepřehledné a zbytečně ruší věci 20 let zažité. Navíc mám pocit, že ty zastávky pro změnu režimu vybírali naprosto náhodně, protože si jinak opravdu neumím vysvětlit, jak se dostala jakákoliv zastávka na Lesné do režimu (z).

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
Proč blbost? Prostě se zrušilo "o" a o hodinu posunulo "w". Ale za mě bych dal na znamení plošně všechno


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Podle mě je solidní bizár ten nový režim zastávek na znamení. Co to je prosímvás za blbost?

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Změny v regionalni dopravě jsou popsány zde: https://www.idsjmk.cz/lockouts/detail/1646

fanthomas9: Linka 51 jezdí s linkou 403 často v prokladu (nejede 403, když jede 51). A tedy oddělit přestupní místo by podle mne generovalo větší negativa než obsluha Labská - nemocnice. Nemluvě o neobsloužení Valašské (ačkoli za mne to takový problém není).


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Na webu IDS JMK už jou zveřejněny jízdní řády regionálních linek platné od 11.12.
Linky 401, 402, 405 a 406 ukončeny u Nemocnice Bohunice.
Linky 403 a 404 ukončeny na Labské, noční spoje na Osové.


Offline
261
09 úno 2007 13:59
Brno
Pavel: Však kdyby jezdila 51 přes zastávky U hřiště a Labská, tak obslouží dokonce školy dvě :-). A na Elišky Přemyslovny jedou 403+4.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Teda, ty závleky a změny v Bohunicích a na 40 jsou dobrej bizár.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
To já bych si už teda spíš dokázal představit protáhnout na Červený kopec jednou za hodinu linku 35. Určitě by se daly vymyslet oběhy tak, aby to vždy jezdil jeden konkrétní kurz s parciálem nebo autobusem.

Nevím, jak je linka 35 vytížená, ale teoreticky by taky mohl minibus z 62 vykrýt i nějaké odjezdy linky 35, tedy pokud by kapacitně stačil...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A platí město přejezdy?


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Linka 68: tak to dopadá, když je zprovozněna linka, a začnou s ní jezdit lidi. Souhlas, zvlášť ve špičce se nezřídka stává, že autobus není schopný pobrat všechny cestující, a ti tak zůstávají na zastávce a čekají na další spoj. To je podle mě špatně.

Linka 62 by mohla, když už, být vedena z Pisárek. Sice je úsek Pisárky - Mendlák dostatečně pokrytý, na druhou stranu kolik se ušetří nákladů tím, že se bude jednat o režijní přejezd? Třeba v případě, že by 62 jela úsek Pisárky - Mendlák expresně bez dalších zastávek?


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Je to celé takové zamotané. Mi přijde, že se dělá zbytečné haló kvůli zrušení linky 82.
- linka 62 - předpokládám, že pokud s tou linkou nic DPMB neudělá, tak to bude adept ke zrušení nebo značnému ořezání. Trochu tuším, že budou jízdy, kdy tím pojede 0 cestujících. Bohužel současná poloha zastávky na Červeném kopci je značně nešťastná (LDN už tam není a chvíli tam nic nebude). Myslím, že by se zastávka měla posunout do dnešní smyčky a pak vybudovat zastávku někde v místech křižovatky Vinohrady x Horní. Případně to vzít závlekem přes ZŠ Horní a tam vybudovat zastávku. Nebo prostě zrušit (dokud se tam nepostaví nová léčebna). Pokud by se tam trasovala linka 52, tak by jí aspoň mohl někdo využít na Poříčí :-)
- linka 51 - tady je možné, že do toho vstoupilo i to, že pro Moravany má být spádová základní škola Bosonožská, ale těžko říct (před rokem se o tom psalo). Tak takto by byla obsloužena alespoň jednosměrně. Nicméně to protažení mimo špičku od nemocnice na Valašskou mi přijde absolutně zbytečné. A především, jestli se dívám správně, na Valašské bude 0 minut vyrovnávačka. A ta linka zrovna bez zpoždění nejezdí. A touto změnou cestující linky 51 z Ostopovic přijdou o rozumnou možnost přestupu na linku E50
- linka 69 a závlek některých spojů na Labskou - toto opět úplně zbytečné plýtvání. Nebo nerozumím, proč se má dělat závlek. Jezdí tam linky 403/404, které sice mimo špičku moc často nejezdí. ale jezdí častěji než linka 82. Pokud jde o spojení Labská - nemocnice, tak to by se mělo spíš řešit zastávkou Západní brána i pro autobusové linky. Popravdě jsem se nedávno dost divil, že se vybudovala úplně nová zastávka u smyčky Labská, kterou obsluhuje jen linka 82 (linky 403/404 obsluhují stále zastávku hned vedle ve smyčce) a trochu mne napadlo, jak dlouho ta linka ještě bude jezdit.

Jinak bude taková zajímavost, zastávka Valašská bude blíže ulici Karpatské a zastávka Karpatská bude blíže ulici Valašské. Aspoň to mohli narovnat.

jinak se evidentně bez náhrady ruší obsluha kolem Kyjevské.
No a další výherce je linka 40. Jsem trochu doufal, že ve směru od nemocnice zastaví na Strážní a teprve pak zatočí na Holandskou. Ale ne, bude se obsluhovat ta super zastávka u železniční trati. Navíc i v opačném směru. Zaměstnanci pošty budou mít jistě radost, že budou muset přes 3 semafory a pak ještě kus na zastávku. Nemluvě o tom, že nebude možné rozumně přestoupit z regionálních autobusů.

A dále jsem si všiml, že se buduje u bohunické nemocnice další nástupní hrana a to směrem na Osovou mezi terminálem a Jihlavskou. Tam už ale vypadá, že tam bude jen klasický malý přístřešek. V této fázi je to sice nespolehlivý zdroj, ale mapy.cz již začaly zobrazovat polohy nových zastávek. A vypadá, že tam budou zastavovat brněnské linky a v terminálu budou zastavovat mimobrněnské linky. Uvidíme, každopádně to vypadá, jakoby se ta zastávka řešila na poslední chvíli (ještě dnes je bez stojanu i přístřešku).


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To jsem nepochopil, proč tyhle závleky od špitálu na Labskou, stačilo by provázat 69 a 403 nebo 404 na Osové a tahat tam jenom regionálku. Ano vím, chtěl jsem ji poslat taky na kampus spolu s ostatníma, ale když už se zvolilo současné trasování, tak by ho mohl někdo taky využít.
Ohledně 68 jsem tu někde četl, že by snad nákupák měl zaplatit nějaký podíl km na prodloužení ze Šumavské přes NC Královo pole na KPN. Jestli to bude pravda, jsem sám zvědav.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
35
14 pro 2014 11:03
68 by se měla hlavně prodloužit k NCKP, pokud vím, už se o tom jednu dobu uvažovalo, ale pak se od toho ustoupilo (kromě toho, že by to stálo nějaké peníze navíc, mě nenapadá žádný rozumný důvod). Dalo by se tak i odlehčit v tomto úseku permanentně přetížené lince 67.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Tak tomu se mi moc věřit nechce. Ale pokud někdo tu spotřebu spočítanou má, rád si to poslechnu.
Nicméně to stále nic nemění na faktu, že na a-68 už dávno nemají minibusy co dělat. Na té lince má už dávno být standardní 20 min. interval ve 12 m vozech od Pisárek až na Šumavskou s účelovým spojem jednou za hodinu k Myslivně. To, co tam je teď, právě kvůli těm minibusům, je paskvil, nezlobte se na mě.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Peno: když se tu oháníš šetřením paliva, nemůže to být tak, že zen Stratos sežere méně u s 1,7 km přejezdem, než velkej autobus bez přejezdu?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A kolik jalových kilometrů ten minibus z a-68 kvůli tomu denně ujede? Nemluvě o tom, že a-68 už měla být dávno komplet ve 12 m. Ty "sanitky" tam už několik let nemají co dělat.
Každopádně nasadit na a-62 busy z a-52, která tak jako tak na Mendláku končí, byť s přejezdem, mi prostě dává větší smysl. Vyhneme se tak zbytečným služebním jízdám, což v době, kdy nejsou řidiči a je potřeba šetřit na palivech, je více, než žádoucí.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: jako tahat tam velkej autobus, když to může odjet malej z linky 68? Znepřehlednit další linku?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Já jsem zase nepochopil tu linku 62. Jestli by nebylo bývalo lepší na Červený kopec protáhnout a-52 z Mendláku a ušetřit tak vůz i řidiče.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
261
09 úno 2007 13:59
Brno
Tak jsem si přečetl prosincovou Šalinu (https://www.salina-brno.cz/images/casop ... 202022.pdf) a moc nerozumím tomu, že i když je vytvořena Karpatská, tak na Valašskou bude jednosměrně (k Osové) zajíždět 51 i mimo špičku, a na Vltavskou a Labskou budou (občas) závleky 69.

Nebylo by jednodušší vést 51 stabilně od Nemocnice na Labskou? S tím, že spoje, které jedou přes Moravany, by prostě obsloužily zastávky na silnici a jely dál? Kdyby jel někdo z Ostopovic na šalinu busem 51, mohl by přestoupit na Západní bráně, a nedrbalo by se do trasy 69, kdo pojede 403/4, bude mít možnost na Osové. Nebo mi něco uniká (je to klidně možné)?


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Zdeněk.....minimálně od konce roku 2010, kdy se začínalo mluvit o plánované výstavbě sídliště na horní Kociánce. Ale, co jsem četl v různých archivech, tak to bylo "v plánu" snad ještě dřív. Ale "v plánu" je jedna věc a druhá je to, jak v Brně různé plány probíhají. A o zadrátování úseku až do Soběšic, se pokud vím, kdysi řešilo i tady na fóru.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Já jsem tam ještě postřehl prodloužení vybraných spojů 68 k NCKP. Tak snad z toho něco bude a není to jenom chyba z minule.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6324 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 253  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 17:39
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]