Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 28 z 35    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 35  Další
Autor Zpráva
Offline
111
26 čer 2014 22:31
Tak já si taky v klidu sednu všude :D Šířku sedaček jsem zase tak moc nezkoumal, ale myslím, že v ní bude jenom minimální rozdíl :-)


Offline
86
17 zář 2011 08:58
Last píše:
Dnes jsem Solarisem jel, ta čtyřka ve předu nebyla označená jako místo pro invalidy, byly to sedačky za druhými dveřmi a dvě sedačky přes uličku naproti. A ty byly normálně na úrovni podlahy a vypadaly, že je tam místa dost. Jinak sedačky jsou myslím tvarovaný dobře, nepřijde mi, že by byly úzký, ale třeba ty co jsou v Citelisech jsou dost natěsnaný na sebe. V Karosách je mezi nima docela mezera... Ale těžko říct jak na tom budou Sorky. S těma sedačkama co do nich dali jsem se ještě nesetkal...


S velikostí pozadí jsem pod průměrem vzhledem k české populaci :-) a sedačky mi nepřišly tak široký jako v karosách.

K předchozímu komentu - důchodci a invalidi nastupují většinou prvními nebo druhými dveřmi.

_________________________________
Občas je na co se dívat


Offline
111
26 čer 2014 22:31
Dnes jsem Solarisem jel, ta čtyřka ve předu nebyla označená jako místo pro invalidy, byly to sedačky za druhými dveřmi a dvě sedačky přes uličku naproti. A ty byly normálně na úrovni podlahy a vypadaly, že je tam místa dost. Jinak sedačky jsou myslím tvarovaný dobře, nepřijde mi, že by byly úzký, ale třeba ty co jsou v Citelisech jsou dost natěsnaný na sebe. V Karosách je mezi nima docela mezera... Ale těžko říct jak na tom budou Sorky. S těma sedačkama co do nich dali jsem se ještě nesetkal...


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Urbino má ale 11 míst bez podesty, ještě dalších 7 je u třetích dveří

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
86
17 zář 2011 08:58
chat-maniac píše:
Jako cestující se v SORu docela sedět dá, co se týče kolen.


Většinou nemám odvahu si sednout, když vidím některé individua... V tom novým urbinu jsem seděl tam co v citylisech je 4ka pro invalidy. Teď se na to samé místo invalidi nedostanou, protože je to na ně jak výstup na Everest. Naproti mě seděl týpek též asi 180cm a kolenama jsme se tak tak vešli, spíš to byl diskomfort. Sedačky jsou dost úzký, nepřijde mi že bych např v těch posledních karosách 961 měl ten samý problém. Nato že to jsou nový busy, tak ergonomicky to stojí za nic. Místo 6 míst pro invalidy jsou tam jen 4 místa a ještě je to natěsno.
Ale to je tak se vším, nová auta, nové byty, bohužel i nové plomby do zubů - kvalita jde všude dolů.

_________________________________
Občas je na co se dívat


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
proto to pisu, je to nepouzitelny....


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7585
17 pro 2006 22:32
Brno
Vedle sedačky se vejde akorát štíhlá fasovaná taška přes rameno. Jinak tam žádný jiný místo není. Kromě místa na zemi na schůdcích a nebo na palubovce za sklem, ale upřímně, je to nepoužitelný - bordel/slunko. Kapsa na desky je u pravého kolena pod kasou.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
29
29 lis 2012 21:29
M píše:
Tak toto sem fakt nestudoval nevsiml jsem si, musim se podivat kde je tedy kastlik na veci ridice a desky, ten totiz byval prave na dverich, pac jinak v tom Citelisu neni nikde misto kam si veci dat.



Co třeba vedle sedadla ? biggrin


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
Tak toto sem fakt nestudoval nevsiml jsem si, musim se podivat kde je tedy kastlik na veci ridice a desky, ten totiz byval prave na dverich, pac jinak v tom Citelisu neni nikde misto kam si veci dat.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
:-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
thingie píše:
Akorát je to SOR, no, což se dá vnímat jako nevýhoda převažující všechno ostatní, protože v zásadě je.
Mohu poprosit o nějaké detaily k této informaci? Bohužel asi nejsem takový odborník...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
Eda: vidis, to sem si nevsiml a ani nevim, ze by nam to nekdo rikal,mozna jsem prehledl/preslechl.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ledničku mají i Citelisy. Je na vnitřní straně dveří kabiny.


