Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 235 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Všechny vlaky TEŽ (aspoň 2 roky zpět) byly vybaveny automatem na prodej jízdenek a stanice bez pokladny byly taky vybaveny automatem co si pamatuju, tak kde je problém?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Samozřejmě, že tam chodí revizoři. Taky jsem ho tam kdysi potkal. Docela koukal na naše jízdenky (1x celosíťová Slovensko, 1x Interrail, 1x režijka ČD).
Mj. ten tarif je odlišný i v tom, že tam je vyšší sazba na kilometr než ve zbytku Slovenska.
Ovšem situace, která tam dosud panovala, že prakticky nebyla možnost si jízdenku zakoupit, i když cestující chtěl, je naprosto protizákaznická.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Cože?! A kdo ty jízdenky kontroluje? Revizoři? Mně tedy přijde hloupé už jenom to, že tam neplatí klasický železniční tarif, při přestupu na jiný vlak pak kupování dalšího lístku akorát zdržuje. Přitom se jedná o jednoho dopravce... Ale ony by jim skupinové jízdenky asi moc snížily tržby. :-k


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Na Tatranských električkách zavedli SMS jízdenky. :applause:
Sice je možné je zakoupit jen se slovenskou SIM, ale tak aspoň Slovákům odpadnou problémy, kdy se chcete svézt, ale nemáte možnost si zakoupit jízdenku. Trafika/hotel poblíž není, zastávka je neobsazená a přímo ve vozidle se jízdenky neprodávají. ](*,)


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Obnovení provozu v Českých Velenicích, prý do 2 let!! Více na ČT. Dokonce se o tomhle zmínily i na rádiu Evropa 2 :shock: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... t-troleje/

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Vlak prudce zabrzdil, otázka ovšem je proč, takové naštosování vagonů může způsobit jen, když první vůz narazí na pevnou překážku a on pak a ostatní za něm se díky setrvačnosti zmuchlají tak, jak je na snímku. Příčina? Technická závada na soupravě? Spíš to vypadá, že závada na trati. Jak kdyby na trať spadl strop tunelu


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
V Moskvě vykolejilo metro, zemřelo nejméně šestnáct lidí

Citace:
„Máme informace od svědků, že vlak náhle prudce zabrzdil a následkem toho několik vagonu vykolejilo,“ uvedl mluvčí ministerstva pro mimořádné události.


Rychlobrzda sama o sobě by přece neměla vyvolat vykolejení. :shock:
Samozřejmě je to obrovská tragédie, snad se podaří zajistit, aby se podobné neštěstí neopakovalo.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
http://www.dszo.cz/komunikace/?page=zastavky&pasport=96 Co to je? Tohle bude někdy nějaký cestující hledat? Jedině mě napadají stížnosti.(možná pro vozíčkáře, ale v době streetview asi k ničemu) Nebo tuší někdo nějaký hlubší význam těchto stránek? Nechci aby to vyznělo nějak moc kriticky, mně se to naopak celkem líbí :)

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

760
21 lis 2010 09:08
Mauricio: Byl jsem tam v pátek, fotku CITELISu bohužel nemám (zaměřil jsem se hlavně na starší vozidla). Kloubový MAN SG220 jsem za celý den potkal v provozu pouze jeden.

_________________________________
Obrázek


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Díky za krásnou vzpomínku na jedno z mých neoblíbenějších vozidel, které už pomalu končí svou éru. Ač to tak nevypadá, tak ten, co mám na fotce, je rok výroby 1987, protože licence :mrgreen: Když jsem tam byl já, jezdilo ještě tuším jedno (možná dvě) sóla. A na MHD v blízkém městě i něco, co známe důvěrně z domova :mrgreen:

P.S.: Kdy jsi tam byl? Nemáš vyfocené plynové Citelisy?


Offline
Uživatelský avatar

760
21 lis 2010 09:08
Autotrolej Rijeka


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Obrázek


Offline
55
07 čer 2006 18:40
Bratislava
h8crew píše:
Podrobnosti nevím - jen, že město přislíbilo 1M€ na co nejrychlejší zprovoznění. Vzhledem k částce jistě nepůjde o nějakou důkladnou opravu, ale lepší to než nic. Jako největší překážku vidím (euro-)byrokracii - výběr zhotovitele, patnáct odvolání neúspěšných soutěžitelů apod. Samotná oprava v této částce podle mého nemůže trvat víc než pár týdnů.


Ono je tá trať rozdelená na dva úseky. Od Radlinského (zastávka Technická Univerzita) po zastávku Žilinská to pôjde za Eurofondy. To už ministerstvo ako riadiaci orgán predbežne odsúhlasilo. Ale samozrejme, tie komlpikované procesy nás ešte len čakajú (výber zhotoviteľa, presne ako píšeš možné odvolania pozastavenia súťaže od úradu pre verejné obstarávanie.., potom samotné podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok).. Keďže komunálne voľby sú 15.11 tak to budú chcieť dovtedy aspoň začať, osobne neverím že sa to dá dovtedy aj skončiť.
Durhý úsek od Žilinskej po obratisko má dočasne (na dlhšie) prenajaté súkromný investor, ktorý chystá dosť zásadnú prestavbu celej hlavnej stanice a okolia. Kým pôvodne tvrdil, že nič nedovolí a ak niekto začne rekonštrukciu bez jeho súhlasu, tak to dá na súd. Najnovšie už DPB tvrdí, že si to opraví vo vlastnej réžií, že majiteľ pozemkov (investor) už súhlasil a dokonca prispeje 500. tis € na opravu..


