Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 13 z 82    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 82  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Tak v Hodoníně nejen že pořád není pan Peterka, ale pro jistotu zmizela i paní Černocká. Od poloviny prosince, tedy od změny JŘ, se totiž na MHD nehlásí a to nejen v městských hrbáčích, ale i v záložních linkových autobusech :-( Aneb návrat o devět let zpět.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Starým hlášením myslíš co? Prapůvodní ženský hlas nebo první, zářijovou, verzi Peterky?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

243
02 zář 2014 12:02
Brno
A v 1589? Ještě před nedávnem tam bylo staré hlášení.


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
vlakofil píše:
1595+1564 stále Peterka s Černockou, buď přes sebe anebo se střídají, záleží na zastávce.


Dneska už tam je pouze Peterka, ale soupeří sám se sebou :( Mluví stará i nová verze přes sebe. Srozumitelnost to hodně snižuje.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Taky se připojuji. Už před přemluvením se mi to spíš líbilo, ale po úpravě je to super!


Offline
263
09 úno 2007 13:59
Brno
peno: Nejsi sám. Peterka rozhodně lepší a po úpravě ještě lepší. Například konečně rozumím zastávce Lesní (a vlastně vůbec slyším její název) ... i když nezastírám, že část úspěchu může mít i díky úpravě hlasitosti, která teda v minulosti dost kolísala, ale i to je významný přínos nového hlasu ;)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Lesa píše:
Tak, už nějakou chvilku jezdím s novým hlášením a musím uznat, že je to o hodně lepší. Lépe slyšitené, neafektované, opravena výslovnost (hlavně to ř) a taky intonace (najednou je slyšet i první slabiky). Takže za mě spokojenost.
Jen mě mrzí, že zastávky Štefánikova čtvrť a Konečného náměstí zůstaly po staru.

Myslím, že kolega, co nové hlášení, a vše kolem toho, má na starosti, z tohoto příspěvku radostí povyskočí. Jsi totiž s chválou v lehké menšině. A jak se říká, kritici sou víc slyšet, víc křičí.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
KarosaB732: A just nejsem, protože asi patřím do menšiny, které se Peterka líbí víc, než paní Černocká, které jsem rozuměl tak každou pátou zastávku, zatímco Peterkovi rozumím skoro každou, jak jsem si ostatně i včera v Brně znovu ověřil. Asi mám divné uši, nebo co.

Jakub S.: Pokud je to tak, tak je to logické. Přehrávat dvakrát je prostě práce navíc. Ostatně tady v Hodoníně mě přímo napadá problematická zastávka Rodinova, pojmenovaná po francouzském malíři a tedy vyslovovaná francouzsky Rodénova. Paní Černocká, to jí musím uznat, je zatím jediná z těch tří hlasatelek co tu byly, která to měla správně. Ty dvě zbylé, Paní Hazdrová z Prahy, kterou nám sem dosadil Apex spolu s hlásiči ještě před IDS, a neznámá paní v Citybusu, nejspíše také dosazena spolu s hlásičem, ale nevím jaké značky, to vždy vyslovovaly krátce Rodenova. Tak jsem zvědavý na verzi pana Peterky. Abychom se ještě nedočkali zastávky Roďinova, jak to stejně vyslovuje nemalé množství Hodoňáků biggrin

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3088
29 srp 2009 19:30
Stejně si myslím, že je to způsobeno korekcí a přemluvením určitých slov, které se na poprvé nepovedly. Je zbytečné to přehrávat nadvakrát...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Kromě BORSu a VYDOSu si přehrávání nového hlasu koriguje sám KORDIS, takže v podstatě porušuje svoje vlastní lhůty :wink:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

635
15 dub 2013 15:57
To buď rád ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A já se toho Peterky tady v Hodoníně snad nedočkám, pořád je tu paní Černocká. A to mělo být podle Kordisu hotovo už koncem září.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
3
31 srp 2015 21:54
Tak, už nějakou chvilku jezdím s novým hlášením a musím uznat, že je to o hodně lepší. Lépe slyšitené, neafektované, opravena výslovnost (hlavně to ř) a taky intonace (najednou je slyšet i první slabiky). Takže za mě spokojenost.

