Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 256 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
me se to teda libi

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Řekl bych ekonomika a úspory, ušetří se 8 výhybek a 8 křížení. Sice se ty výhybky budou muset častěji měnit, ale při klesajícím provozu to není podstatné. A vůbec, co je jim dnes po tom, že se to napřesrok prodraží, to už je bolet nebude. Vždyť je to i u nás, šetřit, ať to stojí, co to stojí

Edit: byli tu rychlejší


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Hm... Snížení počtu výhybek na polovinu a odstranění křížení?

...k.ondra byl rychlejší...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
To jsem si na první pohled myslel taky. Nicméně když se nad tím člověk zamyslí, tak to zas taková blbost být nemusí. Minimálně se tím ušetří 8 výhybek, a je to použitelné jako smyčka pro všechny směry.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Nejsem žádný odborník, ale podle mě je to naprostá pitomost. ](*,)
Celkem by mě zajímal důvod této úpravy.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V Košicích se v rámci rekonstrukcí tratí plánuje tramvajová okružní křižovatka.

http://imhd.zoznam.sk/ke/media/mn/00000 ... i-2013.pdf

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
V Bratislavě se včera stala vážná nehoda kloubového SORu a hasičského vozu:
http://imhd.zoznam.sk/ba/doc/sk/13112/N ... enych.html


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Jsou tři stupně lži.
1. milosrdná lež
2. hrubá lež
3. statistika


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Podobna cisla byvaji vetsinou suma rocnich mzdovych nakladu / 12 / pocet ridicu. Takze si myslim ze to je vcetne vsech prescasu, priplatku a odmen.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nemůžu moc srovnávat s jinými DP, ale zajímalo by mne, z čeho bylo vyvozeno číslo "průměrná mzda řidičů MHD", zda z průměrného výdělku (vč. přesčasů, příplatků atd.) nebo z něčeho jiného. Nepletu-li se, 149 kč/hod nemají v základu ani služebně nejstarší řidiči.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Mzdové srovnání Dopravních podniků


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Fantomas: díky za vysvětlení. Video jsem sice viděl, ale takhle podrobný popis jsem z něj nevykoukal.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Auto asi není na placku díky tomu, že váha šaliny spočívá na podvozku, resp. nápravách auta. V jakékoliv jiné poloze by to asi bylo daleko horší. Pod fotkou je i odkaz na video z bezpečnostní kamery: https://www.youtube.com/watch?v=GrI8b_0lIKk (nehoda v pozadí v čase 0:25). Z něj je evidentní, že auto bylo ze silnice vytlačeno do otevřeného kolejiště, kde se levým bokem zaseklo o levou kolejnici a pravým bokem se dostalo pod boční plenty šaliny a ta jak se postupně přibližovala pod mírným úhlem z trati křižující silnici k výhybce na segregované trati, tak to holt zafungovalo jako hever a bylo vymalováno. :-)

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
ReZ píše:
...
nemám slov. vždyť to pomalu odporuje fyzikálním zákonům mít šalinu takto našorc a ona se nepřevrátí...

proč by to mělo odporovat? Je vysokopodlažní, všechno má pod podlahou => těžiště je dole. Ale k převrácení asi už moc nechybí.

Já teda nechápu, proč to auto není rozmáčklé na placku. A taky mi nejde na mozek, jak osobák může převrátit tramvaj...

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Ostravské Trio v Petrohradě.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
MKzB píše:
V Rusku je všechno možný.
http://transphoto.ru/photo/532533/

nemám slov. vždyť to pomalu odporuje fyzikálním zákonům mít šalinu takto našorc a ona se nepřevrátí...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Košický DP na svém webu zveřejnil kupní smlouvu na nové tramvaje a kompletní specifikaci LF2+ včetně výkresové dokumentace. Docela zajímavé čtení. :-)

http://www.dpmk.sk/zmluvy/2014/02/17/ku ... lektriciek

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
V Rusku je všechno možný.
http://transphoto.ru/photo/532533/


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Tam můžou být zásadní kurzové rozdíly - je možné, že jde o cenu podanou před intervencemi ČNB, což by znamenalo kurz cca o 3 kč nižší. Tyhle zakázky se obvykle zajišťují proti kurzovým rozdílům.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Podle tohoto článku vyjde jedna LF2+ pro Košice na 40 milionů. Osobně mi to připadá poněkud moc. Vždyť za podobnou cenu prodává Škoda 28T do Konyi.

http://m.sme.sk/?cl=7107698

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Díky za zajímavé info. To si tam ještě budu muset zajet, abych tam ty šráky ještě stihl trošku pofotit :-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Aha, takže je to až tak akutní? Myslel jsem, že to bude doba řekněme pěti let...


Offline
55
07 čer 2006 18:40
Bratislava
Tramvaje budú LF2... teda asi, lebo neúspešný uchádzač (vraj CAF) sa odvolal voči výsledku a ešte sa to rieši...

Trolejbusy môžu v Košiciach kľudne dojazdiť tento rok. Po dodaní všetkých sorov na tento rok sa počet kĺbových busov oproti doterajšiemu (dlhoročnému) stavu navyýši o cca 30, pričom špičková výprava na ich dve t-bus linky činí 18 vozov.

Každopádne jedny JPP info hovoria o tom, že tento rok sa má vyradiť minimálne 10 tbusov (z celkového počtu 26 sa už 2 vyradili..) , iné JPP info od nejakých vyššiepostavených ľudí z DPMK hovoria o tom, že k septembru bude toľko busov, že sa nahradia na tých linkách 71 a 72 všetky celodenné poradia a tbusy budú vychádzať iba cez pracovné na dni špičky.. (Áno, v princípe najmenej logické riešenie ale vyplýva aj z toho že nikto oficiálne nerozhodol o systémovom ukončení prevádzky tbus..)

Ináč už dnes je situácia taká, že na jedno, či viac tbusových poradí chodia cez prac. dni busy (ak chýbajú tbusy do výpravy) a keďže už sa nerobia žiadne ďalšie tbusové výcvikové kurzy (a už zrejme ani nebudú), tak sem tam (čím ďalej tým častejšie) už aj cez víkend keď nie je dosť vodičov na tbusy (pn, dovolenky, ..) tak tiež ide bus..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Košické trolejbusy včetně infrastruktury by měly být tzv. na dožití. Není ovšem úplně jisté, kdy se tak stane... V podstatě něco jako Mariánské Lázně.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Slovenské Košice zařadily na začátku roku do provozu přes 50 nových SORů NB 12 a NB 18. Celkem je objednaných cca 120 vozů, které budou v nejbližší době dodány (krom výše zmíněných typů ještě pak vozy BN 9,5).

Dodávky nových vozů umožnily vyřadit množství starých vozů - např. všechny sedmistovky (C744, B73x, B74x), Novoplan, Solaris Urbino 15, všechny Ikarusy 435 a další.

Viz např.:
http://imhd.zoznam.sk/ke/doc/sk/13003/D ... obusy.html

S dokončením obnovy vozového parku autobusů klesne jejich průměrné stáří pod 5 let.

Co se týká další obnovy tramvají, tak Košice chtějí pořídit tento rok 10 a příští 13 nových tramvají. Myslím, že to budou VariaLF.

Vozový park trolejbusů zůstane v následujících dvou letech bez obnovy (tipuju, že zde trolejbusy dlouho nevydrží...).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 11:58
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]