Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 5    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
to je podle mého infa na rozpoznání konce soupravy, aby to odblokovalo vekslu

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
mceza píše:
já myslel, že to sou infráky nebo nějaký jiný zařízení na snímání konce a začátku vozu na základě měření vzdálenosti...


Podle toho co se tu nedavno nekde na foru psalo by to melo byt presne tak, jak rikas. Pokud se mylim, budu rad, kdyz me nekdo, kdo o tom vi vic, opravi.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
já myslel, že to sou infráky nebo nějaký jiný zařízení na snímání konce a začátku vozu na základě měření vzdálenosti...


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Duš píše:
U ostatních vozů mi to taky vadí ale ty nemaj pantec uprostřed...
co má v dnešní době společnýho pantec s výhybkou?


pokud vím stále je tam něco co načítá pantec a pokud jsem si všiml stále je to na troleji...

a pokud ty krabičky s většinou červenou letkou nejsou na počítání pantografu na co tam jsou ...

Opravdu netuším na co tam jsou, od kurzu žiju s tím žo to počítá průjezdy pantografů aby to blokovalo veksle.

I když by to nebylo "počítadlo" nemění to na tom nic že protihroty by se měly dodržovat a to kord u vozu na ZJ.
Když já jedu s nějakou ZJ vždy dodržuju vše co mám (nikdy nevím co se může pokazit - v 99% případů se nic nepokazí, ale.....)


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
U ostatních vozů mi to taky vadí ale ty nemaj pantec uprostřed...
co má v dnešní době společnýho pantec s výhybkou?


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Tasa píše:
Jak malé děcko, mechošu.
Si stoupni na Husovu a dívej se, jak všichni odbočují do Pekařské. Většina tam na protihrot kašle, protože by to za chvilku stálo až dole u Červeného kostela.


U ostatních vozů mi to taky vadí ale ty nemaj pantec uprostřed...

a co se týká pekařské mám na to svůj názor ...

ale tohle už nepatří sem ....


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Jak malé děcko, mechošu.
Si stoupni na Husovu a dívej se, jak všichni odbočují do Pekařské. Většina tam na protihrot kašle, protože by to za chvilku stálo až dole u Červeného kostela.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Mechoš: A proč ti to jako u ostatních nevadí a tady jo? Pokud takto bonzuješ, tak prosím bonzuj i ty ostatní, co toto nedodržují. Občas tvé myšlenkové pochody nechápu.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Když jedu doprava a proti mně jede šalina zprava, tak zastavím a počkám, než projede, protože co kdybych náhodou jel doleva. Občas to docela zdržuje... Ale že mi to taky trvalo, než mi došlo, o čem je řeč.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
mechos: co myslis protihrotama? nevim, co si pod tim predstavit


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
No mojím příspěvkem sem doufal že si to přečte někdo kompetentní ....

Ale jak se zdá ten co řídí zkušebky s 1802 na protihroty kašle... asi vznesu oficiální stížnost....

U ostatních vozů mi nedání protihrotu nějak neva ale u krámu (RT6) z toho mám celkem hrůzu....

udělal mi to i v sobotu a to v pátek i v sobotu řídil jeden člověk ......

Možná vypadám jak de... ale protihroty dávám i na nových sadech o šilingráku ani nemluvě......


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tak ještě aby si řidič stěžoval, když má o starost míň. Abys mohl tvrdit, že to má negativní vliv na zápěstí, musíš mít takovou věc podloženou lékařskými zprávami a studiemi...

Myslím, že nebudeme zasírat téma o RT6 dohadováním se o blbostech ;) Tak konec.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Hhoonnzzaa píše:
Stejně tak jsou nevyhovující vzhledem k zápěstí řadiče, které se samy navrací do polohy 0.

Žádné takové v šalinách nejsou

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
121
01 úno 2009 22:40
Tak zvyknout se dá na všechno, to je fakt, na druhou stranu pochybuju, že by jedinej šalinář přesedlající na tramvaje si stěžoval, že mu chybí mrtvý muž.

Zvyknout se dá, ale že to má negativní vliv na zápěstí je nevyvratitelné. Stejně tak jsou nevyhovující vzhledem k zápěstí řadiče, které se samy navrací do polohy 0.

_________________________________
Tramvajové vozy RT6 na Facebooku: https://www.facebook.com/tramvajovevozyrt6


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Nejde zde jen o případ infarktu a mrtvice. Může dojít ke ztrátě vědomí či jinému zdravotnímu probému. Navíc například v případě nehody řidič určo neudrží ruku na řadiči, takže nehrozí, že by vůz po nárazu měl tendenci jet dál... (Zatímco v Datlem zmíněném incidentu by v případě nárazu do překážky pokračovalo porše bez řidiče dál a na HP2 by při prokluzu kol pod sebe začalo sypat písek...)
Další věcí je věnování se jízdě. Takhle je řidič chtě nechtě nucen mít tu hnátu na řadiči. Už takhle řidiči dělají hafo věcí během jízdy, kdyby měli ještě druhou ruku volnou budou se stávat nehody podobného rázu, jako např v nějaké z minulých aktualizací fotek byla nehoda způsobená řidičkou, která šla za jízdy měnit cedule... Nevidím v mrtvém muži problém a tlak na řadič je minimální, stačí mít ruku položenou stále na řadiči. Nemusíš tlačit, jen jí tam mít...

