Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 12 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Protože to jsou prostě krámy! Když jsem s tím jel a říkám si, proč to tak skáče, že to jede tak natvrdo a bolí mě zadek, no jo, zase to šmatle, tak tlačítkem vyrovnat aby to zase za chvíli udělalo to stejný. Neskutečný krám.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Někdy pomůže jenom stisknout kolébku pro kneeling směrem nahoru - pro vyrovnání - a dofoukne se to. Tedy do dalšího restartu.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
peno píše:
Urbanway (který má, mimochodem, k pořádnému autobusu taky pořádně daleko) pořád moc drahý.

Nějak pořád nechápu, proč za ta dlouhá léta nedokázali u "Ciťáků" vyřešit pérování. Dodnes, když tím někdy jedu, tak to tahá zadek nebo bok po silnici... :pray:


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
No a? Dokud bude jedním z nejdůležitějších faktorů cena, což bohužel v bývalém tzv. východním bloku bude ještě hodně dlouho, tak to takto bude vypadat, a přizpůsobí se tomu i výrobci, resp. účastníci VŘ.

Konec konců na vzhled to nejezdí, a citaro vrže stejně jako sorka...


Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Nejlépe tuhle teorii reprezentuje záď autobusu, která vypadá vyloženě jako Urbanway z Wishe :D

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Asi tak. Ze SORu do Streetwaye je jako z bláta do louže :roll:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Když tu bylo v Brně sólo na testování tak jsem s ním jezdil a žádná hitparáda to nebyla, nechtěl bych to mít jako přidělený vůz ani omylem a nazývat to pořádným autobusem, hm....bohužel dost mimo.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Podobnou reakci jsem čekal. :D

Uvědom si, co se vyřadí místo toho. A to si myslím, že je velký důvod k oslavě.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Prý pořádný autobus #-o :lol: Tenhle turecký krám vznikl jen a pouze proto, že je pro východní trhy, kam (nejen) podle Iveca zjevně pořád patříme, i v té nejořezanější verzi, Urbanway (který má, mimochodem, k pořádnému autobusu taky pořádně daleko) pořád moc drahý. A tak vzali laciný turecký Otokar, plácli na něj svoje logo a do něj svůj motor a bylo to. Laciný šmejd pro východní trhy, který má k pořádnému autobusu hodně daleko, je na světě. A jako by to samo o sobě nestačilo, tak to ještě DPP hodí do jednoho z nejhnusnějších nátěrů ve veřejné dopravě vůbec. Jdu blejt, velebnosti ](*,)

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Do Prahy dorazil pořádný autobus


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Aha! Už tam vidím cesta tam a zpět. Tak to pak jo. Takto to smysl dává.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Peno: o 140 denně více, pokud jedou tam i zpět

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdražilo se ze 115 na 185, ale lidé zaplatí o 140 korun víc? Já teda nikdy nebyl v matice moc silný, ale tyhle počty mi nějak neštimují :lol:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
K integraci nakonec opravdu dojde, nicméně už bez Jelenů.


Offline
Uživatelský avatar

135
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
Mouka: Nemám tady sice v ruce nějaká data a podklady obsazenosti a využití jednotlivých spojů linky, na druhou stranu, i s přihlédnutím toho, jakým způsobem ono zdražení provedli, si troufám tvrdit, že nejde ani tak o ztrátovost linky, jakožto spíš o určitou formu vydírání ve snaze o zaintegrování dané linky ať už do DÚKu, nebo PIDu. Ve firmě s jelenem, skákajícím přes rozevlátý toaletní papír v logu prostě počítají matematikou "linka v ZDO = jistý příjem", jen tu integraci řeší po svém. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Dopravce razantně zdražil jízdné do Prahy. Vyděračské, kritizuje starosta

Citace:
Obrátili jsme se na Ústecký kraj, na ministerstvo dopravy a na Českou obchodní inspekci. Všichni nám však odpověděli, že to není v jejich kompetenci.

Citace:
Podle místostarosty Litoměřic Jiřího Adámka (ANO) dopravce s radnicí o skokovém zvýšení vůbec nejednal.


A co jako čekali, když je to komerční linka?


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
[url: https://autobible.euro.cz/clanky/posled ... hp.box/url] Poslední jízda autobusu ŠM 11 v Praze.


Offline
72
17 lis 2012 23:31
Tišnov má 7 ks Iveco Crossway LE LINE 12M Hybrid


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Crosswaye mají. Technologie stejná.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
vlakofil: a ten Tišnov má těch "všech" Urbanů kolik? já tam vidím jen jeden.


Offline
72
17 lis 2012 23:31
Záleží, jaký je výkon toho elektromotoru, u mild hybrid osobáku je to v zásadě startér-generátor viz vysvětlení v odkazu
https://www.tipcars.com/magazin/testy/f ... nosti.html
U Fordu s výkonem spalovacího motoru 92 nebo 114 kW je výkon elektromotoru 9 kW, takže zázraky nelze čekat, snížení spotřeby prý odpovídá cca 1 l/100 km, čekal bych, že u těch autobusů to bude v podobných relacích, otázka je, jak moc stejný(?) elektromotor pomůže u těžšího kloubu...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Na spotřebu bych se hlavně ptal. Ale možná mám špatné info já.
Mimochodem, ono to jezdí, i když to nefunguje. Ten elektromotor je jen podpůrná záležitost. Tím nefunguje ale nemyslím přímo tišnovské stroje, obecně.


Offline
72
17 lis 2012 23:31
Vypadá to, že Praha bude mít po dlouhé éře sorek konečně pořádné autobusy. Nafta s hybridem, to se bude asi jinak rozjíždět než naše urbanwaye 18...[/quote]
Běž se zeptat do Tišnova, jaká je to výhra u jejich Crosswayů.[/quote]

Zdá se, že v Tišnově jezdí všechny
https://seznam-autobusu.cz/seznam?trakc ... obce=Iveco
anebo jezdí, ale jsou líný?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Regio potvrzuji. Abych seděl pohodlně, šlapal jsem na pedály špičkami nohou. Když jsem chtěl šlapat normálně, seděl jsem nahrbený jak nad půllitrem.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nevím no, mne se třeba vždycky nejlíp jezdilo s Citelisem (asi i s Urbanem, nebýt toho, že model, se kterým jsem měl párkrát čest, byl poznamenán provozem po dlažebních kostkách). Naopak třeba MANy jezdící na lince 48 jsou z pohledu řidiče naprostá katastrofa (viz třeba dveře fungující podle aktuální nálady autobusu nebo nemožnost vytopit kabinu). A kupříkladu všemi neoblíbený SOR CN/BN má rovnou plochu pod bočním oknem, kam lze odložit třeba mobilní telefon (dnes věc již nevídaná) nebo prostor kolem sedačky, kam lze uložit řidičskou kabelu, aniž by o ní člověk zakopával při každé příležitosti (narozdíl třeba právě od vozidel MAN, kdy navíc je naprosto tragický výhled směrem vpravo, u vozidel Regio prakticky nemožný, u City jen zhoršený). Nevím, proč ty německý LIAZky pořád každej tak vyzdvihuje (ani ne tak tady, ale u p. Sůry je toho už plná diskuze), já z nich měl osypky pokaždé, když jsem s nimi měl jet, o tom, že si v nich pohodlně nesednu (buď mám volant vraženej do řidičskýho svalu nebo nedostanu pořádně na pedály) ani nemluvím - ty kabiny jsou dělaný snad pro lidi typu Dikobraz. Solaris neznám, to nemohu posoudit.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:35
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]