Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 191 z 229    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 229  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Jizda na blok dveri je mozna i s cestujicimi ale pouze po domluve s dispecinkem...


Offline
196
26 led 2006 18:52
Brno - Øeèkovice
Jednou jsem jel tramvají a na zastávce vypadly šrouby ze dveří a tak se nezavřely. Řidič jel klidně na další zastávku s otevřenými dveřmi. Tam je násilím zavřel, dal tam baldu a jelo se. To není asi podle předpisů. Ještě že ta tramvaj byla téměř prázdná.


Jízda na odblokování je u trolejbusů (všech) zapisována do karty tachografu, což je o průšvih. U vozů 3011 - 3039 lze ovšem jet na tlačítko "reset", aniž by se to zapsalo.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Eda píše:
cestujici to praktidky nepozna....proste dvere nesepnou ten kontakt na dovreni dveri hned po zavreni(ale na oko se zavrou), ridic na panelu vidi nezavrene dvere, ale treba v zrcatku nic nevidi(ze by nekoho privrel) a tak da blok dveri a muze se rozjet(jinak by nemohl s otevrenyma dverma se jet neda)...a za par sekund se treba dvere poradne zaklapnou, a uz vidi aj an panelu, ze sou zavreny tak ho vypne a je vsechno ok
Jde o postup proti predpisum. Kdyby neco takoveho videl technik jizdy, tak by dotycny ricic sel okamzite na koberecek. Pouziti tlacitka "blok dveri" je povoleno pouze pri nouzove jizde bez cestujicich. A vubec by me neprekvapilo, kdyby se to zapsalo do tachografu.

Probliknuti vnejsiho tlacitka dveri bude zpusobeno spis necim jinym.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
cestujici to praktidky nepozna....proste dvere nesepnou ten kontakt na dovreni dveri hned po zavreni(ale na oko se zavrou), ridic na panelu vidi nezavrene dvere, ale treba v zrcatku nic nevidi(ze by nekoho privrel) a tak da blok dveri a muze se rozjet(jinak by nemohl s otevrenyma dverma se jet neda)...a za par sekund se treba dvere poradne zaklapnou, a uz vidi aj an panelu, ze sou zavreny tak ho vypne a je vsechno ok


Offline
888
21 led 2006 12:26
Eda píše:
blok dveri, pouziva se aby salina mohla jet s otevrenyma dverma...nekdy se treba stane ze se nejak dvere nedovrou a tak ridic da blok dveri a odjede

a jak to funguje smím-li se zeptat?? ... vím, že na panelu řidiče je na to tlačítko(nebo kontorlka), ale nikdy jsem to v praxi neviděl, ... :?:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
blok dveri, pouziva se aby salina mohla jet s otevrenyma dverma...nekdy se treba stane ze se nejak dvere nedovrou a tak ridic da blok dveri a odjede


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Eda píše:
u salin by to melo byt stejne a to jaxi videl rozsvicena ta tlacitka az jizdy, bylo asi zpusobene tim ze ridic jel na blok dveri

Na coze jel?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
u salin by to melo byt stejne a to jaxi videl rozsvicena ta tlacitka az jizdy, bylo asi zpusobene tim ze ridic jel na blok dveri


Tlačítka jsou propojena jenom z laického pohledu. Ve skutečnosti, velmi jednoduše řečeno, konkrétně u 21/22Tr, to je takto:
-pokud vůz stojí a jsou uvolněné dveře, automaticky tím svítí venkovní tlačítka, vnitřní jsou zhasnuta. Pokud zmáčknu venkovní tlačítko, rozsvítí se tím i vnitřní do doby, než se dveře otevřou, tj. asi vteřinu, a to pouze u vzduchových dveří. U 3035, 3040-3043 a 22Tr se vnitřní tlačítko nerozsvítí. Pokud zmáčknu vnitřní, venkovní se červeně nerozsvítí (ono ostatně to konstrukce tlačítka ani nedovoluje), dveře se otevřou, vnitřní tlačítko zhasne, venkovní stále svítí zeleně.
-pokud je vůz v jízdě a uvolním dveře, nestane se relativně nic, dveře za jízdy (v normálním režim jízdy) otevřít nejdou. Dají se pouze stiskem vnitřních tlačítek tyto rozsvítit, čím dáváte požadavek "na znamení/otevřít dveře" a řidič to pozná kontrolkou na svém pultě. Za jízdy vnější tlačítka nesvítí ani po uvolnění dveří, rozsvítí se teprve, až vůz zastaví. Celé zapojení dveří na 21/22Tr je šílená změť součástek a drátotechna, jedná se o jednu z nejporuchovějších částí 21/22Tr.

