Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 7 z 355    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 355  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A ty označovače umí vydat i úsekovou jízdenku pro potřeby linek 40, 48, 78 atd.?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Peno:
opět mimo....prosím, neřešte něco, o čem nic nevíte...Vzhledem k situaci která po koroně nastala máme nařízení být k pomalejším cestujícím shovívaví a mimo to Brno jim otevřít i zadní dveře, pokud neví, nepochopí nebo si nezjistili, nebo k nim nedošlo, že už je opět jiné nařízení, takže to otevření všech dveří je naprosto legální, aby nevznikaly konfliktní situace, navíc řidič nemůže porušit přepravní podmínky, přepravní podmínky může porušit jen cestující. Řidič by porušil případně uplně jiné nařízení, to až si budete stěžovat, abyste to nenapsal šaptně.

Navíc neznám ani jeden případ, kdy by přišla stížnost na otevření zadních dveří, oni ti cestující asi strašně rádi stojí tu frontu k těm předním dveřím sarcastic
Na neotevření předních dveří naopak chodí dost, zajímavé a k zamyšlení.

Krom toho Korona se opět vyvíjí špatným směrem, tak je jen otázka, než se vrátí opatření, která tu už byla.

Co se týká pokladen, řešilo se to teď na školení, je to pár dní. DPMB má jen pár pokladen, dokonce bylo řečeno, že snad nejsou naše, ale patří Kordisu, dokonce i servis si dělá Kordis, DPMB je ani nechtěl, máme označovače, které nabízí plný sortiment jízdenek, takže si tam cestující může koupit cokoli a kolik chce a to i mimo Brno a funguje to. Osobně vyzkoušeno. No a protože nejsou pokladny, tak často je nemají ani vozy co jezdí mimo Brno, ony ty pokladny z nebe nepadají, krom toho na ně nebylo a nebude ani školení, tož asi tak. No a protože Kordis, tak ty pokladny opět nemusí být na tramvajích a trolejbusech co jezdí mimo Brno, tam stačí označovače, proč podle někoho chytrého v Kordisu to opět nestačí i v autobusech to je záhada, ale jak nám bylo řečeno, protože Kordis.

Takže myslím, že se to konečně může uzavřít, myslím, že tu skutečně neni co dál řešit, ikdyž někteří ....


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
M píše:
Peno:
ty jste vedle jak ta jedle a ještě o kus dál. Boha jeho. ](*,)
Pokud neznáte souvislosti, nevíte o koho jde a neznáte ani mě a můj přístup tak raději mlčte, takový lidi jako Vy mám fakt nejradši. Jen se ztrapňujete.
1, ten člověk co toto zařídíl je vysoce postavený a uznávaný a myslím, dokonce vím, že nejoblíbenější člověk z celého vedení DPMB, takže Vaše urážky jsou více jak trapné a uplně mimo realitu.
2, M si o sobě určitě nemyslí, že je nad člověk ( ano bacilonosičí a největší smradlácí a chrchlouní si skutečně sedají uplně dopředu a bylo tomu tak i tuto noc a přesto pane Peno, můžete se tomu divit, ale pokud někdo vystupuje předem tak ho automaticky pustím, dokonce, pokud pak tama chce někdo nastoupit tak ho taky pustím to čumíte co? To jste nečekal, dokonce ani nikomu nenadávám. Dokonce cestujícím neříkám ani otravný hmyz a ani kaštani, ani nijak jinak, jsou to prostě cestující.
3, otvírání a nástup a výstup předními dveřmi neurychluje odbavení vozu, je to několikaletá zkušenost ( pokud se hrne proud do předních dveří, tak zadní jakoby neznali, při otevřených předních dveří nevidím nic v zrcátku, musím tedy nejdřív zavřít přední dveře a to i přesto, že zadními nikdo nejde a pak až se ty dveře zavřou mohu zavírat zadní dveře, takže toto určitě neni urychlení, přesto přední dveře odjakživa normálně používám a k udivění pana Peno i v zimě.
4, co se týlá mimo Brna, cestující jdou automaticky dozadu až na pár vyjímek, takže v rámci urychlení odbavení otevři jak přední, tak i ty zadní. Protože, pokud otevřu jen ty přední, tak tam každej vzadu vejrá a nechápe, proč jsou otevřené jen přední, proto nejen já, otevřu i ty zadní, chápeme?

