Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 411    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 411  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
A pokud se z jakéhokoliv důvodu dveře do 0,25621305 sekund neotevřou, tak začnou mlátit berlama do skla.


Offline
Uživatelský avatar

179
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Lid na zastávce chce mačkat, převážně ještě než vozidlo vůbec zastaví… běžně.

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
No podle mě nemá. Už jenom proto, že pak mám strach, že mně třeba strčí nohu pod kolo. Ale důchodci na to mají jiný názor.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Já teda netuším, jaký má smysl mačkat vnější tlačítko při autobusu v pohybu, ale zjevně má.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Mně to připomíná komedii s tlačítky u našich autobusů. U SU III jde vnější tlačítko zmáčknout za jízdy a po zastavení se dveře ihned otevřou. U SU IV tlačítko za jízdy zmáčknout nelze. Resp. po zastavení je nutné tlačítko zmáčknout znovu. Což lidi nedělají a pak se diví, že se dveře neotevírají. U I UW jde tlačítko zmáčknout za jízdy a po zastavení se dveře otevřou, avšak až po chvilce, během které probíhá aktivace zastávkové brzdy. Přesto to během té chvilky mačkají znovu. V tomto případě zbytečně.


Offline
Uživatelský avatar

211
24 lis 2015 22:09
Robert píše:
Jak dlouho že tu jezdí vlaky Moravia? A doteď 99 % cestujících nepochopilo, že zvenku je potřeba tlačítko zmáčknout až po rozsvícení zelených diod. Půlka to mačká ještě za jízdy, druhá hned po zastavení. A strašně se diví, že to nefunguje. A po těchto lidech bys chtěl, aby rozlišovali tón výstrahy?

U té Morávie to je ještě o kousek složitější .. několik jednotek totiž umožnuje tlačítko zmáčknout přes zastavením (začne červeně blikat) a ty dveře se skutečně pak otevřou. U dalších potom tlačítko červeně bliká, ale dveře se neotevřou ... u dalších se dají otevřít až svítí zelená a v tom nejlepším případě se dveře neotevřou vůbec :D


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Divím. Když se mi 2x neotevřou dveře vlaku, tak přemýšlím, proč. Asi to mám holt jinak...


Offline
1321
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Robert: a ty se divíš, když je tu x milionů druhů tlačítek poptávky a každý reaguje jinak? Kdyby byl nějaký jednotnější koncept, kterým by se výrobci drželi, tak by to bylo mnohem lepší, než teď, co jedno tlačítko, to jiná ves.
A u MHD tu nemáme poptávkové vozidla dokonce ani všechny, Dekstry mají poptávku jen signalizaci STOP na zastávku na znamení. To se pak nejde divit, když už člověk v tom má zmatek.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Jak dlouho že tu jezdí vlaky Moravia? A doteď 99 % cestujících nepochopilo, že zvenku je potřeba tlačítko zmáčknout až po rozsvícení zelených diod. Půlka to mačká ještě za jízdy, druhá hned po zastavení. A strašně se diví, že to nefunguje. A po těchto lidech bys chtěl, aby rozlišovali tón výstrahy?


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
xxx píše:
I když do jisté míry to chápu, protože ta tlačítka na sorkách mají nízkou obnovovací frekvenci, a tak je nutné na nich ruku chvíli podržet, což málokdo ví.

Jo tak takhle to funguje, díky... Ty tlačítka na SORkách musel vymyslet trotl.


makosinus píše:
Jistě, malá nálepka na poršácích před pár lety, na které bylo napsané "automatické zavírání dveří".

Jenže ani pak člověk nepozná, jestli to zavírá řidič nebo automat. Podle mě by při automatickém zavírání měla signalizace pískat přerušovaně. Pak by to třeba aspoň části vnímavějších cestujících pomohlo tyto dva stavy rozlišit. Takto je to fakt naprd, když člověk neví, jestli má smysl dobíhat, protože ještě čeká do času, nebo jestli už odjíždí.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

179
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Dobře, ale i tak to běžnému cestujícímu asi nic moc neřekne.. Škoda, že už DP nepokračuje s kampaní “Zas tak složité to není”.

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

3340
13 lis 2004 11:58
Ta nálepka byla velká, až loni se začala přelepovat na malý rozměr..


