Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 17 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 75  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2490
28 lis 2007 23:00
Brno
Stačí když bude mít okno možnost uzamčení a v případě poruchy klimatizace okna odemknout.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Dělá-li některým spoluobčanům dobře dusit se ve vlastní šťávě, ať si potom počkají na následující spoj. Vozů bez klimy bude (bohužel) pořád výrazná většina. Nebylo by na škodu, kdyby ta okna byla obtížněji otevíratelná.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Některým lidem to holt nedělá dobře, co naděláš... ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Klima a okna do kořán, to znám taky. A některým to nevysvětlíte. I když, možná by pomohly nálepky na oknech, upozorňující na neúčinnost klimatizace při otevřeném okně. Většina busů s klimou je bohužel postrádá.
Ale nejhorší jsou stejně takový, co to dělají schválně. Zažito na vlastní kůži, kdy si panička přede mnou otevře okno. Tak ho zavřu. Ona ho otevře znovu. Já ho znovu zavřu a upozorním ji, že vůz má klimatizaci. Ona mi řekne, že právě proto to okno otvírá, aby klimatizace nefungovala, protože ona ji nemůže vystát. To člověk nepochopí toto.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Prosim tě, na těhdle linkách si ani lístky koupit neumí, tak něco tak složitýho jako je klimatizace, to jde totálně mimo většinu z nich :D

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2675
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Když už se tu probírají okna, nejvíc mě dokáže dojmout, když je v busu celovozová klima a cestující si stejně při zaplé klimě otevírají okýnka, než aby je radši zabouchli, pak je klima samozřejmě na ho*vno. (zkušenost s E6 Crosswayem na příměstu v horkém létě někdy v červenci).

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Někdy prostě čekáš na tramvaj, nastoupíš a sedneš si do totálně promočené sedačky, máš z toho mokrý kalhoty. Ze zdravotního hlediska to taky není dobrý. Zkus si to.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Někdy prostě sedíš na té konečné, po jízdě zašvihaným městem úplně vyplej, čumíš do blba, knížky nebo mobilu, pípne ti to a ty jak robot jedeš. Zkus si to.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Nechci dělat z řidičů blbce, neříkám, že to ignorují všichni, ale bohužel jsem se s tím přístupem už setkal. Tramvaj stojí na konečné, začne pršet, řidič si hoví v kabině a následně přijede na nástupní zastávku s durch promočenýma sedačkama.


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
přesně tak, každej řidič na konečné okna zavře když začne pršet nebo prší, ale během jízdy to nejde a většinou cestující ty okna nepozavírají, nebo si zavřou jen to jedno nad sebou aby na ně nepršelo a zbytek nechají otevřený.


Offline
Uživatelský avatar

1624
10 čer 2006 20:45
Brno
Mouka: nedělej z řidičů zas takové blbce prosím... Stačí se podívat, kolik cestujících napadne pozavírat okna, když začne pršet. Opravdu nebudeme chodit ty okna zavírat po trase, na konečné se pak člověk diví, kolik oken je otevřených a samozřejmě je zavíráme...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
61
13 zář 2016 09:04
peno: tak souhlasím s tebou, že zveličené to určitě je, protože té známé se to stalo ještě když jsem chodil na SŠ a maturoval jsem v roce 2004. Nicméně tato historka člověka docela dost znechutí. A v kombinaci s tím, že vidím, jaký individua mnohdy do MHD lezou, a tak nějak všichni víme, že pro viry, bakterie, parazity a další je látková sedačka podstatně lepší podhoubí než plastová/dřevěná... Třeba taková žloutenečka (stále aktuální téma) nemá ráda sluníčko, takže u plastové sedačky stačí, že na ni nějakou dobu peče přes okno slunko a je pryč. V látkové se ti bude za stejných podmínek držet několikanásobně delší dobu. Takže já na materiálech typu plast nevidím nic špatného ani sockoidního - pro účely MHD optimální, a má je např. i metro ve Vídni.

mouka: tak pokud přijde déšť podobné intenzity, jako tento víkend, tak k "vytopení" salonu bohatě stačí chvilka jízdy, takže penova zkušenost vůbec nemusí nic vypovídat o tom, že řidič je ignorant.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
peno: Je docela smutné, že řidič má přestávku, hoví si v kabině, ale že mu prší do salonu, to ho nezajímá, on tam přece nesedí. Nějaké nařízení, podle něhož by řidič musel okna pozavírat, jestliže na konečné začně pršet, by nebylo na škodu.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Johny Fontane píše:
peno: tak ono to není jenom o to. kamarádka si takto jednou sedla na sedačku, která byla pomočená... a to prostě není na látce vidět.

Toto slyším věčně, ale za těch víc jak dvacet let co látkové sedačky existují, se toto nestalo ani mě, ani nikomu z mých známých. To nejhorší, co se mi na látkové sedačce stalo, bylo to, že někdo nezavřel okno při dešti a ona zmokla. Proto mi to nedá, než že si myslím, že podobné případy jsou poněkud zveličené. Nepopírám, že se to ve výjimečných případech nemůže stát, ale fakt, že se na netu podobné historky objevují nereálně hojně, mne vede k přesvědčení, že jsou účelové, aby opodstatnili sockizaci veřejné dopravy. Já si nemůžu pomoct, ale zkušenosti mé i mého okolí jsou prostě jiné, než co čtu věčně na netu a mám tendenci věřit spíše svým osobním zkušenostem.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2675
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Možná červená a šedá, ale ke skořepinám přirozeně obepínajícím ##MLUVÍM SPROSTĚ## to má fakt daleko, člověk s menší postavou v tom fakt klouže, pokud jde o ty sedačky, co jsou v Solarisech.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6160
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Cracatit píše:
sarcastic Když už se tu pláče a hromuje nad těma sedačkama, tak se upřímně bavím představou, jak někdo rve staré sedačky z "té trojky" do Varia, fakt retro. :mrgreen:

