Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 6 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Jak to Zliner stihne?
RTO do pátku a ŠM do konce října?


Offline
307
21 dub 2009 20:30
Asi nejlépe sem.
Smlouva na nákup RTO a ŠM.

Musím lehce pozvednout obočí nad potřebou v současné době něco takového kupovat víceméně za cenu dvou nových kousků....


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Asi proto, že různý QRC s různou cenou, řekl bych, ale nezkoumal jsem to, jenom si to myslím.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Proč neni jeden QR kód pro všechny?


Offline
147
06 pro 2009 11:01
Alanis píše:
Z poseidonu...

ŘIDIČ: QR kód zobrazíte řidiči v autobusu.
IDS JMK: QR kód zobrazíte revizoru IDS JMK.
VLAK: QR kód zobrazíte průvodčímu ve vlaku.


U novych pokladen je potreba predlozit QR kod ve formatu idsjmk a ne ridic.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Z poseidonu...

ŘIDIČ: QR kód zobrazíte řidiči v autobusu.
IDS JMK: QR kód zobrazíte revizoru IDS JMK.
VLAK: QR kód zobrazíte průvodčímu ve vlaku.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Tak to je fajn, ještě že je to tak dobře odlišené a každý pozná, který kód kde přiložit. Tím pádem by mě zajímalo, komu se ukazuje kód Řidič

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
makosinus píše:
kód se načetl prakticky ihned, jenže řidiči tam hlásil jakousi chybu. A to opakovaně. Byl to ten kód na kartě "Řidič". Tak jsem pro jistotu zkusil i ty jiné, ale ty mi zase nešly načíst.


U řidiče se musí použít QR kód pod IDS JMK, když to nefunguje tak zkus přibližovat a oddalovat mobil nějak. Poprvé jsem tam zkoušel Řidič, to házelo furt chybu, dal jsem IDS JMK a od té doby pokaždé OK


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Peno. A co z toho máš?
(Příspěvky tak 2 stránky zpět.)

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Tak snad se je brzy podaří vychytat :D díky za objasnění

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, oni čtečky teoreticky měli, ale většinou je nepoužívali, protože to zdržovalo a Kordis to ani nevyžadoval. Kontrolovalo se ukázáním trasy, nebo řidič prostě věřil. Samozřejmě, že s tím, jak využití Poseidonu rostlo, byla taková forma kontroly dlouhodobě neudržitelná a proto nové pokladny mají čtečky QR kódů, která ale, jak vidno, mají také své mouchy biggrin

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Jo, tak to já Poseidon používám pár měsíců, takže starší verze nepamatuju. To řidiči busů ty jízdenky kontrolovali jak, když neměli čtečky? Asi jen s domněnkou, že cestující byl poctivý a jízdenku si fakt koupil..

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Právě že to zvýšení jasu přibylo v Poseidonu až v nějaké nedávné aktualizaci, po té, co se objevili tyhle problémy. Což je pro Kordis mimochodem taky typické, řešit problémy až když vzniknou, místo aby jim předcházeli. Toto mělo být v Poseidonu už dávno, protože je asi logické, že čtečky budou chtít co nejjasnější obraz. Ostatně, jiné aplikace to mají už léta, takže se Kordis mohl inspirovat. Jenže Kordis neustále tvrdí, že Poseidon je unikátní a pak to podle toho bohužel vypadá.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Tak já jsem už měl tu čest QR kód v Poseidonu přikládat, dva dny po sobě. První den se mi nepodařilo kód načíst vůbec, zkoušel jsem to tak skoro minutu, ze všech možných úhlů a vzdáleností, pak už řidiči došla trpělivost a pustil mě dál. Následující den to bylo už trochu jinak: kód se načetl prakticky ihned, jenže řidiči tam hlásil jakousi chybu. A to opakovaně. Byl to ten kód na kartě "Řidič". Tak jsem pro jistotu zkusil i ty jiné, ale ty mi zase nešly načíst. Takže mě pak řidič pustil, když jsem mu ukázal trasu té jízdenky. A další den už jsem si radši koupil bezkontaktně (když už to taky konečně jde), abych nám oboum ušetřil trápení. e_smile
A jas displeje se mi automaticky zvýší na maximum, jakmile dám zobrazit jízdenku s kódy.
Btw, bylo to nějak první dny provozu nových pokladen u Borsu (když nepočítám, že je nové Crossy už mají dávno), tak možná se to už změnilo. Teď zas jezdím na šalinkartu naštěstí :mrgreen:

