Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 100 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
To pak jo. Když už je řeč o slovech uznání a Íránu, osobně mi příjde moc povedená modernizace zdejších 15Tr, minimálně po vzhledové stránce.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
(mělo vyznívat uznale)

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Proč "Sakra"? Máš strach, že až zjistí co je SOR zač, pošlou nám sem uranovou pumu jako poděkování? sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
Sakra... Do Íránu zamíří české autobusy. Zakázku na 400 vozů získal výrobce SOR Libchavy

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Spadlý sloup trakčního vedení zastavil vlaky mezi Prahou a Kolínem


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Královehradecký kraj: Jízdné zdarma pro studenty a důchodce se nekoná, slib ustoupil koalici


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
"Optimalizace" železniční dopravy na Vysočině


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Budoucnost pražské dopravy: rušení některých semaforů a tramvaje mezi Národním muzeem a Hlavním nádražím


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Ústavní soud zrušil exekuci vůči ženě, která jako dítě jela načerno


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Teda Jaro, nevím, jak moc ses díval, ale INN má daleko širší záběr destinací. Moskva, Helsinki,německá a anglická města plus chartery. Takže trvám na tom, že to je plnohodnotné mezinárodní letiště.

https://www.innsbruck-airport.com/media ... 6_17_D.pdf


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Prodloužení metra až do Jesenice? Možná by tam mohla vést i lanovka


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Revizorům v Ostravě hrozil další muž zbraní, z plynové pistole vystřelil


Offline
Uživatelský avatar

341
31 kvě 2016 10:01
Brno
goldfinger píše:
Stát a kraj tady nejsou od podnikání, ale jsou povinny zajistit základní dopravní obslužnost. Je otázka, co si pod tímto pojmem představit. U aglomerace jako Ostrava bych souhlasil s nějakou omezenou počáteční podporou na rozlétání linek do uzlových evropských letišť (FRA, MUC, CDG, LHR nebo něco jiného v Londýně).

Pořád nechápu, jak je možné, že v sousedním Rakousku fungují letiště v hlavním městě téměř každé spolkové země, tedy sd výjimkou Burgenlandu a Vorarlbergu a v ČR musí lítat všechno do cajzlárny. Zaplať Bůh, že aspoň u MUC se blýská na lepší časy a bude se tam z Tuřan lítat 2 x denně.

Když vidím šňůry aut, co se každou sobotu táhnou do Alp, tak si říkám, že by se mohla uživit sezónní lyžařská linka BRQ - INN. Je to přece jen 600 km a věřím, že by si to klientelu našlo, klidně to i otočit 2 x.

Co jsem se díval na Rakousko, rozhodně nelze říci, že ostatní letiště mají různorodé destinace jako Vídeň nebo Praha. Z Grazu ze všech letišť je po Vídni za den obecně nejvíc letů. Nejčastějším cílem jsou různá města v Německu, z Klagenfurtu se lítá do Vídně-Hamburku-Kolína, z Lince do Frankfurtu, z Insbruku do Londýna a Holandska. Evidentně jsou to spoje do několika destinací a rozhodně nelze říci, že se jedná o mezinárodní letiště. Takže i zde lze říci, že všechno lítá do Vídně.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Co se tyce letiste Ostrava, tak je treba si uvedomit, ze nejvetsim konkurentem neni PRG, ale letiste Katowice s radou primych spojeni. A tam je to z Ostravy hodina cesty autem po dalnici. To neni pri prostojich spojenych s cestou letadlem (30 minut zpozdeni = skoro vcas) zas tak velky prostoj.

Linka na lyze z Brna do Insbruku ... Ve ctyrech lidech autem hruby odhad za 2500 tam a zpet - delka 8 hodin. Pri vice ridicich se zpet da vyrazit okolo 16:00 s pohodovym dojezdem do Brna nekdy okolo 1 v noci ... Letadlem ctyri osoby minimalne za 12000 - odjezd od sjezdovky okolo 16:00 znamena odlet z Insbruku nejdrive ve 20:00 -> letiste Brno 21:00 -> doma 22:00, takze zase takove terno by to nebylo.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Stát a kraj tady nejsou od podnikání, ale jsou povinny zajistit základní dopravní obslužnost. Je otázka, co si pod tímto pojmem představit. U aglomerace jako Ostrava bych souhlasil s nějakou omezenou počáteční podporou na rozlétání linek do uzlových evropských letišť (FRA, MUC, CDG, LHR nebo něco jiného v Londýně).

Pořád nechápu, jak je možné, že v sousedním Rakousku fungují letiště v hlavním městě téměř každé spolkové země, tedy sd výjimkou Burgenlandu a Vorarlbergu a v ČR musí lítat všechno do cajzlárny. Zaplať Bůh, že aspoň u MUC se blýská na lepší časy a bude se tam z Tuřan lítat 2 x denně.

