Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 242 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Vážení,
také jsem pro klimatizaci ve vozech, nicméně poznatek z dneška, kdy panují velká vedra:
jel jsem postupně v několika vozech, spíš v zadní polovině. Při všech otevřených oknech, i stropních, vozem pěkně profukoval !vlažný! vánek, cestování bylo příjemné i při venkovních tropických teplotách. Tak jsem dnes naznal, že to s tou klimou nebude tak horký, alespoň v zadní části vozidla (T3, K3, K2, 14Tr).
U 14Tr je důležité, aby zadní střešní okno bylo otevřené směrem vzad, aby měl vzduch kudy proudit ven (týká se pochopitelně i jiných typů vozidel). A světe div se, při takto otevřeném zadním okýnku se ten vzduch celkem slušně hýbal i na zadních sedadlech.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Co tak se zeptat přímo bakaláře?

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Mám obavu, že pláčete na špatném hrobě. Dokud bude magistrát DPMB podfinancovávat, tak bude klima luxus, na který prostě nejsou peníze.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Otázkou je, jestli by byl DPMB schopen (jestli by měl vůbec zájem) pak udržovat klimatizační jednotky ve 100% stavu (výměna filtrů, desinfekce,...).
Aby to nedopadlo jako u Olympia busů, kde pařáky nepařáky, klima stále vypnutá, větrá se předními dveřmi otevřenými za jízdy...


Offline
147
06 pro 2009 11:01
musím souhlasit. Dpmb opět zaspal dobu. Objednat tolik nových vozů opět bez klimatizace je trestuhodné!


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Přesně tak, objednat nové kloubové busy bez klimy je trestuhodné. Chápu, že u second handových Tr21 ta klima nejde dodatečně domontovat, ale nová vozidla by ji mít jednoznačně měla. Nejmenší problém je u busů (jak sólo, tak klouby), ale když to jde v Blavě do nových kloubových trolejbusů, tak to musí jít i v Brně.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Brno fakt propáslo šanci. Mohli jsme tu mít 136 klimatizovaných autobusů a 30 klimatizovaných trolejbusů, ale tím že se koupí bez klimy, tak tu teď ještě minimálně 10 let nic takového nebude. :-?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
M píše:
a všechny budou s klimatizací....
Ano a my se tu budeme vařit ve vlastní šťávě ve 21Tr, které jsou, co se týká větrání, otřesné. A nejlepší je, když se v tomto vedru najde jantar, který zavírá okénka, aby neofoukl sarcastic.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
a všechny budou s klimatizací....


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nové bratislavské trolejbusy vyjíždí do ulic:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... kych-ulic/


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Mě se naopak původní zelené panely na 15T zdály hezčí :-)


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Eda: To si nemyslím. Zkus si představit třeba pražské 15 T se zelenými LED panely, nebo klidně i se zeleným terčíkovým BUSE. Myslím si, že ani jedno by nevypadalo tak dobře, jako oranžové LED panely. A třeba budou ostravská Varia stejný případ. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Vypadá to "polsky" :-)


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Co je na oranžových LEDkách špatnýho?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Oranžové LED? Ou jéé. Ještěže u nás to mohou být nanejhůř zelené LEDky.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Nákres zatím poslední verze ostravské LF1.

https://www.facebook.com/20898518578139 ... =1&theater

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Já netvrdím, že jde o plkání o ničem, jenom je to dlouhý vlákno, co může viset v jiný komoře s názvem Plkání o ničem. A jasně, lepší aspoň ten pepřák než nic, pokyny podniku mi v tomhle přijdou nesměrodatný, záleží čistě na tom, co říká zákon, že lze použít jako možný prostředky obrany, případně co na to řekl Nejvyšší soud ve svých rozsudcích na téma přiměřená obrana.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Já tu tedy žádný plkání o ničem nevidím. A v prvé řadě jde snad o ochranu zdraví, následky se můžou řešit až pak. Raději budu živej a za katrem, než s dírou v krku..


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
K té nutné obraně, v zásadě by mělo jít hlavně a přede vším o sebe obranu. Je k tomu řada článků a je potřeba rozlišit obranu z hlediska úpravy v občanském zákoníku a v trestním zákoníku. Než tu poběží nějaké další spekulace, tak doporučuju obě právní úpravy přečíst a případně si k nim vygooglit i nějaký rozsudek Nejvyššího soudu ČR a pro srovnání třeba borečka s prakem, co zasáhl morgoša kvůli ochraně svýho majetku. Jo a návrh pro adminy: přesunul bych plky o pistolkách do Plkání o ničem (s postřehy z jiných měst to až tak úplně nesouvisí, protože řešíme hlavně českou úpravu).

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Koukám, že v Rusku neznají srdcovky z monobloku.
http://transphoto.ru/photo/693362/


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Při dnešní návštěvě Vídně jsem se projel i krátce starou tramvají ve vlečňáku. Ne že bych předtím tou starou tramvají ve Vídni nejel, nicméně překvapilo mne, že minimálně ve vlečňáku bylo možné otevřít okna jen na levé straně (respektive stáhnout je dolů podobně jako v B vozech ČD), okna vpravo otevřít nešla a byly na nich papíry s informací, že tato okna nemáme otevírat, prý kvůli lepší cirkulaci vzduchu.

No já teda nevím, přijde mi, že je lepší, když jsou okýnka otevřená na obou stranách? Nebo že by snad byl ve vozech DPMB lepší vzduch v létě, pokud by se otevírala okna jen vlevo?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Mauricio píše:
Pro méně chápavé :) doporučuju google nebo k-report, řešilo se to už milionkrát a mám dojem, že nikdy se na nic nepřišlo. Údajně se jeden kus odkoupil a z toho vznikly kopie. Ale to bude nejspíše jen nějaká šotofáma.

No googlil jsem to, ale nikde jsem to nevyčetl. Každopádně díky za odpověď. :-)


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
king666 píše:
stejně tak pokud bude ve voze někdo ohrožovat nožem jiného cestujícího, pistol na něj řidič vytáhnout nemůže (to už není sebeobrana a od toho aby máchali s pistolí jsou opravdu floidi)...


V zakone je jen nutna obrana, nikoliv nutna sebeobrana. Tedy, je mozna o obrana jineho.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pro méně chápavé :) doporučuju google nebo k-report, řešilo se to už milionkrát a mám dojem, že nikdy se na nic nepřišlo. Údajně se jeden kus odkoupil a z toho vznikly kopie. Ale to bude nejspíše jen nějaká šotofáma.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Mauricio: ?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]