Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 775 z 798    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 772, 773, 774, 775, 776, 777, 778 ... 798  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Drazí a milí spoludiskutující!

Tento den a tato chvíle jest pro mě pamatným okamžikem jelikož všechna má zavazadla jsou již připraveny a nachystány pro velký odjezd :lol: . Pro neznalé doplním, že odjíždím do "města wan" tedy do Ostravy za studiem ( jak jinak než dopravní techniky :-P ) na VŠB-TUO...

Tímto se tedy loučím se všemi, se kterými sem měl za rok a půl své působnosti zde tu čest a přeji vám vše nej jak v životě šotoušském tak pracovním/studentském a samzřejmě i osobním...

Pokud bude možnost sem tam sem na dálku zavítám abych si uchoval míru informovanosti o MHD ve svém rodném městě na takové úrovni, na které byla dosud...

Takže pánové mějte se tu tak krásně a pohodově jak to jen půjde!
Jakub Izák alias Izzy! 8-)


Offline
Uživatelský avatar

3703
28 úno 2006 19:00
jsem se nějak moc rozepsal...omlouvám se!
Teď se lince 67 důvěrně říká:Tři objížďky pro Popelku!!!Toto linkové vedení už má s původní 67kou pramálo společného!Nebo se pletu?
(objížďka Purkyňovy,objížďka Sportovní a nakonec až do 8.10. objížďka Koliště)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Tak někdy minulej tejden a dneska zas jsem potkal 1040 - už od tehdy má vpředu i vzadu červený eviďáky :-)
Taky jsem potkal nááhodou 3029 (5/25) a nic jsem tam vzadu teda neslyšel.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Jo, něco se tram sypalo taky...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Miky píše:
No, jel jsem včera 1080, má příšerný rozjezdy. Vždycky se ozve uii-uii-ui-ui-uíííííííííí a strašně to škube...

To je činnost protiskluzové ochrany. To ui-ui je je prokluzování kol, protiskluzová ochrana se tomu snaží zabránit tak, že povoluje jízdu (zpomaluje činnost motorů). U většiny vozů s protiskluzovou ochranou se automaticky přisypává písek pod kola.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
No, jel jsem včera 1080, má příšerný rozjezdy. Vždycky se ozve uii-uii-ui-ui-uíííííííííí a strašně to škube...

Jinak dneska jsem viděl chudinku 1562 s ošklivě strženým pantecem, ta lišta tam tak smutně napříč ležela na té střeše :cry: Shodou okolností zrovna 1080 ji tlačila do VM.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Včera (17.9.) ráno proběhla na líšeňské trati jedna z nejzajímavějších výluk za tento rok. d-8 byla rozdělena na dvě části, tramvaje obsluhující líšeňskou část nocovaly na Novolíšeňské. Tramvaje se otáčely couváním do smyčky Porhajmova, avšak v neděli v ranních hodinách se předělával oblouk na rohu ulic Táborská a Životského. Tramvaje KT8 se celou svoji délkou nevešly mezi konec trati a výhybku tak, aby mohly nacouvat do smyčky. Organizace tedy probíhala následovně: po příjezdu KT8 na Geislerovu jako d-8 z Líšně se změnila linková orientace na d-10 a KT8 pokračovala po levé koleji (v protisměru) na Stránskou Skálu a pak opět po levé koleji zpět na Geislerovu, kde se tramvaj opět převlékla na d-8 a pokračovala již po standartní koleji do Líšně. Takto se jezdilo až cca do 8:30, kdy byl oblouk hotov, poté se tramvaje opět otáčely couváním do smyčky Porhajmova.
Zajímavé bylo sledovat KT8 jezdící po různých kolejích v různých směrech s různými zvednutými pantografy. Výluka byla zorganizována opravdu výborně.

Fotky se časem objeví v galerii na http://bmhd.goo.cz


Offline
Uživatelský avatar

6606
21 pro 2005 17:01
Několik fotek z výluky Kounicova
Nevíte, jak zatahovaly 1, 3/39? a jak by se to vyřešilo, kdyby byl fotbal, když nejsou NP koubáky busy?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Offline
520
03 dub 2006 14:42
manil píše:
Dnes byl po městě poměrně slušný kolabs. Z důvodu rozsáhlých zácp na Dukelské, Vranovské a Cejlu měly d-4 až 45 minut zpoždění, ostatních linek se přetíženost městských komunikací také dotkla. Do toho několik zdechlin (1064: d-11) apod.

