Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 44 z 58    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 58  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
U kladenského Urbanwaye přibyly další fotky, tak se můžete kouknout:
http://seznam-autobusu.cz/vuz/46563

Ten jejich nátěr je docela pěkný (až na tu boční nenavazující linku). Obzvlášť ten přední červený "jazyk" :-)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
tohle já vím, já tou otázkou velmi jemně naznačoval, že celá tato by diskuze by měla být uklizena někam ke klimatizacím (a jestli tu klimatizace ještě nejsou, mohli by moderátoři udělat nové vlákno)

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tin píše:
A proč se u Urbanwayů řeší důležitost klimatizace?

Protože se včera zmínilo:
Hhoonnzzaa píše:
Přesně tak to je. Proč by dnes někdo kupoval autobus bez klimatizace, když dnes pomalu každé nové auto s klimatizací je? Dopravní prostředek bez klimatizace do dnešní doby nepatří.

Já spíš nechápu tento antizákaznický přístup DPMB. Ale dokud budou ve vedení DPMB sedět lidi, kteří si myslí, že klimatizace v MHD není účinná, protože se otevírají dveře, tak ... ](*,)

A od té doby v tomto vlákně řešíme přínosy klimy a nakonec i debatu o pití ve voze. Je ale pravda, že tohle téma se zde probírá snad pokaždé, co do Brna přijdou nové autobusy (už to tu bylo určitě u Solarisů).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Ví tu někdo, kdy je zařadí do provozu?


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Cestujícímu je zakázáno zejména:
Vnášet do vozidla nebalené potraviny a nápoje nebo je ve vozidle konzumovat.


Tzn. vnesu do vozidla zavřenou láhev vína. Otevřu víno a naliju do skleničky. Nenapiju se, pouze přivoním. Dle pravidel všechno vpořádku, nevnesl jsem nebalený nápoj, ani ho nekonzumuju. sarcastic

edit: marecek.00: no přece nemají klimatizaci sarcastic A proč se u Urbanwayů řeší důležitost klimatizace?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ona ta věta je sama o sobě dost obskurní. Balenou potravinou je to, co je do obalu vloženo ještě před nabídnutím spotřebiteli. Kalíšek z meka je tedy nebalenou potravinou. Dle stejného je mimochodem zakázáno vnášet například šunku zabalenou na pultě, rohlíky, maso z libovolného řeznictví...

Nicméně je evidentní, že SPP tím pádem nijak nezakazují konzumaci balených potravin. Takže když někdo pojídá za jízdy tatranku, nikdo mu nic nemůže.

Edit: jen marně přemýšlím, co to vlastně dělá u Urbanwayů :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Za nebalený nápoj se považuje cokoliv, co při upuštění na zem v "uzavřeném" stavu uvolní svůj obsah. offtopic

Ohledně pití. V MHD jsem nikdy neměl potřebu pít, jelikož většinou se jedná o krátké cesty a to se vydržet dá. Ale pokud má někdo potřebu se napít, zvlášť když je v dopravním prostředku nesnesitelné horko, tak mi přijde na hlavu někoho pokutovat za to, že se napil, zvlášť když se stojí v zastávce nebo na semaforu... Takový člověk pak může klidně zkolabovat, což je imho větší problém než politá sedačka.

Pití na regionálkách považuji za samozřejmost. Třeba taková letní cesta Arwayem na 108 bez jediného otevíratelného okna a bez klímy, by se bez pití přežít nedala. To by ve Znojmě mohla čekat Tatrovka, která by mrtvé svážela do nějakého masového hrobu :D

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
PET flaška se narozdíl od McD kelímku dá pevně uzavřít. Bohužel SPP jsou v tomhle nejednoznačné...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
1589
18 led 2009 10:06
No já to vždycky chápal jako to, co je pevně uzavřený a že se nesmí vůbec pít z čehokoli.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Použije zdravý rozum. Chápu, že to dnes spousta lidí neumí, ale je naprosto zřejmé, jak je to myšleno.

Kvůli hovádkům, kteří se nad tím jsou schopni točit, se všechna pravidla, zákony apod. extrémně nafukují.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Eda: Podle čeho? Mně připadá kelímek jako obal. Podle čeho revizor posoudí, co je a není obal?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Richie: přesně tak. Potom ale marně přemýšlím, čím se budeš držet, pokud tě někdo nepustí sednout. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Cola z McD v kelímku.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jak potom ale vypadá nebalenej nápoj? Voda v dlaních? sarcastic

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
To jsem si taky dřív myslel. Jenže se to vztahuje pouze na nebalené nápoje (alespoň se to tak dá vyložit), tzn. pokud se chci napít z PET flašky, je to v pořádku. Navíc pokud v ní mám čistou vodu, tak by nikdo neměl říct ani popel.

Cestujícímu je zakázáno zejména:
Vnášet do vozidla nebalené potraviny a nápoje nebo je ve vozidle konzumovat.

Já to takto chápu taky. A pokud mají dnes některé PETky uzávěry, ze kterých neteče voda, dokud nenasaješ sám vodu, respektive silně nestiskneš flašku, tak v tom nevidím problém.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
peno píše:
Jenže to se v autobusu podle přepravního řádu nesmí.

