Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 74 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
David Jaša píše:
Jaká ekologičnost? Pokud myslíš emise, tak ty se dají rozdělit na 3 oblasti:
* emise hluku - nafta vede
* emise CO2 - nafta vede
* emise "bordelu" - vede CNG (nevím, jestli i oproti euro 5 dieselu)

Z toho mi vyplývá, že CNG busy se ideálně hodí pro města, která chtějí čisté *busy v centru a nemohou si dovolit natáhnout dráty a koupit trajfy.

Zase tak se v tom nevyznam, ale zil sem v dojmu ze busy na plyn sou vic ekologicky nez na naftu....


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Ad-blue je obchodní značka nějakého aditiva pro euro 4 a 5 diesely, které si přimíchává do paliva až motor (proto se vozí v samostatné nádrži) a které snižuje emise "bordelu". Nevíte někdo, jak jsou na tom s emisemi euro 5 diesely v porovnání s moroty na CNG?

anarchia99 píše:
Nerekl bych jedina vyhoda.... A co treba takhle ekologicnost? To je naprosto neddiskutovatelne fakt, klidne bych byl pro to, aby tady byly samy plynaky, sice hlucnejsi, ale dalo by se dychat a nenicila by se priroda...

Jaká ekologičnost? Pokud myslíš emise, tak ty se dají rozdělit na 3 oblasti:
* emise hluku - nafta vede
* emise CO2 - nafta vede
* emise "bordelu" - vede CNG (nevím, jestli i oproti euro 5 dieselu)

Z toho mi vyplývá, že CNG busy se ideálně hodí pro města, která chtějí čisté *busy v centru a nemohou si dovolit natáhnout dráty a koupit trajfy.


Podel mých výpočtu jsem si vypočítal v kolika kusech dorazí CNG Ekobusy:
právě máme v Brně 50 Citelisů/CityBusů a do Brna by mělo dorazit 110 nových autobusů:
Varianta 1: 50 CItelisů CNG, aby se dovršila stvoka a 60 (nebo 50 kdyby nebyli peníze a vyrovnal se počte s CityBusů/Citelisů) nových autobusů CNG od jiného výrobce, kterého vybere DPMB
Varianta 2: V Brně je 30 CityBusů a zatím 20 Citelisů: 10 nových Citelisů CNG, aby se vyrovnal počet CityBusů a citelisů a ktomu nakoupit 100 CNG od jiného výrobce, nebo od dvou výrobců po 50, ať maj šotouši co fotit!!!


Naposledy upravil Karlos dne 16 zář 2007 12:02, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

310
11 srp 2007 10:56
mauricio píše:
Volvo je tuším na ad-blue, což, jestli jsem dobře pochopil, a pokud ne, prosím o opravu, je nějaká moderní speciální věc (roztok močoviny), používá se tuším od roku 2005 - 2006, kterou používají do motorů (autobusy, náklaďáky) jako nějaké (cehmici odpustí) redukční činidlo pro redukci dusíku, mělo by to být kvůli Euro 5 (a snad i Euro4). Mám pocit, že je k tomu potřeba i nějaký speciální katalyzátor. Výsledkem by mělo být menší znečištění ovzduší, ale CNG to snad ani není.


Jj, minimálně to volvo co se tady zkoušelo bylo na ad-blue, ale někde jsem četl, že se rozhoduje i mezi plynovým volvem, tak teda nevím no.


mauricio píše:
Volvo je tuším na ad-blue, což, jestli jsem dobře pochopil, a pokud ne, prosím o opravu, je nějaká moderní speciální věc (roztok močoviny), používá se tuším od roku 2005 - 2006, kterou používají do motorů (autobusy, náklaďáky) jako nějaké (cehmici odpustí) redukční činidlo pro redukci dusíku, mělo by to být kvůli Euro 5 (a snad i Euro4). Mám pocit, že je k tomu potřeba i nějaký speciální katalyzátor. Výsledkem by mělo být menší znečištění ovzduší, ale CNG to snad ani není.

Asi máš pravdu, le toto hlasování je pro Autobusy CNG, tzn. že Volvo sem nezpadá


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Volvo je tuším na ad-blue, což, jestli jsem dobře pochopil, a pokud ne, prosím o opravu, je nějaká moderní speciální věc (roztok močoviny), používá se tuším od roku 2005 - 2006, kterou používají do motorů (autobusy, náklaďáky) jako nějaké (cehmici odpustí) redukční činidlo pro redukci dusíku, mělo by to být kvůli Euro 5 (a snad i Euro4). Mám pocit, že je k tomu potřeba i nějaký speciální katalyzátor. Výsledkem by mělo být menší znečištění ovzduší, ale CNG to snad ani není.


kuba píše:
Karlos: Hlavně, že Volvo se testovalo v Brně na začátku září.

Sry, já ani newím že by bylo na CNG, myslím že nebylo ne??? Tak si zvol žádný a řekni zvolil jsem žádný ale chci VOLVO


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Karlos: Hlavně, že Volvo se testovalo v Brně na začátku září.


rt6n1 píše:
Někde jsem četl, že se rozhoduje mezi Tedomem, SORem, Citelisem a VOLVEM. Takže to volvo mě trochu chybí v anketě. I když nákup těchto vozů je, dle mého názoru, nereálný.

