Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 196 z 229    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 229  Další
Autor Zpráva
Offline
888
21 led 2006 12:26
Verusha píše:
RISem jsou všechny trolejbusové vyhýbkyvčetně manipulačních tratí. Jediná a poslední stará proudová vyhýbka na širé trati je na odbočení do voz. Komín před zastávkou Hlavní směr Přívrat, a dále zůstávají proudové vyhýbky samozřejmě ve vozovnách.

ok, děkuji, hned jsem o něco chytřejší, ... 8-)


RISem jsou všechny trolejbusové vyhýbkyvčetně manipulačních tratí. Jediná a poslední stará proudová vyhýbka na širé trati je na odbočení do voz. Komín před zastávkou Hlavní směr Přívrat, a dále zůstávají proudové vyhýbky samozřejmě ve vozovnách.


Offline
888
21 led 2006 12:26
Verusha píše:
Vyhýbky RIS se samy od sebe po nastaveném čase procvakávají z důvodu zachování funkčnosti. Mělo by to být asi po čtvrt hodině a je to zcela nezávislé i na průjezdu případných trolejbusů. Alespoň tedy bylo, nevím jak je to nastaveno teď

to znamená, že vyhýbka před VUT na Úvoze směr na Tvrdého je řízena pomocí RIS?? :?:


Vyhýbky RIS se samy od sebe po nastaveném čase procvakávají z důvodu zachování funkčnosti. Mělo by to být asi po čtvrt hodině a je to zcela nezávislé i na průjezdu případných trolejbusů. Alespoň tedy bylo, nevím jak je to nastaveno teď


Offline
888
21 led 2006 12:26
Zlaťák píše:
To by mě taky zajímalo, co se tam indujuje. já cca loni v létě stál na mendláku a najednou se nademnou přehodila vyhýbka u pivovaru směrem od výstaviště. Přitom jsem myslel, že je to i odpojený, když tam teď nejezdí trolejáky.

nj, a zkoušel si kousek popojít? já popošel 10 kroků a přehodila se zpátky, ... možná sem se měl zkusit vrátit, jestli by se nepřehodila znovu?? :lol:


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
To by mě taky zajímalo, co se tam indukuje. já cca loni v létě stál na mendláku a najednou se nademnou přehodila vyhýbka u pivovaru směrem od výstaviště. Přitom jsem myslel, že je to i odpojený, když tam teď nejezdí trolejáky.


Naposledy upravil Zlaťák dne 28 úno 2006 22:21, celkově upraveno 1

Offline
888
21 led 2006 12:26
mám takovej malej dotaz? jak jem možný, že když není nikde v okolí žádnej trolejbus se mi nad hlavou z ničeho nic přehodila vyhýbka?? pak jsem ušel dalších pár kroků a ona se zase přehodila zpátky? připadalo mi to, jako bych ji ovládal, ... 8-)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
navrh 14tr z roku 1973


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
...dneska sem tak v 15:10 stal na care na ostruvku pro napr d-3 smer Bastr a podivam se smerem do mesta a najednou vidim jak projizdi po kolejich smer moravak(či vozovna Husovice) máňa a za ni kloubovy trolejbus....vypadalo to celkem zajimave...asi nejaka nhradni doprava kvuli nedostatku klooubovych busu :-D


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
No jenom jestli by se vám líbil?


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Radek Havlík píše:
Proc bychom v Brne meli chtit ostravsky nater?


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
ds píše:
sorry, ale tohle je normální spam. vždyť kromě solára tady všechno jezdí. Fakt nevím co jsi tím chtěl říct...


Jsem myslel jako nátěr


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
sorry, ale tohle je normální spam. vždyť kromě solára tady všechno jezdí. Fakt nevím co jsi tím chtěl říct...


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
Co řikáte na tyto troli chtěly by jste je v Brně?

http://353.hamradio.cz/21tr/391-400/21-399-sladko.jpg

http://maxa.com.cz/1adf/usti/fd_u550b.jpg

http://pavel2.wz.cz/foto/vtip_reklama.jpg

http://www.fs.vsb.cz/fakulta/kat/342/usd/005.jpg


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Dneska je na ní (3/36) 3040...


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Verusha: Tož dobře sem se díval :-) :-)


Omlouvám se za dezinformaci ohledně nasazení plošinových vozů na 36ku. On ten požadavek už tam zase nějakou dobu je, ale absolutně jsem ho přehlédl. Takže: Na 3/36 stavět po-pá až do odvolání vůz z plošinou. Je ovšem otázka, jak se toto daří opravdu naplnit, že. Není dávno případ, kdy jedna "plošina" byla v SO, druhé dva vozy měly shodou okolností KP a čtvrtý byl na trhačce z důvodu potřeby vozovny.

Minismyčka Voříškova je pod proudem, ale nevyužívá se. Naposledy se tam snad otáčela nějaká zkušební jízda před hodně dávnem.