Jako cestujícímu je mi upřímně ukradené jak oblíbený ten člověk v podniku je. Mě jako cestujícímu prokázal medvědí službu touto novou výjimkou z přepravních podmínek a proto si za svým vyjádřením stojím.
A ke 4. To, že "každej vejrá a nechápe" je právě důsledkem toho, že platila výjimka a lidi si na ni tak nějak zvykli. A právě proto, aby si lidé na takovéto výjimky nezvykali, je potřeba výjimky rušit, ne zavádět další nové. A jen tak mimochodem, tím, že otevíráte mimo Brno všechny dveře, porušujete přepravní podmínky, které jasně praví, že mimo Brno se nastupuje pouze předními dveřmi. Jako, mě je to fuk, ale až na vás přijde udání, neříkejte, že jsem vás nevaroval.

Izidor píše:
Ale jinak, řidiči DPMB už jízdenky neprodávají.

No moment, to u DPMB zrušili pokladny nebo co? Pokud vím, tak na a-40 pokladny byly, takže by z nich řidiči ty jízdenky prodávat měli. Nebo už řidiči DPMB neprodávají jízdenky ani z pokladny?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Myslím že toto ukončím a nebudu zde reagovat, protože je to zbytečné, je to furt dokola a někteří nechápou a asi neumí ani přečíst co píšu, protože jsou uplně mimo jako třeba mekrydy, protože to co píše jsem rozhodně nikde nepsal a o vzoru 14T už vůbec ne a o rušení předních dveří a o nějakém plebsu taky ne. Je třeba pozorněji číst. ](*,)
A pro méně chápavé, zavřená kabina = bezpečí. Zavřená kabina může být po vzoru jak 14Tr tak třeba Ikarusu, kde jsou volné celé přední dveře. Situace, které je teď v Brně je jen takový kompromis, to je celé, jen někteří v tom pořád hledají něco jiného.


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Tak podle M je na čase si všechny vozy kupovat po vzoru pražských 14T (přední dveře pro řidiče), protože víme, jak strašně je tam tenhle systém oblíbený. A taky, zavření dveří OK, sžiju se, ale jak jsem řekl, přístup některých řidičů typu ‘plebs mi chce vystupovat předkem’ je o dost horší.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
M píše:
Ondrah98: tak hlavně je to kvůli koronaviru, protože stále mezi náma je a lidi když chrchlou tak si tu pusu nezakryjí, máš vidět jak je oprskaný to sklo u jednosedačky u předních dveří, to co tam dnes v noci 3 kusy předváděly, to bylo hodně nechutný.

Otevřel si hospodu a chodili mu tam lidi....trochu mimo, být majitelem hospody, kdy chci vydělat, je něco jiného než zaměstnanec řidič, co si přišel vydělat peníze, ten autobus si nekoupil a počet cestujících ve voze ho taky jaksi moc nezajímá, na to jsou jiní lidi.

Alanis: A já jezdím s autobusem, protože je to můj mega koníček, rád řídím autobus a vše kolem něj, určitě neřídim kvůli cestujícím, ty jen vozím.


A rozdíl jestli někdo nastoupí předními dveřmi a jde si sednout na místa nejblíže řidiči oproti tomu, když nastoupí zadními dveřmi a jde si sednout na místo nejblíže řidiči, kromě toho, že zachrchlá půl autobusu? Nebo se počítá s tím, že zůstane vzadu a tam bude chrchlat, to už je v pohodě? Proč nemůžu nastoupit předními dveřmi, když jimi mohu vystoupit, jaký to dává smysl, stejně kolem toho řidiče (za plexisklem) projdu... A to se nechci pouštět do debat o tom, že údajně je šance na nakažení při 15 minutovém přímém rozhovoru dvou osob (jedné nakažené) v uzavřeném prostoru 18% (bylo to na nějakém zpravodajském webu nemůžu to teď najít), takže určitě to není tak, že někdo projde za "dveřmi" kabiny a řidič je hned nakažený, tam ta šance bude velmi malá limitně blízká nule. A pravděpodobnost toho setkání s nakaženým při jejich počtech... A i kdyby ano, tak se snad vir šíří jen při nástupu nebo jak? Prostě mi to absolutně nedává smysl.

