Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 16 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
2809
01 úno 2006 10:39
vyhodil matku s kočárem:
https://zdopravy.cz/komisni-ridic-pid-v ... d=19379465


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jihlava chystá další trasy pro trolejbusy, jejich provoz je levnější


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Zlín plánuje zrušit nejlevnější jízdenku MHD. Není to zdražení, tvrdí


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Problémy s odjezdy či malá kapacita spojů. Chebany zlobí fungování MHD


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jihlavu čeká další revoluce v MHD, linky se mění kvůli novým trolejím

Vsetín omezí kvůli rostoucím nákladům nevytížené spoje MHD

Lidé v Kolíně budou příští rok jezdit městskou dopravou zdarma (Článek je z loňska a týká se roku 2023.)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
V Kyjevě kvůli nedostatku elektřiny přestaly jezdit tramvaje a trolejbusy


Offline
5
20 dub 2018 11:29
pepola píše:
"One man"?

Ano, akorát japonština to přepisuje foneticky. Na vozidlech to bývá označené takovou zelenou tabulkou za předním sklem.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Budapešť bohužel:
https://www.youtube.com/watch?v=tzYEcODpHQ8
nehoda dvou tramvají Combino 19.12.2022


Offline
Uživatelský avatar

76
23 zář 2012 11:56
20 26 91
b1 píše:
A mě by třeba zajímal ten výčet měst, kde se nastupuje jen předními dveřmi, když nástup všemi dveřmi je spíše výjimkou. Těch měst na západ od našich hranic mám projeto dost, a nástup předními dveřmi v MHD jsem zažil jen v jednom v Evropě a v jednom v Severní Americe.


Na většině autobusových linek v Lipsku platí povinnost nástupu předními dveřmi. Dodržování se zrovna moc nehrotí...

_________________________________
22.11.1962 - 19.12.2011

Anvilia *2007


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Vánoční tramvaje i popeláři vyjeli do ulic. Ostravu brázdí Barborka, Praha má kukačku


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
V centru Prahy vykolejila tramvaj, bez zranění, provoz byl přes hodinu omezen


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Matt píše:
V Japonsku se v případě režimu "wanman"

"One man"?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Stejný systém pamatuji z poloviny 90. let v Odense.


Offline
5
20 dub 2018 11:29
peno píše:
Stejně tak i Japonsko, i když to není úplně západ.

V Japonsku se v případě režimu "wanman" (jeden člověk, což pouze řidič splňuje) naopak předními dveřmi zásadně vystupuje a zadními nastupuje. Je to proto, že tomu řidiči musíte ukázat jízdenku, případně zaplatit cestu, což se tam děje, na rozdíl od nás, při výstupu.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Berlín autobusy také. A třeba v Torontu se nastupuje předními dveřmi i do tramvají. Což mi ale přijde už trochu extrém. Ale v Severní Americe je nástup předními dveřmi do autobusů prakticky všude. Stejně tak i Japonsko, i když to není úplně západ.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
b1 píše:
Těch měst na západ od našich hranic mám projeto dost, a nástup předními dveřmi v MHD jsem zažil jen v jednom v Evropě a v jednom v Severní Americe.


No co si tak pamatuju z cest poslední dobou, tak v Anglii se předními dveřmi nastupuje prakticky všude, ve Španělsku a Portugalsku taky, v Paříži mimo hlavní bus linky, v Helsinkách kromě oranžových linek taky všude a tak bych mohl pokračovat. Tím samozřejmě neříkám, že je to praktické a správně.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
No já znám lidi, co se na metr čtvereční vejdou jeden :mrgreen:
Kolik se vlastně pocítá dnešní normočlověk? 75 kg 175 cm?

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Hm, a kolik by se tedy mělo vlézt do Evo2 ? Výrobce uvádí 45 sedících a 92 stojících. A to při 4os/m2.