Jak je to u tramvají, nevím, kolikrát jsem za jízdy viděl třeba na KT8 svítit i vnější tlačítko třeba jen na některých dveřích.


Offline
888
21 led 2006 12:26
adam_r píše:
Co jsem tak pozoroval, tak venkovni tlacitka jsou propojeny s vnitrnimi. Zmacknuti venkovniho tlacitka zpusobi rozviceni vnitrniho = zadost o vystup.

ano, .. dnes opět odzkoušeno, .. na T6A5 před rozsvícením tlačítka (zeleně) se dá zvenku "namáčknout" aby se rozsvítilo červeně :wink:
zkuste si to někdy 8-)


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
logitech911 píše:
a ještě se zeptám, . fungují vnější tlačítka stejně jako vnitřní?? .. občas se mi stává, že nikdo nevystupuje a já než trolejbus zastaví si venku zmáčknu tlačítko, tak se mi dveře normálně otevřou, .. něco podobného občas funguje i na šalinách T6A5 je to možný, nebo mi lidi mačkaj zevnitř, abych tam nestál jak trubka?? :-)

Co jsem tak pozoroval, tak venkovni tlacitka jsou propojeny s vnitrnimi. Zmacknuti venkovniho tlacitka zpusobi rozviceni vnitrniho = zadost o vystup.


Nevím přesně co jest dotazem myšleno. Platí, že pokud venkovní tlačítko nesvítí, tzn. není splněna podmínka "zastavené vozidlo a současně uvolněné dveře", můžeš ho mačkat třeba do třičtvrtě na srpen, a dveře se ti neotevřou.


Offline
888
21 led 2006 12:26
a ještě se zeptám, . fungují vnější tlačítka stejně jako vnitřní?? .. občas se mi stává, že nikdo nevystupuje a já než trolejbus zastaví si venku zmáčknu tlačítko, tak se mi dveře normálně otevřou, .. něco podobného občas funguje i na šalinách T6A5 je to možný, nebo mi lidi mačkaj zevnitř, abych tam nestál jak trubka?? :-)


Jednoduchý - pokud tlačítko svítí zeleně, je aktivní, tj. jeho případným stiskem (tj. rozsvítí se navíc i červeně) se něco může dít. Při zavírání dveří (21/22Tr) už prostě tlačítka nesvítí, takže je můžeš mačkat jak chceš. Je jen na řidiči, jestli ti ujede nebo ti otevře znovu. Nenech se zmást, že při zavírání vzduchových dveří u 21Tr je možné vidět na chvíli probliknout tlačítka zeleně - stane se tak při stisku "urychlení zavírání" na pultě řidiče, protože je to tak nějak prapodivně zapojený. Vůbec celej systém dveří na 21/22Tr vymýšlel asi někdo s bujnou fantazií. Rovněž tak pokud zavíráš na 22Tr dveře z poptávky, nejdou už při tom zavírání nijak zastavit, jedině natrvdo otevřením nuceně, tj. všech dveří. Nejlíp ze všech 21/22Tr měly dveře řešený 3601 - 3603, bohužel se to předělávalo kvůli sjednocení pultů na "standartní zapojení"


