Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 54 z 412    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 412  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1626
10 čer 2006 20:45
Brno
A hlavně jsem zapomněl napsat, že minimálně ve špičce by vznikaly nepravidelnost. Není problém udělat okolo dělnického domu 5 minut zpoždění, což při intervalu 3/3/4 minuty by nebylo moc fajn na pravidelnost

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1626
10 čer 2006 20:45
Brno
Nemyslím si že DP bude měnit už teď i devítku kvůli dvanáctce. Třeba se před rekonstrukcí v Zábrdovixích odvolá nějaká voda z Tetčic a co pak?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zdeněk: protože devítka by do Juliánova nejela.

Jinak kdyby se nestíhala Rašínova, devítku lze otočit na Nových Sadech.


Offline
Uživatelský avatar

1626
10 čer 2006 20:45
Brno
Ještě na začátku srpna byla informace, že vše běží podle plánu ☺️ a tu 12 spíš všechny na Geislerovu, proč každý druhý spoj do Julianova?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
2689
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Pokud by se nestíhala Rašínova, jde to udělat tak, že by jela devítka na Rooseveltovu, Hlavní nádraží a po otočení na Nových sadech zpátky na Lesnou. Jinak to asi vymyslet nejde, pokud ji nechcete hnát na otočení na Švermovu, ukončení devítky už na Maliňáku by byla úplná kravina a pak by šlo teda ještě končit na České/Komenského náměstí s dispečerským provozem, což mi taky připadá jako pitomost, ale možné to je.
No a dvanáctka by jezdila celou dobu střídavě Juliánov/Geislerova, no a desítka by v tomhle režimu jezdila normálně jako před prázdninama na Švermovu a ráno na Novolíšeňskou, prostě posily.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1626
10 čer 2006 20:45
Brno
Zatím není žádná oficiální informace, že by se Rašínova neměla stihnout.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Nezapomněli jste ovšem v těchto plánech na něco, pánové? Jak tu bylo naznačeno, zcela reálně hrozí, že se Rašínova nestihne do září dokončit, což by mohlo veškeré plány na polookružní d-9 změnit, protože kroužit s ní přes Husovu by byla docela solidní zajížďka. Předpokládám, že v takovém případě by byla d-9 vedena po Rooseveltově a rovnou pod viadukt a na Křenovou. Otázka ovšem je, co v takovém případě s d-12, protože ta by se už na Křenovou nevešla. Jediné, co mě v takovém případě napadá, je právě ten objezd přes Maliňák, jenže tam se taky nevejde. No, nezávidím to tomu, kdo takovou případnou výluku bude muset vymýšlet.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6162
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jak už se tu kdysi probíralo, varianta pro souběh výluk Zábrdovické a Zvonařky je d-9 polookružně Lesná - centrum - Lesná a d-12 TP - Česká - Hlavas - Juliánov, přičemž kratší interval má sloužit jako náhradní doprava za zrušené tram linky jezdící na Starou Osadu.

Co se týče přechodného období do zahájení výluky Zábrdovická, čekal bych, že bude řešeno stejně pouze každá druhá d-12 by mohla končit už na Geislerce. Vedení linky d-12 po 1. a 2. koleji u Hlavasu není v PD možné z hlediska kapacity dopravní cesty.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Nevíte někdo, začne se už na podzim opravovat ten most v Zábrdkách? Pokud ano, tak můžou do Juliánova jezdit všechny 12ky a 9ka Lesná - Nádraží polookružně, jak psal kazlik.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
P. Haluza: problém může být v propustnosti 1. a 2. koleje (1 a 2 v 5minutovém intervalu, 4 a 9 v 8-10minutovém intervalu).

Buď tedy na Geislerovu, nebo v PD by mohlo být řešitelné:
A: Technopark - Česká - Hlavní nádraží - Jugoslávská - Čertova Rokle (+ ve špičkách kratší interval),
B: Technopark - Česká - Hlavní nádraží - Juliánov (po trase bývalé 13).

Předpokládám ale, že touto dobou už má DP na stole definitivní variantu.

Edit: kazlikova varianta též nevypadá špatně.


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Osobně mě napadá vedení:
9: Jezdila by v "expresní" polookružní variantě
- Lesná - Moravák - Maliňák - Hlavas - Svoboďák - Česká - Moravák - Lesná
12: Pokračovala by z nádraží dále do Juliánova místo linky 9 a kvůli tomu, že 9 má +- dvojnásobný interval oproti 12, tak by každý druhý spoj byl veden z nádraží po lince 10 na Životského/Geislerova či na Stránskou skálu
Jedinou nevýhodu to má zrušení linky 10 v úseku Nové sady - Švermova


Offline
2803
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tipl bych to na otočku přes Maliňák nebo Geislerku.