Takové mazec jako dnes jsem snad ještě neviděl. Zácpy též na Provazníkově, na Zvonařce a dalších přilehlých oblastech. Jinak na 11 také střet s autem, Jugoslávská, 1130 (na 99% O:) ), cca 16:30hod.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Jinak včera v ranních hodinách byo najetí ve vozovně Medlánky. Postižené vozy: 1219, 1564 a 1214.
Když si řidič vozu 1219 chystal vůz, položil si tašku na pultík nalevo od palubní desky, ale zavadil o řadič. Vůz se dal do pohybu a narazil do vozu 1564, který stál před ním. Vůz 1564 ještě předkem narazil do vozu 1214. Obě T6 měly jen prohlé nárazníky, zatímco 1564 je pškozena vážněji z obou stran. (rozbitá skla, pomačkané lamináty a nárazníky apod.)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Dnes byl po městě poměrně slušný kolabs. Z důvodu rozsáhlých zácp na Dukelské, Vranovské a Cejlu měly d-4 až 45 minut zpoždění, ostatních linek se přetíženost městských komunikací také dotkla. Do toho několik zdechlin (1064: d-11) apod.


Offline
Uživatelský avatar

6606
21 pro 2005 17:01
Dnes prasklo potrubí v židenicích u kasáren, t-26 měly až 45min zpoždění, ale díky tomu jsem se svezl sám ve 14Tr, přede mnou jely 22Tr, 14Tr, 22Tr, a až jsem vystoupil, tak další 22Tr (úplně prázdná) a 14Tr.


Offline
32
01 bře 2006 20:49
Výluka Olomoucká/Životského: docela mě zaujala organizace dopravy při téhle víkendové výluce, zejména pasáž Trolejbusy linek 31 a 33 pojedou po dobu výluky ve směru od Slatiny a Šlapanic za zastávkou Spáčilova odklonem ulicemi Hladíkovou - Mlýnskou - Rumiště. Ve směru do centra trolejbusy vynechají zastávku Životského - náhradou zastaví na zastávce Tržní, zastávka Čechyňská bude v tomto směru přeložena na Šujanovo náměstí. Konečná zastávka Hlavní nádraží bude pro linky 31 a 33 přeložena ke křižovatce Křenová - Rumiště.

Obávám se, že pokud to DP myslí vážně (v tuto chvíli to na webu stále ještě visí), pak první trolejbus, který zítra do Mlýnské vjede, čeká celkem ošklivé překvapení v podobě neprůjezdně rozkopané silnice v délce asi 30 m (dělá se tam něco s kanalizací či co). To do zítřka opravdu hotové nebude...


Offline
Uživatelský avatar

3211
14 čer 2004 18:56
blekfild
taky by mě zajímalo kdo platí zákrok policie a následné škody. Rozhodně by to chtělo tvrdší přestup a nemazat se s nimi jak s mateřskou školkou.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Jen by mě zajímalo, kolik tato celá akce Policie stála - tedy kolik se zaplatí z kapes daňových poplatníků. Na Červinkové to vypadalo jako 17. listopadu na Národní třídě. Být Policií, tak ty dementy bez mozku, kteří dělají bordel zřežu na jednu hromadu a je pokoj. Horší jsou snad jen Poláci. Stačí se vždy jen podívat, jak řidiči s dispečery a Policií prohlíží autobusy, které tyto "fanoušky" vozí na nádraží a sepisují škody. Hlavně že s nimi jedou uvnitř policisté - ale ti asi nic nevidí...


