Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 14 z 58    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 58  Další
Autor Zpráva
Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Já bych byl rád, kdyby tento kloubový přebytek vozů zde vydržel co nejdéle, nejlépe napořád. Pořád jsou tu linky, na které by bylo klouby vhodno nasazovat, viz 57, či 67. Na té 67 měly jezdit už dlouho, stačí se kolikrát s ní svézt v centru a úzce to připomíná přeplněné okružky (v sólovém provedení).

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
K tomu vyřazení - jak se říká, bude to "do roka a do dne". Vyřazovat se má toho spoustu a je na to stále dost času. Klidně se může stát, že kloubové Ciťáky tu s námi budou ještě třeba rok a budou využity na různých plánovaných vůlukách, jak je zmíněno ve Shrnující a výhledové aktualitě 2017/18.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Karosa B732: a co teprve chudák řidič co to musel poslouchat a trpět celou službu. Citelisy by se měly vyřadit s příchodem nových Urbanů. Každopádně, nedělejme si iluze, za pár let na tom Urbany budou stejně, je to ten samej vozejk.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Ja si ale myslím, že tam muselo být něco uvolnenyho, protoze tohle bylo tak 3x silnější, než obvykle.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Na druhou stranu by bylo fajn spravit ty výmoly. Citelisy jsou ale v tomhle případě obzvlášť hlučný, to stejný u 25Tr, kravál neskutečněj.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Dnes jsem měl to "štěstí" jet s 2615. Musim tedy uznat, že něčím tak strašným jsem dlouho nejel, pokud vůbec. Je otázka času, kdy se ten krám rozpadne v prach. Po výmolech na Lesné skákal jak Alík a každá díra měla za následek ohlusujici rany jako kdybychom byli ostřelováni. Tohle je opravdu na hozeni ze skály. Jak dlouho tu tyhle příšerný plečky ještě budou strašit?

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
790
25 led 2006 09:46
Jel jsme s tím v sobotu jako cestující a myslel, že do Kohoutek na Chironově půjdeme tlačit. Urban to jel jak s hnojem. Na zastávce Stará dálnice zpoždění 6 minut (ale hodně pozdě byl už i na Oblé). V neděli jsem se tam vezl Solarisem a byl výrazně rychlejší.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Tak poloplná 2022, když už se odvážila zařadit dvojku, švihala z Kameňáku na Jírovcovu kolem 35 km/h. To už se dá srovnat i s devítikilem.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Na Jírovcovu jsem jel na lince 50 s nějakým Urbanem ani ne poloplným taky sotva 20, a to v zimě bez klimy. Děsný stroje co se týče výkonu. Shodit ze skály.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Dnes jsem jel kloubovým plyňákem z Kamenného vrchu směr Kohoutovice a v kopci jsme nepřekonali rychlost 20 km/h. Klima byla zapnutá, obsazenost cca 3/4 vozu. Celou dobu na první rychlostní stupeň. Řidič klimu pak vypnul, nicméně na rychlosti nebyl poznat rozdíl... Takže asi to s výkonem těchto vozů při zapnuté klimatizaci nebude moc valné.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Ví někdo, zda se nějak bude řešit klimatizace v kloubových Urbanech? Zatím jsou okénka odemčená a informace o klimatizaci žádné. Přemýšlím, jak se bude chovat klima, když na čidlo teploty bude vát průvan z okénka...

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
8
25 čer 2011 18:11
Brno
Staník píše:
"7066" má nainstalovaný kamerový systém uvnitř vozu - konkrétně jde o dvě kamery (první se nachází v blízkosti předních dveří, druhá je v prostoru nedaleko těch zadních).



Včera spatřen 7066 na haskove. Dispecink odvážel autobus, byla tam i sanitka , policajti. Zřejmě nějaká nehoda.


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
"7066" má nainstalovaný kamerový systém uvnitř vozu - konkrétně jde o dvě kamery (první se nachází v blízkosti předních dveří, druhá je v prostoru nedaleko těch zadních).


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Možno zanést do evidence jako poznámku: 7649 vytěžena na díly v Medlánkách a pak i v Komíně. Původně sem vůz zavítal jenom na kanibalizaci hnací nápravy, ale během dne došlo povolení z něj vzít cokoliv. Jestli to dobře chápu, zítra by měl zamířit zpět do Medlánek a pak už jen do šrotu.

Dal bych sem fotku, má 88kB, ale nejde to, hláška "soubor je příliš velký, max. povolená velikost 600 kB"

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Konečně pořádný větračky!
(popravdě mě to ani neuráží, vzhledem k tomu, že 7645 brzy "padne za plyňáky")

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

220
19 led 2011 14:26
makosinus ve vlákně Výluky, aktuality píše:
Dnes kolem 14. hodiny měla 7645 menší nehodu s kamionem u zastávky Vlastimila Pecha. Kamion nejspíš při vyjíždení z vedlejší komunikace narazil do boku 7645, ještě když jsem jel kolem, tak stál uprostřed vozovky.

