Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 7 z 16    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A proč doprovod dítěte do 3 let teď neplatí?


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
nikoli, já ne, já té citaci nevěřím, viz níže


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Jezour uveřejnil citaci z FB a tam je ... předplatní jízdenky v kategorii - osoby doprovázející dítě do 3 let -

něco takového existuje? Já měl za to, že existuje jen kategorie - osoby cestující s dítětem do 3 let a ti jezdí v Brně zdarma


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Navíc se nedá použít při chytání rozjezdu na poslední chvíli sarcastic , protože nastoupit můžu, až když mi přijde potvrzení, teda pokud by to fungovalo stejně jako v Praze.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Urychlily, ale SMS jízdenky mohou být opravdu brány jen jako doplňek. Ne všichni mohou/chtějí přes SMS platit.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Rozhodně by SMS jízdenky v tomhle případě urychlily odbavování

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Fantomas: Tak už jenom proto, že ve výčtu zcela chybí tarifní skupina důchodci nad 70 let a to, že řidiči DP jsou zařazeni do platících osob (už se prodává zaměstananceké jízdné v nezměněné podobě pro řidiče a rodinné příslušníky na rok 2013), je mi tento materiál silně podezřelý. To psal někdo, kdo to potřeboval mít spíchnuté za třicet vteřin. Ale OK, budiž, o 24 Kč se teda mluvilo, naštěstí tento návrh padl. Uvidíme, co vymyslí nového.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
A co když pojedu třeba z Kuřimi do Brna, to tam taky budou prodávat ty doplatkové jízdenky?


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Já se stále modlím, že to tak dopadne... Ale už jsem si myslel, že se neprosadí takových věcí a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo...


Offline
Uživatelský avatar

3973
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Nejlepší by bylo nechat to tak jak to je, a doplatky za noční jízdy považovat za blbý vtip.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
SMS jízdenky by měly být vždy jen a pouze doplňkovou službou.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
V tomhle případě by byly nejlepší SMS jízdenky, ale doufejme, že stejně nebudou potřeba...

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Jezour: Pokud 24 Kč nikde nepadlo, tak co to dělá tady? Nebo si tu citaci někdo vymyslel?
Edit: ještě je zajímavá ta druhá zvýrazněná věta
Zachraňme rozjezdy píše:
Člen komise dopravy Rady města Brna nám poskytl oficiální návrh úpravy tarifů na rok 2013, vzešlý od Odboru dopravy magistrátu.
Citujeme nejdůležitější část:

"Návrh změny tarifu na linkách noční dopravy:
Na linkách noční dopravy s provozním označením N XY (X a Y jsou čísla 0 – 9), na spojích zajišťujících příjezd na spojení a odjezd ze spojení u zastávky Hlavní nádraží konaných v časech od 00:00 do 04:00 hod. při cestě v zónách 100 nebo 101 bude možno nadále používat standardní jednorázové jízdenky, ale bude nutno si označit další doplatkovou jízdenku za 19 Kč, resp. za 24 Kč v případě zakoupení doplatkové jízdenky u řidiče.
Držitelé předplatních jízdenek ve všech slevových kategoriích (děti 6-15 let, studenti do 26 let, starobní důchodci, invalidní důchodci s invaliditou III. stupně, policisté, osoby doprovázející
dítě do 3 let, zaměstnanci DPMB), budou rovněž, na linkách a časech dle článku 1, povinni si značit doplatkovou jízdenku, nebo budou mít možnost používat doplatkový předplatní kupón
(měsíční za 100 Kč, čtvrtletní za 250 Kč, nebo roční za 900 Kč).
Opatření se nebude týkat uživatelů předplatních jízdenek základních a osob, které cestují bezplatně na základě Cenového výměru MF č. 01/2012 Sb., kterým se vydává seznam zboží a
služeb s regulovanými cenami (děti do 6 let, držitelé průkazu ZTP a držitelů průkazů ZTP/P, včetně doprovodu nebo asistenčního psa).
Komentář:
Nový druhu jízdního dokladu je zvolen záměrně tak, aby měl minimální vliv do nastavených systémů dělení tržeb zakotvených ve Smlouvě o skupině místních orgánů mezi městem Brnem a Jihomoravským krajem schválenou oběma Zastupitelstvy. I tak však bude úprava znamenat dílčí úpravu smluv se všemi dopravci zapojenými do IDS JMK.
S ohledem na specifiku navrhovaného opatření se navrhuje rozšíření distribuční sítě prodeje doplatkových jízdenek (např. restaurace, kluby a bary).
Předkládáme Radě města Brna ke schválení plné znění Tarifu IDS JMK s platností od 1.1.2013. Tarif IDS JMK bude jednou z příloh dodatku pro rok 2013 ke „Smlouvě o závazku veřejné služby a kompenzaci z veřejné přepravy cestujících uzavřenou mezi Statutárním městem Brnem a Dopravním podnikem města Brna, a.s.“ "

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Fajn, ale ať mi tedy zajistí dostatek prodejních míst v noci. Automatů je pár a ostatní prodejní místa jsou v noci překvapivě zavřená.

A že se platí příplatek za běžné jízdenky? To se nedá srovnávat, protože majitelé předplatních jízdenek si koupili předplatní jízdenky právě proto, aby jednak ušetřili a hlavně se nemuseli o jízdenky starat.

No začínám z toho mít čímdál větší radost a přestože jsem zastánce poklidného prostestu, tohle mě začíná docela radikalizovat...

