Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 44 z 130    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 130  Další
Autor Zpráva
Offline
589
25 říj 2019 10:12
Přesně jak říká Robert. Nedáš přednost v jízdě, seš viník nehody. Viz třeba tenhle mediálně známej případ, kdy naštěstí k nehodě nedošlo.


Offline
7184
27 úno 2010 07:40
Tam není nic k řešení. Příčinou nehody je nedání přednosti. Stejně jako v případě, že nedáš přednost zprava, protože víš, že tam je jednosměrka.


Offline
Uživatelský avatar

1339
17 črc 2010 21:41
Krno
P. Haluza píše:
A i kdyby se blinkr podařilo dokázat, nic to nemění na tom, že nebyla dána přednost, takže viník by byl jasný. Bohužel.

K tomuhle by mě fakt zajímal nějaký případ, který řešil soud, a jak to dopadlo a s jakým odůvodněním. Určitě se někdy něco takového muselo řešit. Samozřejmě aby mělo vůbec smysl řešit podstatu věci, tak by musel existovat kamerový záznam, jinak se ten blinkr v životě nedá dokázat.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
7184
27 úno 2010 07:40
Jistě. Ale správného českého Lojzu by to nepochybně potěšilo.:-)


Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To nesporuji, ale to by nesouviselo s DN.


Offline
7184
27 úno 2010 07:40
Viník ano, ale flastr by šalináře dost možná neminul.


Offline
2813
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A i kdyby se blinkr podařilo dokázat, nic to nemění na tom, že nebyla dána přednost, takže viník by byl jasný. Bohužel.


Offline
Uživatelský avatar

2582
13 črc 2009 13:42
Tohle mi nedávno udělala jedna kráva v Komíně. Jedu od Rosického náměstí směrem ke kruháči. Nahoře u bordelu široko daleko nikde nikdo, akorát jedničkový superb jedoucí od kruháče blikající doprava. Řeknu si "výborně, jede rovně, můžu jet" a jedu. No kam si myslíte, že jel? Doleva! Ženská blikala doprava a jela doleva. Logické, ne? Pochopitelně se strašně rozčilovala, že jsem jí vjel do hlavní, a nejspíš jí vůbec nedošlo, proč jsem tak učinil. To je naprosto typické. Čím horší řidič, tím větší vztekloun. Ani nechci domýšlet, co by to pro mě znamenalo, kdyby do mě vletěla. Jelikož jsem řídil firemní auto, ve kterém není kamera, tak bych ten blinkr neměl jak dokázat.


Offline
2816
01 úno 2006 10:39
b1: máš pravdu, to je bez řeči. Každopádně 90% řidičů co vyjíždí z vedlejší a vidí na hlavní jiné vozidlo co očividně hodně zpomaluje a dává světelnou signalizací znamení o změně směru jízdy či zastavení tak bez zaváhaní vyráží, protože počítá s tím, že to vozidlo nezatočí jinam, než kam dává znamení a nemůže dojít ke kolizi. V 99% případů to takto všude funguje, a v tom 1% se najde nějaký tydýt, který neví kam bliká a jede jinam, nebo se snaží o pojistný podvod tak bliká jinam, aby ostatní zmátl a pak to do něj naboří. Když budeš stát na křižovatce a pojede 20 aut a všichni na hlavní a pojedou doprava, tam kde stojíš a i budou dávat znamení, ty chceš jet rovně, budeš čekat až všichni zatočí, přestože máš volnou cestu? To by to Brno bylo 10x více zasekané než je nyní. Taže ano, tramvaj je na hlavní, ale myslím si, že by to byla vina obou, zvlášť pokud by to měl řidič na kameře nahrané, protože tramvaj má blikat doleva, ne doprava. A myslím si, že právě z tohoto důvodu tam byla namalovaná ta zebra, aby k tomuto nedocházelo a nemohlo být žádné vozidlo vedle tramvaje a tramvaj mohla podle předpisů blikat tam, kam jede, to je doleva.


Offline
Uživatelský avatar

3708
08 čer 2005 23:12
M píše:
TMB: jj toto se tam děje od mala co jezdím šalinou. Takže mě toto nějak nepřekvapuje. Průser by byl, kdyby naproti jel Lojza, co by nebyl místní a řekl by si, aha tramvaj dává znamení doprava, to znamená že jede rovně ( ikdyž tam nejsou koleje ), nebo zastavuje a tím pádem mohu jet a je nehoda.

Lojza z vedlejší je povinen dát přednost tramvaji na hlavní, bez ohledu na to, jak tramvaj bliká.


Offline
Uživatelský avatar

2582
13 črc 2009 13:42
Napadlo mě jen, že zdůrazňuje, že lze odbočit i vlevo. Aby někteří nejeli doprava po hlavní v domnění, že doleva se nemůže, a pak se neotáčeli u benzínky přes koleje.

Ony ty plné čáry jsou tam nějak divně. Když po té křižovatce pojedu autem rovně ve směru od Ostravské ke Křenové, tak částečně přejíždím plnou čáru. Na té červené oktávce je to vidět.


Offline
589
25 říj 2019 10:12
Ona celá ta křižovatka je vyřešená nějak divně... Třeba k čemu je tenhle přikázaný směr jízdy? Jinak jsem napsal na bkom ohledně té A6b, tak jsem zvědavej jestli dostanu nějakou odpověď. Můžete to zkusit taky, třeba pak bude větší vůle něco řešit.


