Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 52 z 58    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Tak ono se dá pohodlně sedět i v 7615, bo má jiný sedačky (STER). Díky vhodně tvarovaným zádovým částem sedaček se dá sedět tak, že i to místo na nohy se najde. Naneštěstí je jenom jeden.


Offline
111
26 čer 2014 22:31
No sláva! pripitek Ještě mi na těch naftových Citelisech vadí ty sedačky hned za těma sklápěcíma, to je dost divný místo a vůbec se tam nedá sedět. Jsem rád, že v těch CNG už není :applause:


Offline
Uživatelský avatar

532
28 črc 2013 14:13
Konečně!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Sezení v nových CNG se díky jiným sedadlům stalo snesitelnější, všude je dostatek místa na kolena. Až neuvěřitelné.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
co myslíš? tu nálepku nebo tu anketu?
no původně jsem chtěl navrhnout nálepky ve stylu Dobrodružství pod pantografem nebo by se tam mohla zvěčnit Linda z Milady, ale nebudu o tom radši ani mluvit... :-$

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
To bys chtěl moc...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
A doplnit na okénka nálepku ve stylu: Mám klimatizaci, nemusíš mě otvírat... A k šofcovi anketu, jak lidi klimatizaci vnímají. Ne obecně, ale jestli je jim v 7651 vedro.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
manil píše:
Ti cestující zatím nemají jak se o klimatizaci dozvědět.

Navrhoval bych reklamu jakou má 7459 na Dřevěný sedačky. :arrow: http://foto.bmhd.cz/foto.php?92683


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
manil: to je pravda, kdyz jsem se na to dival v garazi, tak to ma diry na funeni vlastne jen pod tou klimou, ono je to v podstate jen to co ma ridic nad hlavou, jen v trochu vetsim provedeni, nebo se pletu? zatim jsem nemel stesti na tento bus ani jako ridic ani jako cestujici tak vubec nemohu posoudit jak to funguje.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Ti cestující zatím nemají jak se o klimatizaci dozvědět. Vzhledem k tomu, že ty dva bombóny nejsou standardní celovozové klimy s rozvodem vzduchu po celém busu, ale v podstatě jen dva fukary, panuje obava, že za extra parného dne by nebyly schopny vůz se zavřenými okny uchladit, proto okna zatím nejsou zamčená.

Citelis byl vybrán proto, že jej lze snadno doplnit o silnější alternátor, který energetickou spotřebu klimy utáhne. A 7651 je obecně takové vícestranně testovací vozidlo.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Třeba se právě testuje, jak dobře to klimatizuje s otevřenými okny. :D

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Jenda: i italii jsem jel mnoha autobusy co mely plnohodnotnou klimu a mely i otevreny okynka a nejak to klimu a chlad uvnitr neomezilo


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Mr. Black píše:
Nebude to spíš tím, že lidi jsou blbí a ty okýnka otevřeli?

Předpokládám, že okénka by měla být zamčená. Proto se také vybral vůz, kde je lze zamčít, ne? Jinak moc nevidím význam testování, když si kaštani, kteří ani nepoznají, že je ve voze klima, mohou ta okénka otevřít. :roll:

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Nebude to spíš tím, že lidi jsou blbí a ty okýnka otevřeli?

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Potkal jsem 7651, ktery ma nainstalovanu testovaci klimatizaci. K memu prekvapeni mel okenka otevrena. Znamena to tedy, ze se klimatizace nevyuziva ani u tohoto jedineho testovaciho kusu?


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Mauricio píše:
Brno, co bys chtěl. A to jsem tady byl vždycky pranýřován za to, že jsem kvalitu "MHD" v Brně srovnával s východem.


To je o lidech, ne o Brně. Pokud budou kompetentní lidé, kteří případně o kupu nebo nekupu klimy pro cestující rozhodují tvrdit, že většinou v roce je k nepotřebě, že vůz takto vozí velkou zátěž jaksi naplano, že se to v zastávkách vyvětrá, atakdál, a to bez nějaké hlubší znalosti problematiky, bez zkušeností z jiných městech na jih, západ i na ten východ od nás, tak se to nehne. Nemluvě o dogmatu, kua nikdy to tu nebylo, cestující sou rozmazlení, co by ještě nechtěli....S tímto přístupem se to s klimama dál nehne. Jo, klimatizace stojí nějaké peníze, to stojí ostatně každá sranda, ale musím si říct, jestli chci provozovat mhd hodnou 21. století i v Brně, nebo ne. Pokud v tomhle případě zaostáváme za Rumunskem, Bulharskem nebo Pobaltím, je to fakt minimálně na zamyšlenou.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Brno, co bys chtěl. A to jsem tady byl vždycky pranýřován za to, že jsem kvalitu "MHD" v Brně srovnával s východem.


