Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 182 z 229    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 229  Další
Autor Zpráva
Offline
487
07 úno 2006 10:26
OP píše:
pepola: vyrvat zaves ze zdi se povedlo i pred asi 1,5 rokem na Srbske, primo nad zast. Hutarova smerem do centra.
Krome te Charvatske se ted stejnym zpusobem predelava prave i Srbska.


Dalsi duvod je, ze se za kotvy na soukromych domech musi platit najem. Neznam sice presne castky, asi to nebudou velke penize, ale kdyz se to posecita...


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
pepola: vyrvat zaves ze zdi se povedlo i pred asi 1,5 rokem na Srbske, primo nad zast. Hutarova smerem do centra.
Krome te Charvatske se ted stejnym zpusobem predelava prave i Srbska.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
pepola píše:
Pomalu se to předělává v celém Brně.Totiž,když jede trolejbus,tak přesto,že na koncích převěsů jsou tlumiče,pěkně to v té zdi "rumpluje".Na Dukelské se asi v r. 1991 podařilo vyrvat převěs i s kotvou ze zdi domu,takže tam vznikl otvor asi půl metru v průměru.Je třeba podotknout,že v té době byly teploty okolo - 10 st. C. Byli tam posláni podnikoví zedníci!!!

A já mám taky takovou zkušenost (u babičky), že než jim předělali troleje na sloupy, tak vždycky, když jel trolejbus, tak jim "umřelo" rádio a jen si šumělo.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
MKzB píše:
Na Charvatské se pomalu přestavuje trolejové vedení. Dříve bylo zavěšeno na domech. Teď se to předělává na sloupy s konzolama nad silnicí.
Nevíte důvod rekostrukce? Že by se to nelíbilo majitelům domů?

Pomalu se to předělává v celém Brně.Totiž,když jede trolejbus,tak přesto,že na koncích převěsů jsou tlumiče,pěkně to v té zdi "rumpluje".Na Dukelské se asi v r. 1991 podařilo vyrvat převěs i s kotvou ze zdi domu,takže tam vznikl otvor asi půl metru v průměru.Je třeba podotknout,že v té době byly teploty okolo - 10 st. C. Byli tam posláni podnikoví zedníci!!!


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Na Charvatské se pomalu přestavuje trolejové vedení. Dříve bylo zavěšeno na domech. Teď se to předělává na sloupy s konzolama nad silnicí.
Nevíte důvod rekostrukce? Že by se to nelíbilo majitelům domů?


Miky - ano, je to značení pro úsek bez proudu. Je to pouze orientačně a platí to tak, že pokud jsi sólo vozem předkem u značky (21Tr vychází spíš až na prostředek předních dveří), sběrače se nacházejí právě na odizolované armatuře. Jiná otázka je, že většina řidičů si to stejně pamatuje a sekčáky a vyhýbky vyšlapávají tak nějak po paměti automaticky. Druhá věc je , zda si pamatují, z / do kterého směru je ta která vyhýbka izolována.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Už delší dobu si všímám a dneska jsem se na to podíval pořádně. Proč jsou vždycky za trolejbusovým křížením/výhybkou na obrubníku nebo na zemi vedle silnice dva žlutý pruhy? Značí to, kde je trolejbus bez proudu? Na to mi někde ale přišly moc blízko k té výhybce (křížení).


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
ano, trolejbusová linka je v plánu - má propojit tratě ze slatiny s tratěmi od mendlova nám.


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
Kuba píše:
co je to MZK a kde to je?

MZK = Moravská zemská knihovna (Kounicova)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Kapusta píše:
Ve vestibulu MZK je model, jak si město představuje Jižní centrum po dostavbě nádraží. Z modelu jsem pochopil, že k nádraží povede i trolejbusová linka. Nevíte někdo o tom něco?

co je to MZK a kde to je?


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
Ve vestibulu MZK je model, jak si město představuje Jižní centrum po dostavbě nádraží. Z modelu jsem pochopil, že k nádraží povede i trolejbusová linka. Nevíte někdo o tom něco?


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Nojo, voni byli v té Plzni...