Vůz 7645 je po opravě bočních oken zpět v provozu. Provedení opravy můžete vidět v přiložených dokumentačních fotografiích.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
http://www.smpd.cz


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Hlavně že se alespoň něco kupuje. Lidi na to slyší. A vývoj jde dopředu a nebylo to vždy tak růžové jak se může zdát. Vzpomeňme na dřívější šestiletou životnost autobusů, to už tu bylo, jen byly peníze na jejich obměnu.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Ano, to je to, co píšu. Rozhodujícím prvkem u výběrek v Brně je "většinou jen" cena. A pokud bychom chtěli posunout kvalitu cestování po Brně, tak by se to muselo změnit (pochybuji, že výrobci budou kvalitu těchto vozů zlepšovat, když to dopravcům takhle vůbec "nevadí"). A dokud se to nezmění, budeme pořád věrní těmto "kvalitním" vozidlům, který má tendenci se sesypat cestujícím na hlavu již po týdnu provozu. Stačí se podívat na nejstarší Citelisy (7631-7650), některé jsou už opravdu připomínají hromadu jezdícího šrotu (a to nejen drnčením, praskáním, rachocením...). Jenže to by se do toho nejspíš muselo angažovat ve větším i město, aby nám tu jezdily lepší vozítka.
A ano, jel jsem párkrát MANy v zahraničních městech a kvalita je opravdu někde jinde.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Pánové uvědomte si jednu zásadní věc - a vcelku podstatnou.
Jedním z důležitých určujících podmínek je cena.
Jinak řečeno - chcem nejlevnější na trhu. Ne nejkvalitnější.
Bohužel nikdo z odpovědných už nelpí na tom aby ač levné vozy byly i kvalitní.

Vemme příklad z aut.
Taková Dacia (ano je mi jasný že teď sposta z vás ohrne nos) jsou to levná auta ktera nikdy nebudou dosahovat mercedesům ani po prahy. Ale i přes svou cenu jsou kvalitní a spolehlivá. Proto nejen že mají spoustu spokojených zákazníku, ale i v ruzných autosalonech a podobných pořadech mají slušné hodnocení....
A pro zakazníka jako já je to užasné auto které bych neměnil páč má za rozumnou cenu vše co potřebuju.


Offline
97
29 srp 2007 17:26
A kdo vlastně prosazuje ten zliner? Město nebo někdo z podniku?


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Tak stát si za tím nadále určitě budou, když budou spolehlivě bez problémů vyhrávat naše výběrka. Místo toho, aby se náš vozový park posunul kvalitou trochu výš (na vozy typu MAN,Scania,Volvo,MB), tak tady rozhodnou vždy jen peníze a ušije se to na míru těm nejlevnějším vozům, co zde v ČR na trhu jsou. Pak se nedivme, že jen, co to přijde, už to klepe v každé spáře, servis je takový apod. Jenže v Brně ke změně asi nikdy nedojde, Solaris byl asi omyl, který se nejspíš už nebude opakovat. :D

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

218
11 srp 2012 21:46
Chate, jen ať to ví i ta delegace z Iveca, jaký to jsou krámy. Možná jim to nikdo před tebou jestě neřekl. ;-)
Ale stejně se nic nemění na tom, že si Iveco bude stát dál za tím, jaký jsou to kvalitní městský busy.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Viz článek: Něco sice řeší, ale strašně dlouho. Několik měsíců trvá, než na to vůbec někdo milostivě dojede. Když koupím desítky vozů za stovky milionů, očekávám, že zvednu telefon a do týdne tam je servisák. To je prostě k smíchu. Sami na nic údajně sáhnout nemůžou, bo záruka. Nevím, proč nemůžou přes diagnostiku něco jednoduše nastavit. Nebudou přece ty dveře vykopávat ven.

Minulý týden mě na vozovně oslovila nějaká skupinka lidí, myslel jsem, že to jsou nováčci z AD kurzu, kteří tam právě poletovali. Zrovna jsem parkoval Urban 18M, poprvé venku s ním. Prý jak to jede. Odpověděl jsem dvěma slovy: Na p***. Mno trochu zkameněli chlapci. Až pak jsem zjistil, že to byl nejspíš náš garážmistr a nějaká delegace z Iveca.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Je takový problém v nich zvýšit tlak?


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Foto článku: Plynobusy zdržují, pomalu zavírají dveře (z včerejší MF Dnes).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1447 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 58  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]