Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 253 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
hezzon: Tam nic nechybí, ale přebývá. Jsou tam oproti klasickými Variu navíc ty plechy (nebo spíš plasty) dotvářející zaoblení střechy. Proto ta šalina vypadá tak vysoká. Hádám, že jsou tam úplně zbytečný, stejně jako ta ohrádka na 25Tr. :mrgreen:


Offline
340
12 čer 2012 17:51
k.ondra89 píše:
V Plzni už jezdí zkušebky 3. LF2/2+ IN.

http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... pref=48/74


Perfektní design (konečně něco neokoukaného), ale docela se mi nelíbí ta vrchní část vozu, stejně tak jako u Várek v Olomouci. Něco mi tam graficky chybí, takhle to vypadá jako bochník toustovýho chleba :-D

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jedna zajímavost z Plzně: Všech 10 zbývajících T3M.0x bylo odstaveno, a prý je otázkou zda ještě někdy vyjedou. Viz. seznam autobusů

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3085
29 srp 2009 19:30
Taky nutno dodat, že stejný informační systém mají i v Praze (Sorky). Písmo bych mírně zvětšil.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
No to co je teď v Brně na těch panelech je fakt hnus. Nejen graficky ale i technicky to pokulhává - např. delší název zastávky se kryje s číslem zóny. Nevadilo by mi něco na styl minimalistických IDSkových LCD panelů a tady ten Olomoucký taky vypadá dobře i funkčně. Písmo sice vypadá menší, ale zase je to bílá na černém pozadí, takže čitelné to asi bude dost.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Mě se to líbí, i v reálu mi přišla čitelnost v pohodě. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Sice je to již staršího data, ale zajímalo by mě, co říkáte na nový informační systém v Olomouci viz: http://g.denik.cz/43/2a/autobus_mhd_solaris_12077_denik-1024.jpg.
Podle mě je písmo celkem malé, i když v reálu je to vidět celkem hezky. Graficky se mi podoba líbí. Nutno dodat, že vozy s těmito LCD již nemají klasické červené vnitřní BUSE (či JKZ panel).
Možná by DPMB mohl vypsat soutěž o návrhy na podobu informací zobrazovaných na LCD panelech v Brně - protože ta barevná omalovánka, co tam je teď, se mi moc nelíbí. By mě zajímalo, co by tak lidé navrhli. :)

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Podle mě srovnáváš hrušky s jablkama.

Kolik výrobců na světě nabízelo plně NP tramvaje v době uzavření výběrového řízení na nákup 13T? Možná Siemens Combino plus a Alstom Citadis 302? Třeba tebou zmíněný SWING pochází až z roku 2009. Ano, možná na východ od nás mají lepší tramvaje, ale nakupovali je mnohem později.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
47
25 čer 2013 00:19
Podle busportálu čeká Sofii 126 MANů, k tomu mají 100 proc.NP pesa Swing šaliny, rozhodně lepší jak Ciťáky a 13T. Pesa Swing by byly daleko lepší vozy než 13T, jsou i v Debrecenu a polských městech. Zastaralý ne 100% NP poršata byly obrovská chyba, všude a to i východně od nás jslou lepší vozy.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V Plzni už jezdí zkušebky 3. LF2/2+ IN.

http://www.k-report.net/ukazobrazek.php ... pref=48/74

Myslím, že už by si někdo kompetentní mohl všimnout, že něco takového bychom v Brně taky uživili. Na víkendovou x3 by to bylo akorát. KT8 tam akorát vozí vzduch.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
3342
21 led 2011 14:19
No, já teda nevím, ale ty vyhrkané T3 a K2 mi přijdou lépe vytopené, než většina ostatních vozů...

Hlavně ale pamatujte: Kdyby ty vozy byly v našich podmínkách za rozumnou cenu provozovatelné, nehledala by Praha způsoby, jak se jich zbavit :D

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Omlouvám se za dvojitý příspěvek. Už mě nepustil edit.

