Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 12 z 17    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Všechny vozy s klimou mají zamykací okénka. Problém je absence klíčů ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Tr26 má zamykací okénka, takže stačí je všechny obejít s klíčem a problem solved.


Naposledy upravil xcav8 dne 20 čer 2018 11:11, celkově upraveno 1
Nauč se psát!


Offline
790
25 led 2006 09:46
Přesně tak. Počátkem června jsem jel několika Urbany. Ve většině klima nefungovala a ve voze bylo i přes otevřená okna na zdechnutí. Jen v jednom byla puštěná a i při otevřených oknech bylo uvnitř vozu příjemně. Takže ta okna je jen zástupný důvod řidičů. Hlášení by to určitě chtělo, holt cestující jsou blbí, ale pochopitelně těžko odliší vůz s klimatizací nebo bez ní.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
peno: Takové hlášení už existuje a regionální dopravci ho mají. Na 701/702 ho pár řídičů pravidelně používá. (a cestující ihned zavírají) :applause:

Stačí jen nahrát a začít používat i u DP.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
goldfinger: pokud okna nejdou zamčít tak jo. Můžeš maximálně zavřít. A když jsme u toho, psal jsem tu před lety, že mám osobní zkušenosti s klimatizacemy v Rakousku, Itálii, Německu atd atd a otevřená okna neměla vliv na účinek klimy, ani 4 otevřený dveře 10 minut na konečné, takže asi bude záležet na výkonu klimy.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Možná by pomohlo nějaké hlášení ve smyslu: „Tento vůz má aktivní klimatizaci, neotevírejte prosím okna.“ Věřím, že by takové hlášení ocenili i regionální dopravci.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
chat-maniac píše:
...Otevřením oken se snižuje účinnost, nevím o kolik, dochází k plýtvání a ztrácí to celé smysl...

To nepopírám, ale řidič není od toho, aby tohle nějak posuzoval, nebo řešil.

S takovýmto přístupem řidičů to akorát dospěje do stavu kdy si DP vyhodnotí, že nejlepší systém je ovládat topení/klimatizaci dálkově bez možnosti ovládání řidičem.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
A to je takový problém při výjezdu z vozovny nebo na konečně okna zavřít a zamcit a pustit klimu?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Ondra K. píše:
Řidič nemá co vychovávat cestující tím, že vypíná klimu když někdo otevře okno. V souladu s předpisy má příkaz od určité teploty klimatizovat, tak má klimatizovat. Nejsem stěžovatel, ale být v tom voze mezi cestujícími, tu stížnost na takové chování řidiče napíšu.

Mě je jedno jestli vychovávat nebo něco jinýho. Otevřením oken se snižuje účinnost, nevím o kolik, dochází k plýtvání a ztrácí to celé smysl.

Můžeš mi ten tebou zmiňovaný předpis ukázat? Rád se přiučím.

V některé SORce klima pouštěla sprchu, v nějakých nejede, v Urbanech nejely, sami se zapínaly nebo vypínaly, jedna topila druhá chladila a tak.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Plně parciální. :mrgreen:


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Acumario. Mario, Mařena. Marfuša, momentálně s vadným čerpadlem servořízení. Proto zatím nemůže vyjet. Nicméně se stihlo odzkoušet, že linku 32 ve stávajícím výlukovém provedení zvládne. Teoreticky po dodání vozů 3304 a 3305 by mohla být plně parciální.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Může mi někdo objasnit, jakému vozidlu se říká Marfuša?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Staník:

Vím na beton, že dispečink hlásí v 7.00 ráno teplotu, jiné časy si nevybavuju, že bych toto hlášení někdy slyšel. Třeba jsem to jen nepostřehl.

Vím, že u jedné Sorky klima nefunguje, nebudu říkat schválně číslo, řeší se to s výrobcem, řidič si na to stěžuje.