Zas ve všem se nemusíme opičit po Práglu. sarcastic Sice původní sedadla to nejsou, ale červené a šedé celoplastové jo.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2675
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
sarcastic Když už se tu pláče a hromuje nad těma sedačkama, tak se upřímně bavím představou, jak někdo rve staré sedačky z "té trojky" do Varia, fakt retro. :mrgreen: Jinak se mi paradoxně sedí mnohem líp v Sorrybusu (nezáleží na trakci), než v Solarisu, kde v té sedačce tak nějak kloužu na všechny strany.
Dřevěné sedačky v Prahe jsou fakt mor, už se mi z nich povedlo párkrát spadnout cizímu protisedícímu člověku do klína, fakt trapnost!
Jinak fakt nechápu, proč v tom množství busů, trolejbusů a šalin musí mít podnik v každé čtyřkusové sérii jiný sedačky, asi pozůstatek VUTBR (Výzkumný ústav tramvajový), kde bylo těch netypických vozidel asi snad víc, než sérií.
crazy

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2490
28 lis 2007 23:00
Brno
Když se nakouslo tohle téma, stejně se mi nejlíp sedělo ve starým Ikarusu.
Už se těším na muzejní noc. :D

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6160
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Johny Fontane píše:
peno: tak ono to není jenom o to. kamarádka si takto jednou sedla na sedačku, která byla pomočená... a to prostě není na látce vidět. A bohužel, jediný způsob, jak takovýmto situacím v MHD předejít je, že by v každém voze byl průvodčí, což je v dnešní době ekonomický nesmysl...

Znečištěné čalouněné sedadlo je holt riziko se kterým se musí počítat. To, že občas někdo narazí na špinavé čalouněné sedadlo, nepovažuju za legitimní důvod k tomu, aby se zhoršilo cestování všem plastovými sedadly.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
kdyby všude dali sedačky Kiel, nemusí nic řešit. Ale ne, oni nakoupí Stery, zjistí že jsou na h*, a pak je zkusí milionkrát vylepšit, až budou stejně zasr* jako čalounění a stejně nah* jako původní stery... Lose-lose řešení.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
61
13 zář 2016 09:04
peno: tak ono to není jenom o to. kamarádka si takto jednou sedla na sedačku, která byla pomočená... a to prostě není na látce vidět. A bohužel, jediný způsob, jak takovýmto situacím v MHD předejít je, že by v každém voze byl průvodčí, což je v dnešní době ekonomický nesmysl.

Revizoři vyhazovat mohou, ale jak často ho potkáte? A jelikož ta nejhorší individua jsou nepostižitelná, tak i když ho vyrazí, tak si prostě počká na další spoj...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Chat-Maniac: Z důvodů lenosti DP je pravidelně čistit, desinfikovat a opravovat. Proto raději uděláme z MHD socku, aby se ušetřilo. Ale pravda, mohlo být i hůř. Stačí se podívat do Prahy na ty dřevěné sedačky v první sérii 15T. Jsem rád, že toto se v Brně neuchytilo, protože proti tomu jsou i ty Stery zlaté.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
No to je zase jednou kvalitní příspěvek. Můžu znát zdroj informace, kde se uvádí, že se nějak navyšoval počet revizorů v posledním roce/dvou?

A ty plyšový podsedáky se, jestli si dobře pamatuju, z nějakého důvodu měnily/přestaly se objednávat. Z jakého asi...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
151
07 říj 2009 23:14
Zajímalo by mě, který příbuzný někoho z vedení DP si stěžoval na nepohodlnost sedaček, že si na nových busech můžeme dovolit ten luxus látkového potahu sedací části? :) Já s tím samozřejmě souhlasím, neboť na STER se sedět fakt nedá. Sedadla Kiel nejsou špatná, ale prostě v chladném počasí je na nich zima. Jen mě mrzí, že se vedení nemůže rozhodovat podle rozumu. Už ve zkušebním provozu, když se koupilo těch 6 CNG Citelisů a 6 SORů, tak bylo zjevné, co je to za sedačky a jak pohodlně se na nich bude sedět. A tak se jich raději koupila rovná stovka. Do Varií se taky nacpala ta plastová sedadla. Možná kdyby někoho napadlo tam dát z původních vozů T3/K2 sedadla s čalouněným podsedákem a zbytkem z plastu/laminátu či co je to za materiál, mohli ušetřit a zároveň být o krok vpřed.
Možná, když tak vzrostl počet revizorů, by nebylo od věci platícím cestujícím nabídnout slušná čalouněná sedadla a snažit se více vyhazovat bezdomovce. Není tajemství, že v zimě jezdí na dlouhých linkách jako je d1, a44/84 apod. Ale za to samozřejmě nejsou prémie a je to "špinavá práce". Tak pokud to někdo z vedení čtete, zamyslete se nad tím, na kom se má šetřit, zda na platících, anebo budeme vyhazovat neplatiče...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Někde jsem četl, že nové busy do Medlánek budou v naftě kvůli tomu, že se na základě dohody s HZS můžou využívat jako evakuační a tam se požaduje "operativnější" palivo. Logiku to každopádně má.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1857 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 dub 2024 07:05
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]