Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 10 z 411    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 411  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Na FB kolovala okolo vánoc vizualizace stanice Západní Brána a byly tam zobrazeny také vozy 45T v dračím nátěru. Pokud nátěr platí, tak budou vypadat zhruba takto. Co se týče interiéru, je známo jestli se počítá s tmavým nátěrem okolo oken? Draci to tak mají a vypadá to lépe než komplet světlé interiéry.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
king666 píše:
Da se ta vystava najit i nekde na netu? Jestli je tam i linkove vedeni tak by me zajimalo jaka je aktualne uvazovana verze a jestli se neco oproti materialum dostupnym na netu menilo... Jinak omlouvam se za dva posty za sebou (ale jsou vzajemne nesouvisejici tak to snad tolik nevadi).
Dá a prosím asi o smazání těch dvou posledních postů... Hledání v mobilu mi šlo z postele blbě a asi jsem měl z teploty uvařený mozek :( Tenhle měsíc jsem se do Brna nedostal tak jsem se zeptal trochu blbě, google ale později našel odpověď až příliš snadno 8-[

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
miropiro píše:
Ale pro změnu v plánu linkového vedení, které je vidět u výstavy nového nádru ve Vaňkovce, je vidět tramvajová trať podél Svitavského nábřeží.

Da se ta vystava najit i nekde na netu? Jestli je tam i linkove vedeni tak by me zajimalo jaka je aktualne uvazovana verze a jestli se neco oproti materialum dostupnym na netu menilo... Jinak omlouvam se za dva posty za sebou (ale jsou vzajemne nesouvisejici tak to snad tolik nevadi).

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Cracatit píše:
Nevede někam k tomuhle letišti ta spojovací panelka z Komína, o které jsme tu mluvili nedávno v souvislosti s Benzinou/Kamenolomem?
Kdyžtak mi to někdo upřesněte, děkuju.
Jj, je to ta panelka :)

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Naxashi: Jasně, nebylo to osobní, ale tak nějak blbě to vyznělo, jen jsem se pro jistotu zeptal, jaks to myslel, ať se nedohadujeme o blbostech. Beru to pořád jako diskusi, ne jako útoky. :smile:
Jak už jsem říkal, můj názor ohledně protažení na Vranov je jen takové rýpnutí. sarcastic
Osobně to znám jen po Líchu, kam jsem kdysi jezdíval na koně a kde jsem byl i relativně nedávno, vím, že její okolí je liduprázdné a že se skrz ni dá po cestě/cyklostezce lesem do Bílovic a na cyklostezku k řece. Tady to asi ještě nějakou dobu zůstane rekreační oblastí.
Zástavba by měla začínat po trase A-57 ještě o dvě zastávky dál. A mezi Útěchovem a Vranovem je zas mezera v podobě lesa, ale tam to neznám už vůbec.
V Soběšicích jsem byl jednou na návštěvu a přišlo mi to jako vesnice, ale Ořešín/Jehnice určitě budou o dost menší.
Takže sem by mi tahání šaliny přišlo jako totální nesmysl.
:smile:
Co se týká Řečkovic, tam souhlasím, že už delší dobu existují plány k depozitáři TMB, potažmo někam za Terezy Novákové, o nich jsem už někde četl (okolo roku 2010), ale spíš si myslím, že bude mnohem spíš protažená D-12 za současný Technopark, protože tam je poměrně velká oblast s poptávkou.
I když zastavěná je zatím spíš směrem k Fakultě podnikatelské VUT a k Palackého vrchu s dominantní Fakultou strojního inženýrství, než rovně do Medlánek jako kdybych směřoval na místní polní letiště.
Nevede někam k tomuhle letišti ta spojovací panelka z Komína, o které jsme tu mluvili nedávno v souvislosti s Benzinou/Kamenolomem?
Kdyžtak mi to někdo upřesněte, děkuju.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Cracatit: Ne, neboj, tohle neměl být žádný osobní útok na někoho konkrétního. Tohle není: osobní, útok, na konkrétního člověka. Tohle je jen dotaz, proč tu jsou absolutně všichni posedlí těma 2 bezvýznamnýma vesničkama. Připadá mi to, že se lidi hromadně rozhodli, že prostě budou posedlí nějakýma…bezvýznamnýma vesničkama, pak náhodně píchli do mapy a od té doby se tu pořád řeší. A já stále nechápu proč. Co mi uniká, nikdo mi to tu zatím nevysvětlil.
Proto se ptám obecně: Proč tu všichni pořád řešíte Útěchov a Vranov? Tam jako všichni bydlíte, nebo co?
Pokud by dopadla jaderná bomba na Prahu, nikoho by to tu nezajímalo. Pokud by dopadly 2 menší na Útěchov a Vranov, tak se tu všichni zblázní.

