Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 72 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Miky píše:
Co se týče 15m busů, tak rozhodně ne na 50 - když tady jezdil testovací solaris, tak měl běžně 15 minut sekeru ...

Nevzpomínám si,že bych míval čtvrť hoďky sekeru...Jediné místo,které vadilo, byl zlom ve vozovce při odjezdu od semaforu na Heršpické vlevo (vlastně už nájezd) na Jihlavskou.Na tom hupu jsem několikrát drhnul zadkem,když byl vůz náhodou plnější(což v tomto místě bývá málokdy).Tento úsek vozovky se dodělával dodatečně,a proto je tam ten zlom.Původně se mohlo po projetí křižovatky "pod kremačkou" pokračovat na další světelné pouze vlevo...
Spíš byla na "kroucení" náročnější linka 67(NC Kr.Pole,Příkop,Bratislavská-Koliště,Domažlická-Charvatská...)


Offline
Uživatelský avatar

206
15 led 2008 20:51
barmann píše:
Tam se vytočí vpohodě, jen tam nesmí jet nic do protivky. Vím to, koukám na obě z okna :wink:


Takže bydlíš na Spodní??? O:)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
barman: Přesně tak. Hezky je to vidět u nočních rozjezdů, které se v těchto zatáčkách potkávají (někdy to teda nevyjde, ale většinou ano) - vždy musí jeden počkat, než projede druhý, najednou se to opravdu nedá.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Prispevky presunity do vhodnejsiho tematu


Offline
Uživatelský avatar

655
05 zář 2007 11:06
Brno
Eda píše:
Miky zřejmě myslel točku Čeňka Růžičky/Vyhlídalova a možná i Čeňka Růžičky/Hraničky v Bohunicích.

Tam se vytočí vpohodě, jen tam nesmí jet nic do protivky. Vím to, koukám na obě z okna :wink:

_________________________________
Jedu tam, kam mì veksle hodí :D


Offline
Uživatelský avatar

206
15 led 2008 20:51
Eda píše:
Miky zřejmě myslel točku Čeňka Růžičky/Vyhlídalova a možná i Čeňka Růžičky/Hraničky v Bohunicích.


Tam se nevleze 15m?!?!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Miky zřejmě myslel točku Čeňka Růžičky/Vyhlídalova a možná i Čeňka Růžičky/Hraničky v Bohunicích.


Offline
Uživatelský avatar

206
15 led 2008 20:51
Miky píše:
Co se týče 15m busů, tak rozhodně ne na 50 - když tady jezdil testovací solaris, tak měl běžně 15 minut sekeru, protože byl moc dlouhej a nevytočil se pořádně v uličkách v Heršpicích a v Lískovci... Na 60 jsou zase podle mě klouby občas hodně akorát...


Heršpice chápu, ale zajímalo by mě, kde v lískovci se nevytočily... :-k


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Mě se v poslední době nejvíce líbí Urbina/Trollina 15 třetí generace - ty by se podle mě hodily na linky 31 / 33


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Co se týče 15m busů, tak rozhodně ne na 50 - když tady jezdil testovací solaris, tak měl běžně 15 minut sekeru, protože byl moc dlouhej a nevytočil se pořádně v uličkách v Heršpicích a v Lískovci... Na 60 jsou zase podle mě klouby občas hodně akorát...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Eda - já to myslel tak, že jsou prostě linky, na který je sólo málo a kloub moc, typickým příkladem je, si myslím, zrovna ta padesátka nebo šedesátka, možná i 67 nebo třeba nějaké noční linky, samozřejmě, že ne všechny busy 15m...

Teď akorát, co s 81/82, v Ostravě si nakoupili ty Mave busy, u nás se ten testovací provoz nezdařil? Neříkám, že je to ideální vozidlo, na 81/82 by bylo ideální něco typu Sor BN 9,5... cokoliv menší má problém s prostorem... a klasickej 12m bus je tam moc. Navíc "plošinový" karosy jsou už teď na hraně životnosti...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Pokud bychom se rozhodli pro Citara (případně Connecta), nebo Solaris, které mají i 15metrové verze, tak by se o části autobusů v této délce dalo uvažovat. Rozhodně ale ne všechny 15m! Jen menší část.