Offline
888
21 led 2006 12:26
mám otázku??
vezmem konkrétně 21Tr:
když řidič zastaví v zastávce, lidi si otevřou 1. a 2. dveře, .. 3. zůstávají zavřený, .... já dobíhám (ze zadu), .... před odjezdem než se zavřou dveře tak pípají, ... já mačkám a držím otevírání 3. dveří z venku, 3. dveře se neotevírají, ale 1. a 2. se zavírají, .... je tímto nějak znemožněn odjezd trolejbusu?? nebo jen řidič čeká, jak se zachovám, .. po chvíli řidič otevírá 1. dveře, já pouštím tlačítko otevírání 3. a nastupuji otevřenými 1. .... je tím opravdu znemožněn odjezd???

něco takového se mi dnes stalo, .. a nedávno to stejné, jenže jsem držel tlačítko 3. dveří na šalině v B-voze. A to stejné, .. chvilku čekám a řidič otevírá všechny dveře a já bez problémů nastupuji

Pokud to jen půjde, .. prosím Verushu o vysvětlení funkce tohoto systému .. to víš, .. ty to máš vždycky ty odpovědi takový obsáhlý, tak si chcu zase jednou pořádně počíst 8-)

Předem díky za odpověď, omlovám se za obsáhlost, ale ptal jsem se na to známýho a bylo celkem dost těžký mu to vysvětlit, ... :oops:


To teda fakt nevím. Osobně si myslím, že to stejně skončí zase v Jihlavě, odkud se to přitáhlo, protože ty peníze na to nebudou.


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
verusha:

nevim no, na me to udlalo hroznej dojem...

ten schod a ta trojka na stupinku zustane? nebo se planuje odstraneni aby bzla podlaha jako v ostatnihc?


Co vím, jsem řekl. Nic jinýho s tím nenadělám...


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Verusha píše:
Vidíš to moc černě. Zašlý to je, ale leda tak pavučinama. Že je hnusnej lak a podlaha, je tam bordel a schrány jsou plný oleje a změti drátů, neznamená, že je to vrak. Kostra je zdravá, jako žádnej vůz ve vozovně, plechy by se stejně měnily, krom toho jsou rezavý leda tak v místě bočních transparentů. Co se týče zprovozňování, ano, je to myšleno vážně, jediné co v současné doby chybí, jsou peníze. Všechno podstatné by se na vůz dalo sehnat.

A ty někdy budou? :roll:

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Vidíš to moc černě. Zašlý to je, ale leda tak pavučinama. Že je hnusnej lak a podlaha, je tam bordel a schrány jsou plný oleje a změti drátů, neznamená, že je to vrak. Kostra je zdravá, jako žádnej vůz ve vozovně, plechy by se stejně měnily, krom toho jsou rezavý leda tak v místě bočních transparentů. Co se týče zprovozňování, ano, je to myšleno vážně, jediné co v současné doby chybí, jsou peníze. Všechno podstatné by se na vůz dalo sehnat.


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
verusha:

tak ja se byl dnes podivat do komina na tu vasi 22trG no co ti na to mam rici? je to vrak, probuh to chcete vazne opravovat a zprovoznit? to se nemuze preci vyplatit? co tak odstranit ten centimetrovy nanos prachu,hodit do laku a udelat z toho nepojizdny exponat muzea? nebylo by to lepsi? dyt to neni vic nez jen kastle, ty fotky tu v galerii docela klamou, nevypada na nich ten vuz tak zasle a tak strasne jak ve skutecnosti je.


Offline
Uživatelský avatar

361
27 pro 2005 18:05
Brno-Vinohrady
Jo díky


3275 po výměně trakčního motoru opět jezdí. Odstavena byla asi 14 dní.
3027 je po SO stále odstavena v prostorách voz. Komín, protože nešťastnou náhodou bylo rozbito boční delta okno u řidiče. Čeká se na nové, pak bude předána zpět do Slatiny.


Offline
6
08 kvě 2006 21:14
Brno
MatlJ píše:
Co se stalo s 3275 ? Zaslech jsem, že nejezdí


Dnes jsem ho zahlédl na Přívratě.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5705 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 229  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 20 dub 2024 07:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]