Offline
122
23 čer 2014 12:31
k.ondra89 píše:
Solarisy, všechny plyňáky i 31Tr budou bez ní.


Což je velká chyba. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Klimatizace v nových vozech se tu probírala už několikrát. Solarisy, všechny plyňáky i 31Tr budou bez ní.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Nové citelisy opět bez klimatizace? DP nepoučitelný. Vše napovídá tomu, že v Brně klima nikdy nebude :-(


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
J*M* : pozadej nekdy nejakeho ridice na konecne aby ti umoznil na par sekund sednouit si na jeho misto a pri o tevrenych dveri at si do zadnich dveri ridic stoupne, pak uvidis, ze ho neuvidis, a pokud to bude kloubak, neuvidis tuplem nic.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Pokud někteří řidiči užívají signalizaci na popohánění davů, nebude na něj nikdo brát zřetel... - rozmáhá se, popohánění cestujících v autobusech v situacích, kdy cestující nastoupí oběma nohama do vozu, vůz není plně obsazený a přesto není možno postoupit, aby část cestujícího nebránila zavření dveří. Cestující mezi zaznění signálu a zavíráním dveří nemá čas ani na uvolnění dveřního prostoru postoupením do vozu, ani výstupem na zastávku. Je možné, že řidič situaci nemůže vidět v zrcátcích, i když pochybuji, ve zpětném venkovním zrcátku musí vidět vyčnívající části nastoupených cestujících ze dveří (nemohl je vidět kdysi, když jezdily ROočka, nebo ŠMy), ale i tak se potom nemůže divit, když mu nějaký horkokrevný důchodce nebo zedník se bude úmyslně snažit poškodit dveřní mechanismus ohrožující jeho pozadí


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Robert píše:
Řešíte to úplně zbytečně. Pro většinu lidí signalizace znamená, že se za chvíli zavřou dveře, takže mají ještě onu chvíli na nástup či výstup, oproti tomu existují řidiči, co signalizaci spustí po výstupu prvního člověka a čekají s prstem na ní, dokud všichni nevystoupí a nenastoupí.


Řekl bych, že právě tohle je ten problém. Dokud někteří řidiči užívají signalizaci na popohánění davů, nebude na něj nikdo brát zřetel...

Trochu mne napadá paralela - je tomu už nějaký rok, co novináři vyšťourali, že někteří úplatní řidiči sanitek jezdili s majákem pro čistě soukromé účely. Třeba převáželi díly autoservisům, zkrátka kdo si objednal "expres dopravu bez kolon" Chování řidičů vůči sanitkám se v tu dobu docela rázně zhoršilo pod mentalitou "co budu uhýbat, když stejně veze jenom novej vejfuk"


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Řešíte to úplně zbytečně. Pro většinu lidí signalizace znamená, že se za chvíli zavřou dveře, takže mají ještě onu chvíli na nástup či výstup, oproti tomu existují řidiči, co signalizaci spustí po výstupu prvního člověka a čekají s prstem na ní, dokud všichni nevystoupí a nenastoupí.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
No, možná o necelého čtvrt procenta lepší řidič 7611, který někoho přivřel (tož nic se nestalo, ne? Cestující k úrazu nepřišel) než dlouhovlasý šášula, který váží asi 31 kg i s botama a postelí s přiděleným vozem 2610... Ten zase naopak na každé zastávce drží signalizaci nejméně 5-6 sekund... V kombinaci s jeho průměrnou rychlostí asi necelých 15km/h je to chuťovka. Posledně nabral -8, předtím -6... a podobné bomby nabere každé kolo a i když má poloprázdný vůz...... Fakt soráč, takové konkrétní uvedení řidiče je, jak víte, z mojí strany poprvé a naposled, tento způsob neuznávám.... Ale prostě přiznávám se...dotyčného a jemu podobných mám těžce plné zuby............. Ideálně řešenou signalizaci má většina B931E. Kdysi můj známý před odchodem do důchodu jezdil na voze 7462 a říkal, že se musí tlačítko „výstraha“ podržet tak sekundu,dvě a pak až pustit...pokud pustil hned, signalizace běžela a dveře zůstaly otevřené... A údajně vozy před číslem 7446 by tuto úpravy mít neměly. Tam se nic přidržet nemusí...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]