To jsem si taky dřív myslel. Jenže se to vztahuje pouze na nebalené nápoje (alespoň se to tak dá vyložit), tzn. pokud se chci napít z PET flašky, je to v pořádku. Navíc pokud v ní mám čistou vodu, tak by nikdo neměl říct ani popel.

Cestujícímu je zakázáno zejména:
Vnášet do vozidla nebalené potraviny a nápoje nebo je ve vozidle konzumovat.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
M píše:
Ty čela jsou vážně hrozný. Jinak klasika City/Cite.
MartinV : jak ukecáš cestující na zadní pětce, nebo v zadní části vozidla, aby tu klapku neotvírali na sebe, ale naopak? Aby teplo šlo ven? Snaha byla několikrát ale marný, marný, marný, na konečné klapku otočíš a na první zastávce cestující co si sedne dozadu si to otevře na sebe.

Tak to já se snažím tu zadní klapku vždy dát správným směrem. Jen je nepraktické, že abych se k zadní klapce dostal v nízkopodlažném vozidle (Citelis), tak na to musí být člověk opavdu vysoký a stejně si musím pomoci (a to měřím přes metr devadesát), že si stoupnu částečně na plochu, kde už jsou umístěna sedadla.
MartinV píše:
Tak možná by pár mailů něco pohlo. Taky mi přijde škoda, že v nich jsou trochu horší sedadla.

Moje mamka je z těch sedaček v SORkách opravdu "nadšená" a občas mi připomene, ať na DPMB napíšu. A je fakt, že sní souhlasím. I sedačky v Solarisech jsou lepší než v SORech, protože tolik nekloužou.

Jinak ke klimatizaci - ano, z mého pohledu by to popularitě MHD v Brně pomohlo.

Ale nejsou-li peníze na klimu, tak co aspoň se začít zajímat o možnost instalování fotobuňky, která by snímala prostor dveří a dveře by se zavřely, jestliže by nikdo nějakou dobu nenastupoval. Typicky třeba při malých tramvajových rozjezdech na nádraží. Mají to ve Vídni a určitě i někde jinde, tak by to snad mohlo jít i v Brně.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Vážení, co tu furt máte s tou angínou? Angína není ze zimy, jedná se o bakteriální nebo virové onemocnění! Ze zimy může být tak akorát nachlazení.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Přesně tak. Pokud by to byl alkohol, tak bych to snad ještě pochopil, ale tohle byla neslazená minerálka, takže se ani nedá argumentovat tím, že by něco ulepil, kdyby to náhodou vylil. A navíc byl opatrný a čekal, až autobus zastaví na červenou a teprve pak otevřel flašku a napil se. Ale holt, předpisy jsou asi předpisy :roll:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Jestli bylo 30 °C a přesto dal za napití revizor pokutu, tak je podle mne vůl.
Přepravní řád sice mluví jasně, ale v tomhle konkrétním případě by byla na místě shovívavost.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jenže z vedra zase hrozí jiné problémy. Mě se třeba ve vedru dělá blbě a musím víc pít. Jenže to se v autobusu podle přepravního řádu nesmí. Ostatně, už jsem i zažil, jak dal revizor někomu za to, že se napil, když venku bylo třicet a v autobuse i s otevřenými všemi okny, ještě o deset stupňů víc, pokutu. Takže v takovém autobuse můžu tak maximálně omdlít a pak ho zdržet, protože mi musí volat sanitku sarcastic

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jenomže je rozdíl, když máme teplotní rozdíl vstřebat ve svetru a bundě oproti tomu, když na sobě máme třeba jenom triko. Z "vedra" se člověk nenachladí. Ze zimy jo.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Ježiši, s tím brněnským "unifikem" je to ještě hnusnější než jsem čekal...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Last píše:
Teplotní šok zažívám aji v zimě, když například nastoupím do Citelisu, který je přetopený na saunovou teplotu...
Přesně. Poslední dobou mám na takové autobusy opravdu "štěstí" hlavně na lince 52. Takže už jsem kolikrát jel i pouze v tričku. Lidé místo, aby zašli za řidičem, raději otevírají okna. sarcastic
Škoda že nové vozy nemají nějaký termostat nebo alespoň teploměr v interiéru, aby řidič v kabině zhruba věděl, jaký komfort poskytuje.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
121
01 úno 2009 22:40
Bohužel v létě zažíváme větší teplotní šoky nyní než s klimou. V dopravním prostředku bývá i o 10 °C víc než venku. Při použití klimy je to cca o 5 stupňů míň než venku. Takže podle teorie teplotního šoku by lastně klima zachránila mnoho angín. Otevíráním dveří se rozhodně nezmění teplota víc jak o stupeň, a ani to ne, to by musel člověk být přímo ve dveřích. Klimatizace je super a žádné výrazné šoky jsem nezažil (až na jednu Pesu, které evidentně selhal termostat), nicméně je to skutečně příjemná věc. Nikdo nechce nastoupit do lednice, ale všichni by si přáli jet v prostoru, kde je tak jako venku nebo o pár stupňů míň a to, bohužel, autobusy bez klimatizace nikdy nenabídnou.

_________________________________
Tramvajové vozy RT6 na Facebooku: https://www.facebook.com/tramvajovevozyrt6


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 58  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 03:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]