Edit: K tomu poratažení šaliny: Jestli jako někdo fakt dává argument, že NE průtahu, protože tam, kde momentálně venčí psi, bude smyčka, tak… sarcastic To snad nikdo nebere vážně, ne? Protože tohle je špatnej vtip. Ne argument.
Šalina tam měla vést už dávno, je to projekt cpro zvýšení veřejného blaha, takže se to prostě má udělat a hotovo. Lidi budou kecat stále, a jak se to postaví a začne to tam jezdit, tak pak zase budou říkat, že to je vlastně super. Většina lidí je…ne zrovna…no prostě jsou tupí.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Cracatit píše:
Soběšice jinak rostou hlavně proto, že je blízko les, pořád jsou ještě volné parcely a prostě souhrn všech těch efektů "hezkého předměstí." Já bych tam bydlet nechtěl.
Ostatně třeba takové Sokolnice se prý taky rozrůstají, v podstatě všude, kde jsou dneska volné pozemky, se něco staví.

Technicky vzato, stoupání od Kupkovy k rozvodně není z mého pohledu o moc prudší jak jiné úseky v Brně. Kolem zastávky Panská lícha by se samozřejmě jelo bokem, nicméně tramvaj by stejně skončila nanejvýš tak u Štěpánkovy, takže fakt ne, do Soběšic šalinu asi ne.

Cracatit píše:
Naxashi: Nevím, na koho tím míříš, že se tu mluví o Soběšicích. Já je nadhodil jen jako sarkastickou narážku na fakt, že někomu na hustě zastavěném sídlišti vadí dotažení šaliny. Podle mě by měla reálně jezdit na Haškovu, aby šlo zrušit A-46.
Jinak zavedení šaliny třeba do Lelekovic nebo České je nesmysl, Kanice dtto.


Teoreticky územní plán počítá s protažením šaliny dále ke kasárnám do Řečkovic.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Soběšice jinak rostou hlavně proto, že je blízko les, pořád jsou ještě volné parcely a prostě souhrn všech těch efektů "hezkého předměstí." Já bych tam bydlet nechtěl.
Ostatně třeba takové Sokolnice se prý taky rozrůstají, v podstatě všude, kde jsou dneska volné pozemky, se něco staví.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Naxashi: Nevím, na koho tím míříš, že se tu mluví o Soběšicích. Já je nadhodil jen jako sarkastickou narážku na fakt, že někomu na hustě zastavěném sídlišti vadí dotažení šaliny. Podle mě by měla reálně jezdit na Haškovu, aby šlo zrušit A-46.
Jinak zavedení šaliny třeba do Lelekovic nebo České je nesmysl, Kanice dtto.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MtM píše:
No abychom se v budoucnu nedivili za šaliny až do Soběšic, které se houfem začínají také rozrůstat a dal bych ruku do ohně za to, že ty louky před Soběšicemi budou brzo zastavěné :D

Ty budou. Za mne ale trochu divná lokalita. Klid určitě ano, ale do obchodu buď tak autem nebo pěšky přes les. Autobus samozřejmě je, ale zas jak často jezdí. Každopádně dle jistých plánů, které lze najít i na webu OneManBrnoBlog by teoreticky podle dřívějších plánů měla být tramvaj vedena až do Soběšic. Tramvaj možná měla vést Lesnou i jinak, bo i proto, že sídliště mělo být asi jinak koncipováno. Za mne však budu rád i za to, že se tramvajová linka 5 dostane konečně přes most.

Ale pro změnu v plánu linkového vedení, které je vidět u výstavy nového nádru ve Vaňkovce, je vidět tramvajová trať podél Svitavského nábřeží.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
No abychom se v budoucnu nedivili za šaliny až do Soběšic, které se houfem začínají také rozrůstat a dal bych ruku do ohně za to, že ty louky před Soběšicemi budou brzo zastavěné :D