Co se týká tepla od motoru, tak to vedro nejde jen od Sorky, ale i od Solarisu a od podlahy i v devítistovkách.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Jenda píše:
No tak hlášení dispečinku teda nezabírá, protože dnes bylo víc jak 26°C a v kloubový Urban na a-50 klima vypnutá a paříme se...

Dnes při 30°C jezdila na d-9 jedna nejmenovaná 13T6 se zapnutým topením. Musel jsem jít požádat řidiče, aby topení vypnul, protože nikomu z ostatních propocených cestujících to zřejmě nevadilo. Zajímavé, že to nevadilo ani dispečerovi, který jinak při teplotách v zimě nad 6°C obvykle řidiče obvolává, a drbe je za zapnuté topení.


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Citace:
Klimatizaci ve vozech by měl řidič zapnout, pokud venkovní teplota přesáhne 25 stupňů, což se dozví z dispečinku.


Píše sám DPMB v reakci na dotazy cestujících. Bohužel i já, jakožto člověk cestující MHD denně, se sem tam vezu autobusem, ve kterém je - i přes tu stanovenou teplotní hranici - klima vypnuta. Hlavně v SORkách s tím jejich nelogickým interiérem, pár okny a vedru od motoru k tomu je potom fakt zážitek cestovat.

Jinak v pár případech, kdy bylo vedro fakt už extrémní, respektive nás po cestě čekalo stání v koloně kolem židenických kasáren, jsem za řidičem zašel s prosbou, jestli by klimatizaci byl ochoten zapnout. V prvním případě ji bez problémů zapnul, v tom druhém se mi prakticky vysmál do obličeje s tím, že je ta klima "prý" jen na koukání... Nevím, jestli tím myslel, že nefunguje, nebo jen měl "radost", že se ve voze potíme, ale tak pokud chce zbytečně riskovat, že mu někdo ve voze zkolabuje... jeho volba.

Pokud už klima hezky chladí, případná otevřená okna se snažím pozavírat... A naštěstí na nějaké experty, kteří by při zaplé klimatizaci okna otevírali, jsem ještě nenarazil... Hlavně doufám, že opravdu dojde k doplnění "samolepek" o klimě do jednotlivých vozů - příklad by se dal vzít z "3703", která je jimi vyzdobena perfektně! :pray:


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Fakt je ten, že neznám žádný pokyn, který by říkal, kdy klimu zapnout a kdy ne, fakt je, že se nálepky na okna řeší, fakt také je, že nový Urbaní 18M docela jeli i do kopce, což v současné době pravda není jak píše chat-maniac, vozidlo sotva jede.

Ondra K. : jestli takovej předpis existuje, tak se ke mě nějak nedostal.

Stejně si myslím, že pokud klima funguje, řidič ji zapne, proč by to nedělal? Aby se sám potil?


