Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 243 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Tak třeba piloti letadel u sebe zbraň mít mohou, aspoň teda v USA. A ten řidič psal, že u sebe nemohou mít ani pepřový sprej.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

3695
08 čer 2005 23:12
king666 píše:
neumožnit ale řidičům zákonem povolenou sebeobranu (byť plynovou pistolí), to mi moc košer nepříjde (a nevím jestli je to vůbec právně ok?)...

Takže podle stejné logiky si můžu vzít legálně drženou zbraň třeba do letadla?

Karosa B732 píše:
jenže, J*M* napsal, že se mají o klid ve voze starat policajti (městští), a já narážám na to, že než oni přijedou tak autobus bude pomočenej ...

Pomočenej autobus a pobodaný člověk je docela rozdíl.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Věčné téma...


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
xcav8 píše:
http://www.youtube.com/watch?v=D4hLctBvojE#t=1166

Severní Korea, rozhodně si najeďte na čas 18:45.

Ty karosy jsou odkoupené nebo "obšlehlé"?


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
jenže, J*M* napsal, že se mají o klid ve voze starat policajti (městští), a já narážám na to, že než oni přijedou tak autobus bude pomočenej ...

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
KarosaB732: no jo, ale na močícího důchodce plynovou pistol vytáhnout dost dobře nemůžeš, to půjdeš za katr ty... stejně tak pokud bude ve voze někdo ohrožovat nožem jiného cestujícího, pistol na něj řidič vytáhnout nemůže (to už není sebeobrana a od toho aby máchali s pistolí jsou opravdu floidi)... neumožnit ale řidičům zákonem povolenou sebeobranu (byť plynovou pistolí), to mi moc košer nepříjde (a nevím jestli je to vůbec právně ok?)... o tom že by dispečink bratislavského podniku adekvátně a včas zasáhl si dovolím pochybovat (reakce po několika minutách je u útoku nožem opravdu dost pozdě)...
že měl ale řidič volat na dispečink hned a ne až na konečné je asi pravda... akorát ten dp to používá ve stylu "kdo chce psa bít, hůl si najde" ](*,)

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Richie píše:
A já musím taky oponovat, protože SPP IDS JMK dávají zapravdu chat-maniacovi - cituji Článek 1, bod 4:
Kód:
Řidič nebo zaměstnanec dopravní služby ve stejnokroji či jiná pověřená osoba jsou oprávněni dávat cestujícím pokyny a příkazy k zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy.


já musím oponovat též, protože než policicie přijede, narušitel klidu může být v prachu

navíc včera se mi na d-4 dostala velmi nehezká podívaná: starší důchodce si klidně odplivával na zem a v pohodě se již chystal k močení, ovšem jelikož jsem šel za řidičem tak se již vymočit nestihl a byl vykázán. K čemu pomůže, když řidič někoho zavolá ale než dojedou, tak se osoba v klidu vymočí, poflusá podlahu a pak klidně vystoupí ?

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
mceza píše:
Všimněte si, jak tam mají všude nádherně čisto a upraveno....

Něco podobného bylo u nás za minulého režimu také. To se člověk pomalu neodvážil odhodit ani vajgla, protože ho někdo hned bonzl.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Nechtěl bych ale vidět, jak to vypadá třeba hned v první vesnici za Pchjongjangem.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Všimněte si, jak tam mají všude nádherně čisto a upraveno. Všechny trávníky vzorně posekány, na ulicích žádná špína. Každý strom u kořene natřen na bílo.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2490
28 lis 2007 23:00
Brno
http://www.youtube.com/watch?v=D4hLctBvojE#t=1166

Severní Korea, rozhodně si najeďte na čas 18:45.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
přesně tak, tak stejně můžeme se ptát, co by se mohlo stát,kdyby tu plynovou pistoli neměl...skončil by pobodanej? nebo v márnici??


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Teda to stanovisko DPB je pěkně k zblití. Místo, aby se za řidiče postavila, tak ještě vyjmenuje jaké všechny předpisy porušil.

Zajímalo by mne, jak ten, co to psal by na takovou situaci reagoval. Pokud je řidič upozornil a oni na něj začali vytahovat nože, tak asi nebylo moc času volat na dispečink a čekat na policii... Úředníčkovi od stolu se to může zdát jako několik málo minut, ale v takových případech jde o každou vteřinu...

A jako kdyby toho nebylo málo, tak ještě sám DP začne s "co by kdyby". Proč řeší, co by se mohlo stát, kdyby u sebe měl řidič ostrou zbraň? Představte si, co by se mohlo stát, kdyby sebou vozil bazuku... Navíc se dá předpokládat, že institut vydávání zbrojních průkazů funguje správně a zbraň si tak nemůže pořídit žádný vyšinutý magor. O to víc, když jde o řidiče MHD, který má psychotesty a dá se u něj předpokládat dobré zvládání stresových situací...