Offline
Uživatelský avatar

179
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Jistě, malá nálepka na poršácích před pár lety, na které bylo napsané "automatické zavírání dveří".

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ovšem, byla nějaká snaha ze strany DP vysvětlit cestujícím jak se dveřní automat chová? Žádnou kampaň si zrovna teď nevybavuju....

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Kari:...a taky nadávat řídiči, někdy i vulgárně, jestli je normální, ze zavírá dveře někomu před nosem...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Draci mají dveřní automat. Ale je to celkem dvousečná zbraň. Dveřní automat naučil pasažéry ve větší míře skákat do zabírajících se dveří.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Já to u autobusu dělám, když je zima nebo naopak vedro a někde čekám.


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, mě v tomhle fascinuje stání s otevřenýma vratama na průvanových zastávkách typu Lesnická do centra, nebo třeba Svratecká, kde prostě šofc dojede, rozvalí vrata, ani ho nenapadne je zase po chvilce zavřít a použít poptávku (zavřít dveře a znovu povolit, nebo použít automat, když ho vozidlo má). Mají vůbec draci dveřní automat?
Ptám se, protože se s tím velkým větráním setkávám dost často na sedmičce, kde je většina pořadí obsazená drakem. Je to linka, kterou jezdím ráno kolem osmé do práce, proto ji používám nejčastěji.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
No zrovna včera ráno to při tom počasí bylo dost nepříjemné. Vždycky ledovej průvan přes celý vůz při každém zastavení. Jel jsem trolejbusem a úplně jsem nepochopil, podle jakého klíče se řidička rozhodovala mezi použitím poptávky a otevřením všech dveří. Například vystupoval jeden člověk předními dveřmi a ona kromě nich otevřela i 2., 3., 4. i 5. Úplně zbytečně.

I když do jisté míry to chápu, protože ta tlačítka na sorkách mají nízkou obnovovací frekvenci, a tak je nutné na nich ruku chvíli podržet, což málokdo ví. Někteří na to tlačítko ťukají, jak kdyby je mělo kousnout, a pak se diví, že se dveře neotevírají.

Opačnej extrém jsou takzvaní poptávkáři, kteří přijedou ve špičce s plným vozem na Mendlák na zastávku plnou lidí a zmáčknou poptávku. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

385
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Dnes ráno jsem jel do práce jedničkou, kde zrovna probíhal zácvik. Řídil jeden mladík, mimochodem jel moc hezky, a vedle něj ve dveřích stál instruktor. Ač byl tramvaj skoro prázdná a nastupovalo jen minimum lidí, tak jsme na každé zastávce otevírali všechny dveře. Jsem zastánce poptávky a tak mi nepřipadá moc šťastné učit začátečníky větrání. Podobným řidičům je to většinou fuk, sedí v teple (či v chládku) v zavřené kabině a moc neřeší, co se děje za nimi. Tady mi ale přišlo úsměvné, jak na každé zastávce musel instruktor uhýbat otevírajícím se dveřím.

Jednou jsem se na poptávku dotazoval přímo na DPMB, který mi odpověděl: Řidiči obvykle poptávkové otevírání využívají u méně frekventovaných zastávek, všechny dveře otevírají tam, kde na zastávce vidí více cestujících. Tato druhá možnost, při které bohužel může vzniknout průvan, znamená pro řidiče mj. také úsporu 10 - 15 sekund. Nikdy bych nezpochybňoval smysl otevírání všech dveří na zastávkách, kde je nástupiště plné cestujících.


Offline
12
04 srp 2021 07:33
Ahoj stojí o vesnici dál v Ruprechtově někomu na zahradě


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Je křížení trbusu a tram u Životského sjízdný pod proudem ? Pokud ano, tak teď je zralý minimálně na kontrolu. Teda aspoň po těch obloukách cotam vytáhla 1736..


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Ahoj, nevím, do kterého vlákna to hodit, tak se zkusím zeptat tady. Hele, v Podomí kousek od Jedovnic u hotelu Vrchovina stály dřív tramvaje. Pak jsem zaznamenal, že se někam přesunuly. Nevíte kam?


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Kari, Radek Havlík, PvvS: Díky za potvrzení, dokumentaci a popis situace :-)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
U zdi naházený panely místo nástupiště..


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10271 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 411  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 dub 2024 12:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]