Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 20 z 24    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
EVO2 je přibližně o 0,9 m kratší, než LF2. 2xEVO2 by tak mělo mít délku cca 44,5 m. Osobně, bych čekal, že bude snaha nejdelší soupravy vypravovat spíš na 12 kvůli méně vytížené 3. a 4. koleji u nádraží.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Naxashi píše:
3×T6 by měly být spíš na 1 než na 12. Takže doufám, že někdo přijde k rozumu.
2×Evo2 vyjde na kolik? Není to okolo 45 m? Protože pokud jo, tak LF2+LF1 už patří do jiné kategorie (okolo 38 m).


linka 1 bude 100% garant
Vzhledem k tomu že v mnulosti jezdilo 2xLF2 nevidím v 2xEVO2 problém...

Ovšem jak se uzavřou "pisárky" (v rámco VMO Pisárky) tak to stejně zamotá vypraveností.

Takže tohle všechno je ještě hodně velká sci-fi. Vše se může do té doby hodně změnit ....


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
3×T6 by měly být spíš na 1 než na 12. Takže doufám, že někdo přijde k rozumu.
2×Evo2 vyjde na kolik? Není to okolo 45 m? Protože pokud jo, tak LF2+LF1 už patří do jiné kategorie (okolo 38 m).

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
xxx píše:
Nějaké krátké na 12, ne?


Podle tiskové agentury JPP na 12 budou jezdit 3xT6, LF2+L1 a 2xEVO2
A 2xEVO2 a LF2+LF1 budou obsluhovat 1


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Nějaké krátké na 12, ne?


Offline
129
02 bře 2012 14:57
Součástky chodí. Budou jezdit kdekoliv. Od zprovoznění tramvaje Plotní budou jezdit výhradně na lince 12 :-)


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
Svoboda píše:
Dobrý den, už jsou tady EVO2? Pokud ne, kdy přijdou?


To by mě taky zajímalo.


Offline
129
02 bře 2012 14:57
Dobrý den, už jsou tady EVO2? Pokud ne, kdy přijdou?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ne že bych se chtěl úplně pouštět do obhajoby "Draka", já se snažil i přes bezprostřední blízkost k soutěži držet odstup, ale argumentovat rodem mi přijde úplně liché. Vždyť máme: to Vario, to Porshe, ten Plecháč, ten Dřevák, ta Kačena, ta Anitra — i když tramvaj je femininum. Pak máme: ta Sorka, ta Karosa, ta Ešema, ta Okurka, to Urbino, to Mario/ten Mario, ten Kros/Crossway — i když autobus a trolejbus jsou maskulina. A to nemluvím o tom, že prakticky všechny vozy, nehledě na rod nadřazeného pojmu, označujeme femininy "pětistovka", "tétrojka", "jednatřicítka" "šestadvacítka" apod.

Čeština se v tomhle nemusí řídit hyperonymy — na rozdíl třeba od ruštiny, kde je "ten whiskey" protože je to "ten nápoj whiskey" nebo "ta kiwi" protože je to "ta [ptica] kiwi". (Ten) auto (ta) Škoda se jmenuje (to) Yetti. Nevím jak vy, ale můj počítač má (tu) pomalou Chrome, zatímco spolubydlící má (ten) rychlý Chrome.

Tahle přezdívka se buď přižije a zlidoví, jako Porshe a Kačena, nebo možná taky ne — ale rozhodně to nebude kvůli gramatickému rodu toho zvoleného slova.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
MartinV: To sice ano, ale prostým pohledem do evidence zjistíme, že jen dvě z dvaceti 13T6 má ženská jména. Zbytek, tedy 18 vozů, má jména mužská. A nikdo s tím, pokud vím, neměl zásadnější problém ;-)

OndraS: No, nevím, třeba takový Panter se vžil. A to jak Regio, tak i Inter, přitom u toho InterPantera jsem měl své pochybnosti. Stejně tak se vžil CityElefant, i přesto, že ta jednotka měla tři další různé názvy (byť jenom jeden se opravdu ujal mezi nádražáky a šotouši). Takže uvidíme.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: Vladimír Menšík je 1 kus, pojmenování příslušného vozidla. Drak má být označení typu.


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Já osobně si myslím, že se to nevžije. Přezdívka nebo takové nějaké označení je vždy spíše výsledkem lidové tvořivosti. Tak jako si do pionýra vymyslíte přezdívku, kterou chcete, aby vás ostatní oslovovali, například podle svého oblíbeného filmového hrdiny, no a nakonec vám stejně všichni říkají úplně jinak :mrgreen:

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Já jsem rád, že vyhrál Drak. K Brnu to patří a je to lepší, než nějaká vyumělkovaná Evička. A když můžeme mít tramvaj pojmenovanou např. Vladimír Menšík, tak proč bychom nemohli mít tramvaj pojmenovanou Drak?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Já mám problém s tím, že je to ta šalina/tramvaj a jméno je ten drak. Neměla to teda být, když už, dračice? :-)

A stejně mám pocit (možná zcela špatný), že mezi šotouši už je to stejně tak nějak podvědomě Evička...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Taky si myslím, že to mělo zůstat interní - nicméně některé věci jsou dnes modernější, než jiné.

Z jiného pohledu: pozitivní je, že se 2. kola zúčastnilo více hlasujících. Sice je to stále malé procento oproti počtu všech obyvatel města, ale na druhou stranu mohl hlasovat každý (bohužel to zřejmě nebylo ideálně komunikováno, aby se to ke všem obyvatelům doneslo).
A vítězný návrh snad neuráží (teď mluvím o vybraném jménu).


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Název Dr. Šalinberg je originální. Škoda, že neprošel. :mrgreen:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Posledně jsem byl za svůj názor na celou tuhle situaci málem veřejně lynčován, i přesto si ale stále myslím, že do některých věcí by veřejnost, šotouši a dětičky ze školky neměli kafrat.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Ulicemi se budou prohánět Draci. Lidé vybrali jméno a podobu nových tramvají

"Nádhera". ](*,)


Offline
56
31 bře 2019 10:53
Prostě šalina...A je to ;)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tomu Stadleru se tedy říká jak? Tango?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Historie už mnohokrát ukázala, že uměle vytvořené přezdívky bez patřičné souvislosti s daným vozidlem mívají velmi krátkou životnost. Viz třeba ostravský Stadler nOVA, který je obchodně označen jako Tango NF2, nebo motorák M27 JHMD Nautilus, kterému všichni říkají Hašišbedna.

Ať v té anketě vyhraje cokoliv, tak si myslím, že stejně zlidoví Evička, nebo něco úplně jiného.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
Podle mě ty dveře bude mít na bázi jako u 13T.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Dobře, uznávám, že Evička ještě jakž-takž dává smysl. Ale i tak mi k Brnu a jeho reáliím sedí Drak prostě víc. Ale nechci se hádat, každý máme prostě jiný vkus a tak je to nakonec i správně, protože jinak bychom byli jenom roboti, co nedokáží myslet sami za sebe ;-)

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
No, Evička vzhledem k názvu EVO mi nepřijde zrovna náhodně vybrané jméno ;) A osobně si myslím, že to jediná správná odpověď v této pseudoanketě.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Škoda, že jsem návrhy názvu propásl, ale můj návrh Vrah brněnského tramvajového provozu by stejně neprošel přes cenzuru :lol:

Jinak z těch finálových se já osobně přikláním k Drakovi, už proto, že to podle mě nejvíc reprezentuje Brno. Ten zbytek jsou prostě jenom náhodně vybraná ženská jména bez jakéhokoliv nápadu.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 594 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]