Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 26    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Další
Autor Zpráva
Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Včera jsem si prohlédl nový solaris, no řidič říkal, že pro cestující lepší než starý, pro řidiče horší a co jsem viděl je pravda, palubovka z citelisu, divny plasty co vypadají levně, ta kabina je celá nešikovná, tlačítka a vše tak dvě generace zpět, malé sklo co odděluje cestující, snad jak původní u starých devítikyl, takže otevřená kabina jak hrom, tam bude v zimě asi pěkně táhnout a na koronu taky jak dělané, navíc v tom skle jsou ještě otvory ,asi aby bacily lépe prskaly na řidiče, a sklo je náhodou nezachytilo, no nevím kdo to vymyslel. Až budu mít příště čas omrknu sedadla cestujících, snad prostor bude lepší než v solarisu III protože tam najdu jen málo míst kde mě něco netlačí do nohy, boku či nějak nezavazí a su zvědav zda i v novým budu hledět do lišty větračky. Ale na druhou stranu řidič chválil výkon motoru a převodovku, že to se povedlo, musím si najít nějakou službu z Medlánek a prubnout to.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Chtěl jsem tím říct, že je lepší, když toho bliká víc, než když nebliká nic, což se děje v případech, že praskne ta jediná žárovka.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
No žárovka tam není žádná, jedná se o LED světla a pozička samozřejmě s blinkrem nebliká.

Na silnicích jezdí mraky Superbů a Octavií (III. generace), takže se můžete podívat jak to funguje.

Článek: Proč moderním autům zhasínají denní světla, když dáte blinkr?

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

922
15 čer 2004 19:24
Tohle je delší dobu běžné u osobních aut. Prostě kombinované poziční světla s blinkrem.
Jinak proti jiným městům, kde již IV. generace jezdí, je znát změna designu a typu vnějšího osvětlení.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A proč ne? Zvýší to viditelnost ukazatelů směru a nehrozí, že při jedné prasklé žárovce nebliká nic.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Kalvik: To jako fakt? A takovou blbost vymyslel kdo?


Offline
54
20 úno 2010 23:23
Blikání poziček s blinkrem je vlastnost vozu, nikoliv závada.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Dveře bohužel zatím zlobí asi u všech tak nějak náhodně, neotevřou se, nezavřou se, taky jsem viděl blikat pozičky s blinkrem, zda toto je vada nevím, asi jo, neni normální aby blinkry blikali i s pozičkama, nebo že by novinka? Nevím, každopádně věřím, že se to vyladí, ikdyž, mělo by to dojít z fabriky v cajku.


Offline
7
23 úno 2020 21:29
Tomáš N. píše:
Poslední dobou jsem si všiml u nových Solarisů, že při jízdě občas párkrát zablikala světla v interiéru (světla však nebyla zapnuta) nebo při otevření dveří se některé dveře na chvíli otevřely, ale nestihly se úplně otevřít a hned se zavřely. A neotevřou se ani, když je zapnuta poptávka. Na další zastávce se však v pořádku otevřou a zavřou.
Je to problém u všech nových Solarisů nebo se to týká pár kusů? Bohužel jsem nesledoval evidenční čísla, takže nemohu říci, zda jsem jel nebo nejel se stejnými vozy.


Něco podobného se stalo u Globus, kdy lidi při výstupu namačkali poptávku, ale dveře se neotevřely krom prvních a myslím posledních, řidič na to řekl něco ve stylu "zmáčkli jste to tak musíte předem nebo zadem"


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Poslední dobou jsem si všiml u nových Solarisů, že při jízdě občas párkrát zablikala světla v interiéru (světla však nebyla zapnuta) nebo při otevření dveří se některé dveře na chvíli otevřely, ale nestihly se úplně otevřít a hned se zavřely. A neotevřou se ani, když je zapnuta poptávka. Na další zastávce se však v pořádku otevřou a zavřou.
Je to problém u všech nových Solarisů nebo se to týká pár kusů? Bohužel jsem nesledoval evidenční čísla, takže nemohu říci, zda jsem jel nebo nejel se stejnými vozy.


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
2639 od 26.7.2020 ve Slatině


Offline
Uživatelský avatar

606
06 led 2011 14:32
Brno
2632 - 2636 již zpátky ve Slatině. Slatinští šofci budou zajisté štěstím bez sebe, že se zase projedou s pořádným autobusem.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Otestován vůz 2669. Spokojenost velká, jen se mi nelíbí nastavení převodovky, kdy po přeřazení spadnou otáčky často pod 1000/min.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Aladin: A co já s tím?

Žluťásek byl ve většině měst, neb to byl putovní testovací vůz, který byl v několika městech zapůjčen. Vlastní vozy má každé město ve svém nátěru.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
180
25 kvě 2020 08:33
Většina měst které mají Solarisy IV.Generace měli žluťáska


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
200
27 pro 2004 12:45
Rem píše:
To BMW vzadu.

Si tu politiku "s plakáním" strč někam, tady jsi na dopravním diskusním fóru. A to BMW je taky "hodně k věci".


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
To BMW vzadu.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
180
25 kvě 2020 08:33
Co máte nejraději? 3.generaci a nebo 4.generaci.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
148
30 říj 2019 16:42
Dneska sem měl tu čest se svézt ale to bych sem nepsal spíš mě zaujalo na mé fotce zadní části vozu nesvítí tablo s 42 tak mě zajímá jestli je to porucha nebo jsem se trefil do frekvence ledek (nevím jak to lépe popsat)


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
2663 30304

_________________________________
Dekstra LF38 7524 -> Karkulka


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
2663 v Krpoli 15:08. Poslední jízda před poruchou?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
44
18 led 2019 19:22
M píše:
Podle sledování oba chcípli, nebo byly z nějakého důvodu měněny.

2662 měl prý problém s dveřma, když byl vůz v kopci, přesněji v zastávce Laštůvkova, dveře se nechtěly zavřít
vůz na Svratecké byl právě 2662
možná tím někdo jel a ví víc?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Podle sledování oba chcípli, nebo byly z nějakého důvodu měněny.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Neviděl jsem evidenční čísla, ale jeden novej Solaris jsem potkal cca kolem třetí odstavenej na Svratecké (směr město) jako služební jízdu a druhej v Řečkovicích jako 42.


Offline
Uživatelský avatar

522
19 zář 2007 08:18
2662 jsme na 05008 viděli, jen dle info z DPMB aktuálně měl na zastávce Vondrákova poruchu, tak je otázkou zda tam ještě je.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 642 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]