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Ježiš, proč tu jsou všichni posedlí tím Útěchovem a Vranovem? Co je na těchdle místech tak super? To tam jezdí biliony lidí? Dívám se na mapy a vidím bezvýznamné vesničky. Malé, málo lidí, úplně náhodné. Přesto se o nich tady mluví snad pořád. Pořád tyhle 2. Nikdo neřeší Lelekovice, například, nebo Ořechov. Nebo Kanice. Úplně stejně velký, ve stejné vzdálenosti od Brna, ale nikdy jsem tu o nich nic nenašel. Ale Útěchov a Vranov? Furt, prostě furt. Tak co? Proč tu jsou všichni posedlí těmahle 2?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Dá se zlomit třeba šalinou až do Útěchova, na Vranov by to nemělo vytížení. :mrgreen:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
No pokud vím, vždycky byl hlavní argument, že smyčka zabere místo na louce a omezí tak možnost venčení psů. Tak se to ostatně kdysi psalo i v Severníku, zpravodaji MČ. Těžko říct, jestli se takový argument pana Malečka dá něčím nějak zlomit ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Hlavně SOL, ti si to vyřvali, radnice by ani moc proti nebyla, přecejen jde o investici města, ne městské části, asi mají strach o parkovací stání. Tak by jim možná zavřel hubu nějaký parkhouse, který by se hodil u bazénu už dneska.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Snad někdy jo. Hlavně to chce nevolit STAN a SOL.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Opraví železniční most pod Lesnou. Pak prodlouží trať, smyčku ale asi zruší

Příští rok začne přestavba nádraží v Králově poli a také oprava mostu přes trať u zastávky Lesná, nádraží. Po dokončení má konečně dojít k prodloužení tramvajové trati ze Štefánikovy čtvrti do Čertovy rokle, původní smyčka má být zrušena. Trať na Haškovu ale stále naráží na (pro mě nepochopitelný) odpor MČ Brno-sever, oni by raději protáhli autobus 46 do centra. Nicméně projekt stavby TT s budoucí odbočkou směr Haškova počítá, a třeba se jednou změní vedení MČ...


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jeli jsme s našima nakupovat a na Míráku vedle šaliny je takový šikovný parkoviště, kde dopoledne nikdo nestává, tak si tam někdy dáváme sraz, protože se odsud jede dobře na Pisárky a do tunelunebo na Starý okruh (do Kohoutek skrz Šárku a okolní serpentiny). No a jak šel táta do obchodu, tak říkal, že vidí kachnu a záložní bus. Tak autobus byl jasnej, ale kachna ne, proto ten dotaz. Kolik těch busů na čtyřce takhle rotuje? Mimochodem ta busová záloha přijela těsně chvíli před kachnou.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Cracatit píše:
Ty busy na čtyřce jsou nějak pravidelně?
Nevím jestli pravidelně, ale tento týden jsem v podstatě od středy každý ráno na Hlavním nádraží viděl kloubovej Solaris na 4. A to jsem jel každej den v jinej čas, tak nevím jestli je to náhoda nebo jich je tam tolik...


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Cracatit... Ta kačena na čtyřce souvisí také s neobsazenými službami - ty vedle záložních autobusů zachraňují i dva záložní kurzy šalin. A na jeden z nich (konkrétně 50092) je ve vypravenosti předepsán typ KT8.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ty busy na čtyřce jsou nějak pravidelně? Co výskyt kachen, jde jen o náhradní vozidlo, nebo nějaké pravidelné řazení v posledních dnech?
Minulý týden kterýsi den (úterý?) a dneska opět jsem kachnu potkal na čtyřce.
Dneska na ní byla na Míráku cca. v 10:50 - 11:00, nevím přesně.
Po ní přijelo saranče.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
To jsem si nikdy ani neuvědomil, že 4 je jediná linka, co jezdí jen po silnicích :-k

Co mi dodnes "vrtá" hlavou je to, jak funguje autobus na kolejích z hlediska přednosti jízdy a přednosti na přechodech.

Co jsem tak nějak vypozoroval, tak řidiči jedoucí NAD za nějakou šalinu zapínají takový šalina drive mode a prostě jedou e_smile

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
miropiro... Hádám, že karanténní opatření zasáhla i do řad řidičů a řidiček DPMB a tudíž se na šalinových linkách objevují neobsazené služby. A vzhledem ke charakteru linky č. 4, která nejezdí po žádném samostatném tramvajovém tělese, je ideální nechat autobusové zálohy jezdit právě na nyní.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Proč teď jezdí na lince 4 na dvou kurzech autobusy?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
273
04 bře 2013 22:47
Tak zmíněný přístřešek na Osové je odstraněn, ale ještě si z něho dělal legraci Jan Kraus ve svém Show na Primě. Minulý týden.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 411  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]