Offline
Uživatelský avatar

33
23 srp 2006 20:31
brno
astroh píše:
dneska ve ctvrt na ctyri sem cekal na Podlesi a od bystrce jela muzejni 6tr a za ni hned T11 :-) ale nebyl sem dost rychlej na to abych je vyfotil :cry:


A já je dneska v podvečer viděl navagónovaný v Maloměřicích. Oba dva. Výsledek snahy vyfotit si je alespoň mobilem byl stejný - jsem to nestihl.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
O DOD v Komíně i v tisku: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=220 ... a&c=585398


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Ještě několik dalších fotek z Husovic
Na TÚ je napravo 3506, uprostřed 3252 a nalevo skelet bez eviďáků.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
V Husovicích jsou momentálně tři vozy z Komína.
3271- stála venku-info Verusha na k-repu GO
3001- stála před lakovnou, má zalepený dveře, pravděpodobně lak.
3277 je v dílnách (Husovice, LÚ)- jedinný trajf v ČR bez navijáků, ale lana mít bude, jak to někteří špatně pochopili

Obrázek
Obrázek
Obrázek


Offline
487
07 úno 2006 10:26
astroh píše:
jakozto vyucenej automechanik to tak taky vidim...dneska sem 3029 videl pri odjezdu ze zastavky a dam ruku do ohne ze je to na nektere prave zadni pneu....ikdyz nebylo nic videt slyset bylo...ale co hlavne ze to jezdi :wink:


Dnes odpoledene jsem zcela nahodne 3029 potkal a mohu to jen potvrdit. Jedno ze zadnich kol ma poskozenou pneumatiku. Nedokazu odhadnou zda defekt. Rekl bych, ze jen poskozena. Vytrzeny kus gumy z obvodu ci neco pobobneho.


Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
dneska ve ctvrt na ctyri sem cekal na Podlesi a od bystrce jela muzejni 6tr a za ni hned T11 :-) ale nebyl sem dost rychlej na to abych je vyfotil :cry:


Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
Verusha píše:
S větší pravděpodobností je to buď defekt zpravidla jedné ze zadní vnitřní pneu, nebo vada pneumatiky jako takové - Bridgestone je dle všeho celkem šmejd (taky na nich snad nikdo ani nejezdí) a občas se pneumatika sjede do pravidleného n-hranu připomínajícího tvarem obrys dopravní značky "stop".


jakozto vyucenej automechanik to tak taky vidim...dneska sem 3029 videl pri odjezdu ze zastavky a dam ruku do ohne ze je to na nektere prave zadni pneu....ikdyz nebylo nic videt slyset bylo...ale co hlavne ze to jezdi :wink:


kapusta - ano, jestli Majkl Šumachr taky jezdí na takových šmejdech, nedivím se, že minulou sezonu ho předjel nějakej Alonso, kterej dřív kroužil spíš na chvostu pole, v zrcátkách vozy Minardi :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Verusha píše:
...a občas se pneumatika sjede do pravidleného n-hranu připomínajícího tvarem obrys dopravní značky "stop".
U tvých příspěvků se vždycky nařehtám... :lol: :lol:


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
Verusha píše:
...Bridgestone je dle všeho celkem šmejd (taky na nich snad nikdo ani nejezdí)...

Promiňte mi OT: Jezdí na nich Michael Schumacher :-D


Takto je těžko to analyzovat, může to dělat náprava, ale to by spíš bylo pouze škubání při přechodu z režimů jízda / brzda, výběh / jízda nebo výběh / brzda. S větší pravděpodobností je to buď defekt zpravidla jedné ze zadní vnitřní pneu, nebo vada pneumatiky jako takové - Bridgestone je dle všeho celkem šmejd (taky na nich snad nikdo ani nejezdí) a občas se pneumatika sjede do pravidleného n-hranu připomínajícího tvarem obrys dopravní značky "stop".


Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
mam dotazecek...pred chvilkou sem jel 3029 a od zadni napravy sly zajimavy zvuky, navic byly v tom rytmu citit az dopredu razy...sem si rikal esi nema problem se zadnima kolama? :-)


Ives 8-) asi tak nějak. Nevím, co tak dlouho trvá na tom vykopat jednu lochnu, přeložit pár trubek a káblů, zasypat štěrkem, zalít to asfaltem a natáhnout nový trolejový vedení. Poslední dobou jsem tam neviděl víc než 1 Tatru, jedno minipidirypadlo a tři lidi, z nichž dva se opírají o krumpáč a třetí se dívá, jestli se opírají správně.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5705 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 229  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 06:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]