Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 24    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Další
Autor Zpráva
Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Robert: Super, a co ostatní trakce, na kterých jsou šíleně dlouhé intervaly?
Je fajn, že šaliny budou jezdit normálně to jo, oceňuji, ale pokud bus, na který potřebuji přestoupit jede co 15 minut, tak…stále na tý zastávce čekám zbytečně dlouho během PD.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Od pondělí se zkracují intervaly na tramvajových linkách.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Naxashi: Dovolím si nesouhlasit. Jsem jedním z těch, co mají nyní "domácí" režim, tj. nemusím nikam pravidelně dojíždět. Pokud ale mám nějaké vyřizování po městě, tak jej řeším výhradně během dopoledne a žádných "natřískaných" spojů jsem si teda během dopoledních hodin nevšiml. A že obsazenost je věc, které si velmi všímám, protože davy/nacpaná vozidla opravdu nemám rád, až mi někdy nedělají úplně dobře, tím spíš pokud nemám šanci se jim dlouhou dobu vystavit a jaksi si na ně navyknout. Ale minimálně v tomto kalendářním roce jsem nenarazil na jediný problém, kdy bych cestoval vozidlem (nebo viděl nějaké vozidlo), kde bych cítil, že je obsazenost vyšší než by se mi líbilo. Možná jsem měl jenom štěstí, možná dobře plánuju (jezdím mimo špičku, pokud to jde), ale ty mluvíš o dopoledních hodinách, kde jsem nějaké "natřískané spoje" fakt neviděl.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
goldfinger píše:
Jakub S: Jako že když jedou študáci po víkendu nebo z centra na kolej, tak to povinně vezmou kolem alma mater? Tak to potom jo.

Proboha ne, předpokládám, že Jakub to myslil tak, že v "necovid" době jede většina studentů Mendelu nejvíce v relaci koleje - škola.
(A ti, co tam bydlí, paří výhradně na "greenu" :mrgreen: ).


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
OT k současné obsazenosti:
Nějak se nám tu asi rozmohl takový rozvod s realitou. DPMB si myslí, že VŠICHNI pracují HO a do škol NIKDO nechodí.
A pak tu máme reálnou realitu: dopoledne spoje natřískané, intervaly jednou za rok, proklady řešené tak, že všechno najednou a pak už nic.
Ale pojďte se vsadit, že do prázdnin se na normální provoz nepřejde a o prázdninách, i když bude vše narvané, stále zůstane tahle otřesnost. A po prázdninách budou jistě výmluvy na to, že kvůli COVIDu budou přece všichni doma, ale reálně to bude jako teď.
Ne-OT: EVO2 na 2 a 3 nepatří, ani teď. Nechat to na málo obsazených linkách. Jaké to konkrétně jsou? Já už sám nevím, přijde mi, že takové tady nemáme. 2? Ne. Tam spíš 1901-1919. 3? taky ne. 4? Možná… 5? Netuším. 6? Poté, co jezdí do VM a je z toho skutečně použitelná linka rozhodně ne. A před tím taky ne. A nic dál.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Jakub S: Jako že když jedou študáci po víkendu nebo z centra na kolej, tak to povinně vezmou kolem alma mater? Tak to potom jo.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jak se to vezme. Kapacitní problém ne, vždycky můžeme cestovat na sardinky. Ale osobně si myslím, že s na tom s Covidem nejsme ještě tak dobře, aby bylo rozumné lidi takto koncentrovat, MHD sice není uzavřený prostor typu kancelář, ale stejně se tam vzduch skoro nepohne. Je to jen subjektivní názor.
Takže to vnímám víc jako epidemiologický problém.


Offline
790
25 led 2006 09:46
Řekl bych, že ne.


Offline
307
21 dub 2009 20:30
A ony EVO2 na linkách 2 a 3 představují kapacitní problém? Nevím, ptám se...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Přijde mi, že s každým dalším dnem používá MHD o něco více lidí (celkem logicky). Tak mi to nahrazení 13T za EVO2 na linkách 2/3, tedy vozy s nižší kapacitou, nedává smysl.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Ohledně kolejí ve smyčce Ečerova: Jednu kolej jsem viděl v koordinačních výkresech, ale ty teď nemůžu najít, takže to z nich nemůžu potvrdit. V textové části se to píše dost neurčitě, jediná indicie je "...Pro připojení kolejí v obratišti...". A z té by plynulo, že tam zůstanou obě. Takže informaci o jedné koleji beru zpět, nemohu si ji ověřit.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
michalk: V dokumentaci (asi k EIA stanovisku) byla zachována 2 kolejná smyčka (v obráceném směru projíždění, jak píšeš). Nevím, z čeho čerpáš, ale došlo tedy k nějaké změně?

