Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 295 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ale proč by si měl připlácet za něco, za co ostatní nemusejí? Studentské slevy jsou kdekoli ve světě naprosto běžné, ale ještě jsem se nesetkal s tím, že by měl student na půl dne oproti ostatním slevu a na druhou půlku by si naopak musel oproti ostatním připlácet. To je ujetý, ne?


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Ale tady nejde o procenta, ale o každého jednotlivého studenta. Pokud nemá hluboko do kapsy, tak ho v tomto tématu neřešíme. Pokud má hluboko do kapsy, tak by měl šetřit a vzít za vděk jakoukoli brigádu, i kdyby to měla být noční směna, z jejíhož výdělku by si odečetl extra lístky na bus (a pořád bude v plusu). A pokud teda šetří, tak by měl šetřit i na zábavě (dá se jít pěšky nebo vypít o něco méně).
A v tomto případě je jedno, kolik je procentuálně těch cest za zábavou vůči cestám za prací.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
b1 - máš nějakou studii nebo statistiku, kolik studentů využívá noční dopravu kvůli zábavě a kolik studentů kvůli něčemu jinému? S těmahle kecama mě už pěkně...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Fafner píše:
RT6N26: Tys asi nikdy neměl napjatý rodinný rozpočet, co? Já docela jo, a ačkoliv teď už jsem za vodou, pořád znám dost takových lidí, kterým tyhlety drobné mínusy dokážou s tím rozpočtem zamávat... k tomu si přidej školné či zápisné, k tomu si přidej, že Brno chce zpoplatnit pro studenty rozjezdy... ona to není ##MLUVÍM SPROSTĚ##.
Student s napjatým rozpočtem by měl šetřit i na zábavě a využívat tedy noční rozjezdy co nejméně.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
N jako "nenastupovat, pouzit taxik". :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Richie: pokud by byly zpoplatněny noční linky, pak má to písmeno své opodstatnění. Protože ne každý návštěvník Brna by to věděl (ač jich není moc). A je jedno, zda by to byl cizinec, nebo Čech. To písmeno N by je na něco mělo upozornit (tzn. kdyby politici nechtěli zpoplatnit rozjezdy, nedali by před čísla nočních linek N).


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tak tak. Protože je zákon děravý a někteří dopravci toho zneužívaj, tak se potrestají všichni cestující se zlevněným jízdným... Geniálně brutální logika našich zákonodárců...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
čeža: Ono to číslo hlavně samo o sobě je hloupý... docela chápu, že je hloupý, že to někdo zneužívá (sleva ze 140 Kč a naúčtuje si slevu z plné ceny), ale proč teda nezmění zákon, ale radši to hned zruší? To je přece kravina... změnou tohoto nastavení se ta částka dá smrsknout na polovinu a zachovat slevy, jak byly...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Náš rodinný rozpočet je celkem ok, ale to se může kdykoli změnit. Každý týden zaplatím jen za vlak 362 korun. Kdybych musel platit plné jízdné, tak se blížíme skoro k tisícovce za týden. I kdybych nejezdil každý týden domů, tak i tak to jsou šílené peníze, které když se připočtou k ostatním výdajům, tak je to síla. K tomu jestli zavedou školné nebo zápisné... No vážně nevím, co si od toho vláda slibuje. Lidi nelze ždímat donekonečna. Až na to prostě přestanou mít, tak si za poslední peníze koupí benzín a půjdou jim to na úřad vlády vysvětlit...

Ale znovu chci upozonit - píší tam o nějakých 236 mil. - vždyť to sakra nic není. Běžně tu zmetci mluví v desítkách miliard a najednou naštvou (cenzura mi nedovolí hrubší výraz) tisíce lidí jen kvůli 200 milionům?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
RT6N26: Tys asi nikdy neměl napjatý rodinný rozpočet, co? Já docela jo, a ačkoliv teď už jsem za vodou, pořád znám dost takových lidí, kterým tyhlety drobné mínusy dokážou s tím rozpočtem zamávat... k tomu si přidej školné či zápisné, k tomu si přidej, že Brno chce zpoplatnit pro studenty rozjezdy... ona to není ##MLUVÍM SPROSTĚ##.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
je to prasárna, neříkám že ne, ale rozhodně ne tak katastrofální jak tu někteří prezentují...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ne všude jezdí ČD. Navíc, z toho co tam píší, tak ČD ty slevy de facto proplácené mít bude, což mi přijde jako ještě větší prasárna...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Přijde mi to hlavně zase jaksi nejednoznačné, s tím, že ČD ty zrušené slevy budou teoreticky částečně poskytovat na vlastní triko, takže ve výsledku bych se masivního přesunu na humanitní obory nebo pokledu vzdělanosti nebál.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
a v čem je rozdíl?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Podle všeho se to zrušení povinnosti studentské slevy týká pouze nedotovaných linek (na vlastní podnikatelské riziko), což rozjezdy rozhodně nejsou, jde hlavně o busy typu SA a vlaky z Prahy na Ostravu... Spoje dotované státem a kraji by měly zůstat jak jsou...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Aha, OK, nečetl, mám rád obsah žaludku na svým místě :D Doufám, že to neprojde, už tak dost nabourali tarif... Ale i tak nedává smysl to, že pokud by je chtěli nějak víc zpoplatnit, tak je v jaké řadě čísel jsou...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Oni se snad vážně všichni snaží, aby v příštích volbách vyhráli s obrovskou většinou komunisti. Nedělám si iluze, že by něco změnili, ale pokud současní šašci dělají tohle, tak to zachvíli přeroste do hrozných rozměrů. Kolik chybí? 236 milionů? To je dost málo pro státní kasu, ne?

Bohužel velmi souhlasím s Fafnerem - hloupí studenti budou studovat dál a dál je bude stát z velké části dotovat. Akorát už nebudou studovat ti chudí...


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Richie píše:
Nevím, co všici pořád máte s tím, že přidání písmena N směřuje k zpoplatnění rozjezdů. Vždyť jestli řeknou že linky 89-99 nebo linky začínající na N budou mít jinačí tarif, to vyjde na stejno. A politici by to hlavně nedělali tak nápadně...

Jestli jsi četl odpovědi Onderky, tak v nich vyloženě naznačuje, že se budou nějakým způsobem zpoplatňovat. Nicméně jestli to bude pro všechny nebo se jen nebudou uznávat studentské šalinkarty je ve hvězdách.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ano, má, protože olomoučák se třeba tahá do Prahy právě proto, že ve svém městě nemůže studovat. Já se také tahám přes celou republiku do školy, protože jsem přesvědčen o tom, že je to pro mě nejlepší škola a ani v mé domovině, ani v Praze, kterou bych měl výrazně blíž, zkrátka pro svůj obor lepší školu nenajdu.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
To nejak ma souviset s mym prispevkem nebo ne? Protoze pokud ano, nejak mi to uniklo.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Přesně, na co studovat medicínu či veterinu, když nám stačí filozofové, kteří nám vysvětlí, proč to vlastně nepotřebujeme...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Tak ze by tohle melo byt duvodem k zmenseni poctu studentu? To mi prijde docela mimo. Pokud by to melo mit nejaky vliv na tyhle veci, tak spis ze by lidi studovali vic ve svem meste, aneb proc by se olomoucak tahal do Prahy, kdyz muze studovat v Olomouci.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Aneb ideální způsob, jak omezit počet vysokoškolských studentů...

Bohužel, osobně za lepší omezení považuji omezit počet těch hloupých, než počet těch chudých. Kombinace školného a téhle hovadiny bez alternativ může dělat dost velké díry do rodinných rozpočtů... Začínám mít pocit, že současné politické strany páchají nějaké cílené politické harakiri, nebo co.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Nevím, co všici pořád máte s tím, že přidání písmena N směřuje k zpoplatnění rozjezdů. Vždyť jestli řeknou že linky 89-99 nebo linky začínající na N budou mít jinačí tarif, to vyjde na stejno. A politici by to hlavně nedělali tak nápadně...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
No tak konec studentských slev (jestli ještě bude zkombinován se zpoplatněním N linek), tak to je i na mě trochu silný kafe. Stačí se podívat na parkoviště u (zanikající) smyčky Kolejní, tam už parkuje ve školní den tolik aut ... No uvidíme, FB je silné medium, takže očekávám, že se stejně nestane nic.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]