Jinak: Nejradši bych v Brně viděl třídveřový Crossway LE, ať už plyňák, nebo nafťák. Zajímavá možnost u něho je i 12,8metrové provedení, i když hlavním argumentem je především cena. Co je lepší? 2 Citybusy, nebo 3 Crossy LE? Pro mně je odpověď jasná...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
než Tedom, to už radši i ten Citelis
možná je na čase spíše kupovat 15M vozy, na linky typu 50 nebo 60 kapacitně ideální vozidlo, horší to bude se zastávkovým prostorem...


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Z plyňáků bych nejradši Tedom nebo Solaris ve 12m verzi...


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
No chci viděl a slyšet Citibusy+Citelisy po stejně tak dlouhé době,jakou se provozují B732, pokud toho ovšem budou schopny. Mě by se subjektivně jako plyňáky v Brně líbily Tedomy nebo třídveřové Crosswaye LE v verzi urban. :-)

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Angel: normovanej? V Cityhnusu ať si sedne kdokoliv normální (krom malých dětí), tak má problém s místem na většině sedaček. O vypružení škoda mluvit, jako by tam nebylo. Nehorázně mě rozčilují ty zatracený plasty co se třepou po přejetí každýho kanálu. Nesnáším tyto autobusy a čert nám je byl dlužen. Odjezdům nízkopodlažních busů se vyhýbám jak jen to jde. Nejhorší je, že to cpou i tam kde to není psaný. hlavoudozdi


mrakicio píše:
něco, co bude lépe odpružené, něco, co bude celonízkopodlažní a něco, kde si budu moci sednout, aniž bych se bál, že se mi tam nevejdou kolena


No odpružené je pokud vím všechno, ale na brněnském tankodromu to prostě asi lepší nebude, celonízkopodlažní vozdilo je dražší než částečně nízkopodlažní(myslím si že to úplně stačí a dobrým příkladem je 21/22Tr) no a pokud nejsi "normovaný" tak máš dvě možnosti - buďto stát nebo změnit normu.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
mauricio, doporucu jedine elektricky koleckovy kreslo.

Jinak je vcelku jedno co vyhraje, pac pri tom mnozstvi vozu (divny je ze to cislo neni delitelny 4 :twisted: ). Tady uz se da vytvorit solidni soucastkova zakladna a i by se zaroven dalo vyrobci naparit vybaveni dilen(dianostika, pripravky).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
klasickej přístup šotouše....
cokoliv, jen ne to, co tu už je, je potřeba mít více typů

já bych spíš něco praktického, kde mě nebudou ohrožovat dveře, kde nebudou madla mimo dosah ruky, něco, co bude lépe odpružené, něco, co bude celonízkopodlažní a něco, kde si budu moci sednout, aniž bych se bál, že se mi tam nevejdou kolena


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Izidor píše:
Dnes v Českém Rozhlasu (Brno i Radiožurnálu) šly ve zprávách opět informace o plánovaném nákupu 115 plyňáků do Medlánek (zahájení provozu prý 2010). Výběrové řízení bude vypsáno i na dodavatele plynu.Interview poskytoval i sám velký Béďa :-)


Mohli by vyhrát Solarisy ať máme víc typů (nic proti CITELISŮM)


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Eda píše:
Můj názor na Ekobusy je, že je nesmysl budovat v Brně něco takového, když tu máme trolejbusy.


Tahle úvaha mi přijde naprosto zcestná. Stavba plničky přece není tak investičně náročná záležitost a každý km pak stojí méně a méně. Nikdo přece nemluví o tom, že plynové autobusy mají trolejbusy nahradit. Dokud je provoz "pod dráty" ekonomicky rentabilní, není důvod je rušit. Jsou prostě relace, kam se trolejbus nebude hodit nikdy (třeba do Útěchova) a tam je pak CNG provozně výhodnější a mírně ekologičtější.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Sice tramvaje a trolejbusy by měly být prioritní, nicméně autobusy nikdy úplně nenahradí. Proto nelze zapomínat ani na vozový park autobusů. A pokud je dokázáno, že by CNG autobusy byly v provozu do budoucna výhodnější a bylo by pro ně vybudováno odpovídající zázemí, proč ne...


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Rop: Ale je přece naprosto logické, že "pár autobusů" stojí oproti nové tramvajové trati "pár kaček". Jak dlouho se uvažuje o protažení linek 25 a 26 z Novolíšeňské na Jírovu? Je to v podstatě jen kousek ale skutek utek.


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Pod to se můžu podepsat taky ... radši bych viděl víc tramvajových tratí a trolejbusových než pár autobusů navíc ...

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Můj názor na Ekobusy je, že je nesmysl budovat v Brně něco takového, když tu máme trolejbusy.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1854 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]