Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 64 z 75    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 75  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Dovolim si ostre nesouhlasit s tim, ze v city/cite si musi sednout kazdy. To muze rict jen nekdo, kdo nema skoro ty 2 metry, nebo v tom autobuse nikdy nesedel. Proste neni technicky proveditelne, abych se vmestnal na vetsinu sedacek v city/cite aniz bych byl na milimetr napasovany do sedacky predemnou a za chvili me z toho bolely otlaceny kolena. Jedina realna moznost je sednout si sikmo, cimz zaberu pulku vedlejsi sedacky. A vazne to neni o tom, jak rovne sedim, proste vzdalenost od operadla k predchazejici sedacce je mensi nez delka mych stehen.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Já bych to zas s tyma sedmistovkama neviděl tak zle. Možná jsou nákladnější na provoz, ale jako cestující su s nima spokojenější než se všeckýma tyma Citelisama dohromady. Tolik prostoru jak pro stání, tak pro sezení najdeš snad jen v novějších Karosách. A co teprve rozmístění tyčí na chycení. To je lahoda, když se má stojící člověk za co chytit. To v Citelisu, ani v Citybusu není. Tam plaveš.

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, ono je třeba si uvědomit, na co je městský autobus určený. A rozhodně to není to, aby se tam lidé rozvalili jako doma na gauči. Kdo si umí slušně sednout, tak nemá v Citybusu/Citelisu problém.
Problém kloubových Citelisů je ale jinde a totiž u sedaček Vogel, které mají tak rovná opěradla, že z toho hodně rychle bolí záda. Přitom existuje elegantní a pro cestující příjemnější řešení a tím jsou sedačky STER. Ale chtít po DPMB aby měl rozum a objednal autobusy v té správné konfiguraci, to je asi moc. I když nechápu, proč samo Iveco už dávno nepřestalo ty sedačky nabízet, když už dávno musejí vědět, že Vogely nejsou to pravé ořechové a jenom jim to kazí dobré jméno.

PvvS píše:
Hmm a T3 je nizkopodlazni, neni 40 let stara ..
Podle pristupu nekterych je plny brno 14Tr, B7xx , odporovejch T3 s cedulema.. Jako skanzen pro turisty mozna dobry..

Tak pod tohle se moc rád podepíšu. Současné autobusy možná nejsou dokonalé, ale pořád lepší, než 15 let stará Karosa po bůhvíkolikáté generálce. Jedinou rozmnou destinací pro Karosy 7XX už dnes je nejbližší možné šrotiště, páč ani muzea už o ně nestojí, jednoduše jich mají dost.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Kdyz uz jde o sedacky, tak sice hodne sedacek je supr, ale pokud mezi svou sedacku a tu predemnou nevmestnam nohy, tak je to k nicemu. To pak autobus muze mit sedacek tri pr**, a stejne realne obsaditelne bude jen velmi male procento z nich.
Ano, samozrejme mluvim o city/cite :)

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tedomí kloubák, pokud vím, je stále ve fázi výroby.

Nicméně pokud ví někdo víc, uvítám upřesnění.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Honny píše:
Ten TEDOM je na tom teď jak? Už ta 18 jezdí, nebo je to v garáži / na papíře?

No já právě nenašel nic relevantního nikde (káčko,busportál...google :mrgreen: )
mauricio: ještě že tu máme TV,to by se pod něj nevešlo,leda by to mělo na střeše rovnou sběrač sarcastic

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Ten TEDOM je na tom teď jak? Už ta 18 jezdí, nebo je to v garáži / na papíře?

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
jo no tak mě to je nakonec jedno žejo ... stejně s tím nic nenadělám ... buď dál budu platit šalinkartu nebo koupím auto a na MHD se vykašlu ...

_________________________________
Jakub


Offline
9986
15 led 2005 23:41
OT - může to být i horší...

http://www.k-report.net/discus/nahledy/385646.jpg

Parodie na DoubleDecker vyrobená jistým slovenským garážovým výrobcem (Novoplan či kdo)... V létě se to prej má zkoušet v Popradě. Až doteď jsem si myslel, že si z toho dělají jen srandu.

Kdesi na netu je i vizualizace a technická specifikace, nemůžu to teď najit, nicméně PvvS to má jistě v tištěné formě doma.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Mauricio píše:
Jakub
Klasické šotoušské kecy.
Jakub píše:
šotouš zrovna nejsem, (...)
mohli sme třeba od prahy odkoupit starý dobrý T3, jezdí to taky ...