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
Tak skoleni mame zasebou, co se tyka sezeni cestujicich, vyjde to nastejno jak v Soru tak v Citelisu, oboje ma plastovy sedacky ktery vrzou uz kdyz se na ne seda, sedacky v Soru klouzou mene nez se na prvni pohled zda, vzadu na trojce se da sedet slusne, vleze se tam i s velkou nohou horsi je to na sedadle pred poslednima dverima, tak se moje noha nevleze. Na cepovani plynu jsou vepredu i vzadu dve tlakove pripojky, jedna s uzkym a jedna s sirokym hrdlem. Byly jsme zaskoleni i na cepovani, protoze udajne z pocatku nez bude plnicka hotova se muze stat, ze po konci sluzby pri jizde do garaze, bude ridic cepovat na benzince v Herspicich nebo vedle vozovny, ale je mozne, ze budou jezdit plnit posunovaci. Az bude benzinka hotova budou to delat na garazi jen posunovaci. Jizdni vlastnosti nemohu popsat, pac jizdy nebyly, coz je skoda. Jinak Citelis ma po stranach jeste nejaky pripojky coz nam bylo receno, ze je asi na vzduch. Sorka ma pro ridice zabudovanou lednicku,docela velkou. Oba typy maji v kabine mimo stresni klimy jeste vetracek, takovej rozhrkanej ausus, oba stejnej. No co k tomu rici vic...ostatni byly jen veci pro ridice.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
4 dveře u městského busu nejsou vysloveně blbý nápad, k překážení u dveří moc nedochází, k sezení je místa vcelku dost. (Zdroj: každodenní cestování sorem NB12 po Praze.) Akorát je to SOR, no, což se dá vnímat jako nevýhoda převažující všechno ostatní, protože v zásadě je.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7585
17 pro 2006 22:32
Brno
Jako cestující se v SORu docela sedět dá, co se týče kolen.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
TEDOM uvažoval o podání námitky proti výhře Crosswayů, jenže TEDOM se do výběrka stejně nakonec ani nehlásil, protože by údajně nebyl schopen vyrobit 25 busů najednou, ale to si jen tak matně pamatuju

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7150
27 úno 2010 07:40
Nebo že by právníci SORu a Solarisu věděli, že by se podáním rozporu jen ztrapnili, protože nebylo co rozporovat?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
To jsou takové konspirační teorie, že se člověk nestačí divit... :-)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert píše:
Peno: A co Zlineru brání, aby vyhrály SORky v obou kategoriích? :-)

Pokud chci čtvřdvéřové autobusy, a nedivím se, že je Brno chce, tak je to problém výrobců, že je nejsou schopní dodat. Zase SOR třeba projel dost VŘ, kde požadavkem byla 100% NP a troje dveře, protože třídvéřáka představil dost pozdě. Taky to bylo šité na míru Ivecu?

Já se tedy divím, že čtyřdveřové socka-busy Brno chce, ale budiž. Nicméně jak už jsem napsal, mnohem férovějším řešením by bylo vypsání dvou výběrových řízení. Spojit dvě výběrová řízení do jednoho je přesně to psaní na míru „překupníkům“.
A ne, výběrová řízení na třídveřové 100% NP busy nebylo nutně šité na míru Ivecu. Pokud tam ale byl nějaký požadavek, který mohlo splnit jen Iveco, pak je to jiná. Ukázkovým příkladem je VŘ na Crosswaye, kde i lidé ze SORu neoficiálně tvrdili, že nemá smysl se hlásit, protože VŘ je šité na míru Ivecu. Jen se divím, že tenkrát to VŘ nikdo nenapadl. Že by už tenkrát SOR a Solaris tušili, že pokud budou mlčet, tak jim v Brně za pár let pšenka pokvete?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Robert: :D :D :D

Ono se prostě špatně dokazuje, že něco není šité na míru. To vlastně ani nejde vyvrátit... Když si to někdo myslí, tak si to bude myslet dál, ať řekneme cokoliv.

Ale jsem fakt zvědavý, jak to dopadne.


Offline
7150
27 úno 2010 07:40
Připomíná mi to debatu o vedení města. Jen se tu dštila síra na primátora Onderku a spol., když jsem se optal, proč, když se za jeho vlády začaly kupovat Porschata, wany a Crosswaye, tak jsem se dověděl, že to jsou věci spadající do minulého volebního období, že to není jeho zásluha. Pak jsem se dočetl, jak jsou wany a Porschata prolézačky a Crosswaye nevhoné do města typu Brno a jak to mohl Onderka koupit. Už jsem se jen smál... Očekávám, že za SORky může taky on, když se tak strašně zviditelňuje ve všech novinách jejich nákupem. Že jde o jednu jedinou tiskovou zprávu postupně uveřejňovanou v různých periodikách, je zjevně zbytečné vysvětlovat. Onderka holt denně píše do všech redakcí a zviditelňuje se. A SOR všechny podplatil, aby vyhrál výběrko. Už aby tu byly ty 31Tr, třeba některé jebne a bude klid.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Určitě.


Offline
7150
27 úno 2010 07:40
Peno: A co Zlineru brání, aby vyhrály SORky v obou kategoriích? :-)

Pokud chci čtvřdvéřové autobusy, a nedivím se, že je Brno chce, tak je to problém výrobců, že je nejsou schopní dodat. Zase SOR třeba projel dost VŘ, kde požadavkem byla 100% NP a troje dveře, protože třídvéřáka představil dost pozdě. Taky to bylo šité na míru Ivecu?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No došlo mi to pak, že to myslíš "z druhé strany". Je fakt, že prostor pro řidiče už na pohled vypadá nic moc.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 854 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 35  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 kvě 2024 22:13
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]