Když budu mít hospodu nebo v ní pracovat jako číšník, tak musím počítat s tím, že tam budou chodit lidi, když budu provozovat autobus MHD nebo ho budu řídit, tak musím počítat s tím, že v něm budou jezdit lidi. Zas tak mimo se mi to nezdá. Prostě k práci řidiče autobusu nepochybně patří lidé, které vozím.

V odpovědi Alanisovi je nezáměrně možná víc než by se řeklo. Je skvělé, že ti je práce koníčkem, co by za to jiní dali, ale ten autobus po městě opravdu nejezdí proto, aby sis mohl realizovat svůj koníček. Stejně tak nejezdí po městě koňský povoz, protože někoho baví "řídit" koně nebo se o ně starat. Nemyslím to nijak útočně, ale působí to na mě tak, že rád jezdíš s autobusem a ty cestující u toho nějak toleruješ. Třeba to jen špatně chápu, tak to prosím neber nijak špatně nebo osobně.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
M: Furt ale osobně nevidím důvod nepoužívat přední dveře. Kabina se dá uzavřít i jinak. A Corona nezmizí, ta tu bude furt. To kvůli tomu začnem kupovat vozy bez předních dveří ?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Je to z Brna, ale neni to DPMB, ale zároveň to neni odjinud, tak to dávám sem, snad to neva, pokud jo, tak prosím toho, kdo to umí ať to přesune tam, kam to patří, díky:

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/ces ... .seznam.cz


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Peno:
ty jste vedle jak ta jedle a ještě o kus dál. Boha jeho. ](*,)
Pokud neznáte souvislosti, nevíte o koho jde a neznáte ani mě a můj přístup tak raději mlčte, takový lidi jako Vy mám fakt nejradši. Jen se ztrapňujete.
1, ten člověk co toto zařídíl je vysoce postavený a uznávaný a myslím, dokonce vím, že nejoblíbenější člověk z celého vedení DPMB, takže Vaše urážky jsou více jak trapné a uplně mimo realitu.
2, M si o sobě určitě nemyslí, že je nad člověk ( ano bacilonosičí a největší smradlácí a chrchlouní si skutečně sedají uplně dopředu a bylo tomu tak i tuto noc a přesto pane Peno, můžete se tomu divit, ale pokud někdo vystupuje předem tak ho automaticky pustím, dokonce, pokud pak tama chce někdo nastoupit tak ho taky pustím to čumíte co? To jste nečekal, dokonce ani nikomu nenadávám. Dokonce cestujícím neříkám ani otravný hmyz a ani kaštani, ani nijak jinak, jsou to prostě cestující.
3, otvírání a nástup a výstup předními dveřmi neurychluje odbavení vozu, je to několikaletá zkušenost ( pokud se hrne proud do předních dveří, tak zadní jakoby neznali, při otevřených předních dveří nevidím nic v zrcátku, musím tedy nejdřív zavřít přední dveře a to i přesto, že zadními nikdo nejde a pak až se ty dveře zavřou mohu zavírat zadní dveře, takže toto určitě neni urychlení, přesto přední dveře odjakživa normálně používám a k udivění pana Peno i v zimě.
4, co se týlá mimo Brna, cestující jdou automaticky dozadu až na pár vyjímek, takže v rámci urychlení odbavení otevři jak přední, tak i ty zadní. Protože, pokud otevřu jen ty přední, tak tam každej vzadu vejrá a nechápe, proč jsou otevřené jen přední, proto nejen já, otevřu i ty zadní, chápeme?

Ondrah98: tak hlavně je to kvůli koronaviru, protože stále mezi náma je a lidi když chrchlou tak si tu pusu nezakryjí, máš vidět jak je oprskaný to sklo u jednosedačky u předních dveří, to co tam dnes v noci 3 kusy předváděly, to bylo hodně nechutný.

Otevřel si hospodu a chodili mu tam lidi....trochu mimo, být majitelem hospody, kdy chci vydělat, je něco jiného než zaměstnanec řidič, co si přišel vydělat peníze, ten autobus si nekoupil a počet cestujících ve voze ho taky jaksi moc nezajímá, na to jsou jiní lidi.

