Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 22 z 26    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
Offline
89
24 čer 2011 15:16
Taky jsme se v tom busu byli podívat a bavili se právě o tom, že tam nemůže vozíčkář zajet - na takové té čtyřkolce s řídítky se tam nevytočí... i když toto na fotce vypadá dobře, protostor naproti dveřím je rozhodně lepší.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
b1: Proč co? :-) Proč to tak Solaris vyrobil? To netuším a opravdu se tomu divím, protože mi to přijde naprosto nelogické.


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
Eda píše:
Jde o to, že prostor pro kočárek je vpravo před druhými dveřmi, nikoliv naproti nim.

A proč?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
M píše:
... a dost dobre reseny interier v predni casti, ale myslim ze ten znojemak je na plyn

Tak s tím, že je to dobré řešení interiéru, nemůžu souhlasit :-)
http://foto.bmhd.cz/foto.php?100812
Jde o to, že prostor pro kočárek je vpravo před druhými dveřmi, nikoliv naproti nim. Tím pádem se tam musí případný kočárek/vozíčkář složitě motat. Ano, dlouhá dvouřada sedadel za sebou vypadá sice úhledně, ale moc praktické to teda není.
Jen na okraj: Stejně řešený interiér mají/budou mít i trolejbusy Škoda 27Tr pro Ústí nad Labem, protože v místě, kde obvykle bývá prostor pro kočárek, mají motor (mají hnanou druhou nápravu).

A ano, je opravdu na plyn :-)
http://foto.bmhd.cz/foto.php?86321


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
Miky: Psalo se 2623 - 2631, že bude v Medlánkách. Je možné, že se to holt změnilo, proto se ptám. :wink:

http://www.bmhd.cz/aktuality/aktualita.php?1200


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Jirik píše:
Neříkalo se, že 2631 bude deponována v Medlánkách?

Určitě to bude 2631? Zatím stojí všech 14 ve Slatině...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
jj taky sem do nej lezl, mel o hodne vice sedadel bez podesty a dost dobre reseny interier v predni casti, ale myslim ze ten znojemak je na plyn


Offline
Uživatelský avatar

873
07 čer 2006 12:14
Brno
Neříkalo se, že 2631 bude deponována v Medlánkách?


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Není to třeba tak, že ve Znojme se na provozování MHD dělá výběrko a za tohle jsou body navíc?


Offline
358
20 čer 2008 14:08
Sobotní výstavka autobusů přinesla i možnost jednoho malého srovnání. Kus od brněnského "jamníka" se totiž prezentovala i 12metrová verze ze Znojma ... Byl jsem tam kouknout s kamarádem (z pohledu dopravy klasický BFU) a jeho malou dcerkou (ta si obratem "autobus s pejskem" zamilovala) a jeho dotaz byl: "Proč má stejný autobus o tolik lepší sedačky, klimatizaci a tlačítko pro znamení výstupu doslova u každého sedadla".
Vím, že to je sice odkoupená skandinávská předváděčka, ale i tak dost těžko jsem hledal rozumné důvody k smysluplné odpovědi ...
aneb rozdíl socka vs. MHD v praxi


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Další dva kusy míří po Gajdošce do Slatiny

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Však proč ne, ať tam klidně sedí děti - senioři tam nepolezou (je to vzadu), ostatní tam nepolezou ze zmíněných důvodů. Aneb neoficiálně vyhrazená místa pro děti. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
M: Jo, ta zadní trojka je pro normální lidi absolutně nepoužitelná. Známý z Olomouce jí právě proto přezdívá „dětské sedačky“ :lol:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Vozy se mi taky libi, vyzkousel jsem si turniket, funguje, sedadla neklouzou ale pusoby hodne levnym dojmem, aspon na me, prekvapilo me velmi malo sedacek bez podesty v prešdnim dile, zadni clanek je na tom lepe a na te trojce uplne vzadu, kdyz se sedne k oknu, tak se tam vubec nemohu vlezt, nemam absolutne misto na nohy a to mam jen 180cm a mela problem i pritelkyne ktera je o 20cm n¨mensi nez ja. Tam se neda sedet. To s tim vetranim a zplodinama z vyfuku je docela zajimave zjisteni, to bude asi hodne vadit, je skoda, ze opet zadna klima. Jinak si myslim, ze ty vozy jsou dobre. Uvidime jak se overi casem.