Berte to jako pohled cestujícího, který jede radši 13T, než vyhrkanými a v zimě nevytopitelnými historickými stroji T3 a K2, a Varii bere za vděk jen díky tomu, že jsou o něco lepší, něž výše zmíněné T3 a K2. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
mceza píše:
Demon: Protože pár šotoušům to přijde jako dobrý nápad.

Pokud bych to vzal tak, že by šlo pořídit za rozumné peníze (takové které odpovídají reálnému stavu vozů) tramvaje, které jsou modernější a komfortnější, než valná většina stávajícího vozového parku, a zároveň spolehlivé. Pak ano, přijde mi to jako dobrý nápad.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
No zobousměrňovat jednosměrný vůz této konstrukce by podle mě bylo hodně obtížné (rám vozu atd). A vozy tohoto typu už fakt ne.
Rem píše:
Mne do šotoušstva netahejte
sarcastic biggrin
To mě fakt pobavilo.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Mne do šotoušstva netahejte, prvé jsem u toho napsal sarkastickej smajl. Že se to zvrtne do nesarkatickych kolejí nebylo u mne v plánu. biggrin

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Demon: Protože pár šotoušům to přijde jako dobrý nápad.


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Fakt mi neni jasný z jakýho důvodu by si někdo dobrovolně pořizoval tramvaje zrovna tohoto typu a provedení...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Nebo by se z toho prostě poskládalo dejme tomu 30 obousměrných vozů, a zbytek by se mohl nechat na díly. Co se týče prací, třeba by to nutně nemusela dělat škodovka, ale mohly by se do toho nějak "zamontovat" ústřední dílny. Čímž by se dalo taky s cenou pohnout. Navíc pokud to bude chtít DPP potažmo Škoda reálně prodat, tak si za to nemůže říct zas kdoví kolik. Přece jen soudobé tramvaje jsou už technicky zas o kus dál. Podle mě by to mohl být větší přínos než výroba LF a LF2.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Fantomas: Zadní, respektive poslední článek poslat do Škody a tam by ho třebas překopali na článek s kabinou. Ono tuším, že někdy ze začátku nákupu 13T padaly takové velkolepé myšlenky že část 13T by se časem zobousměrnila (to bylo tehdá, kdy se ještě pořádně netušilo, jestli jich tu bude 19, 30, 50 nebo 100 kusů)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Demon píše:
Nejčastěji zmiňovaná je destinace víc na východ od Polska, ale méně východně než je Korea...
Takže o tom prodeji se fakt uvažuje? Bral jsem to spíš jako nereálný výmysl někoho z magistrátu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Rem: tak při GO by asi nebyla problém ta polarita, ale zobousměrnění? Druhou kabinu bys vzal kde? Leda že by se vždy vzala ještě z druhého vozu a z něj se udělal článkový vlečňák, Naxashi by měl radost. sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Nejčastěji zmiňovaná je destinace víc na východ od Polska, ale méně východně než je Korea...


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Takže nakonec Polsko nebo KLDR :D Ono na jednu stranu, pokud by ty vozy šly na GO tak se stejně všechno vyháže ven. Takže následně to tam naházet trochu jinak než to bylo původně by snad takový problém nebyl. Spíš bych se bál toho jak si rámy poradí s dalšíma dírama na dveře.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
k.ondra89 píše:
Říkám si, že kdyby měly vyřešený problémy s převodovkama, rekonstruovaný interiér ala poslední 13T5, byly zobousměrněné, a samozřejmě za adekvátně nízkou cenu, tak by to nemusel být špatný kup. :-) Nebo z nich seskládat pár sedmičlánků, ale to zas naráží na zázemí pro údržbu.

Tak za tu cenu, co by stálo všechno co sis navymýšlel, by to bylo neprodejný i do Saudský Arábie... :lol:


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ten můj sarkastickej smajl je asi málo sarkastickej :D

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 18 dub 2024 16:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]