Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 47 z 229    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 229  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
První trolejbusy s karosérií SOLARIS pro Brno :applause:
http://www.cs-dopravak.cz/zpravy/2017/9 ... od-kodovky

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Tohan:
To je asi příprava na příští víkend, kdy začne výluka na Křenové.

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
Uživatelský avatar

80
31 pro 2014 16:57
Brno-Slatina, naproti gS
Na výjezdu z Rumiště směrem na Hlavní nádraží už je připraveno trolejové vedení, zatím nataženo nad stávající stopy, takže bez křížení. Stáří tak dva tři dny.


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
TD aktuálně
SO: 3216, 3285, 3620, 3625
CO: 3007, 3064, 3502
Odstavené vozy (bez vyřazených): 3015, 3032, 3061, 3270, 3505, 3615, 3617, 3633


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Obrázek


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Karosa B732 píše:
Moje slova. Jako tady kolega mechoš, kterej prostě optickou závoru používat nebude. Neví proč, ale prostě nebude. Však co cestující, já jsem tu pánem!

S tímhle přístupem by se mu výborně pracovalo u nějakýho regionálního dopravce, tam to tak bere většina řidičů :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
127
30 kvě 2010 19:33
Se dívám, že o víkendu moc trolejbusů nevyjede... biggrin


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Moje slova. Jako tady kolega mechoš, kterej prostě optickou závoru používat nebude. Neví proč, ale prostě nebude. Však co cestující, já jsem tu pánem!

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jen ten řidič nesmí být vyhaslej natolik, aby tohle udělal.

A bohužel to již dnes dělá takto dementně spousta řidičů. Najedou v zimě na nástupní zastávku 2 minuty před odjezdem, dveře otevřou dokořán a až je šalina řádně vychlazená venkovní zimou, tak zavřou a odjedou. To pak není divu, že si lidi stěžujou, že je nedostatečně vytopeno.

A stejný to bude s klimou.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Pokud už by ta klima byla tak slabá, že by to nedala a v tom voze by se teplota zvedla na venkovní horko ( čemuž nevěřím a mám vyzkoušené, že se tak ani nestane) tak máme vozy s poptávkou otvírání dveří a docela v 99.9% funguje, takže neni problém zavřít a uvolnit dveře pro pozdější opakované otevření. Děláte kovbojku z obyčejné věci která všude normálně funguje a nevidím důvod, proč by to nefungovalu v Brně.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Smím se zeptat, co je na tom vtipnýho? Každej vlak má u dveří piktogram klimatizace. V zahraničí je to taky zcela normální ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Představte si třeba konečnou Novolíšeňská. Budoucí klimatizovaný trolejbus, aby co nejrychleji uvolnil přeplněnou smyčku, najede na zastávku, tak jak se to nyní děje. Tam otevře dveře a čeká dobrý 2 minutky do odjezdu. Asi po 30 vteřinách s otevřenýmu dveřmi a venkovní teplotou nad 30 stupňů nebude absolutně poznat, že to má klimatizaci. O to mi jde.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jo, a na každé sedadlo by se dala ceulka, že sem se sedá, a na tyče, že zde se drží. Opravdu musíme z lidí dělat úplné blbce? Že se hýbe vzduch ve stojícím voze snad pozná každý, a jestli ne, tak mu nepomůže ani indikátor blbo.., ehm, klimatizace.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Nesouhlasím. V těch největších vedrech ano - to pozná skoro každý, ale pak jsou takové ty stavy, kdy se to kolísá kolem třeba 26 stupnu, a klima chvili jede a chvili ne. A i ja sam premyslim, jestli by mozna nebylo vyhodnejsi otevrit okna... urcite bych ale si nedovolik tvrdit, ze to kazdy automaticky pozna. Az bude vice nez polovina vozidel klimatizovanych, nebo jedna cela rada vozidel, ktere budou mit uplne jiny vzhled proti ostatnim - pak to bude neco jineho... ale ne ted.

Podle me nejaky indikator provozu klimatizace by byl fajn - nekdo by ho stejne ignoroval, ale pak by ta vetsina, co by to zaregistrovala, se mohla taky zachovat jinak a treba to okno zavrit/upozornit toho, kdo ho otvira...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Karosa B732 píše:
Jak to má cestující poznat, jestli je zapnutá, nebo ne?
Jestli se takhle ptáš, tak jsi zřejmě ještě klimatizovaným vozem nejel. Ten teplotní rozdíl při nástupu do vozidla snad pozná každý.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
V Husivicích nejezdí nějaké 21tr, že je potřeba zápůjčka?