Offline
47
25 čer 2013 00:19
Tak taky připojím svůj názor na Solárisy. Interiér výrazně ůepší než u ciťáku, ale taky jsou dost blbý místa k sezení, třeba za 2.dveřma nebo vzadu, sedačky v pohodě, nedá se z nich spadnout a navíc májí ty boční opěrky. Vůz vypadá zvenku i zevnitř moderně a elegantně vč. zeleného střešního okna, větrání v pohodě až na jeden problém. Dnes v 2629 měl řidič puštěný stropní ventilátory a vzadu pěkně smrděly splodiny z výfuku, co je nad motorovou věží. Ten smrad je přímo nasáván dovnitř a je to dost cítit. Tohle je opravdu jedna z málá chyb, ale dost závažná. Většina dopravců má vůz s klímou, ale Brno je zase vyjímkou. V každém případě by se nemělo větrání vzadu pouštět vůbec. Motor docela tichej, svižnej, nic neklepe jak u Ciťáku.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ten Ciťák tam :D


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Dokumentační fotka nových Solarisů :-)
http://www.k-report.net/discus/obrazky/52/15/955215.jpg


Offline
43
08 říj 2011 15:24
Nezátky
pripitek slavme :)


Offline
276
21 bře 2013 23:13
Další nové Solarisy už stojí ve slatině, je jich 8.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
2627 nefungují reproduktory v zadním článku a poptávkové otevírání dveří.


Offline
315
01 dub 2007 14:10
Pokud mě paměť neklame, tak zítra očekáváme dodávku 14 kusů SU18 (možná něco přijede až 26.6.).


Offline
1321
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
tukator píše:
A nechápu Vaši většinovou zášť k citelisům, interiér Urbina taky není žádná výhra


Interiér Solarisu oproti Citelisům je výhra.Už jen , když mrknu na uličku , tak se mi tam prochází mnohem lépe(hlavně tam lze procházet , když všichni sedí , zatímco v Citelisu je to mnohdy nemožný).Také jízda je pohodlnější , není to žádný zemětřesení , jako u Citelisu , kde si za jízdy připadám , že se mi sesype strop na hlavu.
A doufám tedy , že nedojde k seřízení výkonů , protože pak to vypadá tak , jak to vypadá a sebemenší malý kopec se to pak drkotá dvacítkou. :pray:


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Co se týká té jízdy dokopce, tak vozy nejedou proto, že jsou uškrceny kvůli spotřebě, obávám se, že po skončení záruky na Solarisech dojde ke stejné úpravě.


Offline
151
07 říj 2009 23:14
Narozdíl od Citelisu 18M, kde jsem dosud (a naneštěstí jsem s ním celý semestr jezdil denně v dieslové i elektrické podobě) nenašel jediné nekolmé místo k sezení (jo pardón, vlastně ty dvě sklopné sedačky!), zatímco v Solarisu jsem zatím nenašel žádné místo, kde by nebyl dostatek prostoru či bylo kolmé (to je díky super sedačkám - ač plast nemusím - nemožné). A jelikož mám problémy se zády, tak kolmou sedačku poznám okamžitě po dosednutí, to si tedy pište...


Offline
88
26 dub 2011 09:13
Tak jsem tím také jel. A i když pěkné, některé vady bych našel - např. manipulační okno do motoru z prostoru cestujících je olemováno ca. 3 cm širokým pruhem kovu, který, když jsem se mimochodem opřel ze zadní sedačky, setsakramenstky pálí (až na hranici popálení). To moc inteligentní není.... Sedačky určité fajn, ale málem (chyběl doopravdy jen kousek) jsem z ní sjel, takže taky ne úplně terno.

A nechápu Vaši většinovou zášť k citelisům, interiér Urbina taky není žádná výhra!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 642 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 18 dub 2024 21:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]