Jen mě mrzí, že zastávky Štefánikova čtvrť a Konečného náměstí zůstaly po staru.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Taky si myslím, že je to dost paradoxní. Před 15 lety jsem jako cestující našel seznam zastávek v interiéru každého vozu. Dnes mám v dost případech smůlu.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Tohle je, podle mého názoru, jeden z paradoxů brněnské MHD. Žijeme v době plné všemožných moderních komunikačních a zobrazovacích technologií, ale když člověk akutně potřebuje informaci o následujících zastávkách na trase, tak má dost případech smůlu. Buď ve voze ta informace vůbec není, bo se šetřilo, a tak jsou v interiéru jen jednořádkové transparenty, nebo je ta informace zabitá hloupým využitím LCD.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
Přesně tak, navíc většina té reklamy stejně nevyužívá potenciál jaký nabízí displej oproti statické reklamě. Nehledě k již zmíněnému faktu, že většina té reklamy se týká městských záležitostí a tedy nepřináší pro DP žádný zisk. A kdyby se aspoň střídala se seznamem zastávek v nějakém rozumném intervalu, taky už jsem se kolikrát seznamu nedočkal, když jsem to zrovna potřeboval, protože jsem jel na mně ne příliš známé trase.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V MHD je obecně tolik reklamních ploch, namátkou vnější vzhled vozidla, vnitřní fabiony, poutka, samolepky na sedadlech, vytríny na zastávkách..., že si myslím, že by na těch LCD být reklama vůbec nemusela.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3709
08 čer 2005 23:12
Případně extrémně široký monitor, který místo poměru stran 4:3 (16:9) má poměr 8:3 (32:9) a vejdou se tam dvě běžné obrazovky vedle sebe. (Například toto - v praxi jsou tam dvě obrazovky vedle sebe, na jedné zastávky a na druhé "televize")


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Pokud chtějí mít reklamy na vnitřní "kostce", tak tam ty monitory měly být dva vedle sebe (popřípadě širokoúhlý) a na jednom trvale zastávky a na druhém reklamy.
Něco takovéhoto:
http://mhd.zastavka.net/fd-svet/dd23.jpg
http://bustec.eu/cz/informacni-systemy/ ... uble-quad/


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
1) Ad ostravský systém "výluka/X": tohle je z mého pohledu dost hrozné řešení. Já bych třeba z dálky neviděl vůbec nic. Ani číslo linky, ani slovo výluka.
2) Taky nechápu, proč na brněnských LCD panelech v interiéru vozů zobrazujeme většinu času nějaké marketingové nesmysly, které reálně nikomu k ničemu nejsou. V omezené míře chápu reklamy, z těch jsou peníze. Ale reklamu na Městskou policii? K čemu to reálně je?


Offline
Uživatelský avatar

3709
08 čer 2005 23:12
Myslím si, že neznalý turista jedoucí na Starou osadu nemá důvod vystupovat na Tkalcovské, ten prostě počká, až buď rozhlas zahlásí, že má přestoupit, nebo dorazí do zastávky, která je na voze uvedena jako cílová - v obou případech by tedy vystoupil správně až na Jugoslávské.
Takže na té Tkalcovské mohl vystoupit jedině někdo místní, kdo zná trasu dvojky a napadlo ho, že to je poslední zastávka na pravidelné trase, aniž by zjišťoval trasu náhradní dopravy.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
MartinV: Narážel jsem na 3x že opět kafra a ví vše nejlíp, na tebe ne. Jo a nepadla tu informace, že vozidla měla na tablech napsáno Jugoslávská pod tím v řádku šipku, Stará osada a vedle toho symbol autobusu. Z toho logicky vyplývá, aspoň tedy mně, jet na Jugoslávskou a tam přestoupit na bus ND. Chápu ale, že pro některé je kafrani a stěžovani snadnější než logická úvaha.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6168
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Některým cestujícím nepomůže ani svěcená voda, ale hlásit sjetí z pravidelné trasy zastávku před považuju za standard.

Co se týče našich LCD panelů, tak jejich využití je pitomé už x let, a vůbec nechápu, proč se s tím už dávno něco neudělalo. Mám vypozorováno, že do některých mezizastávkových úseků nevyjde ani jedno zobrazení zastávek na trase. V takových případech je ten LCD panel vlastně úplně na pendrek.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6927
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Dobře, neříkám, že je Brno turistický ráj, ale přece jenom sem tam sem některý turista zavítá. A pro tuto skupinu lidí jsou nejdůležitější informace přímo na zastávkách/ve vozidlech. A nepsal jsem, že to vím nejlíp, každopádně prostor pro zlepšení tu je.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
MartinV: Informace o výlučně jsou v časopise šalina, na internetu, na zastávkách pokud to někdo neserve, případně se lze informovat v infostancich (novobranska, česká) případně telefonicky, nebo u řidiče. Kde mají co hlásit ví opět nejlíp člověk mimo dp...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2033 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 82  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 08 čer 2024 00:04
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]