Offline
358
20 čer 2008 14:08
Mouka píše:
h8crew: Slyšel jsem o tom, že by se to mělo letos zprovoznit. Ale nevím nic moc bližšího. Stihne se to vůbec?


Podrobnosti nevím - jen, že město přislíbilo 1M€ na co nejrychlejší zprovoznění. Vzhledem k částce jistě nepůjde o nějakou důkladnou opravu, ale lepší to než nic. Jako největší překážku vidím (euro-)byrokracii - výběr zhotovitele, patnáct odvolání neúspěšných soutěžitelů apod. Samotná oprava v této částce podle mého nemůže trvat víc než pár týdnů.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
h8crew: Slyšel jsem o tom, že by se to mělo letos zprovoznit. Ale nevím nic moc bližšího. Stihne se to vůbec?


Offline
358
20 čer 2008 14:08
Mouka píše:
Tak to bychom měli, teď ještě obnovit trať na nádraží.

Ač je to k nevíře, údajně město slíbilo zainvestovat, byť nějakou hodně základní opravu (do 1M€), i pro električky směr Hlavná stanica.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Janatak píše:
Jenomže tak to je. To je bohužel ta vlastnost VŘ, že nikdy nevíš, kdo se Ti tam přihlásí a následně potom, kdo to vyhraje...nějaká dlouhodobější koncepce obnovy vozového parku pokud možno stejnou typou vozu pak dost dobře není možná.

Jak neví se kdo vyhraje? No přece ten kdo nabídne nejnižší cenu sarcastic A nemyslí se na budoucnost, zejména na životnost... A jsme u problému dnešní doby spotřební x kvalitní vozy. O to víc se mi líbí přístup Prahy k novému metru. (Stejně už to řízení zvládne i cvičená opice, s tím co tam dnešní strojvedoucí dělá, no spíš teda nedělá :lol:)

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Janatak píše:
Jenomže tak to je. To je bohužel ta vlastnost VŘ, že nikdy nevíš, kdo se Ti tam přihlásí a následně potom, kdo to vyhraje...nějaká dlouhodobější koncepce obnovy vozového parku pokud možno stejnou typou vozu pak dost dobře není možná.

Je to tak, ale dlouhodobější koncepce je možná, když k tomu VŘ se nepustí diletanti. Když se dá požadavek do VŘ na vozy jednotné koncepce o velikosti x m. y m a z m ve variantě jednosměrné a obousměrné a vybere se dodavatel, smlouva se napíše rámcová na nutný počet vozů v první fázi s tím, že všechny typy( prototypy) budou dodány a vyzkoušeny před dodávkami (dle zkoušek upřesnění počtů s tím, že případná opce, aby nemuselo být nové VŘ). Jak s těmi 13T, tam taky byl původní požadavek na více typů a jak to díky diletantismu dopadlo (krám pro Prahu s jiným nátěrem bez požadovaných specifik a bez vozů jiných délek a bez obousměrné verze)


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
V Bratislavě bude v pondělí 14.7. zahájena dlouhodobá výluka trati Karlova Ves - Dúbravka.
Kdo to neznáte, tak trať je naprosto v příšerném stavu, v některých místech se jezdí krokem. Rekonstrukci město slibuje už několik let.
Tak to bychom měli, teď ještě obnovit trať na nádraží.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
ReZ píše:
Hlavně, ať nějakého politika nenapadne to ve VŘ vybrat. Tak jako jednou RT6 a podruhé 13T...


Jenomže tak to je. To je bohužel ta vlastnost VŘ, že nikdy nevíš, kdo se Ti tam přihlásí a následně potom, kdo to vyhraje...nějaká dlouhodobější koncepce obnovy vozového parku pokud možno stejnou typou vozu pak dost dobře není možná.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Hlavně, ať nějakého politika nenapadne to ve VŘ vybrat. Tak jako jednou RT6 a podruhé 13T...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Hlavně, ať dotyčného výrobce nenapadne se přihlásit do VŘ u nás.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Mimochodem:
Google Překladač píše:
05. Tramvaj bude k dispozici v několika verzích. Typ Shuttle [dvě hlavy] a konvenční multisection "červ" se sprchovým koutem.
biggrin
No nevím, myslím, že si ze mě Google střílí. :mrgreen: Ale do letních veder by to bylo ideální. :D

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
tak to je hustarna, ale proc ne, nova doba si zada novy design, zda se ze to maji detailne provedene do posledniho puntiku, interier jako v obyvaku, vyhled ridice na vybornou, pokud to skutecne bude fungovat a jezdit tak proc ne, beru to sice jako totalni ulet,ale jo, spatne to neni.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Doufám, že to má aspoň antigravitační pohon, s takovým sci-fi vzhhledem. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Tak tomu říkám odvážný design. :D


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 dub 2024 12:20
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]