Když vidím šňůry aut, co se každou sobotu táhnou do Alp, tak si říkám, že by se mohla uživit sezónní lyžařská linka BRQ - INN. Je to přece jen 600 km a věřím, že by si to klientelu našlo, klidně to i otočit 2 x.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Moravskoslezský kraj jde do risku, začne provozovat letecké linky

Co si o tom myslíte?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Odborníci mají jiný názor a jako jednu z nejúčinnějších metod prevence proti sprejerům doporučují právě co nejrychlejší likvidaci jejich výtvorů. A asi to funguje, když si tuto filozofii vzali za své skoro všichni dopravci (a nejen dopravci) v republice. To jen DPMB bude neustále za každou cenu šetřit a pak se diví, že toho neustále přibývá, navíc se zvyšující se agresivitou a drzostí daných „umělců“. Nemluvě o tom, že vůz, který vypadá jako léta neuklízený chlív, odrazuje i cestující, jak ukazuje Morgulův naprosto oprávněný názor.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
439
16 led 2015 11:18
peno píše:
Jenže právě tím, že se to nemění, tak to ty idioty láká čím dál víc v dalších a dalších vozech, protože jsou ty jejich „výtvory“ věčné. Naopak, kdyby se to důsledně a okamžitě měnilo, tak je to časem přestane bavit a najdou si jiný cíl. Jako třeba auta odstavená na nějakém odlehlém, nehlídaném parkovišti sarcastic


Spíš bych řekl, že to vezmou jako vyhlášení "války" (o to, komu dřív dojde trpělivost). Že by se to vůbec neopravovalo se ale taky říct nedá, nakonec na obrázku je vidět, že sedačky byly přetřené bílou barvou.


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
Bohužel poslední dobou se rozmáhají minimálně dvě sprejerské skupiny. Obzvlástě oblíbené jsou u nich čelní okna. Takže v prvé řadě by bylo třeba tomu učinit přítrž..


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jenže právě tím, že se to nemění, tak to ty idioty láká čím dál víc v dalších a dalších vozech, protože jsou ty jejich „výtvory“ věčné. Naopak, kdyby se to důsledně a okamžitě měnilo, tak je to časem přestane bavit a najdou si jiný cíl. Jako třeba auta odstavená na nějakém odlehlém, nehlídaném parkovišti sarcastic

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
439
16 led 2015 11:18
Měnit to pořád dokola, aby to vandalové hned zas poničili, nemá smysl. Do nových vozů se aspoň dávají kamery, takže do budoucna snad bude situace lepší. Zatím si musíš sedat do přední části vozu, tam to bývá lepší, protože je to blízko řidiče.


Offline
Uživatelský avatar

185
19 zář 2007 19:46
Mouka: "komu není shůry dáno"... raději prosedím půl dne v kolonách než v tom, to jsem vyfotil minulý týden ve voze DPMB. je to ostuda. Jedu MHD jednou za uherský rok a když potkám tohle, znovu mě to utvrdí v názoru, že je to na dlouhou dobu naposledy. Tímhle přístupem mě z auta do tramvaje nikdo nedostane.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Brno, město vědy a techniky


Offline
1461
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Jo, 21 mechaniků na jednu funkční tramvaj. U nás je to opačně, 21vozů na jednoho mechanika :) Ale podle mě je to v tom videu blbě řečený, a ten počet lidí bude myšlen včetně těch co se snaží udržet v provozu kolejivo, dráty, a bude do toho započítaná i ta soudružka s notebookem.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Online
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
OndraS píše:
Zajímavý a smutný, asi to tak musí bejt. Pobavilo mě, jakletos měli málo sněhu, jenom dva metry :mrgreen:

Mě hlavně pobavilo, tři řidiči a 21 mechaniků sarcastic :shock:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Komu není shůry dáno... To by se dalo použít i opačně. Protože co pamatuji, tak v Praze kdysi měli taky podobný šmejd, který tam zavedl “účelné“ šetřící opatření. Že se to už částečně podařilo napravit, stejně jako tady u nás, ještě bohužel neznamená, že všichni, kteří přesedli do aut, jak na povel naklušou zpátky do MHD. Takhle to totiž bohužel nefunguje, to jsem říkal už dávno, ještě před těmito opatřeními. Místo motivace uživatelů aut nastala demotivace stávajících uživatelů MHD.
Já bych těm “zlým autystům“ až tak nenadával. Je to jejich volba. Ať jezdí takovým způsobem, který považují za nejvýhodnější...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 13:50
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]