Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 28 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Vážně myslíš, že kabinka narazila do sloupu? A že by ten náraz měl takovou sílu, aby kabinku vymrštil z nosného lana? To se mi nechce věřit. Zaprvé by obsluha při tak silném větru lanovku neměla vůbec pustit a zadruhé jsou na tom kandelábru nárazníky. Nevím, tohle mi přijde jako sci-fi. Mně to přijde jako úplně stejná situace jako v té Itálii, kde se prostě nějakou únavou materiálu přetrhlo tažné lano, následkem čehož se kabina začala neovladatelně řítit po laně nosném, při čemž nabrala obrovskou rychlost, v jejímž důsledku se na nejbližší podpěře vymrštila do luftu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nevim co bylo v italii ani na skalnatem plese, tady mi to prijde podle fotek, konstrukce lanovky a dnesniho pocasi na miste, ze lehka neobsazena kabina vlivem dost silneho vetru bocne vrazila do sloupu, narazem se vysmekla z vodiciho lana, cimz doslo k destrukci tazneho lana, a problem na svete. Na druhe kabince ocividne zafungovala nouzova brzda, na te prvni dost mozna taky, ale uz se nemela ceho chytit. Verim tomu, ze kdyby v ni nejel jeden clovek ale dvacet lidi, problem by nebyl tak zavazny.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
MartinV píše:
Pravděpodobně podobný scénář, jako před pár měsíci v Itálii.

Nebo v 92. na Skalnatém plese.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pravděpodobně podobný scénář, jako před pár měsíci v Itálii. Snad se alespoň do budoucna bude víc dbát na servisní kontroly a stav lanovek.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Hodně smutné:
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/v-l ... .seznam.cz


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Petice proti novému PID nátěru.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Autobus na spaní?
https://www.novinky.cz/cestovani/clanek ... d=40375624
sarcastic


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Škoda pro meziměstsou trať z Helsinek:
https://www.youtube.com/watch?v=WCsGsPQXUzk
https://zdopravy.cz/do-helsinek-dorazil ... inu-79919/


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Tramvaje parkují v ulicích Olomouce a jsou terčem vandalů, pomůže nové depo


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Kočka


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
https://zdopravy.cz/obrazem-skoda-ukaza ... zdy-93600/


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Škoda a tramvaje bez řidiče...
https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... prava_wass


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
V liberecké „Tiché tramvaji“ se cestující učí základy znakového jazyka přímo od neslyšících


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jihlava rozšíří trolejbusovou síť, napojení se dočká Bedřichov i Bosch Diesel


Offline
428
24 lis 2017 11:40
No právě, nemusela by být a já myslím, že v této fázi raných úvah o takovém projektě to snad už není hotová věc a o rozsahu jde přece jednat.
Zrovna ale do takovýho krpálu, kde Útěchov leží mně to přijde jako dost zápřah pro baterku - musela by mít docela kapacitu. A drátovat tak dlouhej úsek kvůli vzhledem k frekvenci spojů. Možná do Soběšic (tam jezdí víc spojů ) dráty a dál na baterku, zpět dolů jede z kopce. Otázka, co s Vranovema
Ale souhlasím, je to fakt sci-fi, jsou tu i reálnější adepti pro podobný úvahy..


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
mnadenicek píše:
No a v jakých úsecích to bude vlastně bez trolejí, s jízdou na baterky. To už je někde prezentováno nebo jsou všechno dohady?

No pokud proti tomu tak bojují, tak to vypadá, že alej musí být zatrolejována. Přitom by nemusela být, je to rovina. Mimochodem, kdyby parciály jezdily do Útěchova (sci-fi obrovské, ale nedá mi to), tak by silnice ze Soběšic do Útěchova musela být pod dráty nebo by stačilo nabíjení nahoře v Útěchově, případně při průjezdu Soběšicemi?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
428
24 lis 2017 11:40
No a v jakých úsecích to bude vlastně bez trolejí, s jízdou na baterky. To už je někde prezentováno nebo jsou všechno dohady?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Fantomas píše:
To je krásná manipulace, jak autor těch fotomontáží záměrně udělal sloupy i dráty daleko tlustší a v kratších vzdálenostech od sebe, než by ve skutečnosti byly. Je vidět, že vesničani od Práglu trolejbus asi nikdy neviděli. Někdo by jim měl ukázat takové Šlapanice, u kterých mě ty dráty nijak neruší (šlapaničtí prominou, ale trochu vesnický charakter to má, jako nakonec i spousta okrajových částí Brna, do kterých trolejbusy též zajíždí, nemluvě o té trati mezi poli mezi Slatinou a Šlapkama).

No dejme tomu, že vizualizace fabulují v množství a velikosti sloupů, ale je neoddiskutovatelné, že se ti lidé bojí o alej mezi těmi dědinami a vadí jim, že kvůli tomu padne hromada stromů.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Mouka píše:
Vesničané bojují proti trolejbusům.
Jenom upozorňuji, že se nejedná o žádný satirický web, ale o oficiální stránky obce.

To je krásná manipulace, jak autor těch fotomontáží záměrně udělal sloupy i dráty daleko tlustší a v kratších vzdálenostech od sebe, než by ve skutečnosti byly. Je vidět, že vesničani od Práglu trolejbus asi nikdy neviděli. Někdo by jim měl ukázat takové Šlapanice, u kterých mě ty dráty nijak neruší (šlapaničtí prominou, ale trochu vesnický charakter to má, jako nakonec i spousta okrajových částí Brna, do kterých trolejbusy též zajíždí, nemluvě o té trati mezi poli mezi Slatinou a Šlapkama).

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Navíc trolejové sloupy mohou posloužit jako vodítko v zimě, až budou sněhem zaváté silnice i příkopy. V dávných dobách můj táta takto využíval stará telefonní vedení.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Ty lidi jsou úplně blbý. Pokud jsou nad silnicí dráty, je hned lepší. Znamená to, že to tam aspoň má nějaký význam, že to tam vůbec natáhnou.
Tohle je přesně důvod, proč by do tohohle lidi neměli kecat. Tohle je odborná záležitost.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, mě spíš zaujala ta nabíječka s drátama na historickém náměstí, to by byla větší pěst na oko, než dráty v polích.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Ondrah98 píše:
Ještě článek ze zpravodajství Nad některými vyjádřeními (a krásnou prací s photoshopem) zůstává rozum stát.

ale ohrozí tím i naše životní prostředí ?
Někomu kápne při dešti na gebulu černá kapka z troleje? sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Trolejbus má větší smysl ve městě (sloupy a troleje se v zástavbě spíš ztratí, než na okresce). U meziměstských tratí nevidím tak velký přínos, takže trochu ten protest obcí chápu.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Ještě článek ze zpravodajství Nad některými vyjádřeními (a krásnou prací s photoshopem) zůstává rozum stát.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 11:52
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]