Naposledy upravil M3 dne 12 zář 2006 10:13, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Hafan píše:
Já jsem tam jel kolem 15:10 a viděl jsem tam samý šrotoidy B741. Taky jsem viděl jak všechno co má jezdit přes 4.kolej jezdilo přes 2.kolej, pak jsem viděl 1040, a na d-5 byly dva autobusy NAD a to 23xx (B941E) a 7474 :wink: .
To na té d-5 (7474 50011 ND za d-6) si myslím, že bylo kvůli čemusi na české, když jsem tam přijel, nějáká paní ležela na kolejích, blbě jsem viděl, protože tam byl dav lidí, kolona tramvají na Husovku, na Moravák a pár šalin taky na Veveří, chvíli potom přijela sanitka a za ní 7474, pak se to už rozjelo.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Mno, zápas dopadl 2:1 pro nás. Bugr tentokrát dělali spíše brněnští fanoušci, viděl jsem pár rozbitých skel (2345...), utrhané chňapky apod. V místech, kde jsem se pohyboval já se to obešlo bez demolicí, ale radost z vítězství se místy blížila euforii :-)

Vtipné je, že po dobu zápasu v stál na dvoře v medlánecké vozovně luxusní Neoplanu patřící Baníkovcům, po celou dobu hlídaný policejním autem.


Vzhledem k počtu B741 (cca.6) jsem si říkal co muselo být na klobuákových linkách. Tak jsem si říkal, jestli tam nejsou i vyřazený šrotoidy :roll: . Mimo téma: Platí si za to Ostaváci? :-?


Offline
Uživatelský avatar

720
10 bře 2006 20:56
Brno- Stará Líšeò
Hafan píše:
Já jsem tam jel kolem 15:10 a viděl jsem tam samý šrotoidy B741. Taky jsem viděl jak všechno co má jezdit přes 4.kolej jezdilo přes 2.kolej, pak jsem viděl 1040, a na d-5 byly dva autobusy NAD a to 23xx (B941E) a 7474 :wink: .



to se divím, že tam nedali B951E, B961E ale kdyby je tam dali, tak bych se ani nedivil, stačí mi kolikrát poslouchat, jaké "cestující" vozíme na noci...


Datel píše:
Dneska odpoledne okolo půl čtvrté na hlavním u příchodu ke kusým kolejím stálo několik kloubových autobusů (na transpatentu nápis POLICIE), kolem policejní těžkooděnci. Nevíte co se dělo? Že by čekali na Baníkovce?


Já jsem tam jel kolem 15:10 a viděl jsem tam samý šrotoidy B741. Taky jsem viděl jak všechno co má jezdit přes 4.kolej jezdilo přes 2.kolej, pak jsem viděl 1040, a na d-5 byly dva autobusy NAD a to 23xx (B941E) a 7474 :wink: .


Offline
Uživatelský avatar

33
23 srp 2006 20:31
brno
Datel píše:
Dneska odpoledne okolo půl čtvrté na hlavním u příchodu ke kusým kolejím stálo několik kloubových autobusů (na transpatentu nápis POLICIE), kolem policejní těžkooděnci. Nevíte co se dělo? Že by čekali na Baníkovce?


Pravděpodobnost hraničící s jistotou. Na mě teda určitě nečekali.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Dneska odpoledne okolo půl čtvrté na hlavním u příchodu ke kusým kolejím stálo několik kloubových autobusů (na transpatentu nápis POLICIE), kolem policejní těžkooděnci. Nevíte co se dělo? Že by čekali na Baníkovce?


Offline
Uživatelský avatar

36
01 lis 2005 16:43
No já měl 67 v pátek v deskách byl ,plánek zastavování u OC kr.pole ,Měl jsem jí i v sobotu a deskách nic nebylo jako by se nic nedělo . Stačí se zamyslet a zastvíte někde jinde a jedete jinam kór u OC kr.pole

_________________________________
rapid


Offline
Uživatelský avatar

3709
08 čer 2005 23:12
K vyluce Sportovni: Evidentne neco neni v poradku, protoze pred Carrefourem je zastavka ve smeru od Jundrova oznacena jako zrusena, ackoliv dnes u ni zastavoval autobus linky 67 od Zvonarky. Budto byla chyba na strane toho ridice (videl jsem jen jeden autobus), nebo oznacena spatna zastavka.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Výluka na nádraží ukončena cca kolem 15hodiny zde projíždely již vozy prvním takovým byl vůz 1712.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19927 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 772, 773, 774, 775, 776, 777, 778 ... 798  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 07 čer 2024 14:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]