PvvS: ano, dnes je již jiná doba a bohužel horší co se týka bezpečnosti řidičů, zvlášť na nočních linkách, ale bohužel i ve dne, řidiči se bojí agresivních individuí, je hodně napadení řidičů, navíc teď korona, takže se řidiči bojí i nakažení od nezodpovědných cestujících. Hlavně ta bezpečnost, proto řidiči chtějí tu zavřenou kabinu. Nic jiného v tom nehledejte.

Alanis: proč někdo jezdí autobusem? Nevím, třeba protože je v práci? Proč někdo sedí za pokladnou? Proč je někdo pošťák? Proč je někdo prodavač kytek? Myslím, že proto, protože je v práci. Nidko neřídí autobus kvůli tomu, že chtěl celej život vozit cestující, to určitě ne, optej se řidičů co ti řeknou, našli si prostě práci. Takových těch šílenců jako já co to mají jako koníček je tam co já vím? 5 možná 6, možná ani o ne, ostatní už dávno odešli, přestože to byly ultrašoutoši, důvody tu rozvádět nebudu. A já jezdím s autobusem, protože je to můj mega koníček, rád řídím autobus a vše kolem něj, určitě neřídim kvůli cestujícím, ty jen vozím.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
peno píše:
A jak je to u linek, jedoucích mimo Brno? Pouští alespoň tam řidiči DPMB předem, aby si cestující u nich mohli koupit jízdenku? Nebo ani to ne?


Za cestujícího na Újezdské a-40 můžu říct, že je to kus od kusu. Někteří řidiči nyní otevírají jen přední (odbavování mimo zóny 100+101), někteří, jako za korony, jen ostatní mimo předních a někteří pro jistotu otevírají všechny. Po příjezdu do Brna pak někdy všechny nebo většinou bez předních. Cedulka lidi většinou hned odradí. S výstupem předkem problém nikdy nebyl. Ale jinak, řidiči DPMB už jízdenky neprodávají.

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
M píše:
Všechny tyto problémy by vyřešily kabiny ve stylu 14/15Tr a že je lze dát i do Solarisů, Urbanů i Nových Sorek víme moc dobře, protože to tak některé dopravní podniky dělají a funguje to, dokonce nebylo možné instalovat ani objednat ty přepážky co mají starý Solarisy na půlení dveří. Prostě když se nechce, tak to nejde. Za to, že nepouštíme předními dveřmi do vozu vděčíme jednomu člověku a tomu patří velký dík. Lepší něco než nic.

Ten člověk by si zasloužil všechno, jen ne velký dík. Hádám, že je to nějaký důležitý úředníček, který nestrčí hlavu do autobusu, jak je rok dlouhý. A nebo je to nějaký PAN řidič, který si o sobě, zjevně podobně, jako M, myslí, že je to nadčlověk a cestující, pro něj tedy spíš kaštani, jsou jen otravný hmyz, přenášející různé choroby.
A opravte mě, jestli se mýlím, ale co jsem slyšel, tak uzavřené kabiny na polovinu předních dveří odmítl DPMB už u 21Tr právě kvůli rychlejší výměně cestujících. Což tímto opatřením postrádá smysl.

A jak je to u linek, jedoucích mimo Brno? Pouští alespoň tam řidiči DPMB předem, aby si cestující u nich mohli koupit jízdenku? Nebo ani to ne?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já to nechápu. Prostě jednou tam ty dveře jsou, jsou z výroby určené pro cestující, tak nevidím důvod je neotevírat nebo neuvolňovat.

tesat do diamantu


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Jen jsme se vrátili tak 20-25 let nazpátek. Před NP vozy, kdy u Vrakos bejvaly přední dveře taky jen pro výstup. A to ještě záleželo na náladě řidiča.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
xxx: "Otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi"...

Mně teda hlavně uniká prospěšnost tohoto opatření, co to jako reálně přináší za pozitiva? Co tím kdo získal?


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Někdy nechápu proč vlastně někteří jezdí s autobusem, když jim tak vadí lidi. Vždyť s kamionem se dá vydělat víc a můžete v tý uzavřený boudě být klidně celej měsíc sami #-o

Nebo to je nějakej druh sebemrskačství? Těžko říct...