Hhoonnzzaa píše:
...ale mrtvý muž mě vždycky při mém pobytu v Brně děsí...

Ja tě může děsit? Ty snad řídíš?


EDIT: aha, tak Tasa vysvětlil HP2, takže tam by v tomhle případě mrtvý muž v Brně nepomohl, bohužel ;)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Hhoonnzzaa píše:
Protihrot a taky Mrtvý muž jsou 2 základní věci, proč tramvajáci nechtějí dělat šalináře. Jsou to jen buzerace.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Hhoonnzzaa píše:
Vidím jak si vaši řidiči kazí záda a zápěstí.

Jako nováček jsem měl s držením řadiče problém, ale to snad každej, držel jsem ho dost křečovitě a občas ruka bolela, ale s postupem času si každej vypracuje grif na to, jak to držet. Teď už mi mrtvý muž nevadí, u některých vozů je sice pružina silnější, ale nejsou to žádné extrémy. U většiny vozů si jen tak odložím ruku a jedu, na křížení to občas pípne, ale ruka zase dopadne a je klid.
Datel píše:
Hhoonnzzaa: Na to, že si kazí řidiči záda a zápěstí si přišel jak? Kdyby v Praze používali "mrtvolu". Určitě by nedošlo k takovéto mimořádné události:

http://www.novinky.cz/krimi/203421-prah ... alita.html

Bohužel by k takové mimořádnosti dojít mohlo i u nás, protože když zapneš u 13T HP2, tak je mrtvola mimo provoz. Tato mimořádná událost byla způsobená špatnou manipulací s vozidlem, kdyby řidič při školení dával pozor, tak by věděl, že stačilo zapnout HP1 a k ujetí by pak dojít nemohlo a nebo jen pár metrů.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Naposledy upravil Tasa dne 11 pro 2010 23:21, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Hhoonnzzaa: Na to, že si kazí řidiči záda a zápěstí si přišel jak? Kdyby v Praze používali "mrtvolu". Určitě by nedošlo k takovéto mimořádné události:

http://www.novinky.cz/krimi/203421-prah ... alita.html


Offline
121
01 úno 2009 22:40
Řekám jen svůj názor, protihrot bude za pár let i v Brně minulostí, ale mrtvý muž mě vždycky při mém pobytu v Brně děsí, vidím jak si vaši řidiči kazí záda a zápěstí.

Navíc i v provozech, kde protihroty nejsou, je takovýchto bočních nehod minimum (narozdíl od jiných nehod), a mrtvý muž? tak řidiči prochází zdravotními prohlídkami. V případě mrtvice i infarktu má člověk docela dlouhý reakční čas doprovázený bolestmi, takže zastavit stihne.

Je to jen můj názor, nic nevnucuju.

_________________________________
Tramvajové vozy RT6 na Facebooku: https://www.facebook.com/tramvajovevozyrt6


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Dodržování "protihrotů" je dobré bezpečnostní opatření, jak minimalizovat riziko vzniku podobných nehod:
http://foto.bmhd.cz/foto/2010/20100601/19810717_MDA.jpg
http://foto.bmhd.cz/foto/2010/20100919/19880212_MDA.jpg

Mrtvý muž je další bezpečnostní opatření k minimalizování vzniku mimořádných událostí.

Jo a mimochodem nikdo z Brna určitě ani nechce, aby nám tu šalináře dělali nějací "kucí tramvajácí z Prahé".


Offline
Uživatelský avatar

561
28 čer 2008 10:20
Brno
Až budou v Brně zeleně označený tabulky s čísly výhybek,potom bude protihro zrušený.A mrtvý muž je snad na každé ručce.Komu to dělá problém tak má hold smůlu a šalinu si prostě nezařídí.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Hhoonnzzaa píše:
Protihrot a taky Mrtvý muž jsou 2 základní věci, proč tramvajáci nechtějí dělat šalináře. Jsou to jen buzerace.

Můžu se zeptat, kde jsi k tomu přišel?
To, že nesdílím tento názor (minimálně o Mrtvém muži) je věc druhá.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
ehm, prosím? #-o


Offline
121
01 úno 2009 22:40
Protihrot a taky Mrtvý muž jsou 2 základní věci, proč tramvajáci nechtějí dělat šalináře. Jsou to jen buzerace.

_________________________________
Tramvajové vozy RT6 na Facebooku: https://www.facebook.com/tramvajovevozyrt6


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
1802 dnes opět na ZJ

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kostas G. a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:09
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]