Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 15 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
428
24 lis 2017 11:40
No tam bych řekl, že taky panuje nevědomost, ti lidi nechápou, proč je důležité aby byl kočárek zrovna tam co oni a ne jinde. Ale že tohle třeba jsem neslyšel, že by řidič (kdyby si toho náhodou všiml - jasné že tento prostor primárně nekontroluje) na to nějak reagoval. Třeba i nějaká přednastavená hláška v plaubním počítači by se hodila.
Ono je to docela závažná tématika, které s e moc lidí nevěnuje. Pravděpodobnost, že se něco stane je malá, ale následky by mohli být fatální. Nouzový brždění jsem zažil, stačilo , že sem se držel trochu ze šikma a jak mě to v zádek "proplo", nic příjemnýho. Když pak vidím kočárek na štorc s dětskem a bez zarážky po směru jízdy, tak si dokážu představit, co by se mohlo stát, ale nesjem typ člověka, kterej má potřebu poučovat lidi kolem. To chce nějakou osvětu, občasné video v "televizy" po stropem se zatím minulo účinkem.


Ondra K. píše:
Část cestujících s kočárky to neví, nebo ignoruje, o tom není sporu. Nicméně, i mě se několikrát stalo, že ostatní cestující prostě odmítli plošinu pro kočárek uvolnit. Pak člověk nemůže korektně zaparkovat, i kdyby chtěl.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Řidič vykázal ženu s kočárkem z autobusu, zaměstnavatel se ho zastal

Citace:
Nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina s tím, že ženy s kočárkem porušily přepravní řád, na který policie nemá žádný vliv. Jedná se totiž o soukromou společnost.
„Kdyby se stala dopravní nehoda, jeden z kočárků by to mohl nějakým způsobem odnést. Omezení na počtu je z důvodu bezpečnosti. Prostor je určen pouze pro jeden kočárek, to se paní nelíbilo. Pro nás jako pro policii ale k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo,“ doplnil.
Podle Hrdiny navíc Lucie Ch. nepodala žádné oznámení, policie se situací tudíž dále nezabývá.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
mnadenicek píše:
Jedna věc je počet kočárků a druhá jejich umístění. Kolikrát mě fascinuje, že lidi neumí kočárek (i třeba jeden jedinej) v šalině či busu bezpečně zaparkovat akdyž to vidím tak trnu, jestli třeba šalina nebude kvůli něčemu muset nouzově brzdit, to by pak kočárek i s obsahem letěl. Do toho jsem nikdy neviděl, že by se řidič nějak angažoval a riziko je velký. U těch dalších kočárku (nad kapacitu) je pak otázka jestli jde nějak rozumně (bezpečně) umístit.
Čili neřešil bych ani tak počet jako způsob jejich zajištění.

Část cestujících s kočárky to neví, nebo ignoruje, o tom není sporu. Nicméně, i mě se několikrát stalo, že ostatní cestující prostě odmítli plošinu pro kočárek uvolnit. Pak člověk nemůže korektně zaparkovat, i kdyby chtěl.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Zmeny v MHD: Od 13. februára sa v Bratislave celoplošne zavádzajú zastávky na znamenie a upravuje sa premávka vybraných liniek

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
XXX: No, právě u těch Karos byl problém, že přední dveře byly užší. U třídveřových Crosswayů jsou pak zase užší zadní dveře. A třeba u SOR BN10,5 jsou užší jak přední, tak i zadní. A takové věci pak lidi naučí chodit doprostřed. Bohužel, no.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Mouka: nemluvil jsem o pokutě, ale o vyloučení z přepravy.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Na druhou stranu taky nechápu, proč se vždycky všichni hrnou do druhých dveří, i když vidí, že jimi vystupuje kočárek. Jako by tam žádné jiné dveře nebyly. To byl asi důvod, proč staré sorky a iveca turbocity měly druhé dveře zdvojené.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert píše:
To já jsem viděl 6 kočárků i v Karose C934 na 109. To byla lahůdka.

Uf. Tak to si ani nechci představit. Mě svého řasu stačily 4 kočárky v B931 na a-67. A když chtěl někdo vystoupit, tak ještě byly sprosté, že autobus má další dvoje dveře. Umím si živě představit, že nějaká podobná "pipina" tohle řekne i člověku, co vystupuje zezadu v linkovém, dvoudveřovém autobuse :-x

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Onehdy jsem si vyslechl něco o hulvátovi, když jsem dámě chtěl pomoci s kočárkem, ale odmítl jsem ho nakládat předkem nahoru. Pak si málem sbírala kindoša zpod šaliny...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
mnadenicek: ja se snažil v busu xkrát angažovat a vysvětlovat matkám, jak parkovat kočár, že to dělají špatně, většinou přesně naopak a měl bys vidět co jsem si vyslechl a jak sprosty byly že nejsu máma a nic o tom nevím a ona ví nejlíp co je pro ně to nejlepší, některé nechtějí stát, jiné nemohou být pozadu atd atd a hlavně co se do nich navažuju, co si to dovoluju nebo proč na ně vůbec mluvím, tak se nediv že pak na to člověk hodí bobek.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Jedna věc je počet kočárků a druhá jejich umístění. Kolikrát mě fascinuje, že lidi neumí kočárek (i třeba jeden jedinej) v šalině či busu bezpečně zaparkovat akdyž to vidím tak trnu, jestli třeba šalina nebude kvůli něčemu muset nouzově brzdit, to by pak kočárek i s obsahem letěl. Do toho jsem nikdy neviděl, že by se řidič nějak angažoval a riziko je velký. U těch dalších kočárku (nad kapacitu) je pak otázka jestli jde nějak rozumně (bezpečně) umístit.
Čili neřešil bych ani tak počet jako způsob jejich zajištění.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Zdeněk píše:
Úplně nechápu, proč ji nechali odjet. Porušení smluvních přepravních podmínek - neuposlechnutí příkazu pověřené osoby dopravce - snad nepominulo, ne? Nebo když v obchodě něco ukradnu, bude na mě zavolána policie a já to vrátím, také mě nechají jen tak jít?


Pokutu by snad musel dát revizor a ten tam nebyl. Policie pokutu za porušení smuvních přepravních podmínek dát nemůže, museli by najít nějaký konkrétní přestupek (v tomto případě pravděpodobně proti občanskému soužití, nebo proti veřejnému pořádku). Zřejmě neshledali, že by ke spáchání takového přestupku došlo.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To já jsem viděl 6 kočárků i v Karose C934 na 109. To byla lahůdka.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Robert píše:
Takže ten, který se tam nebude cpát přes mrtvoly, ale dá přednost druhému? Úplně to vidím.

Zas bych z toho nedělal kovbojku. Případný spory o to kdo je ten navíc by se řešily až v případě, že by se něco stalo. Podstata je v tom, aby počet kočárků nemusel řešit řidič, a zároveň se předešlo vyhazování druhýho kočárku z jinak prázdnýho vozidla.

Jiná věc pak je, že hlavně na vytížených linkách je kapacita pro kočárky a invalidy mnohdy těžce nedostatečná. Osobně jsem několikrát zažil i 6 kočárků v KT8.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Úplně nechápu, proč ji nechali odjet. Porušení smluvních přepravních podmínek - neuposlechnutí příkazu pověřené osoby dopravce - snad nepominulo, ne? Nebo když v obchodě něco ukradnu, bude na mě zavolána policie a já to vrátím, také mě nechají jen tak jít?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Takže ten, který se tam nebude cpát přes mrtvoly, ale dá přednost druhému? Úplně to vidím.


Offline
28
02 lis 2018 22:27
https://youtu.be/xZY45Zhb7vg


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Robert: Ten který bude s tím kočárkem stát mimo vyhrazený prostor? :-k

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A kdo to bude, pokud na jedné zastávce nastoupí 2 kočárky?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Podle mě, by to chtělo zkusit vymyslet nějaký systémový řešení těchto situací, protože současný stav je blbý úplně pro všechny zúčastněné strany.

Když řidič vyšší počet kočárků toleruje, riskuje. Když, se řidič snaží maximální počet kočárků vymáhat, je za hňupa zvlášť když tím způsobí zpoždění. Čekat na další spoj jen kvůli naplněné kapacitě kočárků je dost blbý a protizákaznický, zvlášť třeba v případě delších intervalů a horšího počasí.

Otázka je jestli by třeba nestačilo stanovit, že v případě překročení počtu přepravovaných kočárků je zodpovědný ten kdo je tam navíc.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Mně stačí ten úvod. Už v době, kdy řidič přichází ukázat SPP, se natáčí, do toho kecy o Scheinherrovi a instagramu.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Paní s kočárky zřejmě nebyly nejbystřejší, když se i s kočárky hrnuly od prostředních dveří k předním... Nebo že by provokatérky?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jestli už v minulosti ten řidič řešil nějaký problém s více kočárky, psy nebo něčím podobným, a ve výsledku to odnesl on, tak se jeho jednání vůbec nedivím.
Úplně stejně na mě svého času ječeli majitelé psů bez náhubků nebo jízdních kol, které jsem odmítl převézt. A stížnost přišla jedna jediná. A byla obratem zamítnuta.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
By mě zajímalo jestli dotyčný řidič stejně nekompromisně dbá na dodržování i jiných ustanovení a například vykazuje z přepravy nejrůznější pochybné existence, které určitě ostatní cestující obtěžují víc než 1 kočárek navíc... A jestli sám dbá všech pravidel do posledního puntíku.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Já na jednání řidiče v tomto případě nic špatného nevidím. Za mě jednal správně a situaci naopak vyhrotila ta mamina s kočárkem. Bohužel právě toto často bývá jedna z těch nejhorších nejhorší sort ve veřejné dopravě, která si myslí, že jenom proto, že má kočár, může všechno a každý jim musí ustoupit. Ten řidič má naopak můj respekt, že to vůbec řešil. Většina řidičů to to bohužel neřeší a doplácí na to ostatní cestující a jejich bezpečnost. Toto je za mě dlouhodobý problém, který by bylo záhodno řešit a ne před ním věčně přivírat oči, jako to bohužel dělají nejen řidiči, ale i dopravci, kteří stížnosti na velké množství kočárků často ignorují.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:40
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]