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Já to nechápu. Prostě jednou tam ty dveře jsou, jsou z výroby určené pro cestující, tak nevidím důvod je neotevírat nebo neuvolňovat. Jejich otevření značně urychluje výměnu cestujících. To je prostě neoddiskutovatelný fakt. Jasně, řidiči můžou namítnout, že jim pak lidi stojí ve výhledu, ale za to dveře nemůžou. Lidi si tam můžou stoupnout i třeba před výstupem nebo vlastně kdykoliv během jízdy. Tohle by měly řešit nějaké výstražné nálepky na podlaze, případně hlášení. Neotevírání dveří není řešení. Navíc pak, jak tu nyní zaznělo, pozbývá smysl POD.


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Ondra K.: Tak na tom letáčku, co na těch dveřích visí, je samozřejmě v teorii pěkný dodatek o tom, že hůře pohybliví můžou nastupovat prvními dveřmi, ale na jakýkoli babičky o chodítkách atd. řidiči jen mávají, ať si popojde dozadu, vždyť co by chtěla, chodit předníma? :D Nevidomí už na to taky většinou rezignují a stoupají si doprostřed ostrůvku (což je dost sranda s umístěním dveří Sorek x Urbanů)

ad Robert: To je přesně to, co je s tímhle pravidlem blbě. Pokud bych se na to díval pesimisticky a tohle pravidlo by platilo třeba na rok, tak už snad rovnou můžem urvat poptávky na dveřích a hodit je do koše. Tohle usměrněné nastupování platilo dřív, to jo, a nikomu to nevadilo, ale taky tehdy nebyla poptávka, která má v zimě hlavně dělat to, aby se muselo otevírat míň dveří. Takovéhle pravidlo jde přímo proti principu poptávky.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jo, nevidomé a špatně pohyblivé cestující naučit nastupovat prvními dveřmi a pak jim půlku dveří zahradit závorou je vskutku geniální nápad.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Všechny tyto problémy by vyřešily kabiny ve stylu 14/15Tr a že je lze dát i do Solarisů, Urbanů i Nových Sorek víme moc dobře, protože to tak některé dopravní podniky dělají a funguje to, dokonce nebylo možné instalovat ani objednat ty přepážky co mají starý Solarisy na půlení dveří. Prostě když se nechce, tak to nejde. Za to, že nepouštíme předními dveřmi do vozu vděčíme jednomu člověku a tomu patří velký dík. Lepší něco než nic.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Poptávka ti nepomůže, řidiči otvírají normálně jen zadní dveře, neuvolňují. Spíš to chtělo požádat, nemuselo mu to dojít.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mně se teď stalo v t-busu (myslím, že aktuální pravidlo zní nenastupovat předními dveřmi, pokud se nepletu), že jsem zmáčkl poptávku a nic, tak jsem musel přes poměrně plné vozidlo k druhým dveřím, což vůbec nezdrželo odjezd vozidla ze zastávky. :-k


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Vystupují předem pravidelně, a to, co popisuješ, se mi ještě nestalo.


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Tak já už nevím. Od doby, co byl umožněn výstup předními dveřmi, se mi stává stabilně tak v polovině případů, že mě ti řidiči pustí sami od sebe, u té druhé půlky si musím říct a většina u toho ještě nespokojeně brblá.

A... proč? Já to nechápu. Tyhle případy tady byly i před koronou, ale jen pár ojedinělých nabručenců, teď to skoro vypadá, že se ti řidiči trucli, že prostě ty lidi tím předkem pouštět nebudou. Jeden mi dneska řekl že 's takovou brzo dostanu po rypáku'. Lezu jim tím do osobního prostoru, do jejich svébytnosti? Je tak strašné zmáčknout jedno tlačítko navíc (a nebo používat uvolnění, takže žádné tlačítko navíc)?

A jelikož jsem na fóru, kde jsou z velké části řidiči, tak do mě :D


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
No... Můžeme být vlastně rádi aspoň za ten blatník.


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Že Brno musí mít dycky něco svojeho. Celou dobu se mi na téhle gen. Solarisu líbí to optický "prolomení" stropu, a my ho nemáme 8-[

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 355  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 19:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]