Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 158    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 158  Další
Autor Zpráva
Offline
200
27 pro 2004 12:45
Tak takto to vypadá u sedadel po úpravě, když se chce. U nás se prostě jen nechce. https://zdopravy.cz/nicila-koleje-stvala-cestujici-po-modernizaci-a-opravach-si-praha-na-tramvaje-14t-zvykla-184396/


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Díky za odpověď, koukal jsem na kartu a nebylo mi jasné, jestli jde o předstih, nebo se na něco zapomnělo, proto ten dotaz tady. :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Aktualita byla napsaná s mírným předstihem. 1918 po VP zasáhla do běžného provozu až dneska.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
1918 je sice po VP podle aktuality na titulce, ale na kartě vozidla se to neprojevilo, stav na kartě je v dílnách/opravě a lak ještě s předchozím tramboardem. Asi bych to měl dát do vlákna Chyby a nedostatky v evidenci DPMB, ale tohle není chyba a momentálně to vlákno nemůžu najít. Tak prosím o doplnění novinek na kartu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Při pohledu na 13T po VP se nemůžu zbavit dojmu, že ten Drak (červený pruh) nemusel šplhat až pod střechu, ale ve VP článcích pouze pod okna. Líp by to odpovídalo původnímu designu vozidla, který současný nátěr tak trochu popírá, a drakovité schéma by zůstalo. A zcela subjektivně řečeno by to i líp vypadalo.


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Hele, to sami nevíme, jak to škodovka naprogramovala. To světlo je řízený softwarově přes CANovku.


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Technický dotaz, nechce se mi to moc hledat. Myslel jsem, že to třetí brzdový světlo se rozsvěcuje na kolejnice, ale vícekrát jsem si všiml, že tramvaj zastavuje do zastávky normálně, a přesto světlo svítí. A potom třeba najednou ke křižovatce zase ne. Tak jak to teda je? Hodnota zpomalení musí být nějaká větší než nastavená mez, aby to svítilo?

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
MHD Brno píše:
A to dostal jen 1945 nebo všechny? Protože jedinej o kterým vím že tam jezdí je 1945. :-)


Můžou tam všechny otázkou ovšem je jaké jsou tam předepsané typky vozů ...


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
A to dostal jen 1945 nebo všechny? Protože jedinej o kterým vím že tam jezdí je 1945. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
MHD Brno píše:
To dostaly Poršata povolení pro vjezd na rychlovýhybku? Zběžně kontroluji iRIS a vidím 1945 jedoucí na SS. Zřejmě mi něco uniklo. :-k


Už je to dlouho .... možná už od "velkých" prázdnin. možná dýl ....


Offline
56
31 bře 2019 10:53
No, včera jsem valil oči, co mám za vagó, ano jelo se i na SS, ale je to s tím žebřiňákem utrpeni, hlavně za Podstránskou...


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Řekl bych, že to nebude novinka.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
To dostaly Poršata povolení pro vjezd na rychlovýhybku? Zběžně kontroluji iRIS a vidím 1945 jedoucí na SS. Zřejmě mi něco uniklo. :-k


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
b1 píše:
A ten polep se vyrobil a nalepil sám zadarmo?

Očekával bych, že vyřezání a nalepení té červené grafiky bude levnější jak lakování všech těch barev a pruhů na původním laku.

MHD Brno píše:
Jenže dopravní podnik na nějakou výměnu se*e. Ale zrovna u této bych panel vyměnil a původní dal na místo vadného u jiných vozidel. Jenže práce = těžký.

To není tak úplně pravda. Například všechny KT8D5N a T6 dostaly v rámci GO nové transparenty.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
MHD Brno píše:
Představ si na 14Tr nový panel sarcastic

Představuju. A? Však až se vyřadí vůz, panel se přendá. To zas tolik práce není. Jen mi přijde zbytečné dělat to u vozu, který má panely funkční. Nebo dokonce kupovat nový místo funkčního.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
b1 píše:
A ten polep se vyrobil a nalepil sám zadarmo?


Na dalších vozech by měl být již lak místo polepu. A i kdyby ne, vůz by šel do lakovny tak jako tak..

MHD Brno píše:
No tak vzhled se zmodernizoval ne?

Mezi změnou barevného schématu a modernizací výstroje je zásadní rozdíl - v nákladech. Pokud je DP nucen šetřit, těžko bude vyhazovat desítky tisíc za zbytečnosti.. jen kvůli dobrému pocitu... Uspořádání sedadel je věc jiná, ale zase jsme zpátky u nákladů..


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
xxx píše:
A co takhle to zbytečně nekombinovat a místo vadného dát rovnou nový? :-k A starý funkční nechat na svém místě.

Představ si na 14Tr nový panel sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
MHD Brno píše:
Jenže dopravní podnik na nějakou výměnu se*e. Ale zrovna u této bych panel vyměnil a původní dal na místo vadného u jiných vozidel. Jenže práce = těžký.



Funguje ten krám ?

Ano !

Neni co řešit....

Podle informací co mám by měl podni řešit jiné věci než zda fungují/nefungují panely...


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
A co takhle to zbytečně nekombinovat a místo vadného dát rovnou nový? :-k A starý funkční nechat na svém místě.


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Jenže dopravní podnik na nějakou výměnu se*e. Ale zrovna u této bych panel vyměnil a původní dal na místo vadného u jiných vozidel. Jenže práce = těžký.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
V tom případě jsou na výměnu. Dokud se ale obrací, nevidím důvod je měnit.


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Ondra K. píše:
Na 13T ale žádné modernizace neprobíhají. Jedná se pouze o velké prohlídky.

No tak vzhled se zmodernizoval ne?


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Ondra K. píše:
Lak se musí obnovit tak jako tak, takže jaké barevné provedení se použije je už skoro jedno. Navíc bych řekl, že nová varianta bude spíš levnější jako ta původní, neb ta červená je jen polep na celobílém podkladu.

A ten polep se vyrobil a nalepil sám zadarmo?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
MHD Brno píše:
Nejen pro člověka s brýlemi jsou dost špatně vidět. Na delší vzdálenost nepoznám linku narozdíl od BS310. A když už něco modernizuji, tak pořádně.

Na 13T ale žádné modernizace neprobíhají. Jedná se pouze o velké prohlídky.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
xxx píše:
Nefungujou?

A ještě k fungování. Zrovna u této šaliny jsem problémy nezaznamenal, ale asi na 60% vozů je podstatné množství terčíků mrtvých (neobrací se).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3949 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 158  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:45
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]