Jo, měl použít nouzové volání, ale to vyjádření DPB z něj dělá v podstatě šílence, který málem postřílel celý autobus.


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
Pokud k tomu nikdo nedá řidiči důvod (pádný samozřejmě), tak teprve pak to nebude v pořádku..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pokud je legálně držená a použitá jen při sebeobraně, tak pak je to v pořádku. Není ale v pořádku někomu říkat: "Vypadni z vozu, nebo tě zastřelím."


Online
Uživatelský avatar

Administrátor
6667
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nevím, co je špatného na tom, že má u sebe řidič zbraň. To se má nechat zabít partou ožralů, kteří mají třeba nůž?


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Stanovisko DPB k incidentu

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
JJ vše je to hezké a pokud bude v ohrožení přímo řidič tak si myslím, že má právo se bránit, on ten dispečink taky nepřijede hned a policia taky ne,pokud jo jsou to řády minut i deset minut a za tu dobu se může stát cokoli a někdy dokonce vůbec MP nepřijede a co pak ten ohrožený řidič má dělat?? má se nechat zmlátit? okrást? nesmí se bránit? jen kvůli tomu že si někdo myslí že je to nějaká podřadná osoba? on má uplně stejné právo na sebeobranu jako každý jiný člověk na zemi a celé vedení DP a kdokoli ať se de vycpat.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Ještě jinak: řidič se bude snažit v rámci svých možností a pravomocí sjednat si ve voze pořádek, pokud to nebude stačit a nebo bude hrozit nebezpečná situace, teprve pak volá DP-MP.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1589
18 led 2009 10:06
A já musím taky oponovat, protože SPP IDS JMK dávají zapravdu chat-maniacovi - cituji Článek 1, bod 4:
Kód:
Řidič nebo zaměstnanec dopravní služby ve stejnokroji či jiná pověřená osoba jsou oprávněni dávat cestujícím pokyny a příkazy k zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Dovolím si oponovat, nemůže-li řidič se bránit, tak je sice od toho, aby měl ve voze pořádek, ale ten pořádek musí napravit jen ten, kdo je k tomu určený, řidič vidí nepořádek, stiskne nouzové tlačítko a o zbytek ať se postará DP, potažmo MP


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Dovolím si J*M* opravit: řidič je tak zejména proto, aby pořádek ve voze měl. Jinak jeho přítomnost docela postrádá smysl, takhle si ten krám může odřídit každý kam je mu libo.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Řidič je od toho, aby řídil a ne aby vykazoval cestující. Vozidlo má vysílačku a GPS (na noční funkční), tak ať tam doinstaluje DP nouzové tlačítko a o problémy ve voze ať se postará městská policie. Jakou zbraň mám v kapse, po tom je každému prd. A použiji-li ji při cestě z WC, a ne voze, tak je to přiměřená obrana při napadení. To jsou ti naši zákonodárci, každý zloděj a vrah má více práv než obyčejný člověk


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
No nejvíc mě dostává, že řidič měl kontaktovat dispečink během incidentu a ne po něm. Takže někdo na něj vylítne s nožem v ruce a on místo sebeobrany má kontaktovat dispečink a nechat se během toho asi pobodat... :pray:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
U nás jsme třeba fasovali, kdo měl zájem, pepřáky, dělají se uzavřené kabiny, ze kterých je pak ovšem mizerný rozhled v noci, tak se zase pomalu v některých vozech dělící přepážka demontuje.

Nějaké to napadení se jednou za čas vyskytne a neskončí vždy jenom u "facky".

Ovšem vzpomenu si na případ kolegy z trolejbusů, který byl na busové službě nucen podle zákona UPOZORNIT magora, který mu na Úzké vyhrožoval zabitím, že je ozbrojen a hodlá se bránit (myslím mu i naznačil, že tu zbraň u sebe má). Nakonec to nějak dopadlo, ale našla se nějaká pipka cestující, paní Ing. nečekaně, která si stěžovala dost obsáhle na onoho kolegu, co si to vůbec dovoluje nosit u sebe při práci zbraň, že takový podřadný zaměstnanec, jako je řidič, na to snad ani z ústavy nemůže mít právo a podobný pindy o nesvéprávnosti a nepříčetnosti onoho kolegy. Skončilo to na koberečku u provozního a myslím i na psychovyšetření... Rozum zde zbytečné hledat.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 dub 2024 12:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]