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Marfuša označení "klimatizováno" má na každých dveřích. Ale je to provedeno svépomocí a už před rokem, kdy ještě DP jiné vozy s klimatizací neměl. Má i kličku na okna.
Osvětu by to chtělo. Pomocí nálepek na okna jak píše chat-maniac by to bylo ideální. Ale muselo by to jít ruku v ruce současně s opravdu reálným zapínáním klimatizací. A to chce zase osvětu u řidičů.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Řidič nemá co vychovávat cestující tím, že vypíná klimu když někdo otevře okno. V souladu s předpisy má příkaz od určité teploty klimatizovat, tak má klimatizovat. Nejsem stěžovatel, ale být v tom voze mezi cestujícími, tu stížnost na takové chování řidiče napíšu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Je tu pár ale. Rád ji zapnu, ovšem každej balvan, co nastoupí, hned okamžitě střelhbitě otevírá všechno, co má na dosah. A pak se veze dvě zastávky... Pak ji vypínám. Do vozů se samozřejmě žádné nálepky nedodaly a prý se to řeší (snad to nebude na sto let, jako jiné praktické drobnosti) a ve vozech taky samozřejmě nejsou ani žádné klíče, kterými by se mohla ta okna zamčít. V SORkách výjimečně jsou.
Co říkají kluci, Urbany 18m mají dost problémy s výkonem, takže klima se nezapíná, aby se to vůbec rozjelo. Prý jsou vadné mezichladiče turba a tím to ztrácí výkon. Ale jestli to je pravda, nevím. Když jsem to měl chvíli po vyjetí, valilo to dobře. Ale hodně si teď stěžují.
A ke mě ani na výpravnu se žádný oficiální pokyn, jak a kdy zapínat klimu, nedostal. Takže je to osobní záležitost každého a dispečink více méně informuje o teplotě a možnosti klimu zapnout. Řekněme, že žádá.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Ondra K. píše:
[Ovšem dispečink vyhlašuje povinnost klimatizovat na základě vnější teploty. :-)
No tak hlášení dispečinku teda nezabírá, protože dnes bylo víc jak 26°C a v kloubový Urban na a-50 klima vypnutá a paříme se... Přitom včera tam jel rozumný řidič, který zavřel na konečné okénka, klimu zapnul a vydrželo to tak celou dobu jízdy. Lidi neměli důvod okna otevírat. Takže je to hodně o lidech. Také nechápu, proč tam nikde není žádná informace, že tento vůz má klimatizaci, aby se při zapnuté klimě okna neotevírala.
26 Tr: o kolik má vůz se zapnutou klimou větší spotřebu energie? Je to o dost?

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
428
24 lis 2017 11:40
A těch 25C vevnitř to drží (nebo se snaží), i kdyby byl venku pařák dejme tomu nad 32 (říká se, že rozdíl by měl být do 7)?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
OndraS píše:
Možná jsem se nedostatečně vyjádřil, těch 25°C platí pro vnitřní teplotu. 26Tr tu teplotu udržuje sám, po zapnutí vozu je klima v režimu automat. Jde ji však tlačítkem deaktivovat, dejmetomu při režijní jízdě, aby to nevalilo zbytecně. U Marfuše je vyzkoušeno, že ideální je nastavení 24°C a ventilatory na II. stupeň. Zde se klima ovladá manuálně.

Ovšem dispečink vyhlašuje povinnost klimatizovat na základě vnější teploty. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Jinými slovy, po zapnutí vozu 26Tr je vše v režimu automat. V létě se snaží klimatizací udržet teplotu na 25°C, v zimě se topením na tuto teplotu taky snaží dostat (možná na menší, to teď nevim). Klimatizaci i topení jde pomocí ovladacího pultu deaktivovat. Topit přitom umí i klimatizace.

Jak 26Tr, tak i Marfuše, natápějí bojler s vodou (resp fridexem) i v létě, neboť do něj rekuperují zbytek toho, co nepohltí síť nebo střídač pomocných pohonů. Zní to divně, že i v létě se takto "odpadně" natápí kotel, na druhou stranu to má výhodu třeba při nenadálém dešti, kdy se zamlží čelní a boční okna a je zhoršený výhled - teplo na ofuk okna je hned k dispozici. Světový pohár z mistrovství světa v mlžení skel tak drží nadále 21/22Tr.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
DPMB se totiž zatím nenaučil používat ani nadčasové vynálezy jako je poptávka nebo topení. Když se v zimě stálo v noci na nádraží a čekalo na meškající spoj tak sem po každým zavíral a uvolňoval dveře aby jim nebylo zima a lidi přišli poděkovat že jsem rozumný člověk. Že to předtím nikdy neviděli. Cítil jsem se zmateně jestli náhodou jsem nevycestoval časem zpět do středověku sarcastic


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Zatím je to dobrý. Zatím se DPMB nenaučil ji ani zapínat. Takže přibližně počas jedné generace můžeš být v klidu. Až budou mít všude v okolí vč.Blanska metro i hyperloop, DPMB objeví vynález klimatizace sarcastic


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 410 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 14:47
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]