Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 13 z 24    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mnadenicek: zatím jsem tím nejel, ale pokud uprostřed chybí madlo, tak je to zajímavý podnět, který můžeš zaslat na DP. Zřejmě si sice pročítají i toto fórum, ale e-mail by v tomto případě mohl být více adresnější. A třeba by se tím zabývali a přidali je do dalších vozů.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
luda_612: to je nákres prototypu, jsou tam jinak podesty, čelo a vše včetně sedadel, je třeba najít typák či nákres té naši, ten nemám a nepovedlo se mi ho zatím nikde najít.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Ony ty sedačky na zacátku podesty jsou dobře, když jsou pozadu, kdyby se prudce brzdilo, cestující by byl vystřelen dopředu a mohl by zranit tam sedící lidi, letěl by jim přímo na hlavu a krční páteř, kdyby tam nikdo neseděl, následoval by ošklivý pád do docela velké hloubky hlavou napřed. Pokud sedíš pozadu, cukne to, to je fakt, ale neznám žádný případ většího zranění, pokud na tebe nevlítně člověk co sedí naproti. Otázkou jsou ty sedačky pozadu v druhé řadě na podestě, napadlo mě jen z důvodu omezení vandalismu, kdy bude větší počet lidí, co budou čumět dozadu a tím pádem vandal by měl méně šancí tam, něco dělat, protože by na něho čučelo více lidí, než když by seděli normálně a byly k němu zády, zajímavé je, že to máme jen v Brně a jinde ne, ale pravý důvod těch tří otočených dvojsedadel zatím neznám.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
DPMB počítá s obsazením 8os/m2, takže není potřeba se držet, bo není kam spadnout sarcastic

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Asi nějaký zpátečník to prosadil:) Ohledně té bezpečnosti nevím nevím, zajímalo by mě při nouzovým zahamováním, když sedím obráceně, jak by mně to trhlo s hlavou dozadu, má někdo takovou zkušenost?
Když jsme u toho, tuší někdo, proč pod stropem poslední dobou rapidně ubylo madel? Když bude takováto nová tramvaj (občas) narvaná a já budu stát na place okolo 2. a 3. dvěří, čeho se chytnu? Někde (třeba v Evě) mi tam aspoň jedna tyčka středem prostě chybí..


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Hledal jsem fotky z Plzně a Mostu, jak to mají tam udělané a mají ty sedadla tak jak by měly být, směrem dopředu. Myslím teď ty tři zmiňované dvojsedadla co jsou pozadu. Nevím co vedlo Brno k tomu, aby byly pozadu.


Offline
148
30 říj 2019 16:42
Je zajímavé že v katalogu EVO2 jsou směřována sedadla stejně jak si přeje většina diskutujících i když tam je jen jedno sedadlo


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
186
27 zář 2007 22:44
Zase sedadla proti směru jsou bezpečnější. Já osobně na nich rád sedím, protože když tramvaj prudce zabrzdí, tak nesletím. A brzdí se díky autům čím dál častěji.


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Ještě jsem uvnitř nebyl ale z fotek mě napadá vysvětlení pro ta sedadla zády, pokud jsou dvě sedačky zády k sobě, je možné že se tím vytvoří více míst na kterých můžou stát cestující a nemusí uhýbat těm co jdou z míst k sezení? Pokud jsou všechny sedačky čelem po směru jízdy, prostor kam se "schovat" před uhnutím není tak velký... Ale je to jenom nápad možného vysvětlení :)

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Ještě jsem to neviděl, ale už mám pocit, že někdo zase zpackal interiér.
Proč to navrhují lidi, co tím nikdy nepojedou? A stejní to pak odsouhlasí?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
790
25 led 2006 09:46
[quote="mnadenicek"]Včera jsem měl poprvé tu čest a možná to tady už padlo, ale nepřijde vám, že až moc sedadel je proti směru?

Přijde, na levé straně je nad každým podvozkem to prostřední dvojsedadlo vždy zbytečně otočené proti směru. Určitě by šlo otočit, brání tomu jen posunutí na něm ukotveného svislého madla. Asi se kopírovalo uspořádání z obousměrné verze vozu.
Klidně by ta levá strana mohla být uspořádáne stejně jako pravá. Třeba to ještě někoho u dalších vozů napadne otočit. Jde celkem o tři dvojsedadla.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Není to daň za 100% nízkopodlažnost? RT6S měla také více sedadel proti směru jízdy než RT6N1.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Včera jsem měl poprvé tu čest a možná to tady už padlo, ale nepřijde vám, že až moc sedadel je proti směru?
To že u stropu chybí vprostřed něco na chycení je asi prostě trend poslední doby..


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Moje chyba, omlouvam se, jsem tu aktualitu proletel hodne rychlikove, neumim cist :)

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
King: čti si i web, nejen fórum :)

bmhd.cz píše:
Po úspěšném odladění obě tramvaje absolvovaly technicko-bezpečnostní zkoušku a byly předány do vozovny Medlánky; po spuštění provozu nové haly denního ošetření v Pisárkách se počítá s jejich přeřazením do pisárecké vozovny.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
EVO2 půjdou všechny do Medlánek nebo v dalších letech i do Pisárek? Když nahrazují K2 tak bych intuitivně čekal že půjdou spíš do Pisárek... nebo se nejdřív odlifruje z Medlánek do Pisárek těch cca 17 K2P? Spíš jsem zvědavý na záměr budoucí strategie než že bych rozporoval to rozhodnutí :)

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Třeba byl záměr sjednotit tramvaje s autobusy a trolejbusy. Kde se šedá vyskytuje naposledy u reko 14/15Tr a 21/22Tr. Třeba mě se barevné řešení EVO vcelku líbí a díky převaze bílé se budou dobře fotit.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
:roll:


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
xxx píše:
Ten nátěr se mi tak strašně nelíbí... Nevím proč, ale chybí mi tam stříbrná. Je tam moc bílé.

Asi proto, že v zadání byla (kdoví proč) pouze červená a bílá.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, totéž jsem četl i na Káčku v šalinovém vlákně, proto ten dotaz, jestli už nevyjela za brány podniku. Chápu, není kam spěchat.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Cracatit píše:
Už by mohl vyjet i třetí kousek dračí flotily, jak to vypadá s 1824, není někde na zkušebkách nebo tak?


Je pojízdná. Zahlédl jsem jí pohybovat po vozovně..... Předpokládam, že se může vyskytovat i v ulicích ....


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Už by mohl vyjet i třetí kousek dračí flotily, jak to vypadá s 1824, není někde na zkušebkách nebo tak?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Dnešní Drak.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Během vypouštění do provozu to sdělovali GŘ a primátorka — ta rouška mu zůstane spolu s polepem (opět do poškození, dokud nebude opravdu nutné odstranit) jako takové memento.


Offline
31
30 kvě 2019 09:36
Alanis: Tuším že na FB streamu nebo někde podobně od DPMB řekla mluvčí, že rouška zůstane jako upomínka na momentální dobu rouškovou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 594 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 24  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 11:49
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]