goldfinger: Můžu se zeptat, jakým směrem jsou koleje Mendelu spádové? Očekával bych spíš k Mendelu, než "kamsi" do centra.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Zdeněk píše:
No já bych se nějakýho prodloužení nebál, kór s přístupem městské části k tomu

Možná bych se pomalu začal bát, bo podle důvěryhodných informací se má schylovat k opravě mostu přes štreku 255, která je prvním stupněm k prodloužeí d5 aspoň do rokle. Rušit smyčku mi nepřipadá rozumné. Zachování je samozřejmě spojeno s určitýji náklady - údržba a výměna wexlí apod., ale pro případ MU nebo i pásmování (ve ŠČ jsou koleje Mendelu) má svoje opodstatnění.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Dle aktuálně prověřovaného projektu smyčka Ečerova mizet nemá, má tam zůstat jedna kolej a obrácený průjezd smyčkou (sjednocení odjezdové zastávky). A na Kamechách má vzniknout tříkolejná smyčka, takže předpokládám, že se tam poté navrátí d-3 a ideálně i d-11.


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Nevím, proč by měla ta smyčka mizet. To samý Ečerka, co jsem tu četl. Vždyť je dobrý mít nácestné smyčky, pro případ MU.. u Zvonařky je to pochopitelné, ale jinak je to hloupost.

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
No já bych se nějakýho prodloužení nebál, kór s přístupem městské části k tomu

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Při realizaci prodloužení na Lesnou se má prý ta smyčka rušit úplně. Škoda že tam nenechají aspoň nácestnou jednokolejnou... 2-3x 13T by se tam na jednu kolej poskládalo...

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
124
18 srp 2019 17:01
Tak ono tam není moc místa na nějakou megasmyčku. Navíc má výhledově jezdit 5 na Lesnou, takže asi ani nebylo moc motivace dělat něco většího.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Johnny5: díky za vysvětlení za mě, nestihl jsem dříve

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
302
14 úno 2007 21:02
BM, Černá Pole
goldfinger píše:
Jeden kurz z d4 přejízdí večer na d5, tak draci asi do ŠČ můžou. Navíc pokud si dobře pamatuju, tak se smyčka nedávno opravovala. Nějak mne nenapadá důvod, co by jim tam hrozilo.

Se smyčkou se z pohledu kolejí a profilů nedělalo bohužel vůbec nic. Sám o sobě tam ten Drak samozřejmě projede, ale nesmí jet po levé, když je něco na pravé. Večerní čtverkový přejezd, relativně v klidném režimu, jede jen 3x po pravé. Nechat tam ty vozy celý den, když může být jakýkoliv problém s potřebou jízdy po druhé koleji, je docela riziko. Proto tam mají teoretický zákaz, minimálně na levou, i KT8.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Jeden kurz z d4 přejízdí večer na d5, tak draci asi do ŠČ můžou. Navíc pokud si dobře pamatuju, tak se smyčka nedávno opravovala. Nějak mne nenapadá důvod, co by jim tam hrozilo.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zdeněk: z jakého důvodu? Kvůli smyčce ve Štefance?


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Na 5/9 nyní tyto vozy ani nemůžou. A pětka je i mino Covid v pracovní dny bez K2 (mimo večerních přejezdů). Dvě Eva naštěstí spojit jsou a fungují spolu, takže třeba v budoucnu na to dojde

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
V necovidovém stavu je provoz tramvají délkové kategorie K2 o něco širší (2, 5 atp.), takže snad EVO najdou využití.
Nyní ale zvlášť ve špičce jsou ale 30m vozy na lince 5 akorát (když jsem v předchozím příspěvku psal, že na 5/9 by se EVO hodily víc, než na 2/3, tak jsem to myslel relativně v porovnání těch linek).

Pokud by DP změnil názor a do budoucna zauvažoval o spřahování EVO (bezvýlukové 1 a 12), tak by to byl krok správným směrem.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Můžou to kuplovat a posílat na d-1..


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 594 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 11:05
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]