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
Aktuality z Husovic


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Obrázek


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Priznam se, ze sleduju spis autobusy, v salinach se neorientuju.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Robert píše:
Pred hodinou jsem dojel z Wroclawi a Katowic. Nevidel jsem v klimatizovanych vozech jedine otevrene okenko. Jakkoli se mi tam hromada veci souvisejicich s dopravou nelibila (treba nutnost couvat s patnactimetrem pres rusnou krizovatku, protoze znacka oznamujici snizeny podjezd je az za ni apod...), tak v tomto (a take skladbou vozoveho parku obou systemu MHD) meli me sympatie.

No zrovna v těch Katowicích budiž, jsou tam nízkopodlažní tramvaje, ale jakmile člověk vyjede mimo Katowice (třeba směr Bytom), tak už potkává jen Konstaly a jede po jejich často příšerných jednokolejkách.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Pred hodinou jsem dojel z Wroclawi a Katowic. Nevidel jsem v klimatizovanych vozech jedine otevrene okenko. Jakkoli se mi tam hromada veci souvisejicich s dopravou nelibila (treba nutnost couvat s patnactimetrem pres rusnou krizovatku, protoze znacka oznamujici snizeny podjezd je az za ni apod...), tak v tomto (a take skladbou vozoveho parku obou systemu MHD) meli me sympatie.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Xcav8: něco takového jsem teď viděl v Krakowě (v "blbým" Polsku). Mezi devátou a desátou večer salón tramvaje klimatizován a na LCD obrazovkách (umístění podobné, jako u našich vozů) bylo v červeném proužku napsáno, aby cestující zavřeli okna, že je vůz klimatizovaný. Nebo neotvírali? Už nevím, ale důvod i snaha jsou snad jasné.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Jenže je tam zase to "při zapnuté klimatizaci". Jak to má cestující poznat, jestli je zapnutá, nebo ne? Já bych vůbec nedával nějaký výběr. Jak říkám, v Praze to funguje naprosto bez problémů.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Stačila by nálepka: Tento vůz je klimatizován, při zapnuté klimatizaci neotevírejte okna.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Jenže pokud jsou okna 3703 zavřená, funguje klimatizace naprosto perfektně, jak jsem byl svědkem asi před měsícem, kdy bylo venku podobně vedro a, světe div se, okýnka byla opravdu zavřená. Vím, že v Německu, Rakousku, Švýcarsku atd se dá nastupovat na konečné kdykoliv. Ale tam používají skoro vždy a všude optickou závoru na dveřích, takže nejsou nikdy dlouho otevřené. A s otevřenými okénky jsem se tam v klimatizovaném buse ještě nesetkal. Říkám, že je to stejná blbost, jako říkat, že v Německu mají výkonnější topení, protože ve voze je teplo, i když jsou všechny okýnka pootvíraný. Něco takovýho vůbec není potřeba. V Praze stačí v novejch 15T jenom blbý upozornění nad okýnky, že je vozidlo klimatizované a že otevřením se účinnost snižuje a skoro nikdo je neotvírá. A jak je tam příjemně. Prostě zamknout okýnka, doplnit nálepky ad 15T Praha a nejlíp ještě napsat na vozidlo zevnitř i zvenčí, že je klimatizované. Když totiž DP okýnka nezamkne, nemůžeme se cestujícím divit, že je automaticky otevřou ve zvyku z jiných vozů. Prostě chybí jakákoli informace.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Karosa B732: řeknu ti to si takto, nevím kde jsi všude byl a podobně, já mám projetou půlku Evropy. Klimatizace v Německu, Rakousku, Itálii, Španělsku atd se používá dobrých 20 let +- a věř, že všude mají otvírací okýnka, bývají i otevřené, je to uplně normální, tak stejně na konečných stojí busy i 10 minut s otevřenýma dveřima, tam totiž většinou, hlavně v Německu a Rakousku můžeš nastoupit na konečné do vozidla, ikdyž jede třeba až za těch 10 minut a věř, že nějaké otevřené okýnko na klima ve voze nemá vliv, dokonce ani otevřené 4 dveře.To je osobní zkušenost. Taktéž nevěřím, že u regionálky jedno jediné otevřené okýnko změní klima a teplotu v autobuse a udělá se tam vedro. Otázkou je samozřejmě i použítá klima, pokud je to nějakej levnej zgarb bez výkonu, tak to nemůže fungovat, to je jasné. Taktéž v těchto zemích klima nějak výrazně nehučí a neruší uvnitř vozu.
Sám su zvědavej až přijdou ty naše klimatizované zázraky do DPMB, jaký to bude mít výkon a jak to bude fungovat. Osobně si vemu pak teploměr a provedu měrění s otevřenýma okýnkama a bez. Pokud ale ta naše klima bude nějakej zgarb, tak to bude jen hučet a výsledek nula nula nic.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5705 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 229  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 03:22
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]