Trolejbusy ve vozovně svá stálá místa nemají, alespoň ne v Komíně. Nicméně systém v tom je. Řidiči svou šichtu končí dole na turnusovém kanále, kde si vozy převezmou pracovníci a odkud se trolejbusy zavážejí rampou nahoru na stání. Každý den je na to takový schémátko, podle dalšího vypravení vozu se určí, na kterou stopu se vůz postaví taky, aby všechny vozy vyjely v daný čas a aby si navzájem nezavazely. Jsou to kolikrát celkem slušný "šachy". Odstavná hala má rovněž svoji nepsanou odstavovací logiku. Dlouhodobě odstavené vozy jsou zcela vpravo, kde jsou k tomu dvě lajny pod jednou kusou trolejí. Zde je nyní odstavena 22TrG, skelet muzejní ŠL11 a konkrétně teď 3603 po nehodě. O víkendu slouží tyto dvě řady k odstavování 22Tr, na začátku pravé řady se denně staví vůz k detailnímu očištění interiéru v rámci kontrolní prohlídky. Vedle těchto dvou řad je průjezdná stopa, na tu se musí napojit již vyhýbkou v kopci rampy. Na průjezdnou stopu se samozřejmě nesmí nic stavět. A dále začínají již řady pro denní stavění vozidel. Na začátku řady, co je vedle průjezdné, se případně staví daůší dlouhodobě odstavené vozy. Úplně levá stopa u oken slouží k odstavování vozidel, u kterých není využití pro daný den nebo více dnů, zpravidla tam o prázdninách nebo o menší vypravenosti stává řada eMek. Na začátku této řady jsou vyjímečně stavěny rovněž vozy určené pro krátkodobé odstavení kvůli nějaké opravě. Místo pro záložní trolejbus (téměř vždy 21Tr) je u pravých oken před výjezdovou vyhýbkou, další záložáky (zpravidla jedno eMko) stojí dole na turnuse.

Metry - viz evidence, zbývají vozy 3267 - 3274, u kterých zítra navíc ještě proběhne nutná úprava databáze EMIS (z důvodu delšího ukončení linky 30 na Slovanském náměstí); současně vymažeme z pamětí nějaká již nepoužívaná data (například cíl X35 Kamenice apod.) a naopak se zavedou nějaká nová (nově možnost zobrazit nápis "přestávka" nebo "mimo provoz", dále dílčí úpravy jako změna cíle "36 Komín" na "36 Komín sídliště" a podobně). Předpoklad modernizace transparentů je udělat ještě vozy 3267, 3270, 3271, 3273 a 3274; vozy 3268, 3269 a 3272 by měly na podzim jít do rekonstrukce a budou jim snad dosazena tabla s LED -DOTy. Vše je zatím tak trochu ve hvězdách.


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
jeyek píše:
ad Fixi: předpokládám, že to bylo na kurzu 02609, že? To je myslím jenom kurz na špičky a ráno na něm většinou jezdí 21Tr, i když se tam sem tam objeví i 14TrM, takže asi tak..


Aha, tím se to asi vysvětluje, kurz jsem neviděl.


Offline
425
09 bře 2005 16:14
Líšeò
ad Fixi: předpokládám, že to bylo na kurzu 02609, že? To je myslím jenom kurz na špičky a ráno na něm většinou jezdí 21Tr, i když se tam sem tam objeví i 14TrM, takže asi tak..


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Co dělala dnes ráno na t-26 3268??


Offline
232
23 bře 2005 20:48
ad Kuba: otáčení u zastávky Voříškova - otáčelo se tam při závodech před rokem 1988, tedy před otevřením současného Masarykova okruhu, kdy trať vedla Bosonohy - Veselka - Stará dálnice - Kohoutovice - Bosonohy. A myslím že se tam otáčeli i některé spoje 37a ale to už je docela dlouho. Otáčelo se tam i po roce 1988 při nějaké náhlé výluce v úseku Voříškova - Jírovcova. Docela dlouhou dobu tam byla i sjezdová výhybka. A tato "smyčka" by měla být pod proudem.
Doufám že jsem se dnes opět neupsal :lol:
ostatní bohužel nevím, ale věřím že někdo jiný rád doplní


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Mám pár dotazů:
Kdy a jak se používala otočná stopa na Voříškově? Není to nebezpečný se tam otáčet? Je to pod proudem? Proč tam je, když o 4 zastávky dál je smyčka Jírovcova?

Mají trajfy ve vozovně svoje předepsaný místa? Musí tam stát podle ev. č., nebo tam jsou jenom tak, jak je tam řidiči dovezou?

Mohla by být bývalá a-61 po otevření Pisárek nahrazena t-61 v trase Mendl. n.- Vozovna Komín?

Jaký je stav Meter? Dnes sem viděl na t-36 3276 a měla ještě Metru. Včera sem zas viděl něco jinýho z Metrou.


Offline
2
25 lis 2005 16:28
Máš pravdu v tom , že když je vůz z nějakého důvodu mimo provoz tak ho řidič, který ho má přidělený nedostane. Jsou řidiči, kteří jezdí se "svými vozy" stejné linky a stejné služby každý den - viz Tr22, 3037, 3035, 3032, 3019, 3041, 3271, 3278 atd.. Někteří řidiči jezdí jen linku 30, 36. Mám někdy pocit, že na jinou linku ani netrefí.
Zdravím Verusho!!! :lol: :lol: :lol:


Krom toho - kde je napsáno, že přidělenej vůz se musí v ten den nutně přidělit tomu kterýmu řidiči, kterýmu "patří", na tu kterou službu? Co odstavený vozy, vozy na KP, SP, GO, opravy, potřeba vozovny atd. ? 8-)


No, upřímně řečeno - já nejsem placenej od toho, abych sledoval každej vůz co nám kde jezdí, a uúpřímně řečeno se o to ani nezajímám tak do mrtě. Že se vozy domlouvají - no bodejď, je jich plná vozovna, 3035 nebo 3038 namátkou, taky 3286, že. Jenom říkám, že plošina na 36tce není předepsána - že tam jezdí, to už je věc turnusáků. Ostatně to si povíme v létě - dvě IGCTéčka zase vychcípaj na silovej blok, další dvě na Alstomáckej měnič a bude vyhráno :mrgreen:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5705 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199 ... 229  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:35
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]