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Hmm asi to někdy schválně vyzkouším, to zní jako dobrá zábava :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
To je jeden z problémů, který už dnes většina řidičů asi zná, ale opět se dostáváme k tomu, že na to řidiči museli přijít sami, případně to zjistit od kolegů, protože je o tom nikdo neinformoval. Pak jsou také zmatky s tím, který kód v Poseidonu přiložit a občas je i problém s příliš nízkým jasem displeje. Což je sice problém na straně cestujícího, ale řidiči to také musejí znát a řict cestujícímu, aby si zvýšil jas. A opět, je to něco, co by se řidiči měli dozvědět na školení, ne si to předávat mezi sebou „tichou poštou“.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Co tam je za problémy s Poseidonem? Zatím nemám zkušenosti. Jde o to, že to nefunguje nebo se to neumí používat? Slyšel jsem něco o tom, že když přiblížíš kód blíže než 10cm ke čtečce, tak se čtečka zmate a vyhodí to chybu.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, hlavně prý řidiči vůbec nedostali informace o tom, jak kontrolovat jízdenky na kartě a dokonce se k mnohým ani nedostalo to, že už nějaké jízdenky na kartě jsou. A pokud to samo o sobě nestačí, tak jsou dokonce i řidiči, kteří ještě i dnes neví, že už se dá platit jízdenka kartou. A o problémech s kontrolou jízdenek z Poseidonu na nových pokladnách ani nemluvím. Brožurku pro řidiče, která se k některým zjevně ani nedostala, nepovažuji za dostatečné školení řidičů.

A pro trolla Mauricia: Zvláštní, to ohýbání příspěvků vidím v poslední době spíš u tebe. Já DPMB za vytváření si svých vlastních pravidel a narušování jednoty IDS JMK kritizuji dlouhodobě. Rozhodně to z mé strany není nic nového.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Richie:
No však to je to co jsem psal, dostali jsme návod /brožurku a nauč se.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak já jakožto brigoš asi nemám na brožurku nárok :mrgreen: :?:


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Známej co jezdí o Dopazu říkal, že dostali brožurky, ať si to nastudujou ;-)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Peno, mám takový neblahý pocit, že své příspěvky ohýbáš tak, jak se ti to hodí. Léta jsi nadával na MHD v Hodoníně, pak postupně snad na všechny dopravce, a teď je na paškále komunál, a to jen proto, že to je zrovna v módě, navíc mám dojem, že zrovna tobě může být nějaké používání či nepoužívání předních dveří u zadku. Za týden bude v módě plivat na Icom, tak se předpokládám přidáš.

P.S.: Na co proboha školení? Ta nová kasa je krásně intuitivní a řekl bych, že snad i jednodušší, než USV. Osobně jsem žádnej návod ani školení nepotřeboval a předpokládám, že když to zvládnu já, tak každej. A ukaž mi prosím, který dopravce na školení řidičů kašle. Ono to jaksi moc dobře nejde, když to kontroluje nejen kraj, ale i kordis.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jedu 44 a řidič používá poptávku. Za mě rozumný přístup. Jen ti lidi se ji trochu odnaučili používat. Jo, a počkal na mě, když jsem dobíhal, za což mu děkuju.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Sorry za doublepost, ale už jsem nestihl editaci.

Na druhou stranu uznávám, že je taky potřeba, aby Kordis zajistil dopravcům (nejen DPMB) dostatek pokladen už jen pro případnou výměnu vadné, aby se nestávalo to, co jsem slyšel od řidičů u nás, že když se pokazí pokladna, musí se odstavit celý vůz, protože není nová na výměnu. A samozřejmě také musí Kordis zajistit přímo školení řidičů a nenechávat to na dopravcích, protože pak to dopadne tak, jak vidíme teď, že řidiči prostě neví a neznají, neb dopravci sami bohužel na školení řidičů kašlou.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
M: Při vší úctě, mimo jste vy. Právě tím vytvářením „výjimek z výjimek pro výjimky“ DPMB narušuje systém a bohužel to dělá dlouhodobě a systematicky. To vaše odhalení o pokladnách, které DPMB vůbec nechtěl, protože má své terminály (ze kterých mu peníze samozřejmě plynou přímo do jeho kapsy a ne do kapsy Kordisu, jako u pokladen, ale určitě mi někdo namítne, že o to tu vůbec nejde), na kterých má cestující bez karty smolíka, je toho názorným důkazem. Opět snaha DPMB podkopat systém. Myslím, že je konečně na čase, aby Kordis pořádně klepl DPMB přes prsty, aby si konečně uvědomil, že je jen jedním z dopravců IDS JMK a musí se podle toho začít chovat a ne si neustále vytvářet svá vlastní specifická pravidla, protože jinak budou chtít svá specifická pravidla i ostatní dopravci a dopadne to u nás jako v ODIS, kde nikdo neví, jaká pravidla kde platí a jakým způsobem si kde koupit jakou jízdenku. A toho se děsím. Chápu, že vy to vidíte jen a pouze z pohledu řidiče DPMB, kterému jde o jeho vlastní pohodlí, ale jednou tu máme nějaký systém a DPMB ho musí přestat narušovat, jinak se můžeme rovnou vrátit do doby před šestnácti lety a celý IDS JMK zrušit.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]