Chápu, že vám chybí některé typu autobusů, ale já vycházím z tech které byly zkoušeny v Brně. Pokud zde není autbus, který vám vyhovuje, zvolte jeho značku a dopište do příspěvku typ autobusu (např. chci SOLARIS URBINO 12 > Zvolte možnost SOLARIS URBINO 15 - odpovědět: Hlasoval jsem pro SOLARIS, ale chci 12 metrovou verzi!!!) Rád bych to hlasování změnil podle potřeby, ale po upravách, které byly prováděny s adminem Pd, jsme zjistil, že jakýkoli zasáh do hlasování smaže všechny hlasy! Proto se Vám omlouvám a případné připomínky mi napište!


Offline
Uživatelský avatar

310
11 srp 2007 10:56
Někde jsem četl, že se rozhoduje mezi Tedomem, SORem, Citelisem a VOLVEM. Takže to volvo mě trochu chybí v anketě. I když nákup těchto vozů je, dle mého názoru, nereálný.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
David Jaša píše:
A já bych tady nechtěl žádný. Kravál to dělá větší než normální autobus, jede to zhruba stejně, vyžaduje to další infrastrukturu a jediná výhoda je vrtkavá nižší spotřební daň na zemní plyn než na kapalná paliva...

Nerekl bych jedina vyhoda.... A co treba takhle ekologicnost? To je naprosto neddiskutovatelne fakt, klidne bych byl pro to, aby tady byly samy plynaky, sice hlucnejsi, ale dalo by se dychat a nenicila by se priroda...


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
A já bych tady nechtěl žádný. Kravál to dělá větší než normální autobus, jede to zhruba stejně, vyžaduje to další infrastrukturu a jediná výhoda je vrtkavá nižší spotřební daň na zemní plyn než na kapalná paliva...


Offline
Uživatelský avatar

55
22 led 2006 17:27
Brno - Bohunice
Já osobně jsem hlasoval pro SOLARIS URBINO 15 a MERCEDES CITARO. V nich byl požitek jízdy zcela excelentní. TEDOM a CITELIS mají jedno společné a to, že se nechutně třepe plastové "obložení" (což by možná vyřešilo to "obložení" dat částečně do gumy) ... a ještě u TEDOMu bych přidal jako velké mínus (asi) blbě seřízenou automatickou převodovku (alespoň u těch kusů co se zde testovaly).


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Petr píše:
Jako by těch Citelisů bylo v Brně málo.....Já jsem rozhodně pro pestřejší vozový park. Třeba já jsem hlasoval pro Citaro, protože si myslím, že je to nejlepší cesta k modernizování voz. parku. Co jsem zaslechl ,tak ti co o tom rozhodují jsou pro Citelisy taky...takže tu budou asi Citelisi na plyn...:-(

No ona by standatizace na stejnem typu jako naftovy nebyla spatna (pestrost je tak leda pro sotouse) ale kdyby se zrovna nejednalo o Citelis... Me pripada dost hrozny, zvlast predni cast interieru je podle me desne vyresena :-(
V tomhle se mi nejvic libil Solaris, ale ta 15M delka je v Brne nevhodna.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Moje řeč, 12m solaris bych bral okamžitě, 15m je moc dlouhej a nevejde se do ulic (když jsem jím jezdil na 50, tak za kolo měl -16!!). O tom Tedomu jsem slyšel jen, že by to mohl být on, nic víc...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Proč je tam Solaris Urbino 15, to má být výběr ze zde testovaných autobusů? Dvanáctimetrová verze by byla ideální.

Miky:
Že by zrovna Tedom úspěšně prolezl výběrovým řízením?


pd píše:
Hm, akorát že to smazalo všechny hlasy... Tak sorry, no... :oops: (ale ve staré verzi to fungovalo normálně..)

To nevadí, myslím že ostatní budou rád hlasovat, pač si to rozmysleli


Hm, akorát že to smazalo všechny hlasy... Tak sorry, no... :oops: (ale ve staré verzi to fungovalo normálně..)


Máš to tam. Jinak by to mělo jít úpravou prvního příspěvku (toho, kterým jsi hlasování přidával).


pd píše:
Chybí mě tam možnost ŽÁDNÝ.

Ano, vím chtěl jsem to hlasování ještě něják upravit, ale newím jak...


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Zaslechl jsem něco o tom, že by to mohly být tedomy...


Offline
Uživatelský avatar

30
06 pro 2005 21:31
Jirik píše:
Já jsem hlasoval pro Citelis 12M.

Jako by těch Citelisů bylo v Brně málo.....Já jsem rozhodně pro pestřejší vozový park. Třeba já jsem hlasoval pro Citaro, protože si myslím, že je to nejlepší cesta k modernizování voz. parku. Co jsem zaslechl ,tak ti co o tom rozhodují jsou pro Citelisy taky...takže tu budou asi Citelisi na plyn...:-(


Chybí mě tam možnost ŽÁDNÝ.


Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
Já jsem hlasoval pro Citelis 12M.


No tak to se omlovuám, já chtěl hlasování tak proto to new topic


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1854 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:50
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]