Právě ses usvědčil ze šotoušství nejtěžšího kalibru.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Hmm a T3 je nizkopodlazni, neni 40 let stara ..
Podle pristupu nekterych je plny brno 14Tr, B7xx , odporovejch T3 s cedulema.. Jako skanzen pro turisty mozna dobry..


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
Mauricio píše:
Jakub
Klasické šotoušské kecy.

šotouš zrovna nejsem, spíš mě to trápí jako pasažéra a občana Brna, že by tu jezidly takový zrůdy
a pokud je řeč o tom, že na vzhled to nejezdí, tak proč se tedy třeba kupovaly poršata, mohli sme třeba od prahy odkoupit starý dobrý T3, jezdí to taky ... (krom toho že na to byly dotace EU :roll: )

_________________________________
Jakub


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
To sem na jejich stránkách nenašel :-k

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Spíše by mne zajímala obsaditelnost 18M Tedomu.


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
Vzhledem k tomu,že při svých 2 metrech výšky a 100 kilo zaberu 1,5 sedačky=tudíž nesedím,pokud není prázdno,tak je mi jedno,kolik to má sedadel,ale jak rychle jsem z bodu A v bodu B.
Karosa 18m,SOR 18m a Tedom 12m-počty sedadel a obsaditelnost mluví za vše- a včíl mudrujte sarcastic

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Naposledy upravil sportovecbrno dne 03 úno 2010 22:08, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Na vzhled to sice nejezdí, ale "fuj" na todle ti řekne i nešotouš. Aspoň že nový SORky už vypadají k světu.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
no já nevím jak ty, ale já si jako substrát připadat teda opravdu nechci..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jakub
Klasické šotoušské kecy.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Na vzhled to nejezdi . A motor /napravy/sedacky a solidni cast dilu je shodna s jinyma znackama. jenom kastla je jina.


Offline
432
18 srp 2009 01:25
BRNO
H20 píše:
Je celkem jedno, jak autobus vypadá z venku. Důležité je, jak je uspořádaný vevnitřku. Když si porovnáte Citybus a Citelis, tak na pohled se vám asi zalíbí Citelis, ale sedět budete raději v Citybusu. Proto bych ten SOR nezatracoval tak brzo. Eště v tem nikdo z vás neseděl, ale jinak je pravda, že ten hrb je dost hnusný.

SOR (ten s protáhlým čumákem) z venku vypadá fakt úděsně ... jezdit tohle v Brně, tak nevim, kam bych utekl ... a Citelis je taky strašná zrůda s těma "super" bodovkama v předu na stříbrným podkladu blee

_________________________________
Jakub


Offline
9986
15 led 2005 23:41
sportovecbrno píše:
A není zrovna tento detail (počet sedaček) zohledněn například v objednávce???


Záleží na tom, jak je vypsáno výběrko. A jak známo, není problém výběrko nastavit tak, aby vyhrála jen jedna firma.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Pro brno je ve stavajici situaci nejlepsi jakejkoliv vuz , kterej preveze co nejvic substratu naraz. At je to SOR, T3 . Mesto a a potazmo DPMB neni v situaci, kdy by si mohl dovolit rozmazlovat cestujici sedackama, mistem. Momentalne je hlavni pozadavek co nejrychlejsi preprava z bodu A do bodu B , a to co n vejvetsim mnozstvi. A tomu SORy vyhovuji na vybornou.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mauricio: No, to je sice pravda, ale přiznejme si, že dnešní cestující je pohodlný a nízký počet sedaček ho může odradit. Na druhou stranu se to zase nesmí přehnat, jako ve 13T. Prostě je třeba najít nějaký kompromis uprostřed těchto extrému a osobně myslím, že se to docela povedlo u Solarisů, které mají podle mě nejpovedenější interiér z NP busů, které jsem měl možnost vyzkoušet.

MartinV: Uznávám, že srovnání s T3 trochu pokulhává, ale v přední části je těch sedaček u čtyřdveřových SORů vskutku málo.

H20: Věřte mi, že ulička v zadní části SORů NB12 a 18 není o moc lepší ;-) Tedy, alespoň v těch kusech, co jsem s nimi jel v Praze nebyla.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

254
24 srp 2009 18:59
Hlavně že Citelisy majů sedadel jak sviňa. Ale člověk se k nim dostane, protože je tak úzká ulička...

_________________________________
Sbohem Moravo, jedu do Brna...


Offline
Uživatelský avatar

440
04 zář 2009 13:33
Tetčice
A není zrovna tento detail (počet sedaček) zohledněn například v objednávce???

_________________________________
www.scitani.cz ...já su moravák !!!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1854 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 75  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 20 dub 2024 00:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]