Offline
19
21 říj 2016 16:29
Ví někdo, jak budou od září jezdit tramvajové linky? Linky 1-10 nejspíš ve svých klasických trasách? 11 nejspíš opět z Lesné přes Cejl na Rakoveckou, ale co bude s 12? Napadá mě polookružní zakončení přes Šilingrovo nám-Nové Sady-Hl.nádraží-Malin. nám.-Rooseveltova-Česká a zpět TP. Nemáte někdo bližší info? Děkuji :wink:


Offline
19
21 říj 2016 16:29
[quote="prototyp401"]1704 viděna asi ve dvanáct hodin u zast. Zelný trh směr Hl. n., kurz 40002 Nevím, zda to byla zkušební jízda a rekonstrukce trati spěje ke konci (u Tomáška jsem teď pár týdnů nebyl), nebo prezentační jízda jen na Svoboďák a zpět k informaci, kterou zveřejnil DPMB na facebooku:

Jednalo se o akci na Svoboďáku ke 150 let MHD v Brně v roce 2019, proto to byla právě 1704. ;-)
U Tomáška jsem v pátek zrovna byl a na konec rekonstrukce to zatím bohužel ani zdaleka nevypadá :-?


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
1704 viděna asi ve dvanáct hodin u zast. Zelný trh směr Hl. n., kurz 40002 Nevím, zda to byla zkušební jízda a rekonstrukce trati spěje ke konci (u Tomáška jsem teď pár týdnů nebyl), nebo prezentační jízda jen na Svoboďák a zpět k informaci, kterou zveřejnil DPMB na facebooku:

Příspěvek: https://www.facebook.com/DopravniPodnik ... 2527306318
Chcete „vlastnit“ sedadlo ve zlaté tramvaji doplněné cedulkou s vlastním jménem? Máte možnost. Přes webové stránky http://www.projekt150.cz si můžete sedačku vydražit a stát se jejím patronem. Dražba startuje, tak se zapojte. Výtěžek půjde na výrobu památníku, který bude mít podobu historického označníku. V plánu DPMB je, umístit tento památník na stejném místě, odkud 17. srpna 1869 začaly odjíždět první koňské tramvaje.


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Snad to tak nedopadne. Už tak máme jednu z nejpomalejších MHD v republice, a to nepotřebujeme 30 km/h zóny.


Online
7146
27 úno 2010 07:40
Děkuji.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Robert: cituji ze stanoviska PCR:požadujeme ul. Rooseveltova již ponechat ve stávajícím režimu mj. i v souvislosti s dodržováním rychlostí trmvají na přímých úsecích ulice Rooseveltova.


Offline
100
09 lis 2017 15:24
Brno
Moc dobře vím že všechny K3R-N se mají do konce tohoto roku (2018) vrátit do provozu.


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Robert píše:
Ne, ale po ulicích, jež těsně přiléhají k centru a je na nich zvýšený pohyb chodců, mi to přijde v pořádku. Nádražní, Benešova, Rooseveltova, Joštova, nic víc.

Přesně tak. Zajímalo by mě, kam všichni (myšleni Češi obecně) tak spěcháme. Měl jsem teď možnost být na pár dní v Rakousku a v Norsku. V obou zemích jsem se jako chodec cítil bezpečně. Auta dávají přednost hodně dopředu, ještě člověk ani nevstoupí do vozovky. 30 km/h v bočních uličkách je standard.
Po návratu do Brna mi připadá, že se mi čím dál více stává, že jdu po přechodu, a auto, které přes něj jede na vzdálenějším konci, musí jo za každou cenu přejet, i když mě tím omezí. Asi je spasí těch 5 ušetřených sekund.
Myslím, že zatím vyhrává dnešní zkušenost, kdy borec zatáčí z Husovy (od červného kostela) dolů na Pekařskou, v ruce mobil a ještě stihne zatroubit na chodce, kteří na zelenou vstupují na přechod, a jimž je povinen dát přednost.


Online
7146
27 úno 2010 07:40
A stanovisko bylo jaké? Že PČR nedoporučuje snížení rychlosti na 30 km/h nebo že nepožaduje?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6162
11 dub 2010 15:05
Juliánov
goldfinger píše:
Od září bude Rooseveltova součástí zóny 30 nesouhlasnému stanovisku Policie ČR navzdory. To bude dobrá taškařice, až měšťáci změří nějakou d1 nebo a67.

Drobná poznámka mimo tramvajové téma. V civilizovaných krajinách se stanovisko PČR respektuje, případně se hledá kompromis.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Online
7146
27 úno 2010 07:40
Ne, ale po ulicích, jež těsně přiléhají k centru a je na nich zvýšený pohyb chodců, mi to přijde v pořádku. Nádražní, Benešova, Rooseveltova, Joštova, nic víc.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Aha, takže časem bychom měli třicítkou jezdit i po Veveří, Lidické, Milady Horákové a Cejlu? Co jste to po ránu hulili?


Online
7146
27 úno 2010 07:40
Jo, devítka, sorry. Ale su rád, že jsem někomu přivodil orgazmus.

Ad. Goldfinger: Ne, podle mě je to na takové ulici naprosto v pořádku.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10278 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 412  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 13 kvě 2024 16:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]