Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 3    Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
2809
01 úno 2006 10:39
JJ nějak se mi to celé popletlo, mě tento způsob prostě nedává smysl, tak jsem se do toho zamotal. No v práco to řeším, tak, že se nedívám na nějaký plus či mínus či minuty, prostě červená nejedu, zelená jedu sarcastic


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Ony oba druhy zápisu dávají smysl, jen záleží, jak se to vezme
Kolik minut má spoj zpoždění? (současný) (zpoždění +, předjetí -)
Za kolik minut má spoj pravidelný odjezd? (původní) (zpoždění -, předjetí +)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
M si ta znaménka asi trochu pomotal. :-)


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Citace:
neukazovalo T+5 sekund do času startu jak se tu někde psalo

Nevím kde se to tu psalo, když jen o pár příspěvků níž se píše přesný opak. A přesně tak je to na RISu 2 nyní. Čísla jsou vzestupně z mínusu do nuly a pak do kladných čísel znamenajících zpoždění.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
No však minus jako předstih, ne? :-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Dnes byl start rakety Falcon a všiml jsem si, že se neukazovalo T+5 sekund do času startu jak se tu někde psalo, ale T-5 stejně jak bylo u DPMB po starém.
https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... yovou.html


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Neznám přesné názvosloví u DP, ale v železniční dopravě +5 = vlak přijel se ZPOŽDĚNÍM 5 minut, -5 = vlak přijel s NÁSKOKEM 5 minut.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Celej svět to má správně, používá se to tak ve sportu, u raket, v jiných DP... Takže jsem velmi rád, že i DP se rozhodl to upravit tak, aby to taky konečně měl správně.

Prostě nedává smysl, aby (přesně jak poznamenal Tin, není to žádná "odchylka", ale zpoždění) zpoždění (+) 4 minuty bylo podjetím, to je prostě blbost.

Takže za mne palec nahoru a jen tak dál.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Jakožto člověku zvenčí, přijde mi logické, že se na palubáku bude odpočítávat -00:03, -00:02, -00:01, 00:00, 00:01, 00:02, 00:03... (stejně jak u těch raket, jak poznamenal Tin) Tak jsou přece vždy poskládána čísla na číselné nebo časové ose. Mít to opačně mi opravdu přijde zvláštní.

Edit: A funguje to pak i líp matematicky - když mám zpoždění, tak abych získal skutečný čas odjezdu, tak ho musím přičíst k plánovanému času, když odjíždím dřív, tak ho musím odečíst.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Podjetí se určitě vyskytovat nesmí. Jde spíše o zobrazení času do odjezdu z následující zastávky, pokud do pravidelného času odjezdu zbývá ještě nějaký čas. Tedy čas s mínus na začátky se určitě vyskytovat může, ale v okamžiku odjezdu z příslušné zastávky.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Jmenuje se ten údaj "zpoždění", nebo "předstih"? (Podle vašeho názoru. A jen jedno z toho, žádné "zpoždění/předstih" ani "odchylka".)
Mně přijde logičtější "zpoždění", to je ten prvotní údaj a tak by měl být normálně kladný (podjetí by se nemělo vyskytovat vůbec; a když už, tak to je opak zpoždění).

I starty raket se počítají T MINUS 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 IGNITION biggrin

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Vzhledem k tomu že palubák bude mít před časem odjezdu zbývající čas podbarvený červeně a v čase odjezdu skočí do zeleného, tak je mi jedno, jestlu tam bude před tím plus, mínus, kolečko nebo sluníčko ☺️

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
V rámci sjednocování se zbytkem republiky by také mohlo dojít k přepólování tramvajové sítě. Také jde vlastně jenom o prohození znamének. sarcastic