Kdo to totiž odnese? Řidiči...

A jak to teda v noci bude, když nebudu mít šalinkartu? To si jako u řidiče koupím dva lístky? A dvakrát si budu cvakat? :D To je síla...


A PROČ BY TO NEMĚLO JÍT DO KORDISU, KDYŽ JE DPMB SOUČÁSTÍ KORDISU? KDO TAM DPMB NAVÁŽÍ LIDI Z OKOLÍ?


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Právěže Roman Orloj Onderka nechce, aby řidiči nočních spojů u sebe převáželi tisíce a nákupem zdržovali rozjezd, proto se v současné době vymýšlí jiná varianta. 24 Kč nikdy nikde nepadlo. Každopádně by to měla být jízdenka, která nebude z dosud existujících, tedy nepůjde do "přepočítávacího řízení" KORDISu a bude čistým příjmem DPmB,a.s.


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
](*,)

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
mceza: Ano, dle informací zveřejněných na facebookové stránce Zachraňme rozjezdy (citovaný oficiální návrh) by se u řidiče platilo 24 korun místo 19.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1784
04 bře 2012 23:26
miropiro: Zrovna dneska jsem jel tou 12. A ještě 1. Bilion lidí z obou linek v nacpaných šalinách by Ti asi moc nepoděkovali.
44 a 84 bývají taky dost naplněné.
…anebo mám prostě extra smůlu, že potkávám/cestuji v nacpaných spojích.

mceza: Příplatek k příplatku. :D Toho se snad nedožijeme. Pak to bude příplatek k příplatku k příplatku…a všichni budou jezdit autem. :D

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ještě by mě zajímala další věc - budou se moci příplatkové jízdenky zakoupit u řidiče? (Předpokládám že ano)

A bude za příplatkové jízdenky příplatek za to, že se jedná o nákup u řidiče?

Logika říká, že ano. Zdravý rozum říká, že ne.

Platit příplatek k příplatku se mi totiž už zdá jako silné kafe...


Offline
Uživatelský avatar

2570
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Pokusím se přijít s konstruktivním návrhem a sice ohledně úspory na nedělním provozu. Ostatně, do doby, než se muselo začít šetřit, byl nedělní provoz organizován tak, že na většině linek byl interval 15 minut a teprve odpoledne byl na těch vytíženějších linkách interval 7-8 minut.
Pak přišla krize a město začalo šetřit. Interval se prodloužil na 10 minut, respektive 20 minut do okrajových částí. Aby to však asi někomu nebylo líto, tento interval se zavedl i na nedělní dopoledne.
Podle mého názoru bychom se měli vrátit k systému: v neděli dopoledne interval 15 minut a odpoledne pak kvůli zvýšené poptávce už interval 10 minut.
Jo jasně, pravdou je, že na některých linkách je teď interval o víkendu 20 minut a v rámci potřeby zajistit rozumné návaznosti by možná bylo potřeba zavést na takových linkách interval v neděli dopoledne 15 minut (odpoledne už by byl interval 20 minut), ale na druhou stranu, pokud máme linku a-44 a a-84, které jezdí po deseti minutách (u těch by snad dopolední provoz v neděli po 15 minutách nevyžadoval nasazení kloubů), do toho šaliny s intervalem 10 minut, tak by se na té změně nakonec možná mohlo ušetřit. Souběh linek 12 a 13 by se vyřešil tak, že v neděli dopoledne by linka 12 nejezdila a byla by nahrazena linkami 13 a 9.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Průvodčí do nočních rozjezdů, to je fftip?! Takže se vyčlení 25 vozů, do kterých se zabuduje kukaň průvodčího jako ve starých trajfech? A na roli bude stát fronta na nástup jako dřív na banány. Jízdní doba na Moravák 15 min. Kéž nás Pán Bůh při zdravém rozumu zachovati ráčil.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Něco zajímavého do diskuze... http://www.facebook.com/ZachranmeRozjez ... 1671456045


Offline
7158
27 úno 2010 07:40
Tahle blbost je napsaná jen u oranžové kartičky, a podle mého je to jedna z největších kravin, kterou pánové nahoře zavedli.


Za mých studentských let (do roku 2004) to bylo jinak, od sociálky člověk při splnění podmínek dostal dvojnásobek průměrného jednosměrného jízdného z místa bydliště do místa školy, pokud donesl potvrzení z kolejí, že tam nebydlí, dostal dvacetinásobek.
Jinými slovy, zatímco dnes můžeš na kartičku jezdit, kolikrát chceš, a slevu dostaneš pokaždé (i v pátek večer z domu pryč), dříve jsi dostal kompenzaci cca. čtvrtiny až poloviny jízdného a veškeré další cesty sis platil za plnou cenu. Je sice pravda, že jsem dostával 20x63 Kč a projel měsíčně 24x30/35 Kč, takže jsem byl ještě v plusu, ale nemít školu jen 3 dny v týdnu a neprobíhat tehdy boj mezi dopravci na mé trase, bylo by to jinak.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
A i když vlak bez náhrady zruší, tak se neušetří, protože se zvýší dotace do autobusu a navíc naroste částka do "dopravní cesty" (tj do opravy komunikací v režii kraje)


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Jasně, třeba v našem kraji se všechno nahradí, ale bohužel jsou tu i kraje, kde se vlak v podstatě bez náhrady zruší.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 390 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 23 kvě 2024 07:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]