Offline
2715
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Je to chyba ve značení, ale pokud způsobím nehodu třeba autem, nemůžu se na to odvolávat na rozdíl od děr ve vozovce = špatný technický stav komunikace, můžu si za to sám. Takže jediný řešení je upozornit na tu chybu příslušné orgány, policajty, B-kom a Odbor dopravy MMB na Kounicové 67/67a.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
443
24 lis 2017 11:40
Aha, to jsem si nikdy pořádně nevšiml, jaká je tu prasárna:
https://mapy.cz/zakladni?x=16.6330889&y ... itch=0.157

Jako v místě zúžení je poloměr oblouku cca 100m - to je rozšíření o 125mm. Od té čáry je tam (by měla být) rezerva myslím 400mm oproti průjezdnýmu průřezu. Dál je ale oblouk prudší cca poloměr 35m, rozšíření vně by mělo být 380mm (těžko říct jestli se to do té čáry promítlo:) a průřez se rozšiřuje v předstihu před začátkem té prudké části - tam vykoukne ten zadek šaliny)
tak či tak v tom zúžení zejména větší vozidlo má problém se vejít i do toho pruhu, ta chybějící značka...otázka jestli se na to dá při nehodě odkázat, z dálky to zkresluje..

Do teď jsem myslel, že tady je největší bezpečnostní problém rozhled u přechodu pro chodce směrem do města špatně vidícím lidem splývaj auta z Olomoucké od centra s těma od Hladíkovy a když jede tramvaj, auta (a někteří jedou docela rychle) se schovaj za šalinu.
https://mapy.cz/zakladni?x=16.6340412&y ... itch=0.047


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
7184
27 úno 2010 07:40
S tím nelze než souhlasit.


Offline
589
25 říj 2019 10:12
Co způsobí jedna poznámka o blinkru... sarcastic Na té Olomoucké směr Životského by bohatě stačila "A6b - Zúžená vozovka (z jedné strany)". Je to tam vyřešený tak blbě to zúžení, přitom prostor by tam ještě půl metru byl. Nevím, proč to tam zůstalo tak blbě i po ne tak dávné rekonstrukci. Minimálně ta značka o zúžení tam chybí. Ale než vymýšlet nějaký upozorňování blinkrem, tak by bylo lepší prostě normálně (podle zákona) blikat doleva když jedu doleva a přemýšlet u toho řízení...


Offline
7184
27 úno 2010 07:40
Tedy, neříká, že přesahuje, ale podle mě to z toho plyne.


Offline
443
24 lis 2017 11:40
to je pak špatně navržená nebo zhotovená ta čára, ta musí zohledńovat rozšíření průjezdnýho průřezu v oblouku pro všechna vozidla dle normy


Offline
7184
27 úno 2010 07:40
Ano, mají, ale TMB říká, že tam šalina vybočuje svým sličným pozadím přes tu plnou čáru do pruhu pro auta.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Tak teď nevím jestli si už neděláte srandu, ale z druhé strany je situace ještě jasnější.

Tramvaj má svůj pruh, auta mají svůj pruh, oddělené plnou čarou. Řidiči aut i tramvají blikají vlevo...

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
7184
27 úno 2010 07:40
V tomto případě je řeč o příjezdu do zastávky Životského ze směru od nádraží, ne od Geislerky.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
TMB píše:
Já myslím třeba konkrétně Selskou směrem do města v oblouku za křižovatkou s ulicí Borky, tam žádné šrafování není. V případě Olomoucké před obloukem do Životského je na místě levý blinkr, ale pokud tam řidič KT8 sejme zadkem souběžně jedoucí auto, je to jeho vina. Takže ten pravý blinkr celkem chápu.


Není to jeho vina, protože tam je jeden pruh... to auto nemá vedle tramvaje co dělat! Stejně tak tramvaják má blikat vlevo, to je úplně bez debaty.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
589
25 říj 2019 10:12
mnadenicek píše:
nedá se to varovné blikání pojmout dle tohoto?
nejdřív u zužování bliknout doprava a před už obloukem doleva (což musí)

Jako teoreticky by to asi šlo, otázkou je jestli je to ku prospěchu věci. Když pojedu odsud a uvidím tramvaj blikat vpravo, tak to vypadá jakože zastavuje... Navíc z druhé strany je řidič auta dostatečně informován o ukončení svého jízdního pruhu vodorovným značení a je informován i o tom, že se jeho dráha bude křížit s tramvají (a naopak) pomocí svislé značky "A25 Tramvaj". Takže z mýho pohledu to bezpečnost provozu nutně "nevyžaduje" a není důvod blikat doprava. Ale je to můj laický pohled.

TMB píše:
Já myslím třeba konkrétně Selskou směrem do města v oblouku za křižovatkou s ulicí Borky, tam žádné šrafování není.

Ale je tam svislé dopravní značení "A25 Tramvaj", takže řidič je o skutečnosti křížení jízdní dráhy s tramvají informován.

TMB píše:
V případě Olomoucké před obloukem do Životského je na místě levý blinkr, ale pokud tam řidič KT8 sejme zadkem souběžně jedoucí auto, je to jeho vina. Takže ten pravý blinkr celkem chápu.

Myslíš tohle místo? Tam by se o pravém blinkru v předstihu asi uvažovat dalo. Ovšem stále platí povinnost blikat před křižovatkou doleva.


Offline
794
25 led 2006 09:46
Já myslím třeba konkrétně Selskou směrem do města v oblouku za křižovatkou s ulicí Borky, tam žádné šrafování není. V případě Olomoucké před obloukem do Životského je na místě levý blinkr, ale pokud tam řidič KT8 sejme zadkem souběžně jedoucí auto, je to jeho vina. Takže ten pravý blinkr celkem chápu.


Offline
443
24 lis 2017 11:40
Ondrah98 píše:
nebo jestliže to vyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích

nedá se to varovné blikání pojmout dle tohoto?
nejdřív u zužování bliknout doprava a před už obloukem doleva (což musí)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3239 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 130  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 06 čer 2024 03:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]