Ale teď vážně. Sjednocení značení zpoždění a předstihů je rozumným krokem. Aspoň se to nikomu na světě nebude plést.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Troufám si tvrdit, že je to jen a jen tím, že v tomto systému žijete a pracujete řadu let. Co jsem se o tomto bavil s lidmi z dopravy odjinud nebo lidmi mimo dopravu, nepřišlo to logické víceméně nikomu. I staré strojky EM test ukazovaly v regionální dopravě čas do odjezdu s minusem a zpoždění s plusem.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Toto je věc, na kterou má každej člověk jiný názor, ale to že zbytek republiky má zpoždění jako plus přeci neznamená, že to tak budeme mít i tady? Dle mě je taky více dává smysl + jako že jsem někde dřív a mínus jsem logicky pozdě, nestíhám, jsem v mínusu. To dává smysl, docela si nedovedu představit, že se o pauze podívám na palubák kde bude -2 a já si řeknu, jééé mám ještě čas, to je tedy podle mě uplná blbost.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Na železnici je odjakživa - náskok, + zpoždění. "Odjel plus tři" je tedy tři minuty zpoždní, "mínus deset" je odjezd s náskokem (třeba nákladní vlak).


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Proč mám vztahovat správný čas ke svému a ne svůj ke správnému? Neměl by se za základ považovat pevný údaj?


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Ano. Tak to lze brát u rande. Že jsem došel v čase nějakým plus 10 minut k tomu.
Ale u dopravy to moc nepasuje. Jedu zpožděnej, tak mám dluh času. Dluh je mínus.
Na zastávce stojím do času, mám k dobru minutu a půl. K dobru, tzn k plusu.

Většinový nâzor co jsem slyšel, je ten, že konečně to budeme mít blbě jako zbytek republiky :)

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Mně naopak. Když někam dojdu o 5 minut později, tak jsem přece došel v čase t+5.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Nemyslím si, mě to přijde logičtější. Jsem zpožděnej, jsem v mínusu.
No a s očekáváním malého dítěte se těším, jaké zmatky budou dělat řidiči při montážích nových RISů2 a souběžném provozu oněch dvou rozdílných značení sarcastic

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zdravý (selský) rozum zvítězil. :applause:


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Prohození znamének v podjetí/předjetí - viz příloha


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Zlaťák: mě se na brněnské MHD líbí, že pokud si seřídíš hodinky podle RISU, tak ti téměř 100% spoj neujede. Dá se na to fakt celkem spolehnout. Ale čas od času se najdou jedinci, co moc spěchají a šmelí pak přeblikávání zastávek a "čekání na odjezd" atd. Takto mi jednou ráno málem ujela linka 50, jel o víc jak minutu dřív.
Nedávno jsem byl ve Strakonicích a jejich MHD má JŘ jen tak pro orientaci. Byl jsem na zastávce o 4 minuty dřív, ale stejně jsem viděl jen záda busu. sarcastic
Chápu, že pro řidiče je to otrava, když za sebou někoho blokují (zde chápu použití možnosti čekání na odjezd). Nebo když by jim nevyšla křižovatka, tak odjede o pár sec dřív. Ale nechápu toto počínání na trati, kde nikoho neblokuje a nemá žádné světelné křižovatky či vůbec důvod zpoždění. Prostě si jede dřív...
Údaje na ELPECH? No comment. sarcastic

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Tak nevím, k čemu jsou ELPy a jízdní řády na zastávkách. Dokáže mě vždycky nastolicovat, když na ELPu svítí odjezd za x minut, tak si jdu třeba ještě pro noviny, přijdu a spoj předčasně odjíždí.
Situace před malou chvilkou na České. Na ELPu svítí odjezd dvanáctky za dvě minuty. Šalina už dávno stojí v zastávce. Řidič zavírá dveře a odjíždí v okamžiku, kdy má podle palubáku odjezd až za minutu (stál jsem hned za kabinou).


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
manil v Online sledování provozu v Brně píše:
Já bych osobně údaje o zpoždění raději nezpřístupňoval. Když čekám na zastávce a nejede to, tak se díky poloze mám možnost podívat, kde to je. Kdyby se zobrazovaly údaje o čekání v minutách, dle mne by to akorát vedlo k nárůstu neoprávněných stížností nebo výpadů cestujících na řidiče, že má zpoždění...

Tak už jsem konečně pochopil myšlení v DP, aby nedocházelo k nárůstu neoprávněných stížností nebo výpadů cestujících na řidiče, že má zpoždění, tak je zvídavý obyčejný cestující ("katolík") nakukující do kabiny řidiče na displej palubní počítače maten tím, že zpoždění je zde zobrazováno s nelogickým znaménkem sarcastic


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]