Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 45 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Ostrava jako první v ČR ruší papírové jízdenky:
http://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/dopr ... zpravy_jog


Offline
157
08 črc 2017 23:44
Mauricio píše:
Šikanuje tě zaměstnavatel (pozdní příchod - mínus 1.000 Kč), do toho kordis (kontrola jízdních dokladů - mínus 3x 1.500 Kč), kraj (podjetí zastávy o dvě minuty - mínus 1.000 Kč)...


Můžu se zeptat, Mauricio, co přesně je v tomhle za šikanu? Když přijdeš do jakéhokoli jiného zaměstnání pozdě, je za to sankce. Jízda bez dokladů, o té ani nemluvím. A od čeho asi jsou jízdní řády... znám řidiče, co tradičně vyjíždějí z první zastávky o 5 minut později či dřív, a právě proto se mi hodí iRIS - nemusím na zastávce pak čekat jak trotl na onen (pokud vyjel pozdě) nebo až na následující spoj (pokud jel dřív).

_________________________________
MHD Znojmo: http://mhdznojmo.wz.cz/


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Dopravní podnik začne na začátku roku razit štoly pro metro D na Pankráci. Nejprve vznikne metro směrem do Písnice


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
T2 Praha:
https://ekova.cz/cz/aktuality.html?id=45


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Škoda, přitom je to poměrně jednoduchý způsob, jak lidem život řidiče přiblížit. :-)


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
konec videí na internetu.
https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ ... unsky.html


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Jednou tady máme Zákon č. 106/1999 Sb. Zákon o svobodném přístupu k informacím, DPmB jakožto akciovka 100% vlastněná městem se jím musí řídit (oddobně v jiných městech). Ač se to některým nemusím líbit, tak je to tak.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Mauricio píše:
Neeee, je pátek, nelbni... Ale už je o na hraně měsíčního ovoce podlouhlého zahnutého tvaru, tak za mne už dost :) Já se pobavil dostatečně. A minimálně ds a M také.

Myslíš ten s lepicí páskou za 130000$?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2490
28 lis 2007 23:00
Brno
Naxashi píše:
Mauricio: A já jsem si myslel, že jsi to myslel vážně.
Protože dneska člověk neví, na netu jsou různý lidi věřící různým zcestnostem.


A teď se začínám bavit i já. :mrgreen:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Mauricio: A já jsem si myslel, že jsi to myslel vážně.
Protože dneska člověk neví, na netu jsou různý lidi věřící různým zcestnostem.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Neeee, je pátek, nelbni... Ale už je o na hraně měsíčního ovoce podlouhlého zahnutého tvaru, tak za mne už dost :) Já se pobavil dostatečně. A minimálně ds a M také.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2490
28 lis 2007 23:00
Brno
Mauricio píše:
Jinak super trolling, já ho nicméně více krmit nebudu :)

To není fér, byl jsem odhalen :-( A já doufal, že to bude pokračovat až do večera a nebudu tak muset řešit pracovní věci...


Nejdřív práce, potom zábava. :mrgreen:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Bezva, tak pokračujem? :mrgreen:

Naštěstí nikoho nezajímá, co si o tomhle řidiči myslí
A to je právě chyba. Až bude plně automatizovaný provoz, ať má nějaký sledovací zařízení klidně každá část vozidla. Mne zase třeba nezajímá, co si myslí cestující (i když dle dotazů velké části substrátu jsem nabyl dojmu, že si nemyslí vůbec nic).

hlavně žádný DP nemá snad žádnou povinnost někde zveřejňovat, kde se nachází jeho vozy s jeho zaměstnanci.
Přesně tak - a hlavně nevím, proč to tak velice zajímá nějakýho Cibulku, nebo jak se ten novinář jmenuje. Asi chce bejt jen slavnej...

Dříve také nebyly diskusní fóra a internet vůbec. Tady s tím přístupem bychom mohli stále žít v době kamenné.
Proč ne? Já se rád odprostím od nesmyslů moderní doby. Dneska si už nemůžeš ani uprdnout, aniž by tě nesledovalo nebo nehodnotilo nějaké čidlo, které ti umístil výrobce tvého spodního prádla místo cedulky s velikostí oděvu. Osobně třeba nemám doma ani televizi, ani internet (snad jedině, když se kolem mihne vozidlo komunálních podniků s funkční wifi, což se děje tak 3x za den), ani počítač, a vůbec mi to nevadí. A soukromej telefon mám 23 hodin denně vyplej a zavřenej v šuplíku.

Jelikož dopravce má k těmhle datům přístup tak jako tak, je to poměrně slabý argument.
Šikanuje tě zaměstnavatel (pozdní příchod - mínus 1.000 Kč), do toho kordis (kontrola jízdních dokladů - mínus 3x 1.500 Kč), kraj (podjetí zastávy o dvě minuty - mínus 1.000 Kč), tak proč to ještě usnadňovat substrátu? Až bude řidič vážená osoba patřičně ohodnocená tak, jako za minulého režimu, tak pak se můžeme bavit dál.

No tak ono to hlavně dříve jezdilo vcelku podle jízdních řádů. Dne bohužel ne.
Kulový. Chce to jen trošku drzosti a umět za to vzít, i když pak nejsou prémie za spotřebu. A přemýšlet u toho. Nebát se trošičku toho rizika a prasárniček na silnici. Já na to teda kašlu, mne nějakej jízdní řád netrápí (pokud se nebavíme o posledním spoji před koncem šichty), klidně si v té koloně postojím, posvačím, stáhnu půl krabičky Red Applesek, udělám 45min bezpečnostní přestávku... Nějakej čekající substrát mi nestojí za možné problémy. Ale jsou piloti, co umí nejen stáhnout zpoždění, ale i předjet předchozí spoj. Jejich styl jízdy ovšem nechtějte vidět.

Lidi jako Mauricio by si měli uvědomit, že veřejná doprava je pro cestující, ne naopak.
A teď výjimečně zcela vážně - to, co předvádí komunální podnik poslední dobou, to opravdu není veřejná doprava pro cestující, to je jen výsměch. Například teď ta šaškárna v Líšni nebo třeba vyhazování peněz na stavbu úplně zbytečné tramvajové trati do kampusu.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
M píše:
To je zas diskuze, hlavně žádný DP nemá snad žádnou povinnost někde zveřejňovat, kde se nachází jeho vozy s jeho zaměstnanci.


Aha, takže soud rozhodnul špatně a nerozumí tomu...


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
No jo, klasická diskuze cestující x řídiči, že to ještě někoho překvapuje :mrgreen: Naštěstí nikoho nezajímá, co si o tomhle řidiči myslí, já třeba minulý rok dojížděl na Divišovu čtvrť a Iris mi poskytl neocenitelné služby, protože jsem se mohl podívat, jestli ze Semillasa pojede a-84 za 10, 20 minut anebo taky vůbec, často to vyšlo líp pěšky :) Až bude všechno SKUTEČNĚ jezdit v intervalu do 10 minut, pak nebude potřeba Iris, momentálně je to vzhledem k nepravidelnostem při některých cestách Brnem téměř nezbytnost, ale to už je nad něčí rozlišovací schopnosti :mrgreen:

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
To je zas diskuze, hlavně žádný DP nemá snad žádnou povinnost někde zveřejňovat, kde se nachází jeho vozy s jeho zaměstnanci. Třeba mě je to uplně šumák. Někomu to může vadit. Vlastně já to používám jen jako řidič, když čekám na přípoj, kterej nikde neni, ale to slibují, že bude časem na dislpeji ve vozidle. A když už se náhodou nějakým omylem rozhodnu, že pojedu jako cestující někam vozidlem MHD, rozhodně ho nebudu někde hledat na Risu, prostě půjdu na zastávku a až přijede tak pojedu. Když Ris nebyl, všichni to zvládli, došli uplně v pohodě na zastávku a ještě lépe, než dnes, když Ris je. Tato diskuze jen potvrzuje neskutečnou závislost lidí na technice a internetu. Až se toto jednou vypne, to bude šok. Už jste viděli film absurdistán? Pokud ne, doporučuji, náš svět se řítí právě tam.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jinak super trolling, já ho nicméně více krmit nebudu :)

To není fér, byl jsem odhalen :-( A já doufal, že to bude pokračovat až do večera a nebudu tak muset řešit pracovní věci...


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Dříve také nebyly diskusní fóra a internet vůbec. Tady s tím přístupem bychom mohli stále žít v době kamenné.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Mauricio píše:
Má se postavit na zastávku a čekat, ne zkoumat, jestli bude čekat o minutu déle, nebo zjistit, že už jsem 10 sekund pryč...

Vojto, doufám, že podobný přístup postupně zavládne napříč podnikem a vyřeší to aktuální problémy nedostatku řidičů, neboť výrazně ubude cestujících a bude možné seškrtat spoje :-). Jinak super trolling, já ho nicméně více krmit nebudu :)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Mauricio píše:
Nevidím jediný důvod, proč by měl cestující vědět, kde se já, jakožto řidič, zrovna nacházím. Má se postavit na zastávku a čekat, ne zkoumat, jestli bude čekat o minutu déle, nebo zjistit, že už jsem 10 sekund pryč a ihned informovat dopravce. Rovněž nevidím důvod, proč by měl substrát vysledovat, kde stojím o pauze, a otravovat s tím, kdy pojedu, nebo jestli jsem nenašel rukavice. Jediný, k čemu je iris a podobné nesmysly dobrý, je k šikanování řidičů.

Analogie - služební jízdní řády jsou interní záležitost, ale vysledovat na mapě (a následně to použít proti) mě může každý ňouma.
Kde se nachází řidič je mi celkem fuk, mě zajímá, kde je spoj, na který čekám ;) Jelikož dopravce má k těmhle datům přístup tak jako tak, je to poměrně slabý argument. A otravnej substrát k tomu fakt nepotřebuje Iris.

Osobně používám iris denně, protože mám několik variant spojení (Konečného náměstí, Klusáčkova x Štefánikova, Česká) a nechci zbytečně čekat ani přebíhat mezi zastávkama.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
790
25 led 2006 09:46
No tak ono to hlavně dříve jezdilo vcelku podle jízdních řádů. Dne bohužel ne. Takže když vezu dítko do školy v Pisárkách, rád se podívám, jestli trolejbus vážně pojede v těch 7.35 nebo třeba taky o 10 minut později (od změny JŘ, kdy linka 26 jede z Husovic, je to už podstatně lepší). Dokonce se můžu třeba půl hodiny předem podívat, kde je daný kurz a zda není opožděn - a dle toho se zařídit.
Pak třeba mohu jet linkou 35 na Riviéru a odtud 84, ale zase bohužel potřebuji vědět, zda ta 84 vůbec v reálném čase pojede. Holt je zastávkový JŘ nyní jen cár papíru.
Lidi jako Mauricio by si měli uvědomit, že veřejná doprava je pro cestující, ne naopak. A pokud jim to tak vadí, tak jít dělat něco jiného.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Závislák na technice? Doporučuji někdy oko z mobilu odtrhnout. Iris tě opravdu nespasí. Dřív žádný iris nebyl a je zajímavý, že to nikomu nevadilo, lidi uměli žít i bez něj. A pokud neumíš počkat na zastávce o minutu déle a máš nutkání zjišťovat, proč nejede spoj na čas (ačkoliv nevím, k čemu to potřebuješ vědět - časy odjezdů jsou ze zákona pouze orientačním údajem), na každém jízdním řádě je telefonní linka, kde ti jistě řeknou, v čem je problém.

P.S.: Pokud tě zajímá, kde je vůz, zajímá tě, kde jsem já. Zatím jsem si nevšiml, že by v Brně byl nějaký plně automatizovaný dopravní prostředek.

O žádném černém svědomí to není, i když zákazník si vždy něco najde (a v tom mu poloha vozidel výrazně pomáhá).


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Mauricio: Je mi zcela jedno, kde jsi ty. Zajímá mě, kde je nějaký vůz. Chci vědět, jestli mi to právě ujelo, ať můžu bejt ##MLUVÍM SPROSTĚ##, nebo jestli to pojede, ale tak, že bych měl jít ještě rychleji než obvykle.
Zajímá mě taky, jestli si mám stoupnout na tu nebo onu zastávku, pokud mám víc variant.
Zajímá mě taky, proč to nejede. Protože stojim na zastávce jak ##MLUVÍM SPROSTĚ## a nikde nic. Kouknu na iRIS a vidím, že to ani nepojede, protože <důvody>.
iRISu říkám boží oko. A bez něj si připadám jako slepý.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
Bojí se ten, kdo má špatné svědomí. Názor nicméně respektuji.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nevidím jediný důvod, proč by měl cestující vědět, kde se já, jakožto řidič, zrovna nacházím. Má se postavit na zastávku a čekat, ne zkoumat, jestli bude čekat o minutu déle, nebo zjistit, že už jsem 10 sekund pryč a ihned informovat dopravce. Rovněž nevidím důvod, proč by měl substrát vysledovat, kde stojím o pauze, a otravovat s tím, kdy pojedu, nebo jestli jsem nenašel rukavice. Jediný, k čemu je iris a podobné nesmysly dobrý, je k šikanování řidičů.

Analogie - služební jízdní řády jsou interní záležitost, ale vysledovat na mapě (a následně to použít proti) mě může každý ňouma.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 13:36
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]