1m2 není tak malý. Doporučuju to otestovat.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
PvvS píše:
A jaká je vytíženost MHD na západě a u nás ? Tady se furt počítá s 8 substráty na m2, na západě je u výběrek vcelku normální 4-5 substrátů na m2.

8 lidí na m² dostaneš jedině tak, že je rozmixuješ a na ten m² dáš nádrž, co bude držet výsledek.
4 nebo 5 na m², to je transport do koncentračních táborů.
Na m² se vejdou tak 2 lidi max.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
peno píše:
Na západ od našich hranic se i v MHD do autobusů (a někde i tramvají) zpravidla nastupuje pouze předními dveřmi. Nástup všemi dveřmi je spíše výjimkou.

A mě by třeba zajímal ten výčet měst, kde se nastupuje jen předními dveřmi, když nástup všemi dveřmi je spíše výjimkou. Těch měst na západ od našich hranic mám projeto dost, a nástup předními dveřmi v MHD jsem zažil jen v jednom v Evropě a v jednom v Severní Americe.


Offline
307
21 dub 2009 20:30
peno píše:
Ale nalhávat si, že se to ekonomicky vyplatí, je nesmysl.


Tak to zkusím znovu: můžeš tu ekonomickou nevýhodnost ukázat na konkrétních číslech? Z Tvého vytáčení se mám dojem, že vůbec netušíš, o co v této problematice jde a jen slepě aplikuješ §1.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Tak on řidiči předpokládám nikdo nebere možnost cestujícího zkontrolovat a případně vykázat... Škoda, že tohoto občas nevyužívají řidiči MHD u některých značně pochybných individuí, byť je mi jasné, že na to není čas a za případné konflikty to řidiči také celkem logicky nestojí. Pro mě jako pro cestujícího je to jednoznačně změna k lepšímu - dojedu rychleji, nebude na mě každý druhý "nejdůležitější" řidič koukat jako na zloděje jenom proto, že chci jet "jeho" autobusem... Osobně si myslím, že to přece musí být lepší i pro řidiče, může se prostě věnovat řízení, což je jeho práce. Pokud se někdo považuje za "řiditele autobusu", tak pak s tím asi může mít trošku problém.
Ale nejvíc za tím vidím to, že se požadavky na nové řidiče se zase o něco sníží. Nebudou muset znát tarif, ovládat pokladnu, pracovat s penězi, koneckonců nebudou muset umět ani česky. Zaměstnám tam prostě úplně kohokoliv s Déčkem, nakreslím mu čáru do navigace a jeď... Tohohle bych se jako cestující trošku obával.

Ale jinak je to prostě trend, dřív byl průvodčí v každém voze MHD, v každém vlaku... A vůbec je trend, že si zákazník a obchodník prostě více důvěřují - viz třeba naprosto běžné věci jako samoobslužné pokladny nebo platby předem na všemožných eshopech...


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
A jaká je vytíženost MHD na západě a u nás ? Tady se furt počítá s 8 substráty na m2, na západě je u výběrek vcelku normální 4-5 substrátů na m2.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jestli samoodbavení ušetří cca 10 % času jízdy spoje, což je dle mého názoru reálné, není pak problém spočítat, kolik se na provozu ušetří, a jestli se to tedy vyplatí. Podle mě ano.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Ono, i v tom MHD jsme spíše exoti. Na západ od našich hranic se i v MHD do autobusů (a někde i tramvají) zpravidla nastupuje pouze předními dveřmi. Nástup všemi dveřmi je spíše výjimkou.
Ale abych neuhýbal z odpovědi, ano, on je to ekonomický nesmysl i v MHD, ale města jsou holt ochotná to kompenzovat, aby zajistila cestujícím rychlejší dopravu. Ale kraj, zejména ten Středočeský, je mnohem větší, než jakékoliv město a to včetně Prahy. Ztráty tak budou mnohem větší. Pokud je to kraj ochoten akceptovat a hlavně zaplatit, pak fajn. Ale nalhávat si, že se to